Options

Pearl Jam in Zagreb!

1843844846848849860

Comments

  • Options
    nkdznkdz Zagreb Posts: 106
    I tak ja doma gledam setlistu, pregledavam snimke po YT-u i zavidim vam svima koji ste bili. :)
    Ajmo, ajmo, nabacite neke recenzije i napišite koliko ste uživali, prosim lepo! :D
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Bilo nas je posvuda po San Siru: na railu (Ana, Barbara), u sredini GA-a (hrpica), na kraju GA-a (još jedna hrpica) i na nebesima (Edita, Sanja) :)) Svi su uživali. :D Ne želim ovom prigodom spominjati setliste, ni zvuk, ni kako je reagirala publika. Bilo mi je dovoljno vidjeti mog frenda Hrvoja koji je stvarno zaluđen PJ-om, ali su mu se zvijezde poklopile tako da ih je gledao tek prvi put nakon 2006, a bio je jedan od dvojice koji su 1993. bili u busu za Veronu, a koji nije išao gledati U2 nego predgrupu =D> . Ne znam koliko se puta izvrtio i koliko je puta rekao: "Ja ovo ne mogu vjerovati". Ljudi, puni San Siro! Hebeno! I dečki su uživali. Istinski im se vidjelo u očima da su zadivljeni količinom ljudi koja ih je došla gledati i slušati. Eddie ih je razveselio već u 5 do 6 akustičnim Porchom, a onda ih do kraja kupio pričom: "ne znam što bi bilo bolje; da se svi vi preselite u Seattle ili da mi ostanemo ovdje." Pozer. >:)
    Totalno slavljeničko raspoloženje. Slavilo se rock 'n' roll. I tako skoro do ponoći. Nakon San Sira koncert u Trstu će se činiti kao da sviraju u nekom klubu. :D To bi moglo bit baš dobro za sve nas. :))
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    killroykillroy Posts: 739
    edited June 2014
    Hello! Da li tko ima viska kartu za Bec sutra?
    Sredjeno, zahvaljujuci Gordanu :)
    Post edited by killroy on
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    SAMCRO said:

    Nakon San Sira koncert u Trstu će se činiti kao da sviraju u nekom klubu. :D To bi moglo bit baš dobro za sve nas. :))

    I bi tako... Kakav vizionar =))
    Nije na meni da pišem recenzije nakon ovog koncerta. Ja ću samo reći - najbolji dosad na Lightning Bolt Touru! ^:)^
    Ajde vi kojima je bio prvi - raspišite se!
    Ako se ne sjećate, ovako smo izgledali na kraju:
    https://drive.google.com/file/d/0B4_Mwt-RiCqdekxaOUJab3Q2dzg/edit?usp=sharing
    :D
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    jurasicajurasica Posts: 1,534
    I tak... tko živ, tko mrtav?! :) a ono, bilo je ok jučer u trstu... :)>- danas sam promukla, ali osjećam se seksi pa mi je to skroz cool... ne k'o tyler, ali ono... :)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    jurasica said:

    I tak... tko živ, tko mrtav?! :) a ono, bilo je ok jučer u trstu... :)>- danas sam promukla, ali osjećam se seksi pa mi je to skroz cool... ne k'o tyler, ali ono... :)

    =))
    No one beats Tyler's voice after the show.
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Eh da, zaboravih reći da sam napravio update rezultata. Imamo novog vodećeg:
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1JCKXorwVcN4f3Ny4rSvUxgEYF1vJC1y0DwbwqWRv7bE/edit?usp=sharing
    =D>
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    nkdznkdz Zagreb Posts: 106
    Kvazi-review:
    Kako sam bio u društvu bez 10C karata, odlučili smo kampirati pred ulazom kako bismo završili što bliže ogradi. Isplatilo se, završili smo u drugom-trećem redu, po sredini.
    Setlista... Pa, mene je već otvaranje sa Small Townom i jako brzim ispucavanjem Black i Sirens jako iznenadilo, budući da sam te stvari nekak šablonski očekivao u drugom dijeli koncerta. Ali opet, koliko je uopće zahvalno gađati njihove setliste? :D
    Uglavnom, setlista je - "ajme, majko mila". Ne znam kak da ju bolje opišem. :D Kak su počinjali s novim stvarima, tak je i moj delirij samo rastao.
    Kvragu, pa Deep! Nekaj kaj ne bih ni u snu očekivao.
    Još kad se sve to upotpuni s ostalim pjesmama koje sam čuo prvi put: Chloe Dancer/Crown of Thorns, Come Back, Let Me Sleep, Low Light, Whipping i Down, onda kao rezultat ispadne da trenutno hajpam kao neka prosječna tinejdžerka. :D
    I zaboravio sam spomenuti RVM!
    Lightning Bolt me, koliko god mi se pjesma generalno i dalje ne sviđa, uživo ipak ugodno iznenadila, valjda tu dodatno dojam pojačava i scenografija i efekti. :D

