Pearl Jam in Zagreb!

1637638640642643860

Comments

  • _annie__annie_ Posts: 980
    Gordan: Dobro, Berlinci, koliko vam treba da izadjete iz transa i otipkate koju :!: :?: Kako vam je bilo? Sigurno nista nije valjalo, ha? Je l' da da nije?
    Dimitris nam se raspametio, ako niste procitali:
    i just get back in the hotel,from the best show i ever been.....
    i really still in the mood of this great thing i saw....
    the setlist was amazing...
    the crowd ,really..i cant imagine better..i was crying in comeback..the thing with the light was amazing..people understand when Ed,start to talk about it and open their lighters----ed was crying,stone has the idea to keep 1 minute silence and 18000 people honor our friends...mike and jeff just staring...#ed couldnt speak..and the crowd keep on their lighters and do the wave thing....i watch all this people claping and i start to cry when i understand that people respect the moment and open their arms and wave in come back...
    and today i saw the best Version of my favorite song..Black.......
    really..i m gonna see my friend is actually this tour was is all about..
    thank u Pearl Jam for give me the chance to see my friends..
    thank u Pearl Jam for give me all this feelings
    and thanks all that friends,they know how to rock,love and respect our friends that gone...

    turututu...Arras...
    Great post Dimo, love your emotions. I am sure I would cry if I would've been there. Fuck, I am sure I'll cry when I'll listen to that boot.

    Ne mogu vjerovati sto ste sve culi. Jos da su odsvirali Oceans, iscupao bih si srce! Bolja polovica i ja smo bili 2 :ugeek: i pratili on-line setlistu, a onda me pukla nostalgija, pa smo prvo pogledali Single Video Theory, pa jos Imagine in Cornice. COME BACK... TO ZAGREB
  • RijekaRijeka Posts: 801
    _annie_ wrote:
    Gordan: Dobro, Berlinci, koliko vam treba da izadjete iz transa i otipkate koju :!: :?: Kako vam je bilo? Sigurno nista nije valjalo, ha? Je l' da da nije?

    Ma lose, uzas, i bolje da se vecina odlucila za Dublin i Belfast.

    Upravo stigoh kucici svojoj, strasan koncert, strasna publika i strasno emotivan zavrsetak istoga. Bili smo prilicno blizu pozornice iako nismo imali 10c karte nego GA, nekako po sredini, izmedu Jeffa i Eda...onaj trenutak kad krene Philip Glass, brrr, neprocjenjivo. Pa jasno vidis poznate ti i drage likove kako izlaze na pozornicu jer je cijeli prostor i dalje okupan suncem, trosatno przenje se itekako isplati. A onda krece Long Road, pa pusmipulmi, lagano povlacenje par metara u rikverc jer postaje malo prezestoko. Ovaj koncert nema hajlajt, on to je u potpunosti. Vristanje na GTF, DTE, In Hiding, WWS i STBC - neprocjenjivo, barem se tako cinilo meni od dolje. Imao sam osjecaj da je cijeli park na nogama i da su svi dio jednog singalong vokalnog zbora. Osim pjesama s Backspacera, cuo sam samo 3 ''nove'' (Come Back, Kick Out The Jams i Push Me Pull Me). Naravno, uz Public Image ltd, za to nisam ni cuo nikada, samo sam ulovio kad je Ed spomenuo kako se radi o pjesmi John Lydona. Potajno sam se nadao nekakvom Brain of J, In My Tree, Red Mosquito ili jos nekim pjesmama, ali nista od toga. Ono sto je bitno jest da mi to uopce ne igra nikakvu ulogu, koncert je bio dogadaj i pol, svirka i pol, znoj i dvije polovice. Cekanje u parku skratili su Sad, LBC, Unthought Known, Push Me Pull Me. Pa stvarno bi nam cesce trebali priustiti prisluskivanje soundchecka! I na kraju svega, taj cudan mix emocija, u zraku osjetis emotivnost trenutka i knedlu u Edovom grlu kad govori o svemu sto se dogodilo na jucerasnji dan pred 10 godina. Pa suze i onda Come Back, neopisiv trenutak.

