Pearl Jam in Zagreb!

1638639641643644860

Comments

  • siljosiljo Posts: 2,203
    grudice wrote:
    Evo vec treci dan kako pokusavam nesto da napisem. Svaki put pocnem i odustanem kada skontam kako to sto smo dozivjeli u Berlinu ne mogu opisati. Berlin je bio... lud, nezaboravan i, bojim se, neponovljiv.
    Dok cekamo da izadje oficijelni bootleg (a nadamo se i jednog dana i neoficijelni DVD) stavili smo ovaj audience recording na repeat i pokusavamo shvatiti sta se to zapravo dogodilo i kakav nas je to voz pregazio.

    :)

    evo jedan clancic o Berlinu :)

    http://www.soundguardian.com/soundguard ... 8video%29/

    i sretno sutra u Veneciji, nadam se da ce vam vrijeme biti ok..
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Ja sam na žalost odlučio odustati na kraju od Venecije, jednostavno u ovom trenutku mi je too much...frka na poslu, Iva hendikepirana, kad sam došao sa zadnjeg puta Marko me je zvao nono prvi dan a njemu nisam ja nono ja sam tata :? tako da ništa od festivala za mene.

    Sve najbolje ekipi, dobro vrijeme, dobar koncert, zabava i ostalo.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • masnimasni Posts: 1,657
    ma nema nista od oluje, ako smo uspjeli rjesiti vulkan, oluja je sitnica :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: evo buduci da Niko definitivno odustaje od Venecije to nas onda dovodi do prijedloga da meet-up prebacimo na neko vrijeme kad ce nam biti i netko od ne-zagrebackih fanova tu. Mozda mozemo krajem 8.mjeseca nabaciti neki rostilj na Jarunu, a na koji bi mogli svratiti i Sid, Niko, Viktor i jos poneko. ;)

    Za festival smo upravo procitali da normalno ide dalje, a otkazali su bili samo Green Day jer je u sat vremena palo jako puno kise pracene jakim udarima vjetra pa im se teren poplavio i nisu htjeli pustit Green Day da ode na stage nakon kise da im ekipa ne skace po tom blatu. Pametno.

    Dakle, da rezimiram, meet-up se odgadja, festival, kako je i Gordan napisao, ne.
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: jos dvije informacije o Veneciji:

    1. Nakon Nikinog odustajanja imamo jedno slobodno mjesto u autu. Ako si netko nije jos sredio prijevoz ili zeli otkazati Urban travelu i uzet lovu nazad, javite se.

    2. Kad dodjete tamo, imamo svi dodatnu motivaciju da se nadjemo na istom mjestu, a motivacija se zove super-cool pokloncici za svakoga koje su nam poslali grudice, a koje cemo mi podijeliti. :D Hvala Lejla i Igore!
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Eto da se i ja oglasim.

    U Veneciji smo nas troje sutra oko 11:30, dolazimo vlakom iz Trsta i vrijeme do koncerta protratiti cemo u gradu, a ne kao zadnji puta kad nismo vidjeli ni grada, a bogami ni koncerta. Tako da ove godine pusemo na hladno! :mrgreen: Planiramo doci na nastup Skunk Anansie, dakle negdje oko 17 h smo u parkicu. Znam da cemo gledati PJ sa parsto metara udaljenosti, ali fakat nam se ne gura i ne przi tamo cijeli dan.

    Ne znam kakvi su vasi planovi, ali ako imate u vidu djir po gradu, smsamo se :)
    Death or glory!

