Pearl Jam in Zagreb!

1779780782784785860

Comments

  • Merch

    viewtopic.php?f=4&t=220076

    Sve majice su super....plava LB je :thumbup:



    btw.....za koji kurac još nisu svirali GETAWAY, WTF Eddie????????????


    Niko, getway se ceka za brooklyn...odmah poslje sleeping by myself. Inace je super, stvarno su pini energije. Worcester 1 je bio super, krcato je bilo....i eddie je popio min 2 litre vina;)) zbog toga je bio hangover sinoc...ali koja setlista opet....

    Pendulum je fenomenalan opener
    Other side
    Cropduster
    Smile
    Baba
    My father aon isto fenomenalno
    Sirens su super
    RVM rasturancija
    State
    Porch rasturancija
    ....
    Sve u svemu, super je bilo....ali brooklyn, tko zna sto se sprema tamo;))
    Ljubljana 19.06.2000
    Zagreb 26.09.2006
    Munchen 12.06. 2007
    Berlin 15.08.2009
    Dublin 22.06.2010
    Belfast 23.06.2010
    Berlin 30.06.2010
    Prague 02.07.2012
    Berlin 04.07.2012
    Berlin 05.07.2012
    Manchester 28.07.2012 - E.V.
    Worcester 15.10.2013
    Worcester 16.10.2013
    Brooklyn 18.10.2013
    Brooklyn 19.10.2013
    Trieste 22.6.2014
    Berlin 26.6.2014
    Milton Keynes 11.7.2014
    Buenos Aires 7.11.2015
    Sao Paulo 14.11.2015
    Rio de Janeiro 22.11.2015
    Chicago Wrigley Field 20.8.2016
    Chicago Wrigley Field 22.8.2016
  • siljosiljo Posts: 2,203
    grudice wrote:
    ...

    Igore, kad ce otkrivanje? :)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • siljosiljo Posts: 2,203
    Paradajzar wrote:

    Sve u svemu, super je bilo....ali brooklyn, tko zna sto se sprema tamo;))

    ma bezveze :) :corn:
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    Paradajzar wrote:

    Pendulum je fenomenalan opener
    Other side
    Cropduster
    Smile
    Baba
    My father aon isto fenomenalno
    Sirens su super
    RVM rasturancija
    State
    Porch rasturancija
    ....
    Sve u svemu, super je bilo....ali brooklyn, tko zna sto se sprema tamo;))

    e ove setliste su stvarno killeri... ne znam što bih rekla osim da uživate i budete svjesni da je to to, što se tiče sreće u životu!!! ja si ne mogu ništa više zamisliti... :)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    jurasica wrote:

    e ove setliste su stvarno killeri... ne znam što bih rekla osim da uživate i budete svjesni da je to to, što se tiče sreće u životu!!! ja si ne mogu ništa više zamisliti... :)[/quote]

    A recimo Jax-a u prvom redu kako skaće ;)

    Zna li se na kakvu muziku on brije ???
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    jurasica wrote:

    e ove setliste su stvarno killeri... ne znam što bih rekla osim da uživate i budete svjesni da je to to, što se tiče sreće u životu!!! ja si ne mogu ništa više zamisliti... :)

    A recimo Jax-a kako skaće u prvom redu :o;)

    Zna li se na koju mjuzu on brije ??
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    siljo wrote:
    grudice wrote:
    ...

    Igore, kad ce otkrivanje? :)

    Nešto spremaš?????

    :corn: :corn: :D
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • siljosiljo Posts: 2,203
    jurasica wrote:
    ja si ne mogu ništa više zamisliti... :)

    A recimo Jax-a kako skaće u prvom redu :o;)

    Zna li se na koju mjuzu on brije ??

    a i tebi se sviđa Jax? I see fight :corn: :D
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • masnimasni Posts: 1,657
    Bome setliste su odlične :D

    Other side me totalno zabezeknuo..
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • siljosiljo Posts: 2,203
    Zna li se na koju mjuzu on brije ??

    "Charlie: I listen to everything really, a broad spectrum of music. Some of favorites are, I love Van Morrison, Tom Waits, that kind of music. On the other side, I’m also a huge hip hop fan. Just depends on my mood. Obviously a lot of film scores and soundtracks as well. "
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • masnimasni Posts: 1,657
    Sad ću vas malo zaspamat. Kako sam danas ostao doma, fino sam konačno našao vremena zatvorit se u sobu, stavit slušalice i raspalit album (poslušao sam album 10ak puta prije, ali sad sam to malo detaljnije, skužit ćete o čemu pričam :))

    2x sam vrtio svaku pjesmu - prvi put uz lyricse, drugi put sam slušao pojedine stvari kroz pjesmu i ocijenio ih 1-5.. slušao sam ritam gitaru, riff, mikeov solo, vokale, bubanj, ostalo (bas, boom, violine), kompozicija pjesme (obično su to visoke ocjene, al nekad neki fade out, naprasan kraj ili most na krivom mjestu mi skine koji bod :)).

