Options

Pearl Jam in Zagreb!

1846847849851852860

Comments

  • Options
    cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    Pozdrav svima koliko vas ima. :) Citam malo, u zaostatku sam, naravno, jer nakon turneje jos jedna turneja turisticka po HR sa Anom i the Rob-om...
    Uglavnom, da sazmem. Ne mogu opisati koliko mi je svake turneje sve bolje na koncertima i putovanjima... Vjerujem da svi vec to znate i sami i osjetite kako je ova PJ zajednica zbilja nesto jako pozitivno sto se covjeku moze dogoditi. Od samom pocetka Milana, preko Trsta, pa puta u Bec preko ZG-a, busa i Berlin, stari frendovi, novi ljudi, pjesma, veselje, smjesak na licima...sama pozitiva! A Pearl Jam koncerti su meni samo bonus :D Sve nas je spojio bend i hvala im na tome. Mogu samo reci da sam jako sretna sa svoja 4 koncerta ove turneje i da je bilo zaista EKSTRA. Ana i ja smo zajedno (vise manje putovale), srela sam vecinu vas, neke nisam uspjela pohvatat ni nase ni strance, nazalost, al to je tako, znam da se vidimo iduceg puta sigurno.
    O koncertima ne mogu i ne zelim jos puno pisati jer sam sve rekla po putu... Treba mi neko vrijeme (valjda vise nego prosjeku) da malo sve u glavi poslozim, pogledam setliste, skinem bootove itd... Odmak od par tjedana pa onda smirena sve prozivjeti koliko se to prozivjet opet moze. Jako mi je drago da sam vidjela i nase "Australce", Ivu i Maria te familiju Sporiš koji nisu bili od ZG-a na PJ-u. Vjerujem da im je Trst bio prekrasan jer meni je iz drugog reda bio genijalan. Da ne kazem kako sam se raspala na Chloe Dancer/Crown of Thorns i bila istovremene sretna i tuzna jer taj bend i neke pjesme bude takve neopisive emocije u meni da se ne mogu kontrolirati. Milano i Bec sa svima vama rokat iza je bilo neprocjenjivo! Posebno u beckoj sauni na Baba kad smo skakali skoro do plafona mokri i iscijedili zadnje atome snage prije puta za Berlin i jos jedne lude veceri.
    Sto vise reci, mislim da neki od vas se ipak bolje izrazavaju, ja to drzim u sebi ili kazem nakon koncerta sva osupnuta bendom, svojim dozivljajima, ljudima, atmosferom...Pearl Jam rocks my world! A i vi svi ljudi isto! Jer bez ekipe to ne bi bilo to! Jedva cekam novu turneju i da sve ovo ponovimo, a do onda se cujemo, vidimo, tipkamo i itd. :)

    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • Options
    elcieloelcielo Posts: 1,149
    ajme, kako volim kad se ovako raspišete :x

    nekako sam dojma da je forum zamro, zbog dva razloga - komunikacije na fejsu koja je postala primarna, i jako nespretnog redizajniranja foruma :(

    zato mi je super vidjeti ovoliko postova.
    crop, tebe baš nema ovdje, a baš volim kad se ovako raspišeš, i nemoj brijati da se ne znaš izražavati. bitno je pogoditi nekog u srce (nema patetike kad se piše o PJ, ne, ne [-X ), a mene jesi.
    ti i juras ste mi super kad ovako zabrijete na pozitivu, pa volite sve oko sebe :D :x

