Options

Pearl Jam in Zagreb!

1842843845847848860

Comments

  • Options
    masnimasni Posts: 1,657
    bubanj je bio glasniji od ostatka, ali meni to nije smetalo :D


    p.s. ide tko sutra na unplugged letu štuke u tvornici?
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Options
    shelashela Zagreb Croatia Posts: 657
    Joj ja bi rado al ne znam dal cu imat snage danas na svadbi od frendova. Javim ak ipak dodjemo.
    Ma da qotsa poster nije bio ofishl nego onaj kaj prodaju s poda iz torbe sa slikom sa zadnjeg albuma da ;) (i s nekog albuma od iron maidena ;)
  • Options
    etaeta Posts: 57
    bila sam i ja na queensima, malo zakasnila na pocetak (odkad koncerti kod nas pocnu na vrijeme?), ali nije mi to pokvarilo dojam. mene su odusevili, nadam se da ce ubrzo opet doc.
    odlicni riffovi, bas djeluju uigrano, unatoc losem zvuku na pocetku. inace su mi koncerti na otvorenom manje drazi, ali opet bolje i to, nego u sklopu festivala. zvuce energicno live :)
    zaljubila sam se u smooth sailing, stalno mi je na repeatu.

    jos malo do pocetka turneje, sretan put svima koji putuju u Amsterdam :)

    nova igra =D>
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Za sve koji se planiraju igrati: nemate baš puno vremena za razmišljanje. Možete slati svoje prognoze i parcijalno, ali bilo bi puno bolje kad bi to napravili sve odjednom. Amsterdam 1 je udaljen od nas cca 55 sati. Samo podsjećam :D
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Sretno Amsterdamci......već sam ljubomoran
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Options
    masnimasni Posts: 1,657
    sretnoo!
    kreće turneja, to je to :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Options
    viki1984viki1984 Posts: 82
    Ljudi sretno svima koji kreću na turneju!!! Ne mogu vjerovat da je napokon stigla! Vidimo se u Trstu \:D/
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Pozdrav iz Red Light Districta :D
    Naša mala ekipica se danas razbacala po gradu, nakon jučerašnjeg pre-partyja. More ljudi, poznatih i nepoznatih, nekoliko munjenih majica završilo u rukama stranaca (pozdravljaju vas sve Leonie i Haukur kojeg citiram: "I'll wear it with pride"). Malo baca ta izjava na "vatrene". :))
    Sitno brojimo... U satima. \m/
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    viki1984viki1984 Posts: 82
    Pliz ako tko stigne neka odgovori...u onom mailu od Ten Cluba, info za koncert u Trstu, piše da je early entry u 15:40, a ulaznice se mogu podić od 13:00. E sad, jel postoji neki ograđeni prostor ispred pozornice za 10c ili treba doći puno puno ranije i stat u red za early entry? vjerujem da je ovo drugo...kad vi planirate biti tamo?
  • Options
    Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    10c early entry je samo za one koji žele biti u prvim redovima iako to danas je ne moguća misija ako ne spavaš večer prije ispred stadiona.
    Ako dođeš u jutro možeš se progurati relativno blizu stage-a što je sasvim ok. Večina nas to radi.
    S 10c kartom možeš ući kad želiš isto ti je kao i sve druge karte, hoću reći da nisi obavezna ući u15:40h.

    Vidimo se u Trstu ;-)
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Options
    DandelionSeedDandelionSeed Posts: 89
    edited June 2014
    Evo, izgubila sam nevinost :-D

    Imala sam što se toura tiče, samo jednu želju, Come back i ta je večeras ispunjena. Prema tome, ne treba mi uopće ić ni sutra ni na Werchter. :-D :-D

    Ne znam zašto onda počinjem razmišljat o MIlanu, taman imam direktan let do tamo s Ryanairom.. Somebody please shoot me!

    p.s. i Footsteps večeras!! Sretna sam ko malo dijete!
    Post edited by DandelionSeed on
  • Options

