Pearl Jam in Zagreb!

1651652654656657860

Comments

  • _annie__annie_ Posts: 980
    Jutros sam dobio mail od Brad Klausen-a gdje potvrđuje da je zadnji poster PJ - BridgeSchool potpisan od Ed-a :clap: :crazy: :thumbup: :P :mrgreen:
    uopće ti ne zavidimo :mrgreen:
  • Napokon dugo očekivana vijest od koje baš i neću imati neke koristi osim ako ED ne izbaci koji boot, što ne bi bilo loše ;) a nadam se i dobrim posterima :ugeek:
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Ne spava mi se pa surfam po youtube i ovo sam našao

    http://www.youtube.com/watch?v=D-Eb87hd ... re=related

    za umrijet od smijeha :lol::lol:
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Napokon dugo očekivana vijest od koje baš i neću imati neke koristi osim ako ED ne izbaci koji boot, što ne bi bilo loše ;) a nadam se i dobrim posterima :ugeek:

    Gordan: Je li jos netko, osim mene, razocaran :( Pobogu, kog ce vraga sam Tamo Dolje, osim kaj ce moc surfat do mile volje. :mrgreen: I naganjati Godzille :mrgreen: Ovaj video uradak je stvarno presmijesan, u stilu Bore Leeja, iako znam da ce zenski dio populacije (barem kod mene doma :D ) sliniti nad mladim Edom.
  • _annie__annie_ Posts: 980
    sva puna entuzijazma nazvala dragoga s pitanjem: idemo u sidney???
    a on u duhu posta, razočaran :roll:
    zaprijetila sam mu da ću otići s nekim drugim...
    tamo ionako nismo bili, a želimo ići :(
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Meni je nekako drago da on ide dole :D..Iako mislim, da, kad se vec odlucio nastaviti solo turneju (pretpostavljam ITW materijala) pitanje vremena je kad ce se uputiti na neku mini euro promociju. Samo nek stoje oni mirno jos koji mjesec, rebalans proracuna je u tijeku. :mrgreen:
    Death or glory!

  • masnimasni Posts: 1,657
    frend mi se nedavno vratio s bornea i rekao je da su jako povoljne karte od air asia koji voze iz londona sve do australije :shock:

    tako da, ako netko bude dovoljno lud..
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • RijekaRijeka Posts: 801
    http://www.youtube.com/watch?v=06YSwfT5M_c

    osim sto je jedan od boljih nothingman singalonga u galaksiji, poslusati pricicu iz Njemacke nakon pjesme :mrgreen::mrgreen:
    Death or glory!

  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: evo vratili se s The Nationala u Brixton Academy pa cu ja odmah ukratko, a pajo onda moze sutra udugo. :)
    Sto reci, momci su spektakularno sjajni i stvarno nevjerojatno fenomenalno sviraju. I Matt, barem meni, ima nevjerojatan glas - Lucky You danas mi je bila najblize sto sam dosla plakanju na koncertu nakon Thumbing My Way u Zagrebu.
    A kako sve to znam - e pa zato sto se publiku nije culo uopce uopce. Osim na par stvari, a i onda samo na dijelovima pjesama. Vanderlyle su izveli tako tiho da se cak Matt izvrsno cuo, a mi smo bili negdje cca u 5-6 redu.
    A zasto je bitno u kojem smo redu bili - e pa zato sto se iz tog reda jako dobro vidi golemi ZAGREB REMEMBERS znak kad ti ga precjednik zapici u facu. :D Pa su vam tako svima mahuli i blizanci, kojima smo prvima pokazali znak i cija su se lica razvukla u ogromne osmijehe, a kasnije vam je mahnuo i Matt i jos je i malo prstom upirao u nas Hrvate. Tak da ono, ako su ikako i mogli zaboraviti Zagreb, a znamo da nisu, sad bome sigurno nece.
    Sad odosmo presretni spavat! :mrgreen:
    Karte za Arcade Fire jos uopce nemamo, ali recimo da se nadamo da cemo sutra ipak nekako uspijeti doci do njih...duga prica, zasad se jos uvijek nadamo sa sretnim zavrsetkom...
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    pajo wrote:
    Iva: evo vratili se s The Nationala u Brixton Academy pa cu ja odmah ukratko, a pajo onda moze sutra udugo. :)

    nema što, potvrdili ste predsjednički imandat! :D

    super da ste ih sflešali sa znakom, i super da vam je bilo super! :)

    držim fige da nađete karte za AF.
  • pajopajo Posts: 3,292
    Da se i ja malo javim...kao sto je supruga mi vec lijepo napisala, show je bio fenomenalan i prekrasan za slusat, ali je jednostavno falio taj moment publike i atmosfere kakva je bila u Bocarskom... ;):|

    Venue je apsolutno sjajan...brijem da stane nekih 5-6 tisuca ljudi, ali imas feeling da je puno manji prostor, a sound je savrsen. Mi smo se pojavili sat i pol prije pocetka Nationala i mogli smo prakticki otici se gurat u prvi red koliko je malo ljudi bilo tako da se venue potpuno napunio tek kad su se pojavili momci.