    Dandelion, nisam ja to slikala, ni na kraj pameti mi nije bilo narušavati taj moment tamo nekim fotografiranjem ;)
    to je službena slika s PJ weba, i baš sam bila sretna kad sam je vidjela :)

    siljo, provokatoru jedan :P
    kako nekoga tko psuje k'o kočijaš i pljuje po stageu možeš nazvati pristojnim ;;)
  • Options
    cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    edited July 2014
    Joj koje smo mi dusice, dok ovo citam bas mi je toplo oko srca, sva sam warm and fuzzy :D Ane Zadro, kad dovrsim album na fejsu podijelit cu ga tu da vidite i vi koji niste tamo. Istina je da je forum zamro radi tih razloga koje si navela...zao mi je zbog toga, al bas vise nemam naviku doci cesto ovamo... Al kad dodjem, eto me rastopljene. :D Maslackica, nemam pojma tko si i nismo se srele ove turneje jer nismo imale gdje, al kako kaze Gordan (SAMCRO), obicno imam radar za Cro fanove pa sam par ljudi valjda propustila :D Neki se srame, al ja bas i ne. Tako sam nekoliko ljudi "napala" u Trstu prije koncerta vidjevsi da nose kravata majice... :D I par ljudi na parkingu isto, tko je bio sa mnom, zna o cemu pricam.
    O da, zaboravih napisati, tko ne zna, i Dreadis i brat su bili sa curama/zenama na nekoliko koncerata, misim da su vozili iz Bosne za Milanl, Trst pa Bec i tamo su Mikeu i Ed bacili dresove bosanske reprezentacije sa njihovim imenima iza (McCready i Vedder) koje su izradili bas za njih. Juras je carica koja im je omogucila da budu u fan pitu u Becu ;)
    Isto tako je Marko (Pisarevic) sa zarucnicom dosao iz Bosne, zadnji cas u Trst te su uzivali na koncertu, kod mene prespavali i druzili se jutro nakon u mom gradicu. Bas smo svi kao nekad-i Hrvatska, i Bosna, Srbija i Slovenija. I nasa Barbara (stereotype) je putovala sa Anom i sa mnom do Milana. Ma milina, ljudi! Koja turneja!

    Btw, gledam statistike malo, hvala Niko, tek sad sam skuzila ovu stranicu..i vidim da mi neke pjesmice fale da ih nikad nisam cula... Morat cu na tome poraditi ubuduce :D
    Post edited by cropdustress on
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • Options
    viki1984viki1984 Posts: 82
    @elcielo, nikako da ti napišem kako mi je jako žao što se nigdje nismo uspjele susresti na ovoj turneji da ti se propisno zahvalim na svim PJ relikvijama koje si mi darovala :-) Nadam se upoznavanju na nekoj slijedećoj turneji :x btw. ovaj tvoj moment s Edom je nevjerojatan :\">
  • Options
    _annie__annie_ Posts: 980
    Dandelion, obicno me ljudi pitaju kud cu na godisnji pa se cudom cude. Onda nakon godisnjeg pitaju kako je bilo, a ja kazem da se rijecima ne moze opisati. Od sada mogu sa sobom nositi isprint tvojih izvjestaja i reci: 'Evo, citajte sto propustate!'
    :x
  • Options
    _annie_ said:

    Dandelion, obicno me ljudi pitaju kud cu na godisnji pa se cudom cude. Onda nakon godisnjeg pitaju kako je bilo, a ja kazem da se rijecima ne moze opisati. Od sada mogu sa sobom nositi isprint tvojih izvjestaja i reci: 'Evo, citajte sto propustate!'
    :x

    A ja ću nestrpljivo iščekivati vaše izvješće iz MK :-) Večeras sam na forumu i pratim setlistu u realtimeu i nadam se da nećete otezati s javaljnjem dojmova i highlitesa ovdje! Želim vam lijepo vrijeme, s ove strane kanala je baš šugavo. :-(

    Ja se još uvijek nisam oporavila - fala dragom bogu danas su se konačno pojavili clipovi na fanviewu pa sam se mentalno vratila na mjesto zločina :-) Inače, ja sam iz Leedsa došla ravno na posao, i odmah me šefica zvala jer da dođem do nje jer je bila neka frka. I tako ja, nakon tri neprospavane noći, s PJ wristbandom, u trapericama i tenisicama (dress code su nam kostimići i štiklice btw - ajd bar sam majcu presvukla:-D)), dolazim i pokorno slušam sve što mi se stavlja na teret bez namjere da išta kažem u svoju obranu. Jučer opet razgovor kod dotične, da bi me pitala jesam li dobro. Zabrinula se, kaže, jer sam u srijedu djelovala jako čudno, izvan sebe čak.