    Inače, ljudi oko mene su mi bili čak i iznenađujuće mirni na nekim pjesmama, ali su to nadoknadili frenetičnim skakanjem na najveće hitove.

    Citajući komentare o Eddievim problemima s koljenom, pribojavao sam se da će biti prisiljen isključivo stajati na mjestu; a kad ono - frajer skače i baca se. Možda ne baš kao u najboljim danima, ali i dalje se ne da. ^:)^
    I pogled na displej i prikaz osmijeha koji je pobjegao Stoneu prilikom jammanja i bacanja pogleda na publiku. 8->

    Frendici je to bio prvi koncert PJ-a uopće. Mislim da koncertnu karijeru gotovo da nije mogla započeti na bolji način. A i meni je ovo prvi koncert na mojoj mini-turneji; fantastično otvaranje, ljestvica je visoko podignuta, a sad da vidimo može li Beč promijeniti odnos snaga. :D
  • Options
    masnimasni Posts: 1,657
    Stvarno nemam puno za dodati. Fan pitovi su vrhunski bili organizirani na talijanskim festivalima i mogli smo se fino družiti i lako naći i prije i poslije koncerta :)

    Što bi rekao Niko: Trst-Milano 4-0, ali ja bih ipak zbog količine publike (a vjerujem i buke koja će biti na bootovima) dao barem 1-2 gola Milanu :)

    U Milanu me, osim ugođaja koji ostavlja bez daha, iznenadio Black dosta rano na setlisti, Lightning Bolt mi je bio odličan, pa onda MFC, jebeni SAD, Setting Forth uz posvetu, RVM koji je raspametio, pa Thin Air, singalong na Just Breathe i kraj prvog Encorea, možda i najžešći na kojem sam ja bio - Spin the Black Circle, Lukin, Porch. Imao sam osjećaj da taj Encore vječno traje i da se nikako neće dati sa stagea. U drugim bisovima trenutno i nema prevelikih iznenađenja.

    I onda prođe taj San Siro, ekipica se seli u Trst i dobije ovo što dobije.. Ma fantastico.. Mislim da će tek u Beču biti onaj "šok" od malog venuea, Trst je ipak bio veći od svih dosadašnjih venuea na euro turnejama ovih godina.

    Cijeli main set list od Trsta je bomba, a RVM na kraju je bio prepre, još jači od Milana. Bojim se da ga nećemo čuti u Beču budući da su ga sad 2x roknuli. I onda nakon svega onakav prvi bis, šeprtljavi Let Me Sleep, ali sve ispravljeno na kraju i lijep trenutak s majicom i posvetom Mother Love Boneu. Do kraja me još oduševio Solat i Once na kraju. Milina, nemam šta više reći.

    Stopala bole sto na sat, ali nema predaje.
    Vidimo se danas/sutra na inmusicu, pa onda na istom mjestu u Beču!

    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Options
    siljosiljo Posts: 2,201
    apsolutno se slazem sa Masnim da su fan pitovi bili vrhunski organizirani... ja sam usao sa AMS wristbandom i uspio ufurati jos cetvero frendova na tuđe narukvice... hvala svima koji su sudjelovali u diverziji :D

