Pearl Jam in Zagreb!

1681682684686687860

Comments

  • siljosiljo Posts: 2,203
    nisam imao takav dojam, ali vjerojatno jer sam bio u vrijeme dva koncerta koja su otvarala turneju...

    nemam problema sa jet lagom kao A nego me komarci pikaju vec preko 3 sata i nisam jos oka sklopio... :?
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Slican dojam o Seattle-u sam i ja dobio, makar meni se cini da taj grad ne dise cak ni punih pluca Nirvane. Iskreno, tamo se toliko toga dogodilo da bi se komotno mogao napraviti u najmanju ruku jednodnevni glazbeni izlet koji bi poceo s ranim pocecima Ray Charlesa, pa se prebacio na Hendrixa s kojeg se nakon nekog zatisja skace direktno na cijelu tu grunge pricu. Uz sve to, secer na kraju moze biti upoznavanje sa iznimno jakom, danasnjom scenom (uglavnom pod okriljem subpopa) koja itekako ima sto za ponuditi. Vrtio sam nekakvih turistickih vodica po jednoj ovecoj knjizari u najuzem centru grada, i apsolutno niti jedna ne spominje kultna mjesta glazbene proslosti, tek se preporuca posjet Experience Music Project muzeju ili eventualno Hendrix memorialu u obliznjem Rentonu. I taj EMP muzej ne nudi bas puno. Ok, ima dosta materijala vezanog uz Kurta i Jimija, posebno ovog drugog sto se ocituje u nekoliko odijelca njegovih, gitara i ostataka gitara. Nirvana se opcenito svodi na par Kurtovih rukopisa, na slavni Fender Jaguar i nekoliko ostalih gitarica i onoga sto su nekad bile gitare, te kompletnu opremu cijelog benda popracenu nekim slikama i plocama. PJ su dobili jedan mini zidic kojim vlada TEN vinyl, par slika i to je to. Alice in Chains su spomenuti na jednom, jedinom mjestu, valjda njih ekstremno ne vole dok je Soundgarden cak i donekle dobro pokriven. Ostali bendovi su uglavnom spomenuti tek onako usput. Sve u svemu, jako slampavo koncipiran muzej, ali dobro. No, u neku ruku je to mozda i pozitivno, jer svakom rokenrol turistu mora biti izazov pronaci sva ta sitna mjestasca glazbene povijesti. Meni je jako zao sto nisam uspio vidjeti Singles kucicu i Viretta park, tj sjesti malo na tu slavnu klupicu i u tisini odati pocast Kurtu i bendu mu, kojeg da budem iskren i ne preferiram bas glazbeno. Tako da nema druge nego uskoro organizirati povratak otpisanih u Seattle i uz pomoc google mapsa nastaviti tamo gdje smo stali zadnji put.
    Death or glory!

  • ej ekipa, je li neko od vas mozda narucivao ovaj bluray ili delux box set?? ja se s frendom dogovaram to uzet, ali nisamo nikako sigurni hocemo li morat platit carinu za to jer na njihovim web stranicama to je skroz zbunjujuce objasnjeno...zna li neko od vas mozda vise o tome??

    p.s. ne znam za vas ali grozne su mi ove nove ikone na forumu uhh :roll:
    "And sometimes is seen a strange spot in the sky, a human being that was given to fly..."

    "We are all determined by our gene pool...obviously, somebody peed in yours"-Walter Bishop
  • _annie__annie_ Posts: 980
    0omeadowo0 wrote:
    ej ekipa, je li neko od vas mozda narucivao ovaj bluray ili delux box set?? ja se s frendom dogovaram to uzet, ali nisamo nikako sigurni hocemo li morat platit carinu za to jer na njihovim web stranicama to je skroz zbunjujuce objasnjeno...zna li neko od vas mozda vise o tome??

    p.s. ne znam za vas ali grozne su mi ove nove ikone na forumu uhh :roll:

    Gordan: Za ikone se u potpunosti slažem. Nadam se da je to samo neka prijelazna faza. Što se carine tiče, stanje je ovakvo. Neki imaju loša iskustva, neki dobra. Mi pripadamo drugoj skupini, jer nikada ni na što naručeno iz 10c nismo platili carinu. Taj paket ne bi smio biti prevelik, pa ne vjerujem da bi zbog toga mogli "nastradati", a i 10c će na specifikaciji prikazati upola manju vrijednost od stvarno plaćene. Ostaje samo pitanje možete li u istom paketu dobiti dva boxa, jer kažu na stranici "sold separately", iako se to vjerojatno odnosi na kombinaciju s nekim drugim predmetima iz goodsa. Nadam se da sam pomogao.
  • RijekaRijeka Posts: 801
    0omeadowo0 wrote:
    ej ekipa, je li neko od vas mozda narucivao ovaj bluray ili delux box set?? ja se s frendom dogovaram to uzet, ali nisamo nikako sigurni hocemo li morat platit carinu za to jer na njihovim web stranicama to je skroz zbunjujuce objasnjeno...zna li neko od vas mozda vise o tome??

    p.s. ne znam za vas ali grozne su mi ove nove ikone na forumu uhh :roll:

    stanje stvari je ovakvo...u rukama carinika si, moze ti proc, a mogu ti i carinu opaliti. 10c ce ti kako Gordan kaze deklarirati manju cijenu, ali opet ti to nis ne znaci. Nedavno su mi carinili jednu posiljku s e baya pa sam malo priupitao ekipu iz carinarnice kako to ide. I njihova metoda za odredivanje je odokativna, tj. ako procijene da bi predmet mogao biti skuplji od deklariranog na posiljci, onda ga zadrze, a tebi doma stigne obavijest koja kaze da se pojavis u carinarnici te da doneses primjerak racuna, izvadak s paypala ili kako vec. I na tu cijenu koja je navedena ti dignu 23%pdv-a i 10% carinske stope sto je trecina ukupne vrijednosti proizvoda, ergo bluray bi te izasao 77,50USD + 33% od toga sto je oko 105 USD. Cijena postarine takoder ulazi u carinjenje, a ne carine se posiljke do iznosa od 160 kn po zakonu. U praksi, kako mi je receno, oni toleriraju iznose do 200tinjak kn.

    Koje ikone :?: :?


    edit...upravo uzeo PJ 20 knjigu s amazona...23 funte s postarinom.
    Death or glory!

  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Imam dosta iskustva sa carinom,(imam u mobitelu njihove brojeve telefona i fax-a :shock: ) :shock: veći dio mog novca ide za njihove plaće i doprinose...da nema mene u Dubrovniku mislim da bi propali :lol::lol:

    Ako je pošiljka poslana kao tiskanica to jest najobičnije (First Class Mail u Americi) onda ti to dolazi doma tu ne bi trebalo biti carine a ako ide nešto preporućeno ( Priority ili Express) onda si u rukama carine, neki imaju sreće jer se ljudi u večim centrima ne žele zajebavati sa svakom pošiljkom koja stigne ali u manjim sredinama to nije slučaj kao kod mene nažalost gdje me redovno na sve preporučene pošiljke deru i to oko 40% ako se ne varam.
    Ali imaš sreće što sva 10c pošta nije preporučena i sve ti ide kao tiskanica tako da ne bi trebala imat problema.
    To je moje iskustvo
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    evo ovako izgleda srebreni indijanac iz Edmontona ili Special Edition 20/20 Mr. Emek :mrgreen:

    Emek2.jpg

    Emek5.jpg

    Emek4.jpg

    Emek Wall
    WallEmek.jpg
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • pajopajo Posts: 3,292
    I&M: WOOOW, kakav Wall of Fame! 8-)

    Netko ce ti doci provalit u kucu zbog tog zida... :)
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    Genijalan poster, Emek zid je :o :shock: Svaka cast, Niko, care!
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • zagizagi Posts: 414
    predivno. zid koji bi mogao Hrvatsku izvuci iz krize :D
    super uokvireno!

    gledala sam malo o tome procesu silkscreeninga i fascinira me to kako emek ide u detalje. covjek stvarno ima zivaca, al zato mu je valjd svaki poster tako poseban. GENIUS :!:
  • siljosiljo Posts: 2,203
    mrak je indijanac... mrak je i cijeli zid :thumbup:

    zagledao sam se koji je to poster dolje lijevo od crvenog indijanca pa sam skuzio da je to TV :lol:
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Gordan: Niko ovo izgleda nestvarno :clap::clap::clap: :thumbup: :thumbup: Kako uopće možeš išta radit? Ja bih ovog Indijanca koji stalno mijenja boje mogao gledat cijeli dan :D . Ne znam kako uspijevaš gledat TV pokraj svih tih postera?! Okvir je genijalan. Moji su još u izradi, ali neće bit ni blizu, a i nije special edition.
    Mislim da bi Emek bio ponosan. Nisam siguran da on doma ima takav Wall of Fame kakav ti imaš. :mrgreen:
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Vjeruj mi jedva čekam doći doma i sjesti na kauć :lol::lol: sto puta se zabeljim u zid i zaboravim na tv, to je sasvim normalno kod mene...iskorištavam svaku uloženu lipu u guštanju na postere ;)
    A Jani govorim 100x da zaključava kuću kad ide vanka :lol: sreća što kod nas lopov ne bi znao što s time raditi, mogao bi utopiti robu samo nekome od vas :lol::lol:

    Ove nove kockice na stranici ni meni nisu nešto posebno :?
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    Objasni meni, laiku, kako to cudo od postera mijenja boju? :o :shock:
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • zagizagi Posts: 414
    pretpostavljam da to radi na princip kao i sve boje koje vidis na donjoj strani cd-a, reflekcija svijetla pod raznim kutevima na sitnim utorima ili tako nesto. vjerovatno netko zna bolje pojasniti, a mozda sam totalno u krivu..?

    nego, ja cu malo spamati, nadam se da ne smeta (ako treba brisem)
    frendovi su me jos ljetos zamolili da stavim linkove njihovog benda na forum, pa s obzirom da danas imaju neki koncertic evo...
    http://www.youtube.com/watch?v=eZ8-LRE8n90
    http://www.youtube.com/watch?v=IUoFyRHn ... re=related
    i jedna live
    http://www.youtube.com/watch?v=-kRrLmw4 ... re=related
  • _annie__annie_ Posts: 980
    zagi wrote:
    nego, ja cu malo spamati, nadam se da ne smeta (ako treba brisem)
    frendovi su me jos ljetos zamolili da stavim linkove njihovog benda na forum, pa s obzirom da danas imaju neki koncertic evo...

    Gordan: Moram priznati, not my cup of tea. Mislim, dečki kvalitetno buče, ali uvodi su mi predugački, atmosfera pjesama mi je slična, a nedostaje mi pjevnosti. Live je malo nirvaničast i najviše mi se sviđa. Eto, želim im svu sreću. I da, draže mi je kad hrvatski bandovi pjevaju na hrvatskom.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Objasni meni, laiku, kako to cudo od postera mijenja boju? :o :shock:

    Tražio san na youtube film kako se radi Foil edition ali ništa nisam našao o posterima samo foil print majice :cry:
    Uglavnom radi se o posebnom papiru koji je kao srebrena folija i na njega se printa koliko hočeš boja...kako ga gledaš pod raznim kutevima, sjaj se reflektira i dobiješ bezbroj kombinacija, nikad nije isti u tome je i fora...nešto slično kao i na cd-u samo puno bolji je efekt na papiru.

    evo još nekih primjera foil postera, Emek je master u tome (klikni na image za uveličat sliku)
    http://www.expressobeans.com/public/detail.php/136842
    http://www.expressobeans.com/public/detail.php/45985

    ako se nekome da gledat imam tu dobrih klipova
    Ovo je Mr. Emek
    http://www.youtube.com/watch?v=g3TxSoepMt4

    Ovo je super Emekov poster od bronce i aluminija
    http://www.youtube.com/watch?v=xv7k8GpW ... re=related

    Jedan super video kako nastaju posteri
    http://vimeo.com/19963630

    Ovdje super objašnjava cijeli proces screen print making
    http://vimeo.com/13589247
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    Niko, pa on ima otvoren studio za ic pogledat! :o Ajde trk do Portlanda hehe.
    Ja imam njegov Haiti poster, mislim da nis drugo.
    Super tehnika to sa folijom, nesto novo, bar za mene. Najvise volis njegov rad ili Klausena ipak?
    Btw, nasla sam te slucajno na expressobeansu, Gosparu ;)