    No shit. Naravoučenje: nikad poslije PJ koncerta drugi dan na posao. :-D
  • Options
    elcielo said:


    crop, tebe baš nema ovdje, a baš volim kad se ovako raspišeš, i nemoj brijati da se ne znaš izražavati. bitno je pogoditi nekog u srce (nema patetike kad se piše o PJ, ne, ne [-X ), a mene jesi. ti i juras ste mi super kad ovako zabrijete na pozitivu, pa volite sve oko sebe :D :x

    Dandelion, nisam ja to slikala, ni na kraj pameti mi nije bilo narušavati taj moment tamo nekim fotografiranjem ;) to je službena slika s PJ weba, i baš sam bila sretna kad sam je vidjela :)

    Prvi dio potpisujem :-) I cropdustress, nismo se upoznale, ja sam pokrivala ovaj zapadnoeuropski leg turneje i srce mni je krvarilo doslovce što nisam mogla bit sa svima vama u Milanu, Trstu, Beču i Berlinu. Ali bit će valjda još barem koji tour!

    Elcielo, nisam ni mislila da si ti slikala, jasno da nisi, ali sam zaključila da te netko s kim si bila u društvu slikao. A to je zapravo oficijelna fotka?? Isse, ti si onda umrla od sreće DVAPUT, prvi put kad se desilo, a drugi put kad si vidjela fotku. Sretnice!!!

    I kaj se događa na fejsu? Mislim, ima neka grupa tam u koju se treba učlanit ili šta? Ja sam samo lajkala nekakav službeni PJ profil. Bar mislim da je službeni LOL :-)
  • Options
    cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    edited July 2014
    Ime na fejsu mi reci pa te dodam. Ima svasta PJ related na fejsu.
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • Options
    cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    Dobro, sto se to desilo u Milton Keyensu??? Citam setlistu, gledam postere, posebno onaj MLB.... Ok... :D Gabrovci?
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • Options

    Da, i ja čekam da se jave :-D Sinoć sam se pofrendala s Dimijem na Fejsu i pratila in real time kaj se događa. Naravno da sam gorko požalila to što nisam tamo :(( Crown of thorns je jedina pjesma za koju mi je baš užasno žao da je nisam imala prilike čuti na ovom touru.