    Da ovo ne ostane samo na Munji, kad se već zajebavam, napravio sam sve to i za Avocado i Backspacer, prvenstveno zbog Paje koji je išao uspoređivat albume :P

    Naravno, ne trebam naglašavati da skoro svi imamo različite favorite, i dobro je da je tako, ali eto, ovo je moja "analiza"..

    Posebno sam gledao još i ritam pjesama - od lagane (1) do brze (5). Čisto da dobijete moj baznu crtu, 1 je lagana pjesma, obavezno akustična i obično nema sve instrumente (pr. Parachutes, The End, Future Days), 2 je umjereno lagana (Come Back, Just Breathe, Pendulum), 3 umjerena (njih po Gaussu ima najviše logično.. Severed Hand, Amongst the Waves, Infallible), 4 je umjereno brza (nekad je tanka granica između 3 i 4, ali moram ih negdje strpat.. Life Wasted, The Fixer, Father's Son), 5 brza (Comatose, Supersonic, Mind Your Manners).
    Kužite kako je fino raspoređeno po albumima? :D
    Ili nije.. Avocado ima samo jednu "peticu", Backspacer 3, Munja 2.. Ali zato Avocado ima najviše "trojki" (čak 5), dok "jedinica" svi imaju po jednu (ako ne računamo Wasted), a na zadnja 2 su "jedinice" - na kraju.

    Zajedničko svim albumima je da počnu jako, zavše slabije.. Na sva 3 albuma su među prve 4 pjesme najbrže i najžešće stvari.
    Na kraju kad bi se uzeo neki prosjek tih ocjena, Avocado ima 2,92 s Wastedom, 3,08 bez, Backspacer 3,36, a Munja 3,08 što potvrđuje Jurasin komentar da je album malo sporiji (pogotovo jer završi s 3 stvari koje su 2-2-1).

    Što se tiče duljine albuma Avocado ima 13 pjesama (alii taj nesretni Wasted je jedna pa možemo uzet i 12), Backspacer 11 (i oko 10min je kraći od druga dva), Munja 12.

    Ajmo sad na ostatak. Statistika je zajebana stvar. Naravno da je nemoguće statistički ocijenjivat albume i pjesme jer se "onaj neki filing" od pojedine pjesme ne može stavit u brojke. Ali svejedno sam htio vidjet koliko će se poklopit brojke i filing..

    Na Avocadu su mi statistički najjači, redom, Inside Job, Severed Hand, WWS, Comatose, dok bih osobno to poredao Inside Job, Come Back, Marker in the Sand, Army Reserve. S albuma bih izbacio Parachutes (sorry Juras)i Wasted (koji valjda jedino dobro služi kao uvod u Better Man-a).

    Backspacer.
    Statistika kaže Gonna See My Friends, Untought Known, Supersonic, Just Breathe, Got Some i moram reći da je to i meni top 5 s albuma, samo bi poredak bio drugačiji (Untought Known, Supersonic, Just Breathe, GSMF, Got Some). S albuma bi mi bez pardona izletio Speed of Sound.

    Munja. Zbog ovog je sve ovo krenulo i potrajalo bome par sati :D
    Statsi kažu Let the Records Play, MYM, Lightning Bolt, a ja apsolutno nemam ništa dodati za prva 3 izbora (vjerojatno jer sam i ocjene dijelio po dojmu koji je još uvijek svjež dok sam na druga dva albuma bio objektivniji kad su pjesme već urezane), a dodao bih još i Infallible i bome ću se veselit ako Future Days odsvira na Encoru. SBM mi nije najgora, Yellow Moon je, a Swallowed Whole bih prebacio na ITW. Kad već prebacujem stvari na druge albume, netko je rekao da albumu fali "Untghought Known", a meni baš Lightning Bolt zvuči kao Known, identično i fino mi je sjela (kao što je netko rekao da je stvar s Backspacera, baš tako).
    Vjerujem da je Pendulum odličan opener, a veselit ću se i Getawayju (ako ga odsviraju ikad lol). Bez Sirensa ću preživjet (previše mi je radijska pjesma, imam osjećaj kao da slušam bilo šta na radiu, a ne PJ).

