Pearl Jam in Zagreb!

1636637639641642860

Comments

  • masnimasni Posts: 1,657
    Imam ja cijelu cestitku fino snimljenu :)

    dobit cete ju na meet up-u jer je u 720 kvaliteti, sto minutu i pol cestitke cini velikom par stotnina mb-a.. al isplati se definitivno :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • _annie__annie_ Posts: 980
    evo i nas konačno doma :)
    dojmovi su se polako slegli i načelno se slažem s ocjenama drugih: 1. belfast, 2. dublin, 3. london.
    moj naj-trenutak - rearviewmirror u belfastu :love: - ne mogu si pomoći, volim tu pjesmu...
    nakon londona nemam veliku želju odmah ponoviti festival pa mi venecija nije u fokusu, iako vjerujem da će biti bolja, ali berlin... što bih dala...
    u londonu me smetala količina ljudi, tihi razglas i glasni razgovori ekipe u poblici, a i set-lista je mogla biti malo drukčija nego na prethodna dva koncerta (iako je tu prioritet očito bio zadovoljiti široke mase).
    hrvatska ekipa je bila super, na visini zadatka :)
    grudice su super par, uljezi :mrgreen: iz kanade su se skroz asimilirali. btw. danas smo na plesu napali par hrvata koji se vraćao s koncerta u londonu (i prošle godine su bili u berlinu) - ima nas joooš :)
    vidimo se uskoro na mitapu!!!
  • _annie__annie_ Posts: 980
    e, sad me kopka nastavak turneje i vidim da je portugal tijekom vikenda - dalo bi se za 400-tinjak eur preko lufthanse srediti povratnu kartu za lisabon ;)
    ali si ne mogu predočiti scenarij u kojem dođem do tamo i ne ostanem par dana u lisabonu :cry:
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: he, he, he...zvuci poznato...kad te uhvati post-tour blues pa bi pristao na bilo koju kombinaciju da odes bilo kamo da ih jos jednom vidis :) Venecija ce sigurno pomoci... ;)

    Nego, zasto nema nikakvog reviewa InMusica? Kaj, bilo vam je sugavo? :P
  • lesteslestes Posts: 959
    pajo wrote:
    Nego, zasto nema nikakvog reviewa InMusica? Kaj, bilo vam je sugavo? :P

    Nulti dan. AIC - bilo je super. Iako bez Layne-a :( Krenule i suze na Nutshell :cry:

    Prvi dan malo slabiji. Bilo mi je dobro samo na LCD Soundsystem.

    Drugi dan - preprepredobro. Nakon Flaming Lipsa i balončeka i konfeta i Yoshimi nisam skidala osmijeh s lica nekolko dana. <3 Nakon njih Massive Attack zvučali odlično, moćno. Na BSS sam zakasnila, al ono kaj sam vidla mi se sviđalo :)

    Skroz ukratko. Možda se Sporiši oglase :)
  • potato girlpotato girl Posts: 474
    _annie_ wrote:
    e, sad me kopka nastavak turneje i vidim da je portugal tijekom vikenda - dalo bi se za 400-tinjak eur preko lufthanse srediti povratnu kartu za lisabon ;)
    ali si ne mogu predočiti scenarij u kojem dođem do tamo i ne ostanem par dana u lisabonu :cry:

    Može još jeftinije... Baš taj vikend 9.7.-11.07. povratna karta Zg-Lisboa 1690 kn TAP-om... :mrgreen:

    (al nije da nekoga nagovaram :D)

    Iva, na InMusicu bilo super, malo blatnjavo, ali jako zabavno! :D Možda drug Snih nabaci dulji review, idem sad gledat drugo poluvrijeme.
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • shelashela Posts: 657
    hej svi! Poz iz berlinaaa koji je je tolko super u ovo doba godine :) prekosutra koncertich jeeee :) dosad mi belfast bio genijalan!! da kak je bio inmjuzik kakvi su bili alice in chains? par ljudi mi rekli da su bili fakat dobri!?
  • masnimasni Posts: 1,657
    Vi iz berlina se nemojte javljat do negdje 5.7. kad svi zaboravimo kakav ste koncert imali :)

    Zdra-vo :) Ili tschus :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • snihsnih Posts: 1,052
    Evo da se i ja oglasim (muka mi je čitat ove vaše divote :P ).