    Eda, umalo zaboravih - bilo mi je drago upoznati izaslanstvo iz HR! Nadam se da ću vas negdje uspjet još uhvatit sutra, nisam zaboravila da sam obećala napicima častit i tako to ;-)
  • Options
    masnimasni Posts: 1,657
    Encore 2 je jedan od žešćih bio i za kraj moj indifference :)
    Ajmo, dijelite hajlajce sunce vam zigodomovsko!
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Options
    Bila sam na tribini kraj stepenica koje vode na stage, pa sam imala dobar pogled dok su ulazili/silazili. Ostatak koncerta sam se premjestila :-D, jer inače ne bi vidjela ništa. Uglavnom, Ed uopće nije mogao niz stepenice, nekako se uz pomoć rukohvata i zdrave noge uspijevao spustiti, a na kraju su ga čak i nosili, tak da ga očito koljeno jako boli. Očekivala sam da zbog toga bude više laganijih pjesama na setlisti, i da će čovjek, ono, sjest - ali nope!

    S tim u vezi - rekao je da je malo čitao o Ziggo domeu i da su oni bili prvi koji su svirali tamo, i da je baš cool što su na neki način dio temelja te dvorane. Mogla je prva biti recimo Shakira, što bi isto bilo ok - i onda kaže, I like Shakira-no, I don't actually, Unfortunately, my bad knee's preventing me from showing you my belly dancing routine, but if it gets better by tommorow, I promise to do it. (ovo nije citat, nešto u tom smislu).
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    S hajlajcima ćete pričekat. So much to say and so little time. ;;) Dandelion je već ionako iscrpno objasnila sve važno što se događalo, a kako je njoj bio prvi, njeni su dojmovi ionako najvažniji. :D
    Za sve koji su se uključili u igricu: nisam vas zaboravio, ali jednostavno se ne stignem baviti administrativnim poslovima. Čim se vratim u ZG, objavim redoslijed. Samo da znate da ima nekih pogodaka, a još ćemo vidjeti što ćemo s tim Pendullumom. I još nešto: ako želite popravljati ono što ste prijavili - možete. Sve do početka dotičnog showa. Naravno i svi ostali se možete uključiti. Mislim da će već 10 bodova (10 pogodaka) debelo konkurirati za pobjedu :D
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    killroykillroy Posts: 739
    edited June 2014
    Odlicna setlista, blago vama koji ste tamo!

    Buduci da su finalne pripreme u tijeku, frend me pitao lel ima tko da ima slobodno mjesto u autu za Trst iz Zagreba. Oni su mislili ic s autima, al su se neki planovi promijenili, pa eto... Ustvari mislim da mu nije problem za otic do Trsta, nego nazad u ZG, pa eto, ako slucajno ima, zahvaljujem na info.
  • Options
    GerpuGerpu Posts: 18
    wow, da sam bar prije vidio ovaj topic! :D bio u amsterdamu, predobro, iako im je organizacija ulaza bila fakat uzas.. al sve sam zaboravio kad su izasli na stejdz :p mlaka mi bila i publika, al kaj sad :)

    inace, idem u bec i berlin, s tim da za berlin imamo dve karte viska (10c) koje bi dali za vrijednost karte, normalno.. pa ak kog zanima nek posalje PM
    ...the in between is mine...
  • Options
    masnimasni Posts: 1,657
    Iss.. odmah prva 2 pa u glavu..
    Prvi amsterdam 32, drugi 29 stvari, a od tih 29, 23 drugačije nego prve večeri..
    Pa tko ih ne bi pratio i volio :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Options
    elcieloelcielo Posts: 1,149
    edited June 2014
    evo me u postkoncertnom čilanju, pijem kakao :D
    što reći, moji prvi PJ koncerti nakon 5 godina apstinencije.
    jučer je pred venue naše malo hr izaslanstvo (SAMCRO, annie, siljo i ja) došlo oko 16, da bi nas šokirao red za tenclub karte. vi koji ste bili prošli put u AMS, jel red za karte bio beskrajan čak i kad su počeli puštati unutra iza 18h?
    pridružila nam se jako simpatična Dandelion, koju smo ispitali uzduž i poprijeko o PJ, životu, ma svemu. drago mi je da je čula skoro sve sa svoje wishlist, i da opako razmišlja o italiji :D once you're hooked, you're hooked :x
    kad smo napokon ušli unutra, izgubila sam društvance, što se pokazalo prilično dobrim, jer sam prvu polovicu koncerta bila u 10. redu (mike's side, naravno B-), a drugu polovicu u čak 3. redu, okružena ljudima koji su kjuali cijeli dan da bi bili na istom mjestu ko i ja padobranac B-)
    vrhunac mi je bio who you are, jedina no code stvar koju su svirali u ova 2 dana, šmrc
    eddie je zbilja ozljeđen, jako šepa, ali je fenomenalno raspoložen. kao i ostatak benda, večeras su čak jammali u malom krugu tijekom bettermana, okrenuti jedan prema drugom, jako lijep prizor :)>-
    druga večer je bila laganini, na tribinama, numerirana sjedala, baš prikladno za starca u meni :-$
    odlična, odlična setlista, jako dobar pogled na publiku. ne najbolju publiku ikad, ali nije mi smetalo.
    jako mi se se sviđa ona metalna ptičurina/štoliveć, koja im visi sa stejdža.
    bend je očito poveo cijele familije, oko stejdža je bilo gro dječice sa slušalicama, edova zakonita zna sve riječi pjesama :O)
    bilo je lijepo vidjeti fellow jammere, Mirelle koja me se sjetila iz 2000.-rispekt, veddermana (moraš mi poslati sliku iz busa), a sad sam prvi put upoznala jako simpa Haukura s islanda, Michija s bugsa itd. itd.