  • masnimasni Posts: 1,657
    Sretno svima i zelim vam jednu kul set listu.. na zadnja dva festivala nije bilo nista posebno, dapace, ono u francuskoj od 17 pjesama izgleda ako negativni šok :o

    al italija je italija, ne može tamo biti loše na PJ-u :)

    Vidimo se obavezno svi poslije :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • _annie__annie_ Posts: 980
    niko, suosjećam sa tobom ali ti iz vlastitog iskustva mogu reći da ne moraš brinuti jer te maleni zove ''nono'' - mene klara još uvijek, nakon par dana intenzivnijeg druženja s nekom od baka, zna zvati ''bako'' :mrgreen:
    (moj tata je jedini dida, a on nikad nije puno angažiran oko nje, tako da je gordan uvijek tata)

    želim putnicima lijepo vrijeme i dobru set-listu :)
    a opet, ne želim vam zavidjeti kao grudicama :mrgreen:
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    _annie_ wrote:
    ...a opet, ne želim vam zavidjeti kao grudicama :mrgreen:

    :lol::lol::lol: hehe... da mi se tako nešto sutra desi, mislim da se iz venecije ne bih vratila u jednom komadu... :)
    hvala na dobrim željama a ja znam da će meni biti JEBENO! :D:D:D
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • _annie__annie_ Posts: 980
    evo, da nas vratim na prvu stranu i izjavim da se to moj muž igra s našim profilom :mrgreen:
    i zavidim ekipi u veneciji vam iako do sada na set listi nije bilo ništa revolucionarno...
    i sretan put vam želim!!!
  • _annie__annie_ Posts: 980
    samo da se korigiram - sad smo već officially ljubomorni :ugeek:
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Set lista je zakon, nisu skratili koncert što je super.
    Pokušavam ne razmišljati o tome da sam odustao od ovog koncerta i Italije :cry:

    Još čekam da se pojavi slika postera...ima bi da je jako dobar.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • masnimasni Posts: 1,657
    breath sam cuo u berlinu, ali to je pjesmetina koju bih htio cut na svakom koncertu.. prejako..
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    ajde čekamo da se ekipa naspava i odmori pa da čujemo kako je sve prošlo
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • siljosiljo Posts: 2,203
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Stigao mi je Christmas single...sad još moram provjeriti da li mi radi gramofon, mislim da mi ga je Marko slomio ove zime :cry:
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • pajopajo Posts: 3,292
    siljo wrote:
    Iva: a ovo je vjerojatno inspiracija za poster, homage slikaru i crtacu Franku Frazetti: http://www.arthistoryarchive.com/arthis ... I-1986.jpg
  • pajopajo Posts: 3,292
    Eto nas, naspavali se pa da napisemo par rijeci...

    Vratili smo se jako sretni i zadovoljni cjelokupnim iskustvom...sto kaze sefica Juras, savrsen dan...

    Krenuli ne bas tako rano iz ZG i na kraju stigli na venue tek negdje iza 17 sati. Naime, kao ne bas pravi festival goersi :mrgreen: i ipak ljudi u godinama, navratili prvo u Ikeu u lagani shopping, pa lagani rucak u autu tako da dok smo mi stigli vec se okupilo gro ekipe na festivalu sto je prema Edovim rijecima znacilo oko 40.000 ljudi :o
    Cijeli putem nas pratili prolomi oblaka, ali nismo se dali smesti cak ni kad smo stigli u Mestre gdje nas je isto docekala jaka kisa i vjetar...to je samo znacilo da smo mogli ponosno isfurat one lude zute kabanice sa PJ.com
    Vrijeme se lagano smirivalo i na kraju je bilo perfect! Odmah se skupila vrhunska ekipa u sastavu Kristina, Vedran, Domagoj i nas troje u zutim kabanicama i to na lijepoj poziciji na finoj razdaljini od stagea. Bacili se u potragu za merchom koji je prakticki bio cijeli rasprodan ali na kraju ipak uspjeli odraditi ponesto skromniji shopping postera i majica. Ubrzo se BH-u pridruzio Ed na Under Pressure, pa lagano pao mrak i eto ti, uz malo kasnjenje i momaka oko 21:45.
    Set ste vidli, vecinom popunjen stvarima koje standardno sviraju na ovom touru, ali zato kad smo culi Breath jednostavno smo poludili, pa odmah za njim i MFC, pa Red Mosquito, pa SOLAT i na kraju savrsen zavrsetak sa RITFW sa BH i hrpom drugih ljudi na stageu. Ed je nakraju opalio i lagani speech sa posvetom Italiji sto je bilo iznimno dirljivo...
    Crowd je oko nas bio totalno festivalski...u cekanju Blacka i Alivea, ali to nasu malu grupicu nije sprijecilo da skace i urla cijeli show...jedino sto je malo cudno cut vlastite glasove, jer naravno i nismo neka pretalentirana skupina :mrgreen::mrgreen:

    Na kraju jos standardno okupljanje i slikavanje Cro crew-a koji se povecao za Viktora i njegovih dvoje frendova i naravno za legendu Sid koja je doletila na standardan nacin uz vristanje iz daljine i grljenje cijele ekipe (to vec postaje tradicionalan zavrsetak showa kad malo bolje razmislim :D) i nakon toga lagano prema doma.
    Na putu jos na benzinskoj susret i lagani chat sa Leom i uz ugodno drustvo i bootove sa mp3 playera eto nas oko 6 ujutro doma...

    Savrsen zavrsetak ovogodisnje turneje...
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Evo i nas, tj. mene, neki su jos doduse po autobusima za raznorazne destinacije poput Zagreba i Zadra.
    Ajme krasnog li dana, nakon onakvog dana visesatno cekanje jutarnjeg vlaka na venecijanskom kolodvoru nije bilo nikakav problem, dapace, bilo je i smijeha. Prilicno! :)

    U Veneciju stizemo oko 11 i 20, pojacani Kristinom i Vedranom koji su nas napustili na Mestre stanici s ciljem potrage za ulaznicama. Nas troje nastavlja prema Veneciji i tamo provodimo divan dan, osuncani secuci uskim kalama. Malo turizma, malo sjedenja u hladovini ispijajuci makijato, malo znojenja na sunceku. Ocekivali smo da ce nam se dvojac koji nas je napustio, opet pridruziti, ali nista od toga - odlucuju se na boravak u i oko parka.

    Zadovoljni i vec lagano umorni od setuckanja, oko 17 se odlucujemo uputiti se prema mjestu zlocina. Vrijeme se lagano kvari, pocinje neki vjetric i prve kapi kise dok stojimo u redu za ulazak. Neodoljivo podsjecanje na taj kobni dan 2007 kada se takoder predivan i prevruc dan u vrlo kratkom roku, pretvorio u potpuni fijasko i cirkus. Zabrinuti pogledi prema stage-u na kojem sponzorske cerade lelujaju zrakom, kisa koja pojacava, ma bas nekakav deja vu lagani. Srecom, ovaj je ipak imao hepi end.

    Unutra srecemo Domagoja, Kristinu i Vedrana na vec spomenutom mjestu na ogradi, ali se odlucujemo progurati malo naprijed. I tako mic po mic, talijancic po talijancic pada i eto nas metar od zastitne ograde te vise nismo imali kamo naprijed. Krasan pogled, po sredini pozornice, ma milina.

    PJ, ah, Breath i Red Mosquito su sve ono sto ovaj bend cini takvim, cujes uvodne taktove, pogotovo se odnosi na Breath i svjestan si da si dio neceg posebnog. Makar to nesto dijelis sa par desetaka tisuca ljudi. Ostatak setliste je uglavnom ziheraski, s obzirom da se radi o festivalu, ali atmosfera na momente fantasticna. Given to fly kao opener, moze itekako, dajte i iduci put, odmah skakanje od prve minute...he's flyiiiiin!!! Mislim da je ovo jedan od onih koncerata na kojima je potpuno vidljivo kako i bend potpuno uziva u svakom trenutku svake pjesme, pozitivna jako atmosfera, uzajamna ljubav Italije i benda, lijep homage Strummeru i Once!! Na kraju svega, jedan nevjerojatan RITFW sa Benom i bendom, pokojim crew memberom i tko zna kojim jos likovima na pozornici. Neodoljivo podsjecanje na Lollapaloozu i onaj dernek sa svima milima i nemilima.