    Nove stvari, ajoj, premocno zvuce uzivo. Cak i one dvije koje ne volim nikako (See My Friends i Johnny Guitar). Unthought Known je snimana, netko iz crew ekipe je za vrijeme izvodenja pjesme stajao kraj Eda na pozornici i snimao. Laptopom! Ili je na laptopu projicirao ono sto se snima? :idea: Nadam se da ce snimka biti pustena u javnost, jer je bilo savrseno.

    I bas je cudno malo odgledati cijeli koncert skoro u popodnevnom ugodaju, tek na zadnjih nekoliko pjesama se ukazao mrak. Inace, krenuli su nesto malo prije 8 i svirali do nesto sitno iza 10.

    Jojojoj, Under Pressure zaboravih, kako je to dobro uzivo. Opcenito Ben Harper, strasno zanimljiv glazbenik i drago mi je da sam ga dozivio, bar ovako u skracenoj verziji. A zna se da se nesto kuha na pozornici, montira se drugi mikrofon pa krece ritam...A nije Ice, Ice baby :mrgreen:
    Death or glory!

  • pajopajo Posts: 3,292
    edited July 2010
    Rijeka wrote:

    Ma lose, uzas, i bolje da se vecina odlucila za Dublin i Belfast.

    Upravo stigoh kucici svojoj, strasan koncert...

    Bravo legendo...odlican review!

    Nego, navodno bi danas trebao biti stream iz Poljske na ovom linku:
    http://www.megawypas.pl/readarticle.php?article_id=22

    EDIT1: ima ovdje http://live.opener.pl/ i live video, ali nekako mi se cini da bude stao kad PJ krene... :(

    EDIT2: danasnji poster je fenomenalan http://yfrog.com/2twfmoj (a upravo dobih sms od Sergia da nam ga je ubo...popunjava se Klausen Euro '10 kolekcija, jos Venecija :D8-) )
    Post edited by pajo on
  • _annie__annie_ Posts: 980
    dimitris nije bio u zagrebu, ha?
    nekako ne prihvaćam da je šou bio bolji nego u zagrebu :twisted: :mrgreen:
  • _annie__annie_ Posts: 980
    edited July 2010
    upravo je sid bila na pj radiju u sklopu recenzije koncerta :lol::D
    edit: jučerašnjeg...
    bila je i druga ekipa, ali sid je bila najduža i, naravno, najpametnija - ipak je iz hrvatske :mrgreen:
    s njom su završili recenziju...
    Post edited by _annie_ on
  • pajopajo Posts: 3,292
    _annie_ wrote:
    dimitris nije bio u zagrebu, ha?
    Nije, nije...ne boj se... :mrgreen:
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    pajo wrote:

    OK ja čujem nešto što sigurno nije PJ??? :shock: :?
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Hmm, mislim da je koncert završio neki intervju na poljskom o RITFW :?

    ali poster je jebeno ali fakat jebeno dobar...baš kad misliš da je BK napravio remek dijelo u Dublinu, London ispadne još bolji a sad ovo....gdje su ovom čovjeku granice...genijalno, genijalno!!
    Jedva čekam da ih posložim sve na zid :P
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • masnimasni Posts: 1,657
    Nekako su mali kraci isplai ovi festivali u nizozemskoj i poljskoj..

    za berlin mi je jako drago da je ispao odlican koncert svima koji su bili gore.. mene je grad i venue prosle godine jednostavno odusevio tako da jedva cekam boot.. iako se ne mogu dozivjeri na isti nacin te emocije preko boota, jedva ga cekam.. koliko je bilo mocno, prstat ce tisina iz zvucnika..
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    masni wrote:
    Nekako su mali kraci isplai ovi festivali u nizozemskoj i poljskoj..

    Da, malo previše su se skratili koncerti....to me nikako ne veseli za Veneciju/Udine. Ova Poljska je totalno bez veze set lista, sad da imam odlučit kupiti kartu za Veneciju mislim da ne bih išao opet na put.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Da, malo previše su se skratili koncerti....to me nikako ne veseli za Veneciju/Udine. Ova Poljska je totalno bez veze set lista, sad da imam odlučit kupiti kartu za Veneciju mislim da ne bih išao opet na put.

