Options

Pearl Jam in Zagreb!

1845846848850851860

Comments

  • Options
    nkdznkdz Zagreb Posts: 106
    edited July 2014
    Ja ću isto najvjerojatnije morati preskočiti ovo druženje jer bih u to vrijeme trebao imati termin za nogomet u dvorani (ako nas se skupi dovoljno).
    Eventualno mogu navratiti nakon termina, barem da mahnem i kažem bok. :)
  • Options

    Khm, ja ću se samo na kratko ubacit s par rečenica :-D o Werchteru. Nek se nađe i o tome nešto..

    Uglavnom, kiša je padala, pa prestajala, pa opet počinjala i tako do 22 sata kad je koncert trebao početi. E u tom trenutku je baš onako opako pljusnula i nastavila istim tempom do 22:20, kad su se napokon pojavili na glavnom stageu i otjerali je, prestala je ko da je netko prekidač imao.

    Krenuli su in medias res, što se meni btw sviđa. Obožavam i Pendulum i Hard to imagine i sve to, ali brate mili kad počnu s RVM, to je ludnica totalna. Having said that, sveopće ludilo je ipak izostalo jer je ipak bila riječ o festivalskoj publici, koja ih je još k tome dobrih pola sata čekala na žestokom pljusku. Inače je fascinantno kako su u stanju poprilično bezveznjikavu situaciju pretvorit u sasvim solidan tulum i iako ne volim uspoređivat, oni Black keysi prije njih su djelovali ko neki amaterčići. Ova energija koju oni imaju je nuklearna - Ed je nakon druge pjesme bio potpuno mokar, a kao što rekoh, kiša više nije padala.

    Setlista, kakva već bi, meni je bila super jer ja nemam kriterije :-D Jedino kaj sam si tak sretna i ponosna sama na sebe jer sam polako u stanju pogodit koja pjesma ide iduća bez da su je actually počeli svirati. Ne znam doduše kako si objasnit taj fenomen :-) ali idući se put definitivno uključujem u igricu koju sam ovaj put zbog manjka samopouzdanja preskočila :-)

    Ed suprotno izvještaju belgijskih medija _nije_ djelovao pijan uopće, nemaju pojma o čem pričaju zlobnici jedni najobičniji. No dobro, nisu baš toliko zlobni jer su isto tako izvjestili da je koncert bio jako dobar i ako se tamo slučajno zalutao netko tko ih ne voli, taj je sigurno postao fan. So true, so true, znam za barem jedan slučaj koji je kraj mene potpuno trijezan plakao na Black ko mala beba (oće to od Blacka, oće:-))

    Ed je za vrijeme Porcha sišao u publiku, vjerojatno zato kaj je sva bila mlaka pa se odvažio na taj korak, bez straha da bi se situacija mogla otet kontroli :-D Jednu pjesmu je s njima odsvirao Cameron jr., slatkić, a za All night su imali klapsku potporu od strane Midlakea.

    I tak, dobila sam svoju dozu, sutra je Leeds, tako da sam on the high. I borim se, strašno se borim sama sa sobom da ne kupim kartu za MK. Do sada mi je dobro išlo, ne znam šta će bit prekosutra, jer bi me suočavanje s činjenicom da je tour za mene gotov moglo odvest u recidivizam. Vidit ćemo :-D
  • Options
    elcieloelcielo Posts: 1,149
    Dandelion!
    ti si još u pohodu!
    meni se onaj amsterdam, kad smo se sreli, čini taaaaakoooo davno.
    čmrljim na poslu, čitam tvoj genijalan izvještaj, i posljedično želim biti mokra i blatnjava gledajući "samo osrednji" PJ show :D
    super pišeš :x
    odi na MK da mogu pročitati još jedan dobar report <:-P

    pozdrav članu/članici IS185060 :-h

    ja sam za vintage, iako mi je 19h mrvu prerano.
  • Options
    _annie__annie_ Posts: 980
    Dandelion, svaka cast na izvjestajima!!! <3
    Dodji u MK, vidjet cemo se, a vidjet ces i drugi najbolji bend na svijetu - BRMC!
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    elcielo said:

    Dandelion!
    ti si još u pohodu!
    meni se onaj amsterdam, kad smo se sreli, čini taaaaakoooo davno.
    čmrljim na poslu, čitam tvoj genijalan izvještaj, i posljedično želim biti mokra i blatnjava gledajući "samo osrednji" PJ show :D
    super pišeš :x
    odi na MK da mogu pročitati još jedan dobar report <:-P

    pozdrav članu/članici IS185060 :-h

    ja sam za vintage, iako mi je 19h mrvu prerano.</p>

    Slažem se s pohvalama za Dandelion. Drago mi je da je Werchter bio bolji i duži od Gdynije. Uvjeren sam da će ti u Leedsu biti još bolje. Čuvaj se pijanih Engleza i sve će bit dobro ;D
    Kaj se termina meeta tiče, to nije problem. Dočekat ćemo te, ziher, a možemo ga i pomaknut za još barem pola sata, pa nek' onda okvirno vrijeme bude pola 8 iliti sedan i po iliti 19.30 iliti 7.30 pm. Sad sigurno neće bit zabune :lol:
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    killroykillroy Posts: 739
    Eh, ja cu nazalost isto morati preskociti meetup, bas danas smo stigli na more. Bas mi je zao, htio detaljnije cut utiske svih al eto.
    Ova turneja je za mene bila mala ali slatka. Trst mi je jedan od top 3 koncerta uopce na kojima sam bio, ono...razvalili su, od setliste, publike, atmosfere, rarityija. Bec odgledao s tribina i uzivao s malo laganijim tempom.

    Dandelion, Ljubica i ja smo s gustom procitali tvoj review i puno te pozdravljamo :)
    A i sve ostale, naravno. Uzivajte na meetupu :)
  • Options
    siljosiljo Posts: 2,201
    maslačak, "thumbs up smajli" :-)

    nego, jel netko checkirao Leeds arenu? moderni amfiteatar, bas nekak lajkam... google it... :-)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Options
    pajopajo Posts: 3,292
    Hej ekipa, zahvaljujemo predsjedniku na inicijativi za meet-up, ali ajde budemo prebacili za tamo negdje oko Bozica kad mi planiramo prvi posjet Domovini iz Londona. Malo nam je svima guzvica, a i tesko je organizirat se on a school night. ;)

    Jos nam se slijezu dojmovi sa ove turneje, ali nekako si mislim da bi ju lako mogli proglasit najboljom ikad. Nevidjeno nam je drago da smo vas uspjeli sve vidjet, a sad kad se preselimo u susjedstvo vidimo se i cesce.
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Dakle, ostali smo bez headlinera, ali ak' se drugima dolazi, možemo se još uvijek naći. :D
    Dakle, elcielo i Karlhajnc na redu ste za izjašnjavanje. :)
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    elcieloelcielo Posts: 1,149
    ja bih onda preskočila ovaj put, s obzirom da mi je i ovako nezgodno, pa ću pričekati posjet švedskog kraljevskog para za meet up ;)
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Nekako sam si i ja mislio da bi to moglo bit najbolje. Švedski ogranak nam stiže 23. ili 24.7. pa računajte da bismo tada mogli imati druženje malo većih razmjera.
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    siljo said:

    maslačak, "thumbs up smajli" :-)

    nego, jel netko checkirao Leeds arenu? moderni amfiteatar, bas nekak lajkam... google it... :-)

    Totalno cool izgleda! Eh, da sam je prije vidio možda bih otišao i tamo. :)) Osjećam da bi moglo bit ludilo od showa.
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    etaeta Posts: 57
    Ova dvorana u Leedsu će ih sigurno više oduševit od one u Beču, tko zna možda daju da i Stone nešto otpjeva (ona verzija Let it go u Berlinu se ne računa).
    Šteta što Vas nisam upoznala na ovoj turneji, tko zna vjerojatno smo se negdje i mimoišli u prolazu. Drugi puta moram imati malo bolju organizaciju.
    Budemo se onda vidjeli na Nationalu u Šibeniku :)
    @Dandelion uključi se u igru, da pojačamo malo žensku stranu. Main set su uglavnom završavali sa RVM, eh da sam to znala na početku, nakupilo bi se bodova.
    @Gerpu uspio si preživjeti Berlin dolje na travnjaku, svaka čast, meni je sa tribine u početku djelovalo brutalno, još kad su krenuli vadit ljude van, dobro je i prošlo.
    kad uhvatim vremena da prebacim sve foto i video uratke, javim ako netko hoće
  • Options
    SAMCRO said:

    siljo said:

    maslačak, "thumbs up smajli" :-)

    nego, jel netko checkirao Leeds arenu? moderni amfiteatar, bas nekak lajkam... google it... :-)