    svirka, stadion koji me ugodno iznenadio, a najvise mocna gomilica frendova sa vise strana mi postavlja ovaj koncert jako visoko na top listi... vidimo se danas/sutra/prekosutra, kako s kim... \m/
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Kad već on ne želi promovirati, uzet ću stvar u svoje ruke. Čovjek - glazbena enciklopedija poznat pod nickom Snih, otvorio je svoju dušu i uobličio ju u sjajnu recenziju tršćanske noći za pamćenje. Tekst možete naći na ovom linku:
    ravnododna.com/pearl-jam-u-trstu-jednom-rjecju-neopisivo/
    Sniha gotovo svi znaju, a oni koji ga ne znaju upoznali su ga kroz ove riječi.
    Sniše, come back! :D
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    viki1984viki1984 Posts: 82
    Eto i to se dogodilo! Moj prvi PJ koncert ikada! Što reći osim da mi je više vas reklo da sam "ubola" jedan od najboljih ikada :-) I ja se u potpunosti slažem! Kada su dečki stali na pozornicu san je postao stvarnost i odmah sam osjetila povezanost benda i publike. Euforiju, energiju, ma sve. Naravno da sam imala nekih željica, ali meni je svaka stvar bila poput jackpota, ako me razumijete :-). Ne znam koliko je često sviraju ali sam početak otvoren s Eldery Woman me totalno razgalio. I dobila sam Black s turutururu, stanje delirij a tek krenuli. Savršeno mi se nadovezala Sirens, ja ju obožavam. A onda preokret sa Why go i Animal, tu se moj Ante totalno rapametio, mislim da je zakvačen ;-) Još bih izdvojila i Corduroy, RVM - izvan ovog svemira, Deep (!!!), Given to Fly, Come Back sa svjetlima s tribina i Mikeovom solažom, SOLAT (potajno sam se nadala, nisam vjerovala kad je krenula), interakcija Eddija i publike na Betterman, SVE sa Tena. Chloe Dancer,Crown of Tornes neviđeno. I YL za kraj. Setlista za poželjet :x Biti u fan pitu tako blizu pozornice na prvom koncertu je bilo predobro, mjesta za ples, sve vidiš, ne znam jel inače tako ali ovo je bilo sjajno \:D/ Bend odlično raspoložen, maksimalno se daju, nevjerojatan zanos...Eddove priče :D I za kraj ljudi, toliko mi je drago što sam vas upoznala i u tolikom broju, prekrasna ste skupina, molim vas nemojte mi zamjerit na zbunjenosti, previše svega odjednom, htjela sam se više družit s vama, smotana sam :-( Ali još uvijek ne mogu vjerovati da sam sve ovo doživjela...Moje putovanje je počelo na najbolji mogući način i nadam se da će duuugo trajati ;-) veliki pozdrav i vidimo se u Beču!
  • Options
    etaeta Posts: 57
    Bili su odlicni :)
    Onaj osjecaj kad udes prvu put na San Siro, pa kad je Ed uletio sa akusticnom verzijom Porch-a, neopisivo nesto. Odlican mi je bio Milano, ljudi oko mene zakon, nema naguravanja, svi rokaju zajedno sa svih kontinenata. Black mi je nekako neprirodno rano u setlisti, highlight su mi jos bili Sad, Thin air (nisam mogla vjerovat da ga opet sviraju jer su ga svirali i u Amsterdamu), MFC, Given to fly (Ed zeznuo pocetak)...
    Imala sam osjecaj da nema kraja koncertu, samo su nizali stvari. Na kraju sam jedva stajala na nogama, but it was worth it. Koliko energije samo imaju, zakon.
    Neznam gdje ste vi stajali, kad vas jos ne poznam, ja sam bila Mike side, negdje 7-8 red, iza Amerikanaca koji su imali cepice za usi i ispred Talijana koji su pjevali cijelo vrijeme.

    U Trst sam dosla dosta kasno, kaos na ulicama, guzva na izlazu s autoputa. Koncert isto odlican, reci cu samo crown of thorns, SOLAT, once, down, RITFW, low light, RVM, odlicna publika i bend.
    Italija i PJ nezaboravno iskustvo. Jedva cekam da opet dodu tamo, bilo gdje, jer to se ne propusta. I pozdrav svima koji su me pretekli na autostradi, vidjela sam aute iz ZG, ČK, KA, IM, ST, i brojne talijane koji voze mini fast cars :)
    Next stop Vienna, see you there :)
  • Options
    ParadajzarParadajzar Posts: 435
    Dobra vecer svima,
    Samo javljam, da cu skoro 100% imati 10c kartu za berlin viska....ako bude nekome trebala, nek se javi. Znat cu sutra ujutro za sigurno...
    Vidimo se za dva dana....a oni koji idete u Bec, uzivajte