    Ajde spavalice, valjda ćete nam se obratiti prije nego što zapalite za Madrid! :-D
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Hej frikovi! Pozdrav iz MK vam nismo mogli poslati u real timeu, ali vas zato pozdravljamo iz Madrida. Ranije javljanje nije bilo moguće zbog organizacije putovanja (vratili se u hotelsku sobu nakon koncerta iza 1, buđenje u 4.30 i ranojutarnji let za Madrid). Bježali smo s mjesta zločina! :D
    Kako početi izvješće o jednom prilično kaotičnom danu koji je za nas počeo ranojutarnjim odlaskom u Budimpeštu (od tamo smo letjeli za London), a završio druženjem do kasno u noć s glazbenim božanstvima koja su nas počastila svojim silaskom među svjetinu.
    Znate i sami da je za našu malu zajednicu Milton Keynes imao višestruko značenje zbog pojavljivanja BRMC-a kao predigre za događaj večeri. Onda možete misliti kako smo se osjećali kad je nešto prije 17.45 (a mi smo u venue, prekrasnu zdjelu od zelenila koja nakon koncerta više nije tako zelena i prekrasna :)) , stigli tek kojih pola sata prije) na stage izašao Mike u BRMC majici i najavio svoj "najdraži bend".
    Njegov najdraži bend je bio odličan, proizveo je i reakciju publike koja ih nije previše poznavala, i iskreno se nadam da su ovim pojavljivanjem dobili na popularnosti. Od želja koje sam na forumu istaknuo prije MK-a ispunile su se dvije: Mike je zasvirao s BRMC-om (istina, ne željeni American X, ali zato meni ništa manje dragi Conscious Killer), a u PJ setu se našao Save You. Nažalost, ostali smo bez suradnje BRMC-a i PJ-a u glavnom dijelu programa. Hunger Strike bi bio pun pogodak, ali moglo je biti bilo što. Nažalost, čini se da se BRMC odmah zaputio prema Španjolskoj, jer već danas sviraju na festivalu u Malagi.
    E, dobro. Sad smo došli do glavnog dijela.
    Volio bih vam napisati da sam, poput Dandelion, doživio izvantjelesno iskustvo kakvo je ona imala u Leedsu, ali eto - nisam. Razloga je više, ali nijedan nije vezan uz PJ i ono što su oni dali te večeri. A dali su opet sve što su imali, otvorili srce i dušu, svirali kao da im je posljednji put, referirali se na prošlost, sadašnjost i budućnost, pazili na sve nas, iako to ovaj put nije bilo nimalo jednostavno. Baladni početak je bio zagrijavanje za ono što je uslijedilo. A s prvim taktovima GO, stvarno je krenulo. Oni koji su me viđali na koncertima, znaju da sam za akciju, smislenu i kontroliranu toliko koliko je potrebno da ne dovedeš u opasnost ljude oko sebe. Nažalost, takvi su u MK-u bili u manjini pa je moglo biti i tragičnih posljedica. Srećom, nije ih bilo. Koliko je ozbiljno bilo, moglo se vidjeti i po Eddijevim reakcijama koji se nakon GO neplanirano zaustavio ne bi li zaustavio ludilo koje je pokrenuto. Brzi set je za nekolicinu ljudi značio i kraj koncerta: bilo ih je u suzama, na nosilima... Sve u svemu, ne pretjerano ugodno iskustvo. O onim gnjusnijim detaljima mi se i ne piše, jer o tome i ne trebate čitati. Naravno, čovjek se trudi sve to blokirati, ali teško je to kad se osjetiš ugroženim, i valjda kod uđeš u neke godine. :P
    No, kao što rekoh, bend nije zaslužio da se ovo pretvori u nekakvu žalopojku, jer nisam uživao kao što je to bio slučaj u Trstu ili Beču, koji će za mene biti vrhunci ovogodišnjeg druženja s PJ-om.
    Za eyecontact s bilo kim smo bili predaleko, tako da niš' od toga u ovom izvještaju. No, ZAGREB REMEMBERS (Klarino djelo), u jednom od svojih novijih izdanja, opet je bio prisutan i dobio je Eddijev mah-mah (ili smo si mi to tak zamislili). :D
    Edward je bio posebno nadahnut večeras. Briljirao je (kako mu je davno rekla teta konobarica u londonskom hotelu, kad su prvi put gostovali u Europi, komentirajući Black) pjevajući i pričajući, a posebno emotivan je bio trenutak kad je iz njega izronio onaj revolucionar koji je istog trena spreman povesti svu tu većinom miroljubivu masu u rat protiv onih koji na ratovima zarađuju velike pare i koji u ubijanju pronalaze smisao života. Sve se to dogodilo u tagu na Daughter koji je završio unisonim izvikivanjem Bossovog WAR refrena.
    Chloe Dancer/Crown Of Thorns me uvijek pogađa, ali u ovom je slučaju imao posebnu težinu, pogotovo kad pogledate Klausenov poster i pročitate tekst sa stražnje strane, pod naslovom "How did we get here...???".