    Osim njih, Ben Harper i Skunk Anansie za svoje nastupe zasluzuju samo klanjanje. Ben je malo produzio set, odsvirao neke pjesme koje nam je uskratio u Berlinu, cak i jednu novu s nadolazeceg albuma. Ben Harper je huuuge medu PJ fanovima i to je preocito, a sasvim to zasluzuje. Vrhunski umjetnik, takoder gust u svakoj sekundi mrcvarenja one gitare. Skin je jednostavno carica, zena uz takve vokalne sposobnosti naprosto jos i potpuno vlada prostorom, bio on pozornica ili ogroman park. Prvih nekoliko pjesama malcice dosadni, ali kad su krenuli s, narodu 'malo poznatijim' pjesmama to se pretvorilo u odlican nastup. Prava kompenzacija za neodlazak na nedavni zagrebacki koncert. Gossip nazalost nismo dozivjeli vizualno, ali smo ih takoder nazalost dozivjeli akusticno uzivajuci u cudnim obradama Tine Turner i Whitney Houston cekajuci u redu za zelenu kutijicu za olaksavanje.Ma, jel je Whitney? Za Tinu sam siguran.

    I tako, drago mi je da smo se na kraju svi vidjeli, popricali, poslikali. Brzo se ponovilo!

    P.S...Prijateljicin prvi koncert i potpuni mix emocija i dojmova sa istoga - neprocjenjivo! :)

    Pps...Posto je moj aparat bio pri kraju, njime nije slikana nasa zajednicka fotka nakon koncerta, molim lijepo da mi se slika posalje u originalnim dimenzijama na mail. Hvala :)
    Death or glory!

  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    evo da se i ja oglasim, ali prvo onom paić-gotovac paru - kad vas vidim slijedeći put, dobit ćete svoje za onu kabanicu!!! :)
    dakle, manje više sve je napisano, samo nitko nije spomenuo present tense - to mi je onak bio hajlajt koncerta... ma divni su... meni je bilo malo teže jer imam oko tonu kila pa su nogice popuštale dok su naši momci bili sve enrgičniji i energičniji... ne znam da li se to samo meni učinilo, ali koncert je bio jedan od bržih na kojima sam bila... uglavnom, vidjeti se opet s ekipicom, putovati s precjedničkim parom, ma nema boljega... još da sad uhvatim malo duže od 3 sata sna i ko nova sam... pusa svima!
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • _annie__annie_ Posts: 980
    hvala svima na recenzijama... uopće vam ne zavidimo :mrgreen:

    ana, tebi svaka čast, junački si to isplanirala i izvela!!! kakva će to rokerska beba biti!!!
    mi smo skoro svi čuli present tense nedavno u belfastu pa nam valjda nije toliko napet ;)
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    Sto da napisem? Jos uvijek sam raspamecena nakon 10 dana na putu...
    Drago mi je da je Venecija uspjela jer kad sam usla unutra oko5, nije se bas cinilo obecavajuce sa onom kisom i jakim vjetrom, al na srecu, sve se brzo smirilo i onda su nastavili Skunk Anansie...od njih sam vise ocekivala, nisu me bas dojmili previse. Jedino kad je Skin hodala po ljudima, drzali su je dok je pjavala. to je bilo cool.
    A nasi momci...sto da kazem? Jako sam sretna sto su u Veneciji zbilja razvalili i svirali cak 2 sata i to ne samo hitove nego i neke recimo rarities poput Breath-a koji kad sam skuzila sto je, vristala sam prvi dio pjesme :D
    Nisam mogla vjerovati. Definitvno highlight. I onda jos MFC koji isto nije zadnje vrijeme cesto sviran, iako sam ga prije cula, isto tako i Present Tense :)) Ahhhh
    Ljudi oko nas su bili ok, nisu se gurali, ali nisu bas previse ni pjevali...Breath nitko nije znao osim nas dvoje, a kad je poceo Just Breathe, svi pjevali osim mene :oops: Ne znam jos sve pjesme sa Backspacera, tucite me, al zato BREATH!!! hahahaha
    I Eddijev govor na kraju kako im je Italija bila poput Mjeseca kad su poceli svirati, a sad imaju svoj dio na Mjesecu i svima se zele zahvaliti. Jako iskreno i dirljivo. Bio je jako raposlozen, veseo i super super volje za koncert, to se vidjelo cim su se vratili oba puta i kaze: We are not going anywhere.
    Grazie millie lol Jako jako dobar zavrsetak moje turneje, a drago mi je zbog ostalih koji su bili samo na tom (Juras, Leo, ne znam da li je jos netko od nasih)...