    Bok
    Damir
    Ljubljana 19.06.2000
    Zagreb 26.09.2006
    Munchen 12.06. 2007
    Berlin 15.08.2009
    Dublin 22.06.2010
    Belfast 23.06.2010
    Berlin 30.06.2010
    Prague 02.07.2012
    Berlin 04.07.2012
    Berlin 05.07.2012
    Manchester 28.07.2012 - E.V.
    Worcester 15.10.2013
    Worcester 16.10.2013
    Brooklyn 18.10.2013
    Brooklyn 19.10.2013
    Trieste 22.6.2014
    Berlin 26.6.2014
    Milton Keynes 11.7.2014
    Buenos Aires 7.11.2015
    Sao Paulo 14.11.2015
    Rio de Janeiro 22.11.2015
    Chicago Wrigley Field 20.8.2016
    Chicago Wrigley Field 22.8.2016
  • Options
    GerpuGerpu Posts: 18
    trst sam prodao jer sam se morao odreć zbog posla jednog koncerta, a nisam htio amsterdama i berlina, a iz beča je jednostavnije u berlin.. i logično je bilo maknut trst, ahhh.. sad kad čitam sve dojmove užasno mi žao! al ono, vjerojatno bi mi bilo žao odreć se bilo kojeg :D nadam se da ću u beču/berlinu upoznat nekog otud.. sad idem ubit oko na par sati i put putujem, euforija mene pere :D
    ...the in between is mine...
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    edited June 2014
    Kako nam je bilo u Beču? A kaj da vam pričam. Pogledajte setlistu i pogledajte ovaj video:
    youtu.be/Xj_c5mK2AwM
    Tako to izgleda kad se na GA-ju udruže Kanađani i Hrvati, pa prijatelji iz svih nam okolnih država. To se zove "Rock do Jajca" \m/ :))
    Post edited by SAMCRO on
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    GerpuGerpu Posts: 18
    koji koncert.......
    ...the in between is mine...
  • Options
    grudicegrudice Posts: 211
    edited June 2014
    I pricajte nam malo kako vam je bilo u Becu: http://youtu.be/-ff3YrAWr-g
    :-h
    Post edited by grudice on
  • Options
    masnimasni Posts: 1,657
    hahaha kako sam se slomio! :)

    ja ovim putem nisam došao hvalisati talijanske i austrijsku set listu nego se podivit ovoj najnovijoj.. ja ne znam.. jučer nakon koncerta pričamo "that's it.. those three shows.. you can't top that...".. i onda čitam sad ovu set listu i mislim si "pa jebem ti, onaj milano je bio najlošiji na kraju" :D nije, naravno, publika i 60k čini svoje, boot će sigurno biti nezaboravan, ali setliste nakon toga jedna bolje od druge..

    ok, možda budem malo i s ove bečke šnicle izdvojio par komada.. za uvod samo :)
    can't keep.. kad ti netko kaže da nakon 27 koncertata čuje po prvi put stvar, onda znaš da se sprema nešto.. 25x su je odsvirali, od toga prvi put u europi! rats me baš voli, od 3x u europi, pogodio 2, znam da je niko i sva 3 :D pa public image, obrade uncle neila, footsteps, brain of J, smile, fuckin' up, baba i "moj" indifference na kraju (koliko god bih iskreno volio da ga sviraju na početku encorea1 kad je još mrak, bilo bi mi još jače).. mislim da je ovo najbolji encore 2 na touru..

    ali čitam ovo danas, pa vidi ovo.. in my tree, hold on (moj apsolutni favorit, nakon 2000. prvi put u EU), you are, immortality, eruption (samo u berlinu to sviraju, dokaz da jeff pomno prati set liste koje su svirali u tom gradu na prijašnjim koncertima :))..
    crazy mary (jebemti, trebao je biti u beču umjesto speed of sound :)), comatose i blood zaredom, pa to je ubojica..

