Pearl Jam in Zagreb!

1272273275277278860

Comments

  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Doctor wrote:
    Bilo je super!

    Hajmo svi HURA za autora (a u glavi pomislite - Snih je car)!! Da ne bude da omalavažavamo ideju dotičnog!

    p.s. a za ovo "peglativno"? Jel to zbog zargona il' sta? Ma ovo je Sarajevo, to je nama normala :)

    Sto se predselekcije tice, pa mogli bi cisto nabrojati svih cca 150 pjesama PJ-a i dati im ocjene od 1 do 10, i prvih 40 (ili 30) nakon sabiranja bodova bi mogle uci u to prvenstvo?


    To Doktore, te ocjene od 1 do 10, to bi bilo pošteno i zanimljivo! Svaka čast.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • DoctorDoctor Posts: 256
    lestes wrote:
    ček, ček, kaj vam to znači? ja sam misla da si to smislil zbog svog ovog
    napeglavanja po forumu


    Paaa.. To je vrlo cest izraz ovdje za nesto sto je mukotrpno, dosadno, dugotrajno itd itd ma kaze sama rijec :) A valjda sam i bio inspirisan vasim "napeglanim" postovima :)

    Eto dao sam ja prijedlog za predselekciju samo sto bi ocjene za sve pjesme vjerovatno bile nesto u stilu: 10, 10, 10, 9, 10, 10... :) Evo, neka gosn. Snih ima zadnju rijec!
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • snihsnih Posts: 1,052
    To Doktore, te ocjene od 1 do 10, to bi bilo pošteno i zanimljivo! Svaka čast.

    Niste valjda mislili da ja to već nemam! Doduše, napravljeno prije cca. 10 mjeseci tako da bi sada bilo možda i drugačije, ali sve sam pjesme već ocijenio od 1-10.:)
    Od tih ocjena sam složio i top listu albuma!:D
    Predlažem da uzmemo mali odmor nakon ovog natjecanja dok se ne definira novo!?

    Kaj se tiče najgore pjesme to bi mogli definitivno napraviti!:):D
  • potato girlpotato girl Posts: 474
    Black_Ten x State Of Love And Trust_Rearviewmirror
    Black_Ten

    Nothingman_Vitalogy x Indifference_VS.
    Nothingman_Vitalogy
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • potato girlpotato girl Posts: 474
    killroy wrote:
    Hehe...
    Bas sam se ugodno iznenadio danas...mama mi radi u 2. gimnaziji, pa je tako dosla do skolskog lista Doping koji im izlazi jednom godisnje. Uglavnom...nadam se da sva djeca u toj skoli imaju smisla za muziku poput autorice ovog clanka... :)

    http://www.flickr.com/photo_zoom.gne?id=779774672&size=l
    http://www.flickr.com/photo_zoom.gne?id=779779808&size=l

    Obratite paznju na kraj...;)

    Sad sam ti skužila prezime... Tvoja mama mi je predavala neko vrijeme... :D
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • killroykillroy Posts: 739
    Sad sam ti skužila prezime... Tvoja mama mi je predavala neko vrijeme... :D

    hehehe...al je svijet mali :)
    Kak ti je prezime i koja si generacija? Bas cu je pitat, sigurno se sjeca.
    hehe super :D
  • CutkiCutki Posts: 235
    State.
    Indif.

    buuuu necemo black buuuu state je bolja buuuu
    ...They said... timing was everything, made him
    Want to be everywhere, there's a
    Lot to be said for nowhere...

    Zagreb ;) 26.09.06
  • CutkiCutki Posts: 235
    pitanje za sve:

    kolko cesto slusate Pearl Jam doma, u trenucima kad vam se bas slusa neka muzika, ne da vam se nista raditi...?
    da li slusate i nesto drugo i u kojem omjeru je to drugo sa PJom?
    tipa PJ:drugo - 90:10 ili mozda 20:80 . .. . .. . .. .
    anyways, bas me zanimaju ovi odgovori, pa ako vam nije tesko :)
    ...They said... timing was everything, made him
    Want to be everywhere, there's a
    Lot to be said for nowhere...