    Da se malo vratim unatrag... Dva dana prije venecije bijah na Werchteru. Cijeli festival smo odradili, vise manje jako ljeplijvo, prva dva dana smo se topili onda je malo ohladilo, al opet toplo.
    Frend i ja smo u nedjelju usli unutra odmah kad su otvorili vrata (u 11.20) i ostali tamo u prvom redu desno sve do kraja, nakon PJ-a.
    Dve pis pauze za mene, zadnja u 3 popodne i pregrst super badnova. The Van Jets mi se cini da su neki lokalni Belgijanci ili cak Nizozemci, nisam ih jos proguglala, al su decki super i zbilja su publiku digli na noge da na onom suncu plese i skace. Sva sreca, nama je hlad dosao negjde oko 2, jer sunce zalazi taman iza pozornice, tako da mi je cak kasnije bilo malo i hladno. haha
    Onda su svirali the Black Keys koji su isto razvalili, gitarist i bubnjar, samo dva tipa a super zvuce. Jos su pozvali neku ekipicu da mi se pridruzi, zaboravh koga.
    Nakon njih Alice in Chains koje sam vidjela lani u Amsterdamu prije PJ-a, a bome su i u Belgiji razvalili. Nisam toliko fan pa ne znam ni sve pjesme, al sam uzivala. No Excuses definitvno highlight. I na kraju Would? gdje nas je Jerry zalio sa svojim pickovima (doboh jedan), a Sean Kinney bacio svoje bubnjarske palice i moj frend Joel je dobio jednu :)) Odlicno zaista!
    Kasnije su nastupili Vampire Weekend za koje nemam pojma tko ih je stavio nakon svih ovih bandova i to jos na main stage. Strasno dosadno, bar meni i glupavo skakutanje i preseravanje. Tip nije uopce cool.
    Skoro smo zaspali. Al i to smo prezivjeli nekako.
    Onda su razvalili Them Crooked Vultures koje moj frend obozava. Ja ih nisam slusala prije, al super energija i Josh Homme je faca samo tako. Kad nesto kaze, kaze to sa stilo. Super i pjeva i svira. A tek Dave Grohl na bubnjevima. hehe :)) Malo cu se pozalit da je pozornica bila jako visoka i Dave-a nisam vidjela sve do kraja svirke, samo na big screen-u.
    A onda...Moji dugo ocekivani ARCADE FIRE. Nisam mogla vjerovati kad sam vidjela line up za nedjelju, apogotovo da bas oni otvaraju za Pearl Jam. aaaaaa
    Koja energija, koja svirka, koji talenti i karizma Win-a i njegove zene Regine. Svi su vrunski glazbenici na u bendu i zbilja prenose tu energiju i gust s kojim sviraju. Skakah kao malo dijete u prvom redu i gledala sam sa divljenjem u svih, al posebice u Regine. To vilinsko stvorenje opcini svakoga tko ju pogleda. Skakutala je pozrnicom, pjevala, izmjenjivala insturmente na pjesmama i animirala publiku. Nesto prekrasno.
    A Win je isto car kako skace, svira i pjeva. Totalno je cool tip. Mislim da nas je skuzio kako skacemo, mene posebno jer sam jedina u tom dijelu bas ko luda skakala i pjevala. Na kraju kad su odlazili sa stage, pogledao je prema nama i bacio MIKROFON, ali je odletio iza nas, preko glava i lupio nekog celavog tipa u glavu. ups. Malo ga je razrezalo do krvi, al je sve bilo OK. Nemam pojma tko je na kraju dobio mikrofon. Mislim da je meni bio namijenjen i to mi je dosta jer me skuzio i vidio da sam uzivala :) lol
    Nakoj opcinjenosti AF-om, stigli i nasi momci. Sve na vrijeme inace pocinjalo, ali nazalost, svi setovi bandova su kraci bili. Svi su svirali manje nego sto smo ocekivali. Isto tako i PJ :(
    Otvorili sa coverom, vrlo neobicno. Mirkofoni i sva oprema postavljeni na pola pozornice, sto znaci da ih skoro nismo ni vidjeli iz prvog reda :(( Eda do pola, Stone-a vise manje, Mikea da jer je bio dijagonalno skorz lijevo i inace skace po pozornici, Jeffa sam malo vidjela malo ne, Boom-a uopce i samo vrh Matt-ove glave. Buuuu :((
    Uglavnom, set je bio solidan i bas festivalski, al falilo mi je ono nesto da se bas show istakne. Nesto tipa Breath u Veneciji. Tu mi nije bilo nis posebno. :(( Mozda sam zbilja previse ocekivala. Ed je rekao da im je drago da su opet tu i kako vole svirati tamo, ali nikakvih iznenadjenja nije bilo. Krati prvi set od 50 minuta i jos dodatnih 40ak u 2 bisa, do 12.30 su svirali. Nakon cijelog dana na ogradi u prvom redu, malcice sam bila razocarana. Ok, na kraju za Kick out the jams su se pridruzili dio Them Crooked Vultures i Dave Grohl na defu, skakao okolo. To je bilo cool. :))
    Izadjoh umorna sa festivala nakon 13 ak sati, pa nazad u kamp odspavat par sati i durgo jutro trk za Veneciju.