    Totalno cool izgleda! Eh, da sam je prije vidio možda bih otišao i tamo. :)) Osjećam da bi moglo bit ludilo od showa.
    @siljo‌: evo ja sam je prilicno detaljno checkirala, i super je, samo kaj nisam vise sigurna jel jos uvijek tamo stoji buduci da su je veceras simultano poharali urgan i potres od milijardu richtera :-)

    @SAMCRO‌: tebe osjeca rijetko kad prevari :-D ali ludilo od showa je eufemizam i to kakvi

    Ljudi, ovo je bilo totalno van realiteta. Ne mogu sad pisat jer malo placem a malo sam u sedmom nebu, i polako me hvataju nevjerica i nesvjestica. Kad se dobijem ide report pa cete mi rec jel to sve skupa normalno:-)
  • Options
    masnimasni Posts: 1,657
    Ne može biti normalno, to smo već odavno svi skužili :)
    Kao i onih 7-1 sinoć, tako i ovih 36 stvari sinoć.. kako se odlučiti za bootlege?
    uzet sve pa smo mirni? :D
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    masni said:

    Ne može biti normalno, to smo već odavno svi skužili :)
    Kao i onih 7-1 sinoć, tako i ovih 36 stvari sinoć.. kako se odlučiti za bootlege?
    uzet sve pa smo mirni? :D

    I jedno i drugo od sinoć je bilo za očekivat :D . Još da sam bio dovoljno mudar i hrabar pa uzeo lovu na kladi ~X(
    Za bootlege bumo se dogovorili. Ljudi smo, kaj ne? :))
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    Ja ću od Leedsa uzet dva boota, jedan za slušanje, a drugi da si uokvirim i stavim na zid, skupa s wristbandom i kartom. :D

    Definitivno sam odlučila ne ići u MK - sigurna sam da mogu oni ovo od jučer i dostić i premašiti, ali neću riskirati, nek mi zadnji koncert na touru ostane u ovakvom sjećanju. Napunila sam baterije za godinu dana, minimalno!
  • Options
    DandelionSeedDandelionSeed Posts: 89
    edited July 2014
    Elem, osokoljena vašim izrazima odobravanja koji su usljedili nakon izvještaja s koncerta u Werchteru, ide malo nešto i o skupu u Leedsu. To bi vrlo lako mogao postati roman u nastavcima, ali probat ću se skoncentrirati na najbitnije :-D

    "čIME LI SAM TO JA OVO ZASLUŽILA?" (radni naslov)

    Poglavlje prvo - dolazak prilikom kojeg mijenjam tri različita prijevozna sredstva u periodu od cca 6 sati da bi došla do mjesta radnje, pijem čaj, a nakon toga i cider.

    Sve je krenulo od ranog jutra - na avionu preko nekoliko ljudi s PJ insignijom, a na vlaku od Manchestera do Leedsa se već skupila kritična masa fanova. Svi dobro raspoloženi. U 4 sata popodne po lokalnom vremenu se nalazim s frendom koji gentlemenski stoji na ljutoj kiši u redu za podizanje karata dok ja u obližnjem kafiću pijem popodnevi čaj :-D U Engleskoj smo, ne? Dotični se s blagajne vraća s informacijom da je cijeli GA pušten u prodaju Ten Clubu, dakle na stajanju bi se trebalo naći oko 1.000 žešćih fanova. :-D Selimo se u pub, sve krcato ljudima koji se "zagrijavaju" za koncert. Uzbuđenje raste.