    Zagreb ;) 26.09.06
  • RijekaRijeka Posts: 801
    nekih 60-40 (%) u korist PJ-a...

    A mene zanima, s obzirom na more izdanih bootlega koliki je omjer slušanosti bootlega i ostatka diskografije... Meni sigurno nekih 85% ode na boot-ove...Neki dan na Krku, dok sam učio pustih si sve albume redom pa sam se malo zapitao o tome. Ten mi nakon svih onih bootlega dođe ko neki usporeni Buddha Bar cd :D..
    Death or glory!

  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Rijeka wrote:
    nekih 60-40 (%) u korist PJ-a...

    A mene zanima, s obzirom na more izdanih bootlega koliki je omjer slušanosti bootlega i ostatka diskografije... Meni sigurno nekih 85% ode na boot-ove...Neki dan na Krku, dok sam učio pustih si sve albume redom pa sam se malo zapitao o tome. Ten mi nakon svih onih bootlega dođe ko neki usporeni Buddha Bar cd :D..


    TEN, USPORENI BUDDHA BAR CD...TO JE DOBRO :D

    S obzirom da radim u svojoj radioni gdje provodim skoro cijele dane i gdje se muzika vrti 99% vremena, ovih 1% otpada dok biram muziku:)
    Omjer 70-30 u korist PJ naravno, ali zna se zalomiti i 2,3,4 dana da ne puštim ništa, ono testiram da vidim koliko mogu izdržati bez daha :)
    Što se tiće bootlega njih definitivno slušam više: 80% - 20%.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • siljosiljo Posts: 2,203
    Cutki wrote:
    pitanje za sve:

    kolko cesto slusate Pearl Jam doma, u trenucima kad vam se bas slusa neka muzika, ne da vam se nista raditi...?
    da li slusate i nesto drugo i u kojem omjeru je to drugo sa PJom?
    tipa PJ:drugo - 90:10 ili mozda 20:80 . .. . .. . .. .
    anyways, bas me zanimaju ovi odgovori, pa ako vam nije tesko :)

    PJ : ostalo 15:85 :)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • masnimasni Posts: 1,657
    1. BLACK
    3. INDIFFERENCE
    kao sto sam i rekao :)

    nemam pojma omjere.. jedino sto imam prilike slusat muziku je ovako malo dok tipkam po kompu ili na mp3u dok idem van, sto je jako kratko..
    a to je sve na random.. mozda je sve ostalo : pearl jam pola pola.. nemam pojma stvarno..
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • DoctorDoctor Posts: 256
    Omjer je kod mene nekih 80-20% u korist Pj-a, stim da kao i vecina puno vise slusam bootove..

    Ono sto me nekada nervira kod bootova sto PJ u live nastupima dosta brza pjesme, sto cesto uzrokuje da losije zvuce. Npr. pjesme poput Even Flow (pogotovo), Corduroy ili Daughter ni u pola ne zvuce dobro live, u odnosu na na studijsku verziju..
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • lesteslestes Posts: 959
    paaa... ne znam omjere. sve ovisi o danima, kak se osjećam, kaj mi se sluša... i
    tak. ima dana kad slušam samo pj, ima dana kad slušam ostalo... nema neke
    pravilnosti, omjera... al puno više slušam bootove
  • snihsnih Posts: 1,052
    Cutki wrote:

    pitanje za sve:

    kolko cesto slusate Pearl Jam doma, u trenucima kad vam se bas slusa neka muzika, ne da vam se nista raditi...?
    da li slusate i nesto drugo i u kojem omjeru je to drugo sa PJom?
    tipa PJ:drugo - 90:10 ili mozda 20:80 . .. . .. . .. .
    anyways, bas me zanimaju ovi odgovori, pa ako vam nije tesko

    Ja slušam glazbu tijekom dana cca. 10 sati. I još k tome imam prilike biti cijelo vrijeme sam svoj DJ!:)
    Omjer je otprilike 10-90%
    Čini se malo, ali zamisli da 10 sati dnevno slušam samo PJ! UUUUUjooojjjj:D Ili uopće, više od 50%!:D
    Doctor wrote:
    Omjer je kod mene nekih 80-20% u korist Pj-a, stim da kao i vecina puno vise slusam bootove..