    O Berlinu cu pisat kasnije, i ovoga sam vec napisala previse.
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Samo da javim da su mi uspijeli popraviti Blackberry koji je stradao u Dublinu od Guinnessa i to nisam trebao platiti ništa :D super...eto Domagoj sad se ne moraš više brinuti sve je sređeno ;) sad ću moći opet kontrolirati prodaju postera.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • potato girlpotato girl Posts: 474
    Onako sva umorna i ispijena, što od putovanja i nespavanja, što od sunca koje me pošteno obišlo (wear sunscreen! :D), jedva sam dočekala Bena Harpera i Pearl Jam. Za Under Pressure sve riječi su suvišne, odustala sam od pjevanja i pustila da taj dio odrade oni koji to rade najbolje, samo sam skakala i uživala. Bilo mi je drago vidjeti da je Eddie odlično raspoložen jer je to bila garancija vrhunske poslastice koja će uslijediti nakon Benovog seta. Onaj prvi trenutak nakon dolaska na pozornicu trebalo mi je malo da se skuliram i da mi mozak registrira činjenicu da ću ih uskoro ponovno čuti uživo. Ko mala šiparica na bonkasima.

    Prelazimo na glavni događaj večeri... Prije samog početka vesela družina je diskutirala o mogućim openerima pa su spomenuti Long Road, Release, Oceans, a yours truly si je vrlo optimistično poželjela Inside Job. :mrgreen: Započeli su s Given To Fly nakon čega je uslijedio Corduroy, dvije pjesme koje mi nikad neće dosaditi, a koje su se pokazale odličnim izborom za zagrijavanje ionako nabrijane publike. Prisjećanje na Zagreb na Small Town, nevjerica i šok na Breath (nemrem vjerovat! nemrem vjerovat! nemrem vjerovat! i te fore :D), totalno raspamećivanje na MFC jerbo mi je jedna od dražih i ima osobno značenje, suze na Present Tense i Just Breathe jer pogađaju upravo tamo gdje najviše boli, onda Unthought Known s iščekivanjem 'GEMS AND RHINESTONES!!!', pa još malo suza na neke dijelove State of Love and Trust i Black zato što sam faking mimoza, a oni tako dobro pogode moje osjećaje. Fak ju Prl Đem! :D Red Mosquito s Benom je još jedna u nizu koju bi trebalo izdvojiti, posebno trenutak kad Eddie daje Benu flašu s vinom da si malo spije, a sve to s ogromnim smajlom na licu. :D Onda još Got Some, Arms Aloft, Public Image, RITFW s ostalim izvođačima, sve, sve, sve... Od početka do kraja koncert je bio čista pozitiva! Nije nikakva tajna da dečki vole Italiju i da se uvijek rado vraćaju, što je super jer nam je Italija bliža od npr. Južne Amerike. :D