    Setlista je bila kao u ZG osim u 3 stvari, ali koje smo si jako htjeli cut...Secret Meeting, Lemonworld i genijalna Lucky You :o:)

    I na kraju jos malo o crowdu...oni su jednostavno neuzrujani i dosli su si popit pivu i poslusat muziku. Pjevalo se malo na mozda 2-3 stvari i to na Bloodbuzz, Fake Empire i to je vise manje to...mislim cak se i England u Zagrebu duplo glasnije pjevao nego ovdje :mrgreen::D . U prvim redovima je ekipa koja nije dovoljno uzbudjena niti da bi barem tu i tamo digli ruke u zrak. Jedino kad smo imali feeling da smo na pravom rock showu je kad je budaletina od Matta na Mr.November usao u publiku i gurajuci se zavrsio skroz na vrhu GA prostora...
    U principu, na izlasku poslije showa ti postane jasno zakaj su oni tak neuzrujani kad vidis tablu sa rasporedom dogadjanja u Brixton Academy u sljedecem periodu...par puta tjedno tamo svira neki vrhunski izvodjac, a to je samo jedan od hrpetine sjajnih venua u Londonu...

    E da, ono sto je bilo stvarno supercool je to da im se na dobrih 7-8 pjesama pridruzio car svemira Richard Reed Parry, gitarist (ili bolje receno multi-instrumentalist :mrgreen: ) iz Arcade Fire 8-) :shock:

    edit: karte za AF sredjene...bila neka frka s tim da su nam ih poslali u Zgb, ali nisu nam stigle dok smo mi bili doma pa smo se mucili s njima sredit box office collection za karte. ali sad je sve sredjeno. AF veceras! :D
  • _annie__annie_ Posts: 980
    prvi paru, uživajte i u naše ime :)
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Bas mi je drago da je peripetije AF ulaznica rijesena. Uzivajte i na njima, nije ni upitno da hocete, lucky you. :) Imate li i onaj 'Zagreb awaits' pri ruci, pa da mahnete i njima i time im natuknete kako bi ih jedna mala zemlja s puno dobrih ljudi rado ugostila u skoroj buducnosti? Zakon, zakon, bas svrljam ovih dana po youtube i nadam se da ce se u drugom legu turneje pribliziti i nama. A moglo se otic na njih, krelac.
    Death or glory!

  • Svaka čast presjedničkom paru na Londonskim avanturama. Ako imate neke slike od venue ubaci te kakav link baš bi volio vidjeti.
    pozdravite ekipu tamo
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • masnimasni Posts: 1,657
    zakon zakon zakon :)

    definitivno treba napravit "zg awaits" za ovakve pohode u inostranstvo :P
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Ajme super! :)) Kako se zabavljate. Ja sam zabrijala da ste na Nationalu bili dan prije, a sinoc I danas na AF.
    AL ok, veceras vas ceka SHOW, spektakl! :))
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • pajopajo Posts: 3,292
    Jos jedan pozdrav iz uber-hladnog i snijegom zatrpanog Londona... :D

    Dakle, jucer smo uspjeli vidjeti Arcade Fire u O2 Areni nakon svih mogucih peripetija sa kartama...samo cu vam reci da smo na kraju jos i sat vremena cekali na fakin minus temperaturi da nam daju karte jer je ta kompanija koja radi ticketing za AF, a zove se Crowdsurge, jednostavno skupina smotanih ljudi koji su jednostavno precool da bi uspjeli biti profesionalni :evil: :x Ali zato se lijepo jos jednom demonstrirala moc interneta te si danas jednostavno ne mozes dopustit takve stvari. Naime, nakon sto nikako nismo uspjevali dobiti email reply od njih sa informacijom da mozemo pokupit karte na box officeu, a vec je bio dan koncerta, vise nismo znali kaj da radimo pa reko idem iz ocaja na Twitteru cimnut managera AF da mu se pozalimo na tu kompaniju...i naravno nakon pola sata stize email koji smo cekali i tweet od frajera da nam je stvar rjesena i da nas karte cekaju u venueu...