    Gordan: Niko care, nemoj brinuti. Jedno je Poljska, a drugo Italija. Nece oni tamo moci skratiti koncert, niti imati bzvz set-listu. Samo se sjeti sto su decki govorili o atmosferi na koncertima u Italiji na Imagine in Cornice. :D Svejedno, cini mi se da mi necemo tamo, iako me svrbe tabani. :mrgreen:
  • potato girlpotato girl Posts: 474
    Sretan rođendan i sve najbolje našoj prvoj dami! :)
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • killroykillroy Posts: 739
    Ohoho, pridruzujem se cestitkama! :D
  • masnimasni Posts: 1,657
    Sretan rodjendan Iva :)

    @venecija: mislim da ce definitivno bit odlican koncert i duga set lista.. em zbog italije em zbog toga sto im je na zadnjoj turneji kad su bili u veneciji bilo ono nevrijeme, taman prije novarocka na kojeg su dosli s unistenom opremom, i nisu odrzali uopce taj koncert.. tako da ce se morat iskupit..
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Hey Iva sretan rođendan i da ti sljedeći PJ koncert bude najbolji ;):D

    Imam jedno pitanje za cure ovdje:
    Moj frend pod nik-nejmom "Okvir Man" to jest čovjek koji mi je napravio sve okvire u kući i radioni me zamolio ako imam jednu našu PJ majicu viška za njegovu kćer koja postaje sve veći PJ fan. Nije bitno da li je Baltazar ili Bajadera. M ili L svejedno. Pa ako imate koju viška u ormaru mladoj curi bi to bilo veliko iznenađenje.
    Hvala
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    _annie_ wrote:
    Svejedno, cini mi se da mi necemo tamo, iako me svrbe tabani. :mrgreen:

    Kako to misliš da vi nećete tamo?? Ja sam mislio da je to rješeno da idete u Veneziju??

    You Must!!!
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • _annie__annie_ Posts: 980
    edited July 2010
    Kako to misliš da vi nećete tamo?? Ja sam mislio da je to rješeno da idete u Veneziju??

    You Must!!!
    da te quotam: "sad da imam odlučit kupiti kartu za Veneciju mislim da ne bih išao opet na put" :mrgreen:
    ne znam, meni je onaj doživljaj u londonu nekoliko klasa ispod solo-koncerata i radije bih zapalila u portugal nego u veneciju, mislim da se isplati razlika u cijeni. nije da se spremam - muž me ne podržava, mora u split :(
    Post edited by _annie_ on
  • _annie__annie_ Posts: 980
    btw. niko, mogu se odreći jedne L bajadere, tako da ti je mogu proslijediti. hoće biti što od susreta mladih u zagrebu prije venecije?

    i sretan rođendan, prva damo :)
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    _annie_ wrote:
    btw. niko, mogu se odreći jedne L bajadere, tako da ti je mogu proslijediti. hoće biti što od susreta mladih u zagrebu prije venecije?

    Puno puno hvala.
    Ja gostujem 5.7. u presjedničkom apartmanu u Zagrebu prije Venecije pa ako se možemo nekako vidjeti taj dan ili čak dan nakon Venecije jer mi je avion tek navečer bilo bi super.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • potato girlpotato girl Posts: 474
    Niko, imam jednu Vegetu viška (veličina S) pa javi ako i to dolazi u obzir. Vrlo rado ću proslijediti novim PJ fanovima. :)
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Pridruzujem se cestitkama povodom rodendana prve dame ove, svakim danom sve vece zajednice!! Sve najbolje Iva!
    Death or glory!