    Ono sto me nekada nervira kod bootova sto PJ u live nastupima dosta brza pjesme, sto cesto uzrokuje da losije zvuce. Npr. pjesme poput Even Flow (pogotovo), Corduroy ili Daughter ni u pola ne zvuce dobro live, u odnosu na na studijsku verziju..

    Bootove slušam gotovo isključivo! Studijske snimke rijetko!
    Corduroy i Even Flow - su po meni bolji koncertno-ubrzani, a Rearviewmirror mi je koma u živo. Ionako brzu stvar su još dodatno ubrzali, tako da mi zvuči pomalo karikirano.:( Općenito, ubrzanja i žestina neke stvari još dodatno dignu, a na žalost neke pogoršaju. I Sad mi je npr. u tom lošijem dijelu. Daughter mi je OK!
  • snihsnih Posts: 1,052
    FINALE:

    Black_Ten x State Of Love And Trust_Rearviewmirror

    11 - 2


    za 3. mjesto:

    Nothingman_Vitalogy x Indifference_VS.

    4 - 9


    Pa otkrivam toplu vodu i proglašavam službeno Black pobjednikom u natjecanju PJ CROsong 2007!


    Poredak prve 4:

    1. Black
    2. State Of Love And Trust
    3. Indifference
    4. Nothingman


    Budući da je natjecanje izazvalo veliko zanimanje i sudjelovanje, a već su se javili i neki novi prijedlozi, vjerujem da ćemo se uskoro opet nečeg sličnog igrati!:D

    Uskoro bih mogao izbaciti još neku statistiku i zanimljivosti vezane uz netom završeno natjecanje!:)
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Viva la Black !!!!

    Ja sam danas imao show program sa carinom radi Gorge cd: morao sam se nacrtati na carini da preuzmen paket, nisu mi ga dali jer nije bilo računa u paketu, vratio sam se doma isprintao sa neta uplatu, račun sa 10c itd, vratio se tamo i morao platiti 75 kn pdv.
    Nakon što sam se čuo sa Pajom, tužio sam im se da kako to ljudi u ZG primaju iste pošiljke u sandućiću a ja moram prolaziti kroz sado-mazo proceduru :mad:
    Dobio sam odgovor da su poslali diretivu u ZG jer se to već neko vrijeme događa da DHL ili UPS ili neke druge pošiljke dolaze na kučne adrese bez carinske kontrole, i da to njie po protokolu i što ti ja znam. Da li će to imati nekoga odjeka ili ne, ne znam.
    Uglavnom ovi moji majmuni se vole blamirati i praviti pametni..pas im mater j....
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • pajopajo Posts: 3,292
    Viva la Black !!!!