    https://drive.google.com/file/d/0B4_Mwt-RiCqdVjZHUi1FWk5sX0E/edit?usp=sharing
    Znam da sam malo zbrkan, bez kronologije, ali zapravo puštam da mi misli i sjećanja dolaze u valovima koji će s vremenom sigurno pobrisati sve ono nebitno što se događalo oko mene. Ono što se događalo ispred je bilo grandiozno i - briljantno. Od Eddijeve anegdote ova mi riječ ne izlazi iz glave. :))
    Pendulum - Wash kombinacija na otvaranju nas je jako razveselila. Možda i zbog činjenice da smo uzalud nosili kabanice. :)) Opet se vraćam na valove. Smirujuća bonaca koja je vladala kroz Notinghman i Black nestala je u oluji koju je proizveo Go i sve ono što je uslijedilo. Novo smirivanje s NAIS-om za koji je netko Eddiju slagao da ga nisu 14 godina svirali u Europi. Novo dizanje s Given To Fly, novo spuštanje sa Sirens, novo dizanje s Corduroyom i Even Flow, pa nakon komba o pločama vrhunac main seta kroz RVM. Ne mogu vam opisati koliko mi je drago što su ga učinili standardnim zatvaračem za main set. To je jedna od onih stvari koja ti nikada ne može dosaditi.
    Encore 1 je bio prepun emocija: Yellow Moon uz pun mjesec, Footsteps i Cloe/Crown kombo, a sve to još začinjeno s I'm The Answer koji je uz pomoć autora Simona Townshenda na Eddijevoj akustari zvučao odlično.
    Rain s Harrisonom mlađim na back vokalima, opet prepun simbolike na početku Encore 2, kojim je dominirao Eddijev govor mržnje prema onima koji od mržnje i za mržnju žive i ubijaju. I na kraju RITFW, razigran s cijelom postavom OFF! na stageu, s malim Cameronom na Mikeovoj gitari. I s Eddijem kojem se baš nije išlo doma.
    Kad podvučem crtu, bolje turneje od ove, u mom životu bilo nije. Najboljih mjesec dana ikad! Hvala vam svima koji ste u tome sudjelovali. :x
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Ako niste znali, došli smo i do kraja nagradnjače. And the winner is:
    BAKARA!!!
    Stanje možete provjeriti ovdje:
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1JCKXorwVcN4f3Ny4rSvUxgEYF1vJC1y0DwbwqWRv7bE/edit#gid=0
    Bakarina taktika se isplatila, a u pobjednika ga je pretvorio trobod iz Leedsa! Čestitke pobjedniku!
    :-bd =D> =D> =D> =D> :-bd
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    _annie__annie_ Posts: 980
    edited July 2014
    I Wash, Wash, Wash - samo bih dodala :D
    Ok, to je bila moja želja, uz Save You, dakako.

    Evo linka na neke fotke, za one koji nisu na FB: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10203469019699097.1073741843.1021407889&type=1&l=4c39b2b301

    Dandelion, ti se javi da se sprijateljimo i da vidiš i ostale :)

    A da vas ne poštedimo i gnjusnih detalja, oni uključuju pišalinu (tuđu) u čašama i lokvicama te po nogavicama hlača, razmetljivo mahanje spolovilima u svrhu produkcije već spomenutih detalja, pijane, drogirane i agresivne Britance i to je više-manje ono s čime sam se susrela. Nije slučajno što oni idu na festivale u ribičkim čizmama. Eto, toliko od mene kad je moj muž već tako fin da bi spominjao te detalje :P
    Post edited by _annie_ on
  • Options
    BakaraBakara Posts: 37
    @Samcro, hvala :-)
    Bojim se da pretjeranog taktiziranja tu nije bilo, samo malo sreće, jedino taktiziranje od Trsta nadalje bilo je izbor RWM za kraj main seta, slažem se s tobom neka to slobodno uvedu kao standardni dio seta:-)
    Također, nakon Trsta bilo mi je jasno da će bit gotovo nemoguće pogodit početak encora, tako da molim promjenu pravila za sljedeći tour;-D
    Sve u svemu turneja za pamčenje, bilo mi je drago upozanati/vidjeti vas sve, ponovilo se i 2015!:-)
  • Options

    Uf, sa sigurne udaljenosti na fotkama se cijeli setting baš doimao idilično - zelenilo, ljudi maltene piknikuju.. Baš mi je žao da su vam idioti i seljačine pokvarili cijeli doživljaj :-( Nadam se da će Madrid zasladiti tu gorčinu koja vam je možebitno ostala od MK-a. Bilo je naznaka toga i u Leedsu, ali fakat u tragovima. (Lik mi se praktički ispovraćao po tenisicama, a drugi me namjerno zalio pivom, ali budući sam očekivala puno gore stvari, u rangu ovoga što je annie opisala, te sam dvije epizode izbrisala).