    Wow, sad sam pogledala onaj video sa prosterima od bronce i aluminija! Ludo!
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Gordan: super su filmići, Niko. Pa neka sad netko kaže da poster ne vrijedi 30 bucksa. :mrgreen: A što kaže Sid, put pod noge pa trk do Portlanda. Mislim, kad je čovjek već tolko dobar pa otvara studio, nema smisla da ne odeš pogledati. ;)
  • zagizagi Posts: 414
    _annie_ wrote:
    Gordan: Moram priznati, not my cup of tea. Mislim, dečki kvalitetno buče, ali uvodi su mi predugački, atmosfera pjesama mi je slična, a nedostaje mi pjevnosti. Live je malo nirvaničast i najviše mi se sviđa. Eto, želim im svu sreću. I da, draže mi je kad hrvatski bandovi pjevaju na hrvatskom.
    slazem se u mnogim stvarima s tobom,al to je valjda neki pravac u kojim oni zele ici. iako live to sve nekako bolje tece. mislim da se ta neka pjevnost pomalo gubi jer pokusavaju nagurati puno toga u jednu pjesmu, pa djeluje nekako isprekidano...
    ali ako oni misle da ce im ljepljenje njihovih stvari po forumu nekako pomoci, ja cu poljepiti :)
  • zagizagi Posts: 414
    da, super su filmici a i emek je neki bas spaljen lik :D

    ovdje jeff soto malo objasnjava dizajn i pripremu za sitotisak na primjeru postera za arras 2010.:
    http://jeffsotoart.blogspot.com/2010/07 ... print.html
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Najvise volis njegov rad ili Klausena ipak?
    Btw, nasla sam te slucajno na expressobeansu, Gosparu ;)

    To je teško pitanje jer na Top listi svih postera kad bi birao prvih 5 vjerovatno je 3 ili 4 Emekova ali kad gledam sve njegove postere samo jedan manji dio mi se sviđa, dok Klausen sve do prošle godine bio mi je najdraži, sve što je čovijek radio mi je bilo super, nažalost ove godine je podbacio ako mene pitaš.
    Novi junaci su mi:
    Munk One
    http://www.expressobeans.com/public/sea ... ne&class=0
    Ken Taylor
    http://www.expressobeans.com/public/sea ... or&class=0
    Jeff Soto
    http://www.expressobeans.com/public/sea ... to&class=0
    DKNG
    http://www.expressobeans.com/public/sea ... NG&class=0

    ima toga još ali da ne peglam

    još ću samo stavit ovaj clip ko me se da gledat super je;
    Scott Avett iz benda The Avett Brothers (folk rock bend iz North Carolina) sam je naprevio predivan, ogroman poster za njihovu turneju sa posebnom tehnikom.

    http://www.youtube.com/watch?v=2T9UaddcETI

    evo jedna njihova predivna pjesma usput
    http://www.youtube.com/watch?v=aE7rkSELM3I
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • _annie__annie_ Posts: 980
    još ću samo stavit ovaj clip ko me se da gledat super je;
    Scott Avett iz benda The Avett Brothers (folk rock bend iz North Carolina) sam je naprevio predivan, ogroman poster za njihovu turneju sa posebnom tehnikom.

    http://www.youtube.com/watch?v=2T9UaddcETI

    evo jedna njihova predivna pjesma usput
    http://www.youtube.com/watch?v=aE7rkSELM3I

    Gordan: Priča o posteru je stvarno zanimljiva, kao i poster, a stvar je super. Evo mi familijarno bili na Hladnom pivu u Areni. Kao što reče Anica, već dugo nismo imali obiteljski team building, a Mile i društvo su se činili kao idealan izbor. Pun pogodak! :D Arena nije bila skroz puna, ali parket i donji prsten jesu, pogotovo dolje na stajanju. Tamo se i pogalo na veliko. Dogodila se i jedna nevjerojatna stvar: Klara NIJE zaspala na koncertu! Prvi put! Inače, na tribinama je bilo jako puno klinaca njene i slične dobi, bilo je i puno mlađih. Svirali su dva i pol sata, imali dva encorea, prštalo je energijom. Podsjeća li vas to na koga? :D Jedna od razlika je što HP ima scenografiju, došli su kostimirani na pozornicu (Mile kao Napoleon), uz pjesme su imali raznorazne fotke i efekte, bubnjar i bubnjevi su se dizali nekoliko puta na nekakvoj hidraulici. Počeli su s novim albumom, ubacivali stare stvari, pjevalo se, plesalo. Sve u svemu, odlična zabava. Mislio sam da ću sresti i nekog od vas. Znam da bi Niko bio tamo da je u Zagrebu.
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Btw. tehnika za poster zove se linorez :)
  • RijekaRijeka Posts: 801
    joj, to hladno pivo. mene oni svakom novom pjesmom, pojavom u medijima ili nekom trecom aktivnoscu sve vise podsjecaju na nekakvu cirkusku atrakciju, vise nego na nekakav bend kojeg se jos naziva nekad i punk bendom. prestrasno i prelose. ubrzo su u Rijeci i sve me strah ici gledati ih, uvijek su mi bili drag bend i dobri su uzivo, ali zadnja 2 koncerta mi i nisu ostala u nekom pamcenju, pace sve su me vise podsjecali na neku ubojitu kombinaciju losih ramonesa, senne m, colonie i miroslava skore. da uopce ne komentiram ovaj zadnji album koji mi je nakon 10 minuta slusanja prouzrocio zelucane tegobe.
    Tako da sam ja sto se njih tice negdje u praznom prostoru, ni sam ne znam trebam li ih smatrati klaunovima s gitarama ili ozbiljnim glazbenicima koji nakon 20ak godina karijere ni sami ne znaju kako ostati zanimljivi, pa posezu za kostimima napoleona i ostalih.