    Nakon koncerta zujanje po gradu u potrazi za hranom, neuspjeli pokušaj spavanja na hladnom venecijanskom kolodvoru i utvrđivanje multifunkcionalnosti hrvatske zastave (pašmina, šal, suknja, pokrivač, superherojski plašt) koja, iako uspijeva zagrijati srce, nije dovoljna za zagrijavanje promrzlih kopita. Nema veze, naučila sam festivalski dress code - na teži način, ali sam naučila. :mrgreen:
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • grudicegrudice Posts: 211
    I tako prebiruci po glavi sta se sve desilo u Berlinu skontah da je, nakon razocarenja sto cujem YL (ne zbog pjesme nego zbog toga sto je dosao kraj) i kratke tisine nakon pjesme gdje jos postoji mrvica nade da ce se momci vratiti, pustena pjesma na razglas... zvucala mi je kao solo Ed, gitara i vokal. Meni skroz novo. Znam da sam pomislio da je to nagrada za raju koja nije nagrnula prema izlazu odmah nakon YL...
    E sad, da li se to meni samo ucinilo ili? Berlinci, jel' se ko sjeca te pjesme na kraju? Kontam posto je Metamorfoza uvijek na pocetku mozda je i ova na kraju jos ranije pustana pa zato niko ne reaguje. Ili sam ja prolup'o skroz.
  • grudicegrudice Posts: 211
    Stigao mi je Christmas single...sad još moram provjeriti da li mi radi gramofon, mislim da mi ga je Marko slomio ove zime :cry:

    I?
    Nama jos nije stigao.
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    Kod mene danas christmas single. Sam 7mjeseci kasnije, jel.
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • pajopajo Posts: 3,292
    Bravo, bravo! Totalni je gust citat ove price sa turneje...

    @sid: meni je Arcade Fire vrh vrhova i jedva cekam da ih ulovim negdje live tako da ne mogu ni zamislit koji je zakon slusat njih pa PJ :shock: :o
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    pajo wrote:
    Bravo, bravo! Totalni je gust citat ove price sa turneje...

    @sid: meni je Arcade Fire vrh vrhova i jedva cekam da ih ulovim negdje live tako da ne mogu ni zamislit koji je zakon slusat njih pa PJ :shock: :o
    Pregenijalni su! Jucer gledam tour dates i skuzim da su u NYC par tjedana prije mene. Bit ce i u Europi pa ih probaj uhvatit ako mozes
    http://www.arcadefire.com/shows/
    Sad vidjeh da je zadnji dio koncerata u Europi dodan valjda nocas. Mozda nesto i uspijem u novembru uhvatit.
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    Samo da javim da su mi uspijeli popraviti Blackberry koji je stradao u Dublinu od Guinnessa i to nisam trebao platiti ništa :D super...eto Domagoj sad se ne moraš više brinuti sve je sređeno ;) sad ću moći opet kontrolirati prodaju postera.

    ajde super niko! :)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
Sign In or Register to comment.