    Joj što bi dala da sam se mogla teleportirati tamo samo na Encore 1 :-) I u Leedsu je Ed pričao o tome kako bi bilo divno da u svijetu ima little less war - kao, budimo realni, mira neće sigurno biti, ali kad bi bilo samo malo, malo manje rata bilo bi to već puno. Meni je to osobno puno značilo, jer sam odrasla na prvoj liniji fronta i upravo se tako osjećam i razmišljam kao što je on verbalizirao.

    Nego, ima nešto što me jako brine, otkad sam pročitala Klausenov mail i neke komentare na Fejsu, a ti si se toga dotakao kad si rekao:
    SAMCRO said:


    . A dali su opet sve što su imali, otvorili srce i dušu, svirali kao da im je posljednji put,
    Kad podvučem crtu, bolje turneje od ove, u mom životu bilo nije. Najboljih mjesec dana ikad! Hvala vam svima koji ste u tome sudjelovali. :x

    Naime, pojavile su se spekulacije oko toga da je možda ovo oproštajni tour. Kao, jednostavno su sad dali maksimum i na jesen će objavit da je to to. Možda se tako nagađa svaki put nakon završetka toura, nemam pojma, ali ja se usrdno nadam da ljudi pričaju bezveze. Jer to bi bila prava pravcata tragedija, da mi ovo bude prvi i zadnji tour u životu..
  • Options
    siljosiljo Posts: 2,201



    Nego, ima nešto što me jako brine, otkad sam pročitala Klausenov mail i neke komentare na Fejsu...
    Naime, pojavile su se spekulacije oko toga da je možda ovo oproštajni tour. Kao, jednostavno su sad dali maksimum i na jesen će objavit da je to to. Možda se tako nagađa svaki put nakon završetka toura, nemam pojma, ali ja se usrdno nadam da ljudi pričaju bezveze. Jer to bi bila prava pravcata tragedija, da mi ovo bude prvi i zadnji tour u životu..

    ja se ne bi opterecivao s tim... bilo je takvih prica zbog Parting Ways na kraju Binaurala :) pa The End na kraju Backspacera... Future Days na kraju Lightning Bolta? :D
    mislim da imaju dosta km iza sebe i da imaju materijala za napraviti show od 3h i da je to glavni razlog da ovu turneju tako sviraju... isto tako, ne imati predgrupu znaci ubrati nesto vise love za sebe, a budimo relani, ne sviraju oni for fun only :-)

    ali kad vec pricamo o toj mogucnosti, mislim da se na AMS1 ove godine nisu na kraju koncerta zagrlili i poklonili nego su se samo pokupili pa je i zbog toga ostalo ponesto upitnika ;)

    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Options

    Joj ne želim razmišljati o tome, fakat ne želim. BIo bi to preokrutni twist of fate!

    Future days is a song about parenting, kaže Ed. It's about your fucking partner. Or fucking your partner :-D once kids are all grown up and you get to have time for yourselves again.

    Ma cijela atmosfera na AMS1 je bila malo čudnjikava. Ja sam to sve pripisala Edovoj ozljedi. Već na AMS2 je bilo puno ljubavi i drugarstva na stageu, ne misliš li? Uopće nemam dojam da među njima neš ne štima, upravo suprotno.
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449


    Naime, pojavile su se spekulacije oko toga da je možda ovo oproštajni tour. Kao, jednostavno su sad dali maksimum i na jesen će objavit da je to to. Možda se tako nagađa svaki put nakon završetka toura, nemam pojma, ali ja se usrdno nadam da ljudi pričaju bezveze. Jer to bi bila prava pravcata tragedija, da mi ovo bude prvi i zadnji tour u životu..