    i sad me čeka trst :x
    pa da odmah priupitam - imam tenclub karte koje bih htjela zamijeniti za tribine. netko zainteresiran?

    btw, Gerpu, dobrodošao, pa di si bio dosad? \m/
    Post edited by elcielo on
  • Options
    masni said:

    Iss.. odmah prva 2 pa u glavu..
    Prvi amsterdam 32, drugi 29 stvari, a od tih 29, 23 drugačije nego prve večeri..
    Pa tko ih ne bi pratio i volio :)

    I ne samo to, nego i te koje su se ponovile su bile drugačije odsvirane (barem meni).

    Kad je krenuo Evenflow, mislim wtf, jel baš moraju opet.. ali ona Mikeova solaža na kraju, majkomoja mislila sam da ću se rasprsnut od oduševljenja i sreće što to imam priliku doživjet i to live! Katarzično! Pa onaj spomenuti jam na Bettermana.. Alive mi se činio tri puta snažniji nego prvu večer (dobro, to je možda subjektivno, budući da sam drugu večer bila okružena pijanim nizozemcima koji su se opako razbacivali :-) I inače mi se činilo da je bend bolje raspoložen drugu večer bio, ali velim, možda je do mene)

    Prva večer mi je bila savršena, ne mogu vjerovat da su na mom prvom koncertu u životu odsvirali sve s moje playliste koju slušam svaki dan, pa i Thin air i Footsteps (onak, tome se nisam nikako nadala), da su svirali Come back i zvučao je dobro (na nekim bootsima kad slušam zvuči .. pa, ne baš najbolje:-)), Indifference za kraj.. Ma onak, preprepresuper. Druga večer mi je bila za nijansu manje dobra, jer sam dobar dio vremena bila u paničnom strahu da ipak _neće_ odsvirat Black :-D, a budimo realni, jedino mi je to još falilo pa da prvo PJ iskustvo bude zaokruženo - da nisu niš drugo svirali jučer neg tu pjesmu, ja bi bila najsretnije biće na planeti. A oni eto još i Just breathe ubaciše i Daughter baš kako je najviše volim, s PF tagom, pa Marker in the sand, pa Mother koju obožavam čuti u njihovoj verziji..

    Najveće (i možda jedino?) razočaranje - publika. Ne mogu vjerovat da se na sjedećim mjestima actually sjedilo - i ne samo sjedilo, nego i jelo čips i hamburgere (wtf? kakvi su to ljudi?). Mjesta sam imala grozna, ali sam zbog toga upoznala neke cool ljude i tak..