    Kopipejstam i malo sređujem nekaj kaj sam stavio na forum.hr:

    Pogledani nastupi u cijelosti:

    0. dan

    Alice In Chains - kvalitetno, profesionalno i žestoko - čisto zadovoljstvo. DuVall je položio. Ako je netko trebao zamijeniti Laynea, dobro da je to ovaj tip. :)

    1. dan

    LCD Soundsystem - na početku malo samozatajni, lošiji izbor pjesama, publika nespremna, ali kasnije, kad su se svi zagrijali - jako dobro... treba im se prespustiti i onda te zaista u svojim dance mantrama mogu dofurat daleko... :)

    2. dan

    Broken Social Scene - jako dobar nastup kojega sam s veseljem očekivao, jer volim tu skupinu kanađana - ispred stage-a petstotinjak ljudi, poklonika i fanova, fina atmosfera :)

    The Flaming Lips - jedinstveno i predobro - woooow - to se mora vidjeti i bok (jedino mi malo remetilo savršenstvo njegovo forsanje atmosfere na početku i predugi govori između pjesama i jebo ih više Buš :D ) :)

    Flogging Molly - nisam dosada gledao ni Massive, a ni Molly, ali za kraj se odlučio zabaviti, a ne deprimirati - i bum... puni pogodak, tulum za pamćenje, izvrsna svirka, dobar zvuk i daleko najbolja atmosfera na festivalu :)

    Bendovi koje sam gledao pola sata i manje:

    Massive Attack - smarači (iako da sam ih koncentrirano pratio od početka možda bi mi bilo bolje, a ovako nakon one raspašojke na Flogging Molly bilo je dosadnjikavo)

    Kawasaki 3P, TBF, Dubioza kolektiv - svi se činili dobri na svoj način

    Pendulum - - ne kužim to, bilo mi je smiješno, sve jedno te isto, isti ritam i onaj tzv. pjevač - animator

    Izvan kategorije:

    Billy Idol - takav pozeraj za zrigat se (inače je zvuk bio jako dobar i njihova svirka, ali sadržaj - grozan) - nadam se da više neće takve dovodit na festival


    Zvuk:

    Glavni stage - uglavnom jako dobar, jedino vokali gotovo na svakom nastupu malo pretihi (prošle godine bio skoro savršen zvuk)

    Sony Ericsson (drugi stage) - gotovo ništa nisam gledao (prošle godine bio dosta loš zvuk)

    Tuborg Stage - odličan zvuk (taman kako treba)

    Sve u svemu jako dobro izdanje festivala. Headlineri slabiji no prošle godine (Franz Ferdinand i Moby razvalili Billy Idola i Massive Attack), ali ostatak programa predobar, sjajan - puno bolji nego prošle godine. Dokaz toga je da se priča o dvadesetak različitih nastupa. Naročito je kvalitetan i bogat bio program zadnjeg dana - rekao bih da je to vjerojatno najbolji dan otkada postoji festival.

    Uložio: 290 kn, dobio: neprocjenjivo :):)
  • hard_sunhard_sun Posts: 381
    bilo je bas predivno citat ove rivjue :D sve mi u trbuhu nes radi :D

    nego moze mi ko objasnit zas na karti od venecije pise da svira wolfmother, a na stranici pise da nastupa gomez? :shock:
    ...the north is to south what the clock is to time...
    419 352
  • asfoasfo Posts: 315
    Samo da se osvrnem na komentar supruga si svoga gore objavljenoga.

    Ja sam zbog poradi malog djeteta dolazila svaki dan samo na main act-ove.
    Meni su Pendulum bili super jer su energični i plesni. Sa njih sam otišla dosta rano jer nisam imala društvo zainteresirano za njih, a bilo mi je bed biti sama.
    I otišla na Bilija i pogriješila.

    Ostalo se slažem sa snihom.
  • siljosiljo Posts: 2,203
    he, kako je svijet mali...

    danas sam dosao na jedan sastanak i pita me Irac da li sam bio u Dublinu na koncertu... prije 3 mjeseca kad smo se vidjeli sam mu rekao da cu ici... ja potvrdim i pita da li sam cuo da je lik skocio s balkona... i zapricamo se mi oko toga...

    ispada da je lik u jednom trenutku poceo preskakati stolice/redove na tribini, dosao do prvog reda di su bili frend i frendica ovog irca, zagrlio ih, rekao nesto tipa "nije li super koncert? ja idem dolje" i... otisao dolje... preko ograde... sam tak... :mrgreen:
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • RijekaRijeka Posts: 801
    hard_sun wrote:

    nego moze mi ko objasnit zas na karti od venecije pise da svira wolfmother, a na stranici pise da nastupa gomez? :shock:

    Wolfmother su trebali svirati, ali su naknadno otkazali cijelu turneju pa tako i nastup u Veneciji. Onda su organizatori umjesto njih pozvali Gomez da uvelicaju taj veliki dan svojim prisustvom...I tako je nastala ta konfuzna situacija, jelte..

    I da, Berlin je tako prekrasan u ovo doba godine :mrgreen:
    Death or glory!

  • _annie__annie_ Posts: 980
    samo sam se došla požaliti... zavidim ekipi koja je danas u berlinu :cry:
  • pajopajo Posts: 3,292
    snih wrote:
    Evo da se i ja oglasim...