    Miruj i ne zamaraj se tim glupostima. Toga stalno ima i bit će. Jednog dana će se to sigurno i dogoditi, ali bih nekako pretpostavio da će to biti baš u onom trenutku kad glasina neće biti.
    Trud koji su uložili u ovu turneju nije trud ljudi koji će uskoro prestati egzistirati. To je trud ljudi koji iskreno vole to što rade i u tome uživaju više nego ikad. Možemo to sagledati i sa socijalne strane: u ovom trenutku ima previše ljudi kojima oni predstavljaju egzistenciju, dakle onih koji od njih žive (pritom ne mislim na menadžere), da bi oni samo tako digli ruke od svega i poručili im: "Tko vas j...."
    Da skratim - gledat ćeš ih još i doživjeti još puno trenutaka kojih ćeš se zauvijek sjećati. I mi skupa s tobom kad nam ih sve onako lijepo opišeš. ;)
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    siljosiljo Posts: 2,201


    Future days is a song about parenting, kaže Ed. It's about your fucking partner. Or fucking your partner :-D once kids are all grown up and you get to have time for yourselves again

    ma samo sam stavio naglasak na naslove... :) nego, kad se smatra da su "kids all grown up"? anyone? :D

    Ma cijela atmosfera na AMS1 je bila malo čudnjikava. Ja sam to sve pripisala Edovoj ozljedi. Već na AMS2 je bilo puno ljubavi i drugarstva na stageu, ne misliš li? Uopće nemam dojam da među njima neš ne štima, upravo suprotno.

    je, bilo je skroz cool drugi dan... moram malo provocirati, ne zamjeri :)

    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Options
    siljosiljo Posts: 2,201
    SAMCRO said:

    Možemo to sagledati i sa socijalne strane: u ovom trenutku ima previše ljudi kojima oni predstavljaju egzistenciju, dakle onih koji od njih žive (pritom ne mislim na menadžere), da bi oni samo tako digli ruke od svega i poručili im: "Tko vas j...."

    znao sam da sam jos nesto htio napisati, upravo ovo gore... vjerujem da su ozbiljan poslodavac :-)

    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Options
    SAMCRO said:


    Da skratim - gledat ćeš ih još i doživjeti još puno trenutaka kojih ćeš se zauvijek sjećati. I mi skupa s tobom kad nam ih sve onako lijepo opišeš. ;)

    Riječi ti se pozlatile :-D Znači, da nabavim kasicu prasicu i krenem s namjenskom štednjom za iduću turneju? ;-)
  • Options
    siljo said:


    Future days is a song about parenting, kaže Ed. It's about your fucking partner. Or fucking your partner :-D once kids are all grown up and you get to have time for yourselves again

    ma samo sam stavio naglasak na naslove... :) nego, kad se smatra da su "kids all grown up"? anyone? :D
    Ma znam, samo sam iskoristila priliku da citiram Eda (to mi je jedno od najdražih pojašnjenja značenja pjesme :-D ) Da i na jednom ju je bootu najavio kao "song about parenting, and it's not world wide suicide :-) ". A što se tiče odgovora na tvoje pitanje, ja mislim da je Ed u tom pogledu vrlo naivan. Odrastu i puste te na miru eventualno i ako si sretan nekad oko njihove tridesete, a onda dođu unuci i krene drugi krug. ;-D
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    edited July 2014
    siljo said:


    Future days is a song about parenting, kaže Ed. It's about your fucking partner. Or fucking your partner :-D once kids are all grown up and you get to have time for yourselves again

    ma samo sam stavio naglasak na naslove... :) nego, kad se smatra da su "kids all grown up"? anyone? :D
    Iskoristi priliku dok je Miha još prilično bespomoćna i ne može mrdnut iz kinderbeta, ako ju tamo ostaviš (ili već možda može). Sljedeću ćeš dobit tamo negdje za 12-13 godina kad krene izlazit s frendicama i kad joj više nećeš trebati. :D
    Post edited by SAMCRO on
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    elcieloelcielo Posts: 1,149
    wow, opet plahta teksta, super SAMCRO :)
    meni je isto venue izgledao idilično hipijevski, ono - "peace, love" shema, ali prije ispada da je bilo "piss, love" =))
    ne mogu vjerovati da je engleska publika zbilja tako blesava, iako stalno čitam takve priče :-q

    _annie_, odlične fotke, opet =D>

    isto tako, ova priča o kraju benda koju ste potegnuli, mi nije bila ni na kraj pameti. možda zato što uopće ne čitam ništa o PJ-u osim ovog threada, pa sam nesvjesna šaputanja i tračeva, hm :-@
    ali, složila bih se sa SAMCRO, prevelik je tu financijski ulog, pa kad gledaš te ljude koji ih prate na turnejama, to su zbilja potpuno iste face koje sam vidjela i na touru 2000. (žena koja je zadužena za mikrofone, npr., i security, pete se zove, jel' tako :-/ ).

    super pitanje, siljo, nemam odgovor na njega :D
    iako, evo citata iz jednog filma, ma ne znam zapravo di sam ga vidjela, ali zbilja je tako istinit: tvoj život je samo tvoj tek od onog momenta kad se odseliš od staraca pa do onog trenutka dok ne dobiješ djecu :D

    viki, i meni je žao da se nismo vidjele. bit će prilike, nadam se, već sljedeće ljeto ;)
  • Options
    potato girlpotato girl Posts: 474
    I, kad je sljedeci tour? :D
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • Options
    potato girlpotato girl Posts: 474
    Uzivala sam citajuci sve ove detaljne izvjestaje, posebno hvala Dandelion na osvrtu na Leeds, tu je potekla i suza jer sam imala osjecaj kao da sam tamo. Ne bih se previse brinula oko raznih govorkanja o mogucem raspadu benda, uzivaj i planiraj iducu turneju. ;)
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    U silnoj nakupini događanja zaboravih spomenuti da ćemo 23.7. imati čast ugostiti švedski kraljevski par i potomke im u Samoboru. Još ću vam javiti aprox. vrijeme meeta, ali računajte da će to biti poslije podne/predvečer.
    Svi koji možete dođite. Organizirat ćemo neke kremšnite i još ponešto. Bit ćemo spontani. Zabilježite u kalendare i dovucite svoje guze do Samobora: srijeda, 23.7. Ako nekog treba pokupit u ZG i poslije vratit u ZG - i to možemo organizirati. Samo se javite. :D
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    viki1984viki1984 Posts: 82
    @samcro izvrstan tekst! S tim da je meni ova rečenica da su svirali kao da im je posljednji put samo najbolji mogući opis onoga što sam doživjela na oba koncerta na kojima sam bila i potvrdila veličinu najdražeg nam benda :-) Svaka im čast, svaki koncert su dali maksimum, kao što si rekao, i srce i dušu...i hvala im za to :-)
  • Options
    elcieloelcielo Posts: 1,149
    potato, hej, gdje si na kraju bila na ovom touru? znam da si se nećkala oko amsterdama, ali to je očito otpalo kad te nismo vidjeli tamo :-/
  • Options
    KarlhajncKarlhajnc Posts: 120
    @DandelionSeed predivan izvještaj :x
    @SAMCRO također =D>
    Nadam se da ćemo sljedeću turneju sa svojim busom odraditi :-D
    No pojavila mi se ideja, kako sam ostala dužna izvještaj za matični portal ;) nekako sam htjela uvrstiti izvještaje barem dijelom vas koji ste bili drugdje :-) Ha? Za sad kao idejica.
Sign In or Register to comment.