    ok, ajde sad vi koji ste bili, ja se oznojio gledajući samo crno na bijelo :D
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    @grudice: hahahahahaha
    X_X %-( :-SS
    Htio sam stavit majmunčiće, ali nema ih u ovoj ponudi.
    Berlin... Ništa se u Berlinu nije dogodilo. Neki tamo koncerat, nekog tamo VIS-a (vokalno-instrumentalnog sastava; prijevod za mlađe ;) ). Sve već viđeno. I nismo se raspametili zato što su svirali to što su svirali. I nisu izdržali ni dva sata svirke. Uglavnom, tko bi želio ponoviti takvo iskustvo.
    :^o :^o :^o :^o :^o
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    BakaraBakara Posts: 37
    Hahahaha, da baš :)
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    edited June 2014
    S obzirom na to da je na SP-u danas slobodan dan, vrijeme je da se malo pozabavimo klađenjem. :D Dakle, naša je igrica ušla u drugi dio sezone koncertom u Berlinu. Nakon 6 od deset utrka Svjetskog kupa (Gdyna i Werchter su izbačeni iz kalendara zbog pomanjkanja snijega :)) ) redoslijed na vrhu je sljedeći:
    1. Bakara 8 bodova
    2. Dirty Frankk i Grudice po 7 bodova.
    Provjerite me. Svi znate kakve ste glasove poslali:
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1JCKXorwVcN4f3Ny4rSvUxgEYF1vJC1y0DwbwqWRv7bE/edit#gid=0
    Napeto je, napeto. Pred nama je opak vikend u Skandivaniji. \m/
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Nekako imam osjećaj da pričam sa samim sobom. Gdje ste svi, pobogu?! No, jeste vidjeli razvaljivanje u Stockholmu? Oceans acoustic. Ajme, ajme... Drago mi je zbog grudica. Zaslužili su takvu setlistu kad već nisu mogli bit s nama u Beču i Berlinu. \m/
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    BakaraBakara Posts: 37
    Super set lista, stvarno nisu normalni :)
    i taj jebeni Green Disease!!!
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Dobro, prati li itko osim mene što se događa u hebenom Oslu. Kad smo mi bili tamo, onda je Eddie jedva uspjevao pjevati zbog upale grla, a sad odsviraju jebeni STRANGEST TRIBE. Kako je to moguće. Grudice, sad sam službeno ljubomoran :)) I sretan zbog vas. Kakva set-lista. Opet, i opet, i opet, kad misliš da više ne mogu, oni izvuku petog asa iz rukava. Ne mogu vjerovati... Kako ono Niko jednom reče, kad sam vidio Strangest Tribe na popisu "usro sam se u gaće". =))
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    BakaraBakara Posts: 37
    Baš gledam i ne mogu vjerovat!! Pa ti više pogodi šta će svirat :P
  • Options
    ParadajzarParadajzar Posts: 435
    Oslo fenomenalno izgleda;)

    Ide li netko u MK, pa da ima visak 10c kartu?
    Ljubljana 19.06.2000
    Zagreb 26.09.2006
    Munchen 12.06. 2007
    Berlin 15.08.2009
    Dublin 22.06.2010
    Belfast 23.06.2010
    Berlin 30.06.2010
    Prague 02.07.2012
    Berlin 04.07.2012
    Berlin 05.07.2012
    Manchester 28.07.2012 - E.V.
    Worcester 15.10.2013
    Worcester 16.10.2013
    Brooklyn 18.10.2013
    Brooklyn 19.10.2013
    Trieste 22.6.2014
    Berlin 26.6.2014
    Milton Keynes 11.7.2014
    Buenos Aires 7.11.2015
    Sao Paulo 14.11.2015
    Rio de Janeiro 22.11.2015
    Chicago Wrigley Field 20.8.2016
    Chicago Wrigley Field 22.8.2016
  • Options
    pajopajo Posts: 3,292
    Iva: dakle stvarno nenadhebiv bend. Nema takvog nigdje. Nema se sto drugo reci.
    Sva sreca pa imamo te nase @grudice‌ da nas predstavljaju na skandinavskom dijelu turneje pa nam se kolektivno pise da smo culi Strangest Tribe. :)>-

    Ok, idemo sad onda Angel... :!!
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449

    Oslo fenomenalno izgleda;)

    Ide li netko u MK, pa da ima visak 10c kartu?

    Idemo annie i ja, ali smo kupovali karte preko Ticketmastera i dolazimo tek na dan koncerta, tako da će bit napeto. Ti ideš?
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
Sign In or Register to comment.