    Poglavlje drugo - početak u kojem frontmen, pretežito pijanog stanja, odaje počast projektantu dvorane, i snima niz opscenih fotografija sebe samog tuđim mobilnim telefonom

    Pozicioniramo se na Stoneovoj strani, pričamo s nekim Amerima koji su doputovali iz Lujzijane, igramo mini lutriju vezano za opener - yours truly je btw. pobijedila (jeste li sumnjali uopće:-)), oko 20:20 kreće Pendulum. Ne znam kakvi su izvještaji u britanskim medijima, ali meni se vidjelo da se i Ed "zagrijavao" prije svirke i to podosta :-D Bend je super raspoložen, razmak između publike i stagea je gotovo nepostojeći (ovo je bitan podatak za daljnje čitanje s razumijevanjem :-)) i Ed komentira kako je to super i kako se osjeća kao da svira u nekom malom klubu (a takav realno i jest feeling u toj dvorani). Isto tako, drago im je da sviraju u Engleskoj, dobar je osjećaj to što govore isti jezik.. Čut će se na bootu, možda je samo moj dio publike u pitanju, ali pjeva se i razvaljuje baš na svaku stvar, a u stankama između pjesama se dečki zezaju, nabacuju košarku, prepucavaju. Ma atmosfera je bila ko da smo kod njih doma, eto staraca im nema za vikend pa navratilo desetak tisuća nas da da vidimo malo kaj ima. Ed i Jeff snimaju selfije s telefonom koji je doletio iz publike da bi ovjekovječili svoje raspoloženje nakon što su zbrljali Ghosta.

    Poglavlje treće - sredina priče u kojoj frontmen benda ulazi među publiku, ispunjava glazbene želje prisutnima, i maltretira suradnike tjerajuć ih da rade njegov posao

    Postaje sve luđe, Ed na Evenflow baca mikrofon u publiku, Stone uz našu svesrdnu podršku pjeva Don't Gimme no lip, uu-aakamo na Sirens, rokamo na Do the evolution.. Malo stajemo na loptu da bi uzeli daha s Army reserve i Present tense, zajedno s Edom nagovaramo Jeffa da pjeva Fernando od Abbe, dotična stvar se ori dvoranom, a on umire od smijeha i uspješno se odupire :-D Slijedi kolektivno rapamećivanje na Given to Fly/Setting forth/RVM, encore break i nakon toga opet smirivanje uz akustični set, uz izmjenu setliste da bi se ubacilo Fatal za neku žensku kojoj je to 30. show. Nakon toga cijela dvorana eksplodira na Porch. Ed opet ulazi u publiku kao što je napravio i na Werchteru, i to na sredini, pa se ja pitam zašto pobogu stojim otraga sa strane :-D Opet pauza.

    Poglavlje četvrto u kojem vi svi zaključujete da mi podhitno treba stručna pomoć, a možebitno i medikamenti. :-D

    Iz nekog razloga, tijekom druge pauze se jedan dio ljudi ispred mene odlučio otići nekamo (valjda po pivu da mogu dalje s istom zaljevat ljude okolo (sjetih se Samcroa i njegovog Čuvaj se pijanih Engleza:-)) i odjednom mi se ukazala prilika za proboj do raila, pa ne časih časa eto mene skokom do istog. Još se pravo ni ne smjestih, eto ti njih s Blackom. Ok, opće je poznato da ta pjesma za mene ima posebni status, ali sinoć je sve to bilo pojačano na stotu potenciju i tak sam se ja malo više nego inače unjela u sve to, zatvorila oči i totalno uživila u muziku i Edov glas. Kad mi odjednom došlo da na tuturutu otvorim te oči, ispred mene, ravno ispred mene,malo poviše, ma ni na pola metra udaljenosti EDDIE FUCKING VEDDER stoji, gleda me i klima glavom u nevjerici. A ja u šoku, ko srna pred reflektorima, ostajem bez daha momentalno, imam osjećaj da će mi glava ekspoldirat (evo i sad dok to pišem se bojim da bi mogla). Nestvarno, nestvarno. Ko da meni pjeva, meni osobno. Mislim, znam da ne, ali u tih 5 sekundi koliko je trajao eye contact se tako doimalo i to ću ponijet iz Leedsa ugravirano u memoriju valjda zauvijek. Gledao je onda malo i druge, da se i oni mogu obesviješćivat i u trans padat, ali je i dalje stajao pol metra od mene, a ja grozničavo razmišljam bil posegla za mobitelom da to snimim pa da imam dokaz da se stvarno desilo ili da ispružim ruku i dodirnem ga. I jedno i drugo se činilo ko oskvrnuće, pa nisam poduzela ništa osim tuturuturanja i piljenja u dotičnoga koji se činio jako zadovoljan našom performansom završne sekvence njegovog autorskog remek-djela.