    Sve u svemu: ljudi, dobila sam dozu intravenozno, još me uvijek drži, ali me strah šta će bit kad popusti :-D Hvala Bogu da imam karte za Werchter. A mislim da ću još neš ubost - kad se prestanem javljat ovdje, znajte da su me bližnji lišili poslovne sposobnosti i smjestili u instituciju :-D






  • Options
    elcielo said:


    pridružila nam se jako simpatična Dandelion, koju smo ispitali uzduž i poprijeko o PJ, životu, ma svemu. drago mi je da je čula skoro sve sa svoje wishlist, i da opako razmišlja o italiji :D once you're hooked, you're hooked :x

    \m/

    Meni je žao da se nismo više i kvalitetnije družili - kod mene je kao i obično sve u stanju permanentnog kaosa, ali drago mi je da sam vas upoznala i da sam pokupila majicu!

    Neće bit niš od Italije, ali pikiram Leeds, to je izvedivo, samo da si sredim slobodni dan. :-D Zapravo, u dubini duše si želim ko onaj Jason Leung krenut s njima na put oko svijeta, ali kako to nije moguće, morat ću se pomirit sa sudbom teškom i otić na sve na što se otić može :-D



  • Options
    masnimasni Posts: 1,657
    good job everybody :)

    ima li slika od postera? vidim da su se naši dežurni posteroskupljači iskazali :)

    @elcielo: što se tiče reda, iskreno mislim da nije bila takva gužva.. frend i ja i juras smo bili u onom prvom dijelu reda koji je još ograđen, a mislim da nismo puno ranije dolazili (sigurno ne ranije od 16h).. sjećam se i kad smo ušli da je u ziggo domu 10c prostor bio full ograđen i da si kartu pokazivao i na mini ulazu u taj prolaz tako da se tamo moglo s 10c kartom ući i 15min prije koncerta.. i bilo je fino mjesta, toliko da su nakon početka koncerta puštali unutra i ekipu bez 10c da ne bude rupe između :D nadam se samo da nisu precijenili broj 10c karata s ovom lutrijom.. kao da nije dovoljno što moraš doć satima ranije, nego još i u redu za uć satima ranije čekat satima :D
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Options
    GerpuGerpu Posts: 18
    @elcielo, nisam baš pratio forum i jučer išao vidjet reakcije iz amsterdama pa skužio ovaj topic :D samo mi je tri godine trebalo za to :p al bolje ikad.... :D
    ...the in between is mine...
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    edited June 2014
    Mislim da je prošlo i više nego dovoljno vremena za slijeganje dojmova. Dandelion i elcielo su istaknule više-manje sve što se za istaknut imalo, a (ob)javio nam se i gerpu (dobrodošao), pa ne bum ja sad tu nekaj pametoval. Uglavnom, dečki su svirački za otvaranje u više nego dobroj formi, ali to možemo djelomično zahvaliti i činjenici što su proveli nekoliko dana u Amsterdamu vježbajući uoči početka turneje. Odlična vijest, ne samo za Amsterdam, nego i za ostatak, jer ako su vježbali, onda znači da su nešto i uvježbavali, a to sigurno nisu Even Flow, Alive, Black, Porch i to... :D If you know what I mean. ;)
    PMSS (Po mom skromnom sudu) druga noć je porazila prvu ko Nizozemska Španjolsku. Ima tu i subjektivnih razloga, ali mislim da su i oni objektivniji od mene bili zadovoljniji nakon drugog showa. Set-lista je bila bolja (stvar ukusa) i sjajno složena (Black - Blood kombo je totalni zakon!). Volim Pendulum, ali Hard To Imagine opener je baš Hard To Imagine.
    Najbolje je, zapravo, napraviti usporedbu na nekim stvarima koje su ponavljali:
    - Better Man (prvu večer bez taga, a drugu uz zajednički jam, uz bolji singalong i upečatljiv tag Save It For Later);
    - Even Flow (Bože oprosti mi što bogohulim, ali solo ti je drugu večer bio bolji \m/ )
    - Alive (drugu večer je bio razigraniji, onakav na kakvog smo navikli i dobro je sjeo kao završnica na prvom Encoreu)
    Eto, nisam odužio. :))
    Uskoro slijedi analiza i redoslijed nakon prva dva kola nagradne igre. Kao sudac, odlučio sam sebe isključiti iz igre, jer vam nisam javno objavio svoje pickove, ali ću s guštom pratiti koliko ću pogodaka imati (zasad 2: Porch s AMS1 i Hard To Imagine s AMS2).
    Post edited by SAMCRO on
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Konačno sam uspio administrirati nagradnu igru pa evo i rezultata:
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1JCKXorwVcN4f3Ny4rSvUxgEYF1vJC1y0DwbwqWRv7bE/edit?usp=sharing
    Moram priznati da uopće niste loši prognostičari ;))
    Bakarina taktika da ne pošalje odmah sve pickove, zasad se pokazala dobrom. ;)
    Možete i vi ostali slijediti njegov primjer i popravljati svoje pickove. A i svi ostali koji još niste, nije kasno da se uključite. Bit će veselije ako vas je više.
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    viki1984viki1984 Posts: 82
    Wau ljudi sjajni izvještaji!!! Mogu namirisati uzbuđenje i atmosferu!!!
    @DirtyFrankk hvala na info, gledat ćemo doći što ranije na dan koncerta, svakako se vidimo ;-)
  • Options
    SAMCRO said:

    Set-lista je bila bolja (stvar ukusa) i sjajno složena (Black - Blood kombo je totalni zakon!). Volim Pendulum, ali Hard To Imagine opener je baš Hard To Imagine.
    Najbolje je, zapravo, napraviti usporedbu na nekim stvarima koje su ponavljali:
    - Better Man (prvu večer bez taga, a drugu uz zajednički jam, uz bolji singalong i upečatljiv tag Save It For Later);
    - Even Flow (Bože oprosti mi što bogohulim, ali solo ti je drugu večer bio bolji \m/ )
    - Alive (drugu večer je bio razigraniji, onakav na kakvog smo navikli i dobro je sjeo kao završnica na prvom Encoreu)

    Totally agree sa svim napisanim - pogotovo ovo boldano. Raspametila sam se na to - na stranu činjenica što su s najdraže balade u jednom skoku došli na najdražu mi deralicu :-D, sama ideja da se sva nježnost i melodioznost Blacka pretvori u čistu razbješnjelu energiju Blooda je odraz genijalnosti, i glazbene i ine najdražeg nam estradnog umjetnika :-D Ili kako si ti to lijepo sažeo - totalni ZAKON! :-D
  • Options
    siljosiljo Posts: 2,201
    ostatak ekipe manje vise sve rekli o AMS...

    i meni je bio bas cool izlet... super drustvo, dobre svirke, novi ljudi... bas mi je bilo nekako laganini, bez presinga...

    prvi koncert mi je prosao u cudnom raspolozenju, previse distractiona od strane publike... stali smo na malo glupo mjesto, bocni ulaz u fan pit, Majkova strana pa jos malo lijevo :D ekipa non stop isla na sank po pivu i po, wait for it, pomfrit sa keČapom... ono, nosi lik dvije porcije, gura se kroz guzvu, a keČap visi sa strane... ku-kuuuuu! :D

    drugu vecer bili na tribini, opet Majkova strana, super mjesta, pregled cijelog stagea, dovoljno mjesta za djuskanje, leglo mi je k'o budali samar :-)

    od koncertnih highlighta: Pendulum, puno Binaurala i drugi bis na AMS1, te valjda cijeli AMS2... dobio Blood i Unthought, pa još Mother, HTI, Marker....

    Ed je dosta nabrijan pa nekako kompenzira to sto je prilicno nepokretan... iako da, cudno je kaj ne skace i ne trci po stageu...

    sad malo odmora pa jedva cekam ostatak ekipe u Trstu... valjda cemo se uloviti, ja dolazim Art Travelom, ne znam plan i raspored...

    pusa, bok! :-*
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Options
    SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    edited June 2014
    @jurasica: mislim da je došlo vrijeme za reaktivaciju transparenta "can't find a better jam". Nadam se da se još nisi spakirala i da možeš pronaći malo mjesta u svom bolidu za to malo tkanine :D Trst i Milano su idealni za rastezanje i isticanje, jer će nas biti hrpa. Čak ga možemo i "prošetati" po GA-u. ;) Do we have a deal? Ovo smatraj samo retoričkim pitanjem :))
    Post edited by SAMCRO on
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Options
    elcieloelcielo Posts: 1,149
    i? i? i?
    nitko ništa :((
    nemojte zaboraviti nas afejsbučne i antifejsbučne :((
Sign In or Register to comment.