    Sto se tice showa, nema se tu kaj puno pametovat, vi koji ste vidjeli AF live znate kako stvari stoje, to je jednostavno nevjerojatno uigrani i lagano poremeceni orkestar koji uzivo zvuci malo je rec mindblowing i izgledaju kao da im je bas taj show zadnji u zivotu pa je onda red da ga propisno razvale... :mrgreen::o
    Te kombinacije promjena instrumenata tako da u svakom trenutku nemas pojma tko je gdje i tko sto svira daju dodatnu car cijeloj prici, ali ono sto te razvali je zestina i predanost svirki od prve do zadnje sekunde.
    Mozda ne bi bilo lose da show mrvicu duze traje, posebno encore koji se sastoji od 2 pjesme...naravno zadnja stvar kao i uvijek je Wake Up koja bi valjda i mrtvace u grobu natjerala da se dignu i krenu urlat nadaleko poznati "refren", a najjaca je fora kad odmah zatim prilikom izlaska iz dvorane sa svih strana cujes hrpetine ljudi kako ga i dalje pjevuse/urlaju :trnci:

    E sad, ono sto je downside cinjenice da su naglo postali najveci bend na svijetu je opet taj cudan feeling kad dodjes na mjesto poput O2 arene i vidis te tisuce i tisuce ljudi koji su dosli vise manje cut Wake Up, a ostatak iskustva im se svodi na klopu i cugu :( Posebno ti dodje bed kad cujes Wina, koji je onak prototip karizmaticnog frontmana, kad taman prije nego sto ce krenut u razvaljujuci combo Power Out/Rebelion veli lijepo publici "let's all stand up and play a mind game. let's pretend that we are at a rock show" :D :? Ali dobro, to je uvijek i stvar samog banda i njihovog izbora da ce 2 dana zaredom svirat pred 17.000 ljudi...sto je opet nesto sto tesko mozes odbit.
    Naravno, sve to skupa je prilicno convinient jer lijepo dodjes, nadjes se sa ekipom (skupila se grupica PJ fanova tipa Sophie, Hinny, Sandra, Barbara itd. cak se i slavila vijest da je mali meksikanac Carlos na kojeg smo svi negdje na koncertima naletili bas jucer postao otac blizanaca :shock: ), pojedes nesto, popijes si koju pivicu, udjes 5 minuta prije pocetka, pronadjes si svoje numerirano mjesto, super pristojni i taman pijani brit pored tebe ti da jos jednu pivu jer si je on zabunom kupio tri komada, lijepo pristojno kazes cheers i uzivas u showu u krasnoj huuuge dvorani sa apsolutno savrsenim soundom :mrgreen::D

    Eto, da ne davim vise, show je bio apsolutno fenomenalan i dodatno mi je zacementirao cinjenicu da je taj bend vise manje vrhunac rock glazbe dosada...po mom skromnom misljenju...

    Jos nam ostaje danas lagana setnjica kroz Xmas sajam u Hyde parku u drustvu PJ celeba i novopecenog pisca Jasona ciju je knjigu kak cujemo cak i Ed krenuo citat...iako, kak veli sam Ed, mu je font malo presitan :mrgreen::mrgreen: ...i da na kraju se nadamo da cemo uspjeti i otici odavde s obzirom na sav snijeg i otkazane letove, al navodno je veza Luton-Pleso skroz OK.
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    e, TO se zove izvještaj!

    svaka čast, guštala sam čitajući svaku riječ, i, iako me malo pustila AF manija zbog (po meni, odmah da naglasim :mrgreen: ) mlakog drugog albuma, sad bih ih baš htjela vidjeti, ali, ono, potegnuti i do londona zbog njih. :lol:

    baš mi je drago da vam je super, uživajte i dalje, i, možda da, nakon svih ovih velebnih arena i megaspektakala, odete u neki njihov KSET, i prisustvujete koncertu nekog no-name benda koji će, ono, postati baš huge za 5 godina, pa da se imate tada čime hvalisati. :)
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    edited December 2010
    pajo wrote:
    Eto, da ne davim vise, show je bio apsolutno fenomenalan i dodatno mi je zacementirao cinjenicu da je taj bend vise manje vrhunac rock glazbe dosada...po mom skromnom misljenju...
    Svaka cast, predsjednice i prva damo. Uvijek najbolje izvjestaje pisete, ja ovo ne bih mogla ovako srocit nikad. Slazem se sa svime, a sa ovime najvise! :)
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • masnimasni Posts: 1,657
    hehe da, samo mislim da tamo ima milijun ksetova.. pa ti naleti na pravi :)

    odlican izvjestaj.. jednostavno ne moze biti lose..