    Kulminacija u kojoj istovremeno gubim glas, razum i sposobnost stajanja na nogama

    Čovjek bi pomisilio priča kraju ide, ali nenne slijede Jeremy, State of Love and Trust, Alive, Baba - DELIRIJ, vjerujte mi. Svi skačemo i urlamo ko da smo se bonkasa nažderali. Ed komentira kako ih već dobrih 20 minuta pokušavaju natjerat da završe sa svirkom, ali ništa od toga. Dolazi mali Cameron, Ed dirljivo prepričava kako ga ne zna čitav život jer ga je prvi put primio na ruke kad je ovaj imao tri dana, ja cmoljim (mislim da me tek tada pravo uhvatio šok od onoga s Blackom:-)). I na kraju meni tako tako dragi Indifference koji bude abruptno prekinut jer valjda ovim krutim englezima nije bilo moguće dokazat da se ne može ljude ometat dok su na takvoj fešti, pa su pribjegli nasilnim metodama, sram ih bilo. Bend nas pozdravlja, mi pozdravljamo njih.. I miss them already ;-)

    Epilog

    Da, ima još. Kad sam napokon krenula prema željezničkoj stanici, sva obezglavljena tumarajući po mraku jer sam još uvijek van sebe zbog prethodno opisanih događaja, nekako sam se našla na stražnjem ulazu u dvoranu. Prijevoz je već bio pripremljen, osiguranje isto tako, a sa strane je čekalo desetak fanova da se bend pojavi. Stala i ja s njima. I onda mi kroz glavu prođe: ma blesačo jedna blesava, čovjek je na pol metra od tebe Black tuturutao i pogledom te okrznuo, kaj sad još više hoćeš od života? I nasmiješim se blago, te krenem dalje besciljno u noć nadajući se da ću nekak doć do faking stanice za koju ni otprilike ne znam di je.

    Kraj

    p.s. ne birinite se, ne lutam više bespućima sjevernog jorkšira - našla sam stanicu. I na njoj hrpu fanova,s gitarom. Afterparty je trajao do 2:20 kad sam se teška srca ukrcala na vlak i krenula natrag kući u tuđinu :-D
    Post edited by DandelionSeed on
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Bravo, bravo, bravo =D>
    Eto, i sad kako ne reći da nismo svi s tobom bili u Leedsu, kad unucima mogu prepričavat detalje s tog koncerta. :)) Mislim da je dvorana i njena čarolija učinila svoje. Ne očekujem takvu intimu u MK, ali očekujem poneki hidden gem s obzirom da će i BRMC biti tamo, što će za našu malu zajednicu značiti jako puno.
    Ne mogu ti opisat koliko mi je drago što si doživjela to što si doživjela. I još jednom, duboki naklon i kapa do poda za izvještaj.
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    elcieloelcielo Posts: 1,149
    ajajajaj, suza u oku mi se pojavila (ne, ovo nije sarkazam) ^:)^
    super, Dandelion, tako mi je drago zbog tebe :)
    taj eye kontakt sam s edom i ja doživjela u zagrebu, ma pretvorilo se to čak i u neverbalnu komunikaciju u jednom trenu. bio je isto poprilično pijan, bit će to je tajna :D sve to je ovjekovječeno - stvarno, stvarno, ali najstvarnije, ovaj poljubac je bio upućen samo meni :x
    image
    uglavnom, epilog je sličan - nakon koncerta sam se raspala u tisuću djelića (eufemizam za "rasplakati se ko pi*kica :\"> )