  • snihsnih Posts: 1,052
    Iva, sretan rođendan i od svih nas (s malim kašnjenjem). :)
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Puno puno hvala.
    Ja gostujem 5.7. u presjedničkom apartmanu u Zagrebu prije Venecije pa ako se možemo nekako vidjeti taj dan ili čak dan nakon Venecije jer mi je avion tek navečer bilo bi super.
    meni dolazi u obzir ponedjeljak poslije posla. a i utorak je ok pa ću se prilagoditi volji narodnih masa.
    pretpostavljam da ti i dolaziš avionom pa si popodne/navečer u zagrebu. javite ako trebaš prijevoz s plesa, nas dvoje smo s autima i prilično fleksibilni pa možemo uskočiti ako slučajno predsjednički par ima protokolarnih obveza ;)

    potato, rekla bih da je odluka da ne idemo u veneciju konačna. nekako mi je žao ali ipak mi se ne putuje zbog još jednog festivala, pa čak i ako je u italiji/veneciji... ni gordan nije previše zapaljen, a u klarinu spremnost nekako nisam uvjerena :mrgreen:
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: sorite people kaj se ne javljamo i svima vam hvala na super zeljama! Ja sam naime ovih par dana skoknula u Split pa zahvaljujuci necacima imam pune ruke posla po cijeli dan s razlicitim krizama, vecinom povezih s razlicitim likovima iz crtica (trenutno se npr. javljam ovako kasno jer cekamo Zubic vilu da dodje :roll: ).

    Anyway, sigurna sam da ce koncert u Veneciji biti super i, kako kaze jedna carica, Titova tocka! :mrgreen:

    Kod nas ste svi i dalje pozvani u ponedjeljak u 18h, kad je Niko tu i kad zavrsite s poslovima. Ako zelite change of venue, nema frke, samo recite, dodjemo di god hocete. Ako vam pase kod nas, pozvani ste svi. ;) Samo recite...
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Moja ženica me ovih dana pomalo forsira da odustanem od Venecije...posla u radioni preko glave, narudžbe čekaju a ja tvrdoglav ne želim odustati.
    I danas se dogodi shit, Iva padne dok je nosila Marka niz skale, sve je ok ali je gadno uganula nogu, jedva hoda. Mislim da ću sutra morat nabavit jednu štaku ili štap.
    Ova situacija definitivno ne ide u prilog mojem izletu u Veneziju...sutra je odluka.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    ja sam maloprije napisala jedan post i sad ne znam di je a nisam ga izbrisala... joj, jadna mi baba... možda sam ga nekome poslala na PM... uglavnom, poanta je da vidim da je sve bilo super osim nekih malih sitnica ali da ste jako zadovoljni obavljenim koncertima, a onaj spektakl u berlinu mislim da je bilo jako teško za proživit... ne znam kako bi mi bilo da sam bila na tom koncertu... uglavnom, nadam se da se sutra vidimo na nekoj lokaciji i jako se veselim utorku, jeeeee! ide anči na PJ! :)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • masnimasni Posts: 1,657
    jucer sam vidio dosta ekipe da ide na festival.. skoro su svi u busu imali PJ majice :)

    ima nas, ima..
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Gordan: Ne zelim vas plasiti, ali ovo je upravo netko napisao na forumu vezano za Veneciju.

    "20 people got injured and some concerts got cancelled today do to a storm. As for now the rest of the festival isn't cancelled."

    Nadam se da ce u utorak sve biti OK i da cete se ludo zabavljati.

    A kaj velite na poster iz Wechtera?
    http://lh3.ggpht.com/_LG1EX_UiajI/TDDwb ... 072010.jpg
    Meni je totalno kuuuul. 8-)8-)8-)8-)8-)
    Navodno ima i stream s koncerta:
    http://internetradio.vrt.be/radiospeler ... qsbrand=41
  • grudicegrudice Posts: 211
    Evo vec treci dan kako pokusavam nesto da napisem. Svaki put pocnem i odustanem kada skontam kako to sto smo dozivjeli u Berlinu ne mogu opisati. Berlin je bio... lud, nezaboravan i, bojim se, neponovljiv.
    Dok cekamo da izadje oficijelni bootleg (a nadamo se i jednog dana i neoficijelni DVD) stavili smo ovaj audience recording na repeat i pokusavamo shvatiti sta se to zapravo dogodilo i kakav nas je to voz pregazio.
Sign In or Register to comment.