    ilitiga...ne znam sta je veci trash, hladno pivo ili nasa nogometna reprezentacija. :mrgreen:
    Death or glory!

  • _annie__annie_ Posts: 980
    edited October 2011
    Kako zgodno, jucer su zapoceli koncert s cirkuskom scenografijom :D

    Nego, ide li netko na PJ20 u ponedjeljak?
    Post edited by _annie_ on
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Rijeka wrote:
    joj, to hladno pivo. mene oni svakom novom pjesmom, pojavom u medijima ili nekom trecom aktivnoscu sve vise podsjecaju na nekakvu cirkusku atrakciju, vise nego na nekakav bend kojeg se jos naziva nekad i punk bendom. prestrasno i prelose.
    ilitiga...ne znam sta je veci trash, hladno pivo ili nasa nogometna reprezentacija. :mrgreen:

    Gordan: Jasno mi je na što ciljaš i istina je da se ponekad osjećaš kao da si na nekakvom narodnjačkom koncertu, ali meni su dragi iz "nekih starih razloga". Ni meni novi album ne leži, više glazbeno nego tekstualno. Kao što veliš, osjeća se nedostatak ideja. Valjda su potrošili sve pankerske rifove. :D
    No, kao što si i sam zaključio, dobri su uživo, pa vrijedi otići čuti ih, barem zbog onih starih stvari koje će odsvirati. A na nove, sluške u uho, ipod u pogon na "PJ live in Dom sportova" :mrgreen:
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    O da, linorezni poster je super, zbilja!
    Ja HP nisam nikad bas dozivljavala. Mizda se Mile malo previse uzivio pa se fura na Arcade Fire. Vidjen je u Minhenu u drugom redu na koncertu, i bio je vidno odusevljen. Al ajde, neka je bio dobar koncert. Ja bi na PJ 20 al mislim da ncpecu stic...sutra s puta dolazim i samoj u Zg mi je prevelik trosak. A Viktor mi se smije da sam luda jer zelim opet ici. :oops: :lol::lol:
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    ma što bi bila luda! :)

    ako me posao ne omete, i ja idem. jedino što dolazim u zadnji čas pred projekciju pa ništa od druženja prije filma.
    ali zato poslije filma, zašto ne :)
  • _annie__annie_ Posts: 980
    elcielo wrote:
    ma što bi bila luda! :)

    ako me posao ne omete, i ja idem. jedino što dolazim u zadnji čas pred projekciju pa ništa od druženja prije filma.
    ali zato poslije filma, zašto ne :)

    Gordan: Mi, nažalost, nećemo moći ostati poslije filma jer Klara dolazi s nama, a u utorak ima ujutro školu, pa je poslije moramo brže- bolje dofurat u Samobor i stavit na spavanje. No, možemo to nadoknadit onim najavljenim meet-upom kod nas doma. Na vama je samo da izaberete odgovara li vam više nedjelja koja dolazi (16.10) ili da pričekamo dolazak dvd-a iz Amerike pa upriličimo još jednu projekciju PJ20 i svih dodatnih sadržaja. Smatrajte da je prijedlog stavljen na glasovanje.
Sign In or Register to comment.