    btw, mislim da bismo ubuduće trebali imati igricu: tko će u minimalno 3 kartice najbolje napisati kako mu je bilo nakon PJ koncerta :x
  • Options
    nkdznkdz Zagreb Posts: 106
    DandelionSeed ^:)^ ^:)^ ^:)^
    Baš je gušt čitati ovakve izvještaje. :)
  • Options
    viki1984viki1984 Posts: 82
    Dandelion wow :x tako mi je drago zbog svega što si doživjela i što si nam to tako lijepo opisala, gotovo opipljivo, stvarno prekrasno pišeš :-) Ovo poglavlje s Edom sam u dahu pročitala, koje li divote od nevjerojatnog susreta :-O :\"> Molim te, nemoj nikada prestati pisati izvještaje, hranim se njima ;)
    Ljudi, ja ko baba iz bolesti, samo kratka opaska na Beč jer se nisam "očitovala" dugo ;-)
    Komociju tribine nikad ne bi mijenjala za fan pit. Koliko god sam ja bila u sedmom nebu (i još jedan entuzijastičan par pored mene), toliko mi je falila energija sa pita, tamo se stvarno osjećaš kao da si dio jednog organizma...bez obzira na to, ja sam i po drugi puta doživjela izvantjelesno iskustvo na koncertu najboljeg benda na svijetu :-)
  • Options
    viki1984viki1984 Posts: 82
    Evo ti ga na, znala sam da ne trebam doć na forum dok sam na poslu jer se nakon pročitanog izvještaja od Dandelion uopće ne mogu koncentrirati, glava mi u oblacima 8->
  • Options
    Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Evo da se i ja priključim čestitkama za ovakvo super izviješće...standind ovation =D>
    Čestitam na Leeds koncertu, sutra će to vrijediti kao neka medalja sa nekog velikog natjecanja.

    Ovi zadnji koncerti su dosta pomeli one prve IMHO tako da ostaje pravilo "kraj je uvijek bolji od početka"

    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Options
    siljosiljo Posts: 2,201
    same here! bravo maslačak! zadovoljan sam :D

    nego, jel to bila odluka "u zadnji čas" ili? kako si dosla do karte? nadam se za face value preko community kanala..

    sjecam se u AMS da je tvoja frendica "from day before" (Anika?) rekla da se ona u zadnji tren uvijek odluci i da kupuje karte preko Viagogo za masnu lovu... mislim da je rekla cijenu od 100+ EUR za shitty mjesta na tribini i cca 300 EUR za bolja mjesta... pljacka... htio joj/vam napomenuti da se isplati biti u ovim zajednicama (forum, FB...)... karte se uvijek nađu po face value :-)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Options
    siljosiljo Posts: 2,201
    elcielo said:


    taj eye kontakt sam s edom i ja doživjela u zagrebu, ma pretvorilo se to čak i u neverbalnu komunikaciju u jednom trenu. bio je isto poprilično pijan, bit će to je tajna :D sve to je ovjekovječeno - stvarno, stvarno, ali najstvarnije, ovaj poljubac je bio upućen samo meni :x

    hm, kako nekome reci da je covjek zapravo zijevnuo jer mu je bilo dosadno i pristojno stavio ruku na usta? >:)

    Ana :x
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Options
    Hvala vam svima na ovako pozitivnim reakcijama. To je taj nikad realizirani novinar koji čuči negdje u meni i povremeno se outa :-) U biti, mislim da su moje impresije dosta manjkave, jer su pisane kao adrenalinom pogonjena struja svijesti. I ovo stvarno jest samo jedan dio svega što se događalo - svako tolko se sjetim novih detalja i ne mogu vjerovati koliko dobre glazbe, emocija i generalno pozitive može stati u 3 i pol sata!
    SAMCRO said:

    Mislim da je dvorana i njena čarolija učinila svoje. Ne očekujem takvu intimu u MK, ali očekujem poneki hidden gem s obzirom da će i BRMC biti tamo, što će za našu malu zajednicu značiti jako puno.

    Ma nemoj me krivo shvatiti, ja zapravo silno želim doći. Shvatila sam da ne postoje loši koncerti Pearl jama. Jbmu, ne postoje čak ni prosječni, a bome ni dobri. Za njih vrijedi druga skala - super, ultra, hiper i Leeds :-) Znači, uvjerena sam da će na MK biti genijalno, a ako kažete da su BRMC drugi najbolji bend u univerzumu, onda prihvaćam to kao činjenicu i apsolutno bi mi bilo interesantno da ih čujem. Na neki način je to bila jako bolna odluka :-) ali, držim se one: treba stati kad je najbolje.