    I za kraj malo gore spomenutih "kategorija".
    Edov vokal razvaljuje na sva 3, ali najjači, bez pogovora je na Avocadu. Žestok, hrapav, izderan, ma tip top u svakoj pjesmi. "Ostalog", a pogotovo basa, na Avocadu skoro pa i nema. Čuje se on, uglavnom stopljen s gitarama, ali tek tamo pred kraj se ističe (Army, Come Back, Job). To se promijenilo na zadnja 2 albuma, a pogotovo na Munji iako ih i na Backspaceru osjetno više ima i to u svakoj pjesmi, tako da mi je to :clap clap:.
    Bubnja najviše ima na Backspaceru, Matt tamo ubija, dok su najbolji riffovi na Munji iako ih više ujednačenijih ima na Avocadu (na Munji nema riffa u 4 pjesme recimo, ali oni koji jesu rokaju).
    Mike si sa solažama uzme pjesmu-dvije pauze po albumu, a najmanje je solirao na Backspaceru, dok je na Avocadu i Munji imao podjednak broj vrhunskih soliranja.

    Kad bih uzeo prosjek cijelog albuma po prosjeku pjesama (koje su pak prosjek onih kategorija) ispada da je prosjek Avocada 4,14 (sjetimo se i da je najsporiji bio ili jednako spor kao i Munja kao maknemo Wasted), Backspacera 4,18, dok je Munja zavšrila na 4,33.

    Pa eto, Pajo, ispada da si bio u pravu kad ti je Munja bolja od zadnja 2 :mrgreen:

    Na kraju krajeva, glupo je bilo ovo radit, samo sam shvatio ono što sam već znao, da mi niti jedan album ne odskače, da svaki ima svoje prednosti i mana, pojedinih briljantnosti..

    A što se tiče Munje, ide na sve bolje i bolje, taman da do koncerta u proljeće u 2014. budem grizao nokte koju će stvar s albuma odsvirati.

    :baca mikrofon:
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • SAMCROSAMCRO Posts: 449
    :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

    Kad bi ovo preveo na engleski i objavio na Porchu mislim da bi izazvao pravu revoluciju i imao jedan od najčitanijih i najkomentiranijih topica svih vremena. :mrgreen: Give it a try. If you dare. :lol:
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • SAMCROSAMCRO Posts: 449
    siljo wrote:
    grudice wrote:
    ...

    Igore, kad ce otkrivanje? :)

    Misliš razotkrivanje? Imam osjećaj da nam se Igor ufurao u Lightning Bolt spiku i da će nas zavlačit još neko vrijeme. :mrgreen:
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    masni...boga mi baš si se stavio, svaka čast :thumbup:

    Ako gledam zadnja 3 albuma meni Avocado je daleko najbolji, najdraži i najžešći album ( ja ga tako doživljavam)
    Ja bi pod br 5 brza strpao: Life Wasted, WWS, Comatose, Big Wave

    Nakon Avocada stavio bi Lighting Bolt a tek onda Backspacer. Ne bi znao objasniti žašto mi Backspacer nije tako privlačan danas (i ako ga najviše slušam u autu jer Marko voli Supersonic :fp: moram mu je non stop puštati)
    Recimo Unthought Known imam odnos sa tom pjesmom kao sa kokicama; ne bi ih nikad naručio ali ako ih probam onda su mi ok tako i sa tom pjesmom ne bi je stavio na set listu ali ako je sviraju onda je super :?

    Sretno Anici i Gordanu na sljedećoj turneji :wave: uživajte i za nas.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • SAMCROSAMCRO Posts: 449
    Sretno Anici i Gordanu na sljedećoj turneji :wave: uživajte i za nas.
    Hvala ti, ali mi tek krećemo za mjesec dana. :D
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • grudicegrudice Posts: 211
    siljo wrote:
    grudice wrote:
    ...
    Igore, kad ce otkrivanje? :)
    Nešto spremaš?????

    Ko? Ja? Ne!

    Sta, ne svidja vam se onaj prijedlog? Okej, bacam se dalje na posao. ;)
  • grudicegrudice Posts: 211
    Masni, svaka cast (rek'o bi ti da si Tito al ne znam smijel' se to ;) )! Moraces podijeliti template za tu tablicu pa da ocjenjujemo i mi. I ja inace slusam album prvo 10-tak puta, ono sa strane, dok svira u pozadini a ja radim nesto drugo. Onda se fino nacalim ispred linije jedno 5-6 puta gdje posebno slusam prvo cjelinu, onda samo bubanj, samo bas, samo gitare/solo, samo nasnimavanja razna. Onda tek sa tekstom u rukama. Vokal se ovaj put ne mora posebno slusat jer ga je O apostrof toliko naprijed izbacio da ga nemozes nikako ni zaobici. Sad preostaje intenzivno slusanje na slusalice i traganje za detaljima. :) Ljepota!