    Ja sam danas imao show program sa carinom radi Gorge cd: morao sam se nacrtati na carini da preuzmen paket, nisu mi ga dali jer nije bilo računa u paketu, vratio sam se doma isprintao sa neta uplatu, račun sa 10c itd, vratio se tamo i morao platiti 75 kn pdv.
    Nakon što sam se čuo sa Pajom, tužio sam im se da kako to ljudi u ZG primaju iste pošiljke u sandućiću a ja moram prolaziti kroz sado-mazo proceduru :mad:
    Dobio sam odgovor da su poslali diretivu u ZG jer se to već neko vrijeme događa da DHL ili UPS ili neke druge pošiljke dolaze na kučne adrese bez carinske kontrole, i da to njie po protokolu i što ti ja znam. Da li će to imati nekoga odjeka ili ne, ne znam.
    Uglavnom ovi moji majmuni se vole blamirati i praviti pametni..pas im mater j....
    Iva: kako su bezobrazni! razlog zašto ti u Zgb takve stvari stignu bez beda u poštanski sandučić je zato što se na iznose do nekih 300-njak kuna ne plaća carina pa te zbog toga niti ne zovu, iako bi teoretski valjda trebao platiti pdv.
    osim toga, u zgb dnevno valjda dođe veća količina takvih pošiljki izvana da stvarno ne znam kud bi stigli i koliko bi ljudi trebalo raditi u pošti da to sve stignu isprocesirati...
    ali eto, kad uđemo u EU onda se više nećemo zezati s tim glupostima (budući da se ti paketi šalju iz Švedske) i moći ćemo spiskavati koliko god love hoćemo na 10c merch :D
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Napokon Gorge...a-pro-po slušanja, sad tek neću mjenjati muziku narednih 10 dana dok ovih 7 cd dobro ne izvrtim :D:D

    Hey...otvoriti koncert sa WASH i još svirati Dirty Frank, Leash, Crown of thorns, Footsteps...uff, ludilo :D
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • masnimasni Posts: 1,657
    sniše, daj tu statistiku sto prije ako si u mogucnosti, bas bih ju htio vidjeti..
    jer u ponoc sutra odoh na more u makarsku, pa sam gooooone, i'm gooone, you know the rest ;)

    mah mah
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    Cutki wrote:
    kolko cesto slusate Pearl Jam doma, u trenucima kad vam se bas slusa neka muzika, ne da vam se nista raditi...?


    omjer bi bio 10:90 u korist druge muzike.
    za jednog fana slušam zastrašujuće malo pearl jama :D
    ali slušam puuuuuno glazbe općenito, tak da je količinski zapravo ok :)
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    ja uopće ne slušam muziku... ništa doma... kad me nikad niti nema doma... eventualno u carismi, ako nije viki samnom, a u fiesti ne mogu jer mi kazić ne valja pa sam osuđena na milost radijskih dj-ejeva... sad su mi se i zvučnici na kućnom kinu pokvarili pa ni tu baš neću slušati... a mp3 player su mi potrgali na putu u poljsku, tak da ni na to više ne mogu ništa... jadna ja...
    ajmo umjesto glasanja za najbolju/najgoru/najšašaviju pjesmu glasati za kupnju koje stvarčice ćemo jurasici dati izdašne priloge/donacije (ne priznam studentski status jer vidim da masni ide na more, dakle, ima love...) :

    a) kazić za auto sa USB priključkom
    b) novi mp3 player/ipod/iphone
    c) kućno kino sa DVD recordom

    :):):) a jesam ga sada nasrala, ha?

    inače, ako slušam, pj je 90% na repertoaru...
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • potato girlpotato girl Posts: 474
    PJ : ostalo - 90:10

    podjednako bootovi i studijski albumi

    Trenutno sam u toj fazi kad mi uši teško podnose bilo što osim Pearl Jama... A 10% ostalog je zapravo samo jedan bend tak da sam po pitanju muzike trenutno dosta ograničena... :D

    Stanje se obično malo mijenja u desetom mjesecu kad počne sezona koncerata i brucošijada... :o:D
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    Samo da vas sve pozdravim i obznanim vam da nisam dobila vizu ovo ljeto i ne idem u kamp :(
    Malo sam koma ovih dana, al ce proci...nadam se da bismo mogli organizirat neko druzenje tu u mojim krajevima pred kraj ljeta, mozda kraj 8. ili cak 9. mjesec, dok je jos toplo. jedan vikend, lao rostilja, druzenje i PJ talk/pjesme...koncert :D