    Inače ljudi, budući da ih raznoraznih razloga od Werchtera pa do jučer nisam ništa spavala, bila sam uvjerena da će me danas nakon što prespavam sve ovo lupit neka depra, tuga i tako to. Ali to je u potpunosti izostalo, super sam pozitivna. Ne gledam na ovo kao na neki kraj, nego na malu pauzicu potrebnu da se odmorim i obavim par stvarčica u koje spadaju preslušavanje nekih albuma koje sam do sada neopravdano zapostavljala, zatim tetovaža (razmišljam o tome već neko vrijeme, ali od sinoć znam točno šta ću, jedino još moram odlučit di ću :-) ) i godišnji odmor. A na jesen će se valjda već nešto znati o tome gdje će svirati iduće godine. I gdjegod to bude, bit ću i ja tamo. Uopće ne namjeravam dopustit da mi prođe godina bez ijednog koncerta :-)
  • Options
    elcielo said:

    ajajajaj, suza u oku mi se pojavila (ne, ovo nije sarkazam) ^:)^
    super, Dandelion, tako mi je drago zbog tebe :)
    taj eye kontakt sam s edom i ja doživjela u zagrebu, ma pretvorilo se to čak i u neverbalnu komunikaciju u jednom trenu. bio je isto poprilično pijan, bit će to je tajna :D sve to je ovjekovječeno - stvarno, stvarno, ali najstvarnije, ovaj poljubac je bio upućen samo meni :x
    image
    uglavnom, epilog je sličan - nakon koncerta sam se raspala u tisuću djelića (eufemizam za "rasplakati se ko pi*kica :\"> )

    elcielo, sestro! Kako ti zavidim na tome što imaš fotku!! Isuse, da se to meni desilo, ja bi se bukvalno onesvijestila, kak si ostala stajat na nogama??

    @siljo: osjećam ljubomoru kako iz tebe progovara. I ti bi pusu od Eda, ajd priznaj :-)
  • Options
    siljo said:

    same here! bravo maslačak! zadovoljan sam :D

    nego, jel to bila odluka "u zadnji čas" ili? kako si dosla do karte? nadam se za face value preko community kanala..

    sjecam se u AMS da je tvoja frendica "from day before" (Anika?) rekla da se ona u zadnji tren uvijek odluci i da kupuje karte preko Viagogo za masnu lovu... mislim da je rekla cijenu od 100+ EUR za shitty mjesta na tribini i cca 300 EUR za bolja mjesta... pljacka... htio joj/vam napomenuti da se isplati biti u ovim zajednicama (forum, FB...)... karte se uvijek nađu po face value :-)

    Ovak, budući sam počela razmišljati o Leedsu nakon Amsterdama, pretpostavljam da se može reći da sam se odlučila u zadnji čas, da. Kartu sam našla tu na forumu, face value, od jednog sjajnog lika s kojim se počela dopisivat vezano na to, da bi prešli na neke druge teme (recimo samo da je na terapiji Pearl jamom iz istog razloga kao i ja) i na kraju smo se nakon podosta tipkanja o svemu i svačemu dogovorili da idemo skupa na koncert. I bi super. Dakle, ne samo da sam dobila kartu, nego sam stekla i prijatelja - 2in1 djelovanje :-D

    I potpuno si u pravu, uopće nema potrebe kupovat mimo ove zajednice. Ja sam se totalno zeznula kad sam kartu za Amsterdam nabavila preko agencije (mogu potvrdit da su cijene stvarno takve bile), ali eto, naučila sam nešto iz tog iskustva. :-D
  • Options

    Joj sad ću zaspamat forum, ali kad se jednostavno moram osvrnut na vaše osvrte :-D

    @Viki: problem s izvještajima leži u činjenici da se prije njih treba ići na koncert :-D Ali budemo vidjeli što se može glede toga napravit :-D I slažem se sa zaključkom fan pit/tribina - moja logika je bila da sam prestara za to naguravanje na stajanju, a i tribina je bila jeftinija u Amsterdamu. Ali nakon ovoga u Leedsu više ne bi išla na sjedenje, no no.

    @Dirty Frankk: da, to sam čula od Amera koji imaju više iskustva s turnejama, da su zadnja dva koncerta uvijek najbolja. Mislim, sve je to brižljivo isplanirano. Ed je spomenuo Live in Leeds referencu - imam dojam da su se unaprijed nabrijavali na taj koncert, da su imali velika očekivanja od dvorane (pokazalo se opravdana!), a i činjenica da je cijeli GA bio jedan veliki fanpit govori dosta sama za sebe. Iskusni su oni mačci, znaju si napravit da im bude dobro. A onda posljedično i nama :-D

    @Killroy: mah-mah i tebi i Ljubici! Nadam se da se vidimo kad dođem u domovinu!

Sign In or Register to comment.