    Inace, par citata za ono kad se zavjesa spusta i odjavna spica krece:
    masni wrote:
    Sad ću vas malo zaspamat...

    Kad bih uzeo prosjek cijelog albuma po prosjeku pjesama (koje su pak prosjek onih kategorija) ispada da je prosjek...

    :baca mikrofon:
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Masni :D
    Kad sam vidjela post, procitala par recenica i odskrolala da snimim duzinu, prvo sam nazvala Gordana na posao i rekla: Jesi vidio post??? ;)
    Kad citam vas, u ovom slucaju tebe i Igora, kuzim koji sam povrsan slusatelj... Nemam, doduse, nikakvu glazbenu naobrazbu niti izvodjacko iskustvo - druga je to perspektiva...

    Na prvu, od ta tri preferiram Avocado, nekako mi je drag, mozda zbog Zg koncerta posebno. Backspacer sam, nakon sto je procurio, slusala puno intenzivnije nego sada LB, ali bih ga s vremenskim odmakom stavila na dno ljestvice.

    Mene prosli tjedan prvi put u zivotu presjekla ledja i nisam uopce isla na posao (to se dogadja stvarno samo kad sam paralizirana) i samo si mislim - moram se cuvati za Californiu! A s posla me stalno zezaju da cu morati otkazati turneju jer sam prestara za to :twisted:
  • masnimasni Posts: 1,657
    hahaha ovo s prosjecima je bilo namjerno :D
    template pošaljem na mail, a prijevod može pričekati :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • grudicegrudice Posts: 211
    masni wrote:
    hahaha ovo s prosjecima je bilo namjerno :D
    Ma znam, zato i jeste highlight koji sumira ostale 956 rijeci . :)

    Anice, ne bi ja rekao da je iko ovdje na forumu povrsan slusatelj, razlika je, kao sto kazes, u perspektivama. Ali u stvari, kao sto jedan moj drug stalno govori, samo srce je mjera!
  • grudicegrudice Posts: 211
    02l.jpg
  • siljosiljo Posts: 2,203
    grudice wrote:
    ...[/url]

    sitni provokator :twisted: :corn:
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    SAMCRO wrote:
    Sretno Anici i Gordanu na sljedećoj turneji :wave: uživajte i za nas.
    Hvala ti, ali mi tek krećemo za mjesec dana. :D

    hahahaha a ja sam vas već spakirao mahao danas avionima koji su prolazili :lol::lol: :fp:
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    siljo wrote:
    grudice wrote:
    ...[/url]

    sitni provokator :twisted: :corn:


    Totalno.....Igore, Igore........ :corn:
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • grudicegrudice Posts: 211
    :corn:
  • pajopajo Posts: 3,292
    edited October 2013
    Taj Gruda, mutikaša i smutljivac :wtf: :nono:

    :corn:
    Post edited by pajo on
  • pajopajo Posts: 3,292
    masni wrote:
    Sad ću vas malo zaspamat...

    Vrlo vjerojatno top post u dugoj povijesti ovog threada! Kapa do poda :clap:
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: Igore, Igore...jos sam nakon prvog posta nekako mogla prezivjet, sad nakon drugog mi je vec tesko...znas ono o macki i znatizelji...e pa crkoh!

    A ti masni si ovog mog researchskog muza u zicu pogodio...da tablice, prosjeci, statistike...odma' mu srce zaigralo. :roll: :lol:

    Ne trebam ni reci koliko bi moja analiza drugacije zvucala. :lol: Da ne velim da ne bi bilo nijedne brojkice u njoj. :lol:
  • SAMCROSAMCRO Posts: 449
    Ponukan prerijetkim snihovim pojavljivanjem na forumu, Igorovim artworkom i statističkom analizom za Nobela odlučih vam predložiti igricu. Istu kakvu smo imali za Backspacer. Daklem, biramo najbolju stvar na albumu na način da izbacujemo pjesme iz konkurencije, jednu po jednu. U svakom krugu pjesma s najviše glasova biva izbačena.
    S obzirom na to da nisu još svi dobili album u ruke, a ne bave se svi robom s crnog tržišta, onda ćemo još koji dan pričekati s početkom prvog kruga. Evo, nek' srijeda bude prvi dan. Za svaki krug ostavljam dva dana. Dakle drugi će bit otvoren u petak, treći u nedjelju, itd.
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Može, super....igre za novi album :clap: :thumbup:

    ali mislim da možemo prvi krug i preskočiti hahahahahahaha
    SBM nema šanse na prvu :lol::lol: poslje će već biti zanimljivo :corn:
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
Sign In or Register to comment.