    Bravo majstore...nista manje nismo niti ocekivali nego ovakav precizan i koncizan rivju...
  • pajopajo Posts: 3,292
    edited June 2010
    Jel prati itko Berlin setlistu...za sada je vise nego zanimljiva:

    Main Set: Long Road, Got Some, Why Go, Given To Fly, Small Town, Push Me Pull Me, Immortality, In Hiding, Even Flow, Johnny Guitar, Corduroy, Light Years, Gonna See My Friend, World Wide Suicide, Low Light, Comatose, Do The Evolution

    Encore 1: The End, Just Breathe, Spin The Black Circle, Public Image Limited, The Fixer, Kick Out The Jams (with Peter Buck and someone else from REM)

    Encore 2: Unthought Known, Black, Come Back, Alive, Yellow Ledbetter

    Poster: http://yfrog.com/jxh2hj

    Show Notes: Ed joined Ben Harper for "Under Pressure"
    -Pearl Jam debuted a new cover, "Public Image", PIL
    -Peter Buck and Michael Stipe joined the band for Kick Out The Jams
    -Ed broke down in between Black and Come Back "This is the hardest day in our lives"
    -A moment of silence was observed
    Post edited by pajo on
  • siljosiljo Posts: 2,203
    edited June 2010
    jbg, mene ovdje samo Light Years posebno veseli, ostalo mi je nekako uobicajeno... vidjet cemo encore :)

    evo krenuli sa The End... nadam se da nisu osljepili kad su se vratili na stage :)

    edit: promaknuo mi Immortality

    edit2: ups, na sjeveru je jos bijeli dan... nadam se da ce mobiteliranje odraditi negdje na kraju svirke... :idea:
    Post edited by siljo on
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • pajopajo Posts: 3,292
    edited June 2010
    Post edited by pajo on
  • siljosiljo Posts: 2,203
    i to je to :)

    Encore: The End, Just Breathe, Spin The Black Circle, Public Image, The Fixer, Kick Out The Jams (with Peter Buck and someone else from REM)

    edit: mislim na ovo zadnje, naravno da je jos jedan encore :)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • _annie__annie_ Posts: 980
    javljaju 3. encore ali htjela sam zapravo napisati kako baš doma komentiram s dragim da mi nije jasna ekipa koja dođe na koncert i onda txt-a setlistu umjesto da se prepusti užitku. iz ove perspektive, naravno, to mi paše :mrgreen: ali se ne mogu zamisliti u toj ulozi...
  • pajopajo Posts: 3,292
    edited June 2010
    _annie_ wrote:
    javljaju 3. encore...
    Ipak niš od toga, kažu da je krenul Yellow Ledbetter
    EDIT: http://tweetphoto.com/30030240
    http://www.twitvid.com/QATJN
    Post edited by pajo on
  • _annie__annie_ Posts: 980
    ok, sad ću biti đubre - izgleda da je 3. encore bio samo nečija želja - odmah mi je lakše :mrgreen:
    mislim, ako već moram propustiti :mrgreen:
  • pajopajo Posts: 3,292
    Onaj "someone else from REM" je bio naravno Stipe...damn
  • pajopajo Posts: 3,292
    E, a samo ću vam još reć da smo načuli da su "grudice" legende naletili u nekom dućanu na nikog drugog doli Matt Fucking Camerona...zakon :mrgreen::D
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Hey ekipa, evo napokon smo se vratili doma, 10 dana pa putu moram priznati da mi nije baš gušt...too much.
    Stavo Marka na spavanje i odmah da pregledam set listu.

    Malo je reći da sam oduševljen...ustvari najradije bi bjestimao što sam propustio... što su sve svirali...da počnem nabrajati što mi je najteže i najdraže od set liste: Gonna See My fuckin Friend pa onda Push me Pull me, In Hiding itd.
    Set lista je zakon!!
    Poster malo manje.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    pajo wrote:
    E, a samo ću vam još reć da smo načuli da su "grudice" legende naletili u nekom dućanu na nikog drugog doli Matt Fucking Camerona...zakon :mrgreen::D

    Ništa onda sljedeći put šetam sa Igorom pod ruku ne odvajam se od njega
    :lol::lol:

    Ajde Igore čekamo full story
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Nisam imao pojma da se ovo dogodilo, Edov upad na Conan Late Show i otpjevao 3 pjesme...zakon.

    http://www.youtube.com/watch?v=kZoqvYK- ... re=related
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • potato girlpotato girl Posts: 474
    O la la!

    Come Back

    :cry:
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • potato girlpotato girl Posts: 474
    Setlista je vrhunska, ovako na prvi pogled bih izdvojila Long Road, Push Me, Pull Me ( :o fak jea), Light Years, Low Light i već ranije spomenuti Come Back... A onda na drugi pogled sve ostalo... :mrgreen:

    Berlin je večeras bio 'the place to be'... :)
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • masnimasni Posts: 1,657
    Odlicna set lista stvarno..

    Immortality, come back, the end i just breathe u komadu, in hiding, aaa, odlicno.. drugi encore s unknown, black i come back u komadu :twisted:
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
Sign In or Register to comment.