    doci ce oni i kod nas pa ce vidit sta je publika :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • masnimasni Posts: 1,657
    a valjda ce i national rec koji lijepu o rvackoj :)

    "e momci, ste bili vi u hrvatskoj?"
    "cro.. atia?"
    "odi, pa ces si sigurno zapamtit.."

    tako nekako..
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Gordan: Dakle, predsjednice, moj naklon za ovaj opsiran literarni uradak koji sigurno konkurira za najdulji post u ovom nasem malom PJ raju. :D Ali, kao sto veli nebo, progutah ga samo tako i sad me pocinju svrbit tabani i ja bih to htio cuti i vidjeti negdje. Ajde, kad ste si vec tak postali dobri s managerom, tweetni mu nesto tipa "A da malo navratite do Hrvatske, ima tamo hrpa ljudi koja bi vas dosla slusati". I onda mu jos nakeljis link s Jubitoa da vidi kak to izgleda kad dodje PJ ili National. Mozda bi razmislili. A kad odluce doci, onda mu posaljes popis s koncerta u Bocarskom i velis "E za ovu skvadru trebam backstage akreditacije" :mrgreen: I svi sretni :D:lol:
    Drago mi je da vam se izlet u London maksimalno isplatio. Svaka cast, znate ubost. ;)
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Gordan: Kolekcija, na užas moje supruge :mrgreen: , postaje sve bogatija.
    img0500f.jpg
    St. George koji ubija zmaja, ovaj, hoću reći zmaj koji ubija St. Georgea, završio je u Klarinoj sobi :D Ona je zbog toga bila jako važna.
    Sutra u obitelj stiže još jedna zvjerka - vrana iz Werchtera.
  • Super komentar na koncert, dođe mi da i ja počnem slušati AF ;)

    Gordane, super su boje na okvirima... a zmija, zmajeva i raznih čudovišta na zidovima nikad dosta :lol::lol:
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Super komentar na koncert, dođe mi da i ja počnem slušati AF ;)
    :lol:
    Kako to mislis??? Jos ih ne slusas???
    NIKO!!! Odmah to promijeni, pocni, i odi na koncert cim budu u blizini. Ja ludim sto ih moram cekat do sljedece turneje AKO ih budem imala prilike vidjeti.

    Vrana iz Werchtera je super. Imam ju i ja al nikako da ju uokvirim...i jos jedno 10ak ostalih postera...
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: evo nas doma, slazemo dojmove i polako dolazimo k sebi od toga koliko nam je pregenijalno bilo...
    Nego, htjedoh samo reci da su posteri sjajno uokvireni! Mislim da cemo se i mi uskoro zaputiti prema Samoboru. ;)
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    pajo wrote:
    Iva: evo nas doma, slazemo dojmove i polako dolazimo k sebi od toga koliko nam je pregenijalno bilo...
    Nego, htjedoh samo reci da su posteri sjajno uokvireni! Mislim da cemo se i mi uskoro zaputiti prema Samoboru. ;)

    :) na sve vaše komentare vezane uz potonje koncerte!!! čovjek treba uživati dok može!

    nego, jeste možda letili wizz airom?
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • pajopajo Posts: 3,292
    jurasica wrote:
    nego, jeste možda letili wizz airom?
    iva: Jesmo. I bilo sve ok, iako su se navodno i oni u zadnje vrijeme obezobrazili. Ali nama proslo sve ok.
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Gordan: I mi smo letili s Wizzairom kad smo išli ove godine na turneju i sve je bilo ok. Nije bilo kašnjenja, a nije bilo problema ni s prtljagom.
    @ Niko: Kažem ti ja, teta uokvirivačica radi super posao. Za zadnja tri postera smo jedno pola sata zajedno birali najbolju varijantu :D
    @Iva&Pajo: kad dolazite, najavite se, a možda možemo organizirati i jedno PJ sijelo :mrgreen:
    @ cropdustress: Grehota je deset postera držat u smotuljcima ili mapama (bolja od dvije loše varijante). Pusti vrane i ostale životinje nek' ti se razlete po zidovima. :D
    Evo vidiš kako je naša pronašla svoje mjesto:
    vranaizwerchtera.jpg
  • masnimasni Posts: 1,657
    ja cu si za bozic definitivno pokloniti uokviravanje postera iz irske.. pa te kontaktiram za tetu iz samobora ;)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
Sign In or Register to comment.