    Inace, nisam jos stigla poslusat ono sto sam dobila od Paje (hvala), al dosta PJ dvd-a ceka da ih pogledam malo, hehe, pa onda slijede bootovi i przenje ;)

    Zao mi je sto se nismo vidjeli nakon nedjelje, al sam bila zbilja luda. tako da se nisam bas javljala tu previse...jucer sam dosla doma.

    jos sam htjela pitati...citala sam jucer o onom InMunich festivalu sto ce biti na kraju 8.mjeseca, pa me zanima da li netko namjerava ici? meni se svidja line up dosta, biti ce Sonic Youth, Iggy i Letu Stuke od kojih imam album i super su mi.
    a jos su tu Gustafi, hehe, pa ako nis, s njima cu se zabavit, naplesat i...napit.
    ide netko? Ja bih islaaaaa
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: hej crop, :( za vizu i :) za susret u rijeci
    baš sam danas mariju spomenula da smo pričale o mogućem susretu u rijeci pa je predložio da možemo obilježiti godišnjicu koncerta u rijeci kod tebe (je da je 26.9. srijeda, ali možemo vikend prije ili poslije)
    to ne bi trebalo biti baš tako teško - potrpamo se u par auta i za sat i 15 smo kod tebe... :D
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    pajo wrote:
    Iva: hej crop, :( za vizu i :) za susret u rijeci
    baš sam danas mariju spomenula da smo pričale o mogućem susretu u rijeci pa je predložio da možemo obilježiti godišnjicu koncerta u rijeci kod tebe (je da je 26.9. srijeda, ali možemo vikend prije ili poslije)
    to ne bi trebalo biti baš tako teško - potrpamo se u par auta i za sat i 15 smo kod tebe... :D
    to je super, al je kraj 9. mjeseca, ne znam ako ce biti toliko toplo onda..i do onda ima dosta :(
    mislim, ja cu dolazit u ZG i prije toga cini mi se, pa cemo se vidjeti, ali...
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • pajopajo Posts: 3,292
    to je super, al je kraj 9. mjeseca, ne znam ako ce biti toliko toplo onda..i do onda ima dosta :(
    mislim, ja cu dolazit u ZG i prije toga cini mi se, pa cemo se vidjeti, ali...
    Iva: ma imaš pravo, a uostalom lako ćemo se dogovoriti kad se svi vratimo s mora i sl.
    a za inmusic festival još ne znamo jer postoji mogućnost da ću ja zbog posla morati :) biti na tom festivalu... vidjet ćemo, vjerojatno ćemo ići...
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    pajo wrote:
    Iva: ma imaš pravo, a uostalom lako ćemo se dogovoriti kad se svi vratimo s mora i sl.
    a za inmusic festival još ne znamo jer postoji mogućnost da ću ja zbog posla morati :) biti na tom festivalu... vidjet ćemo, vjerojatno ćemo ići...
    morat ces biti tamo??? super.
    meni se svidja to, line up mi je dobar...
    Jos kad vam kazem da u 8.mjesecu najvjerojatnije idem na Cornella u Austriju i da cu ga jos i upoznati...:eek:
    To ti danas nisam rekla kad smo se cule... ;) detalje nekom drugom prilikom.

    PS a kamo svi idete na more?
    masni je sad postao da ide u Makarsku, za Ivu i Ranka znam da idu na Peljesac ovo ljeto...a vi drugi? netko ide u moju blizinu kamo, zupaniju barem? moze i susjednu, istarsku :D
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: mi na Korčulu, preko puta Ive i Ranka... :)

    a za Cornella ćeš morat ispričati, zar ne? :D
  • CutkiCutki Posts: 235
    ja sam od subote do negdje 23.7. u Omislju(Krk),
    onda train-Europe

    :)
    ...They said... timing was everything, made him
    Want to be everywhere, there's a
    Lot to be said for nowhere...

    Zagreb ;) 26.09.06
Sign In or Register to comment.