Pearl Jam in Zagreb!

1180181183185186860

Comments

  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    siljo wrote:
    pusaa booook! :D
    no hard feelings, ali nacekali bi se ;)

    ma vraga bi se načekali... pa znali ste da i mi idemo... jebemu miša maloga.... nemoj me ljutiti... :)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • jurasica wrote:
    ma vraga bi se načekali... pa znali ste da i mi idemo... jebemu miša maloga.... nemoj me ljutiti... :)
    Ma mislim da je zapravo to da se ljudi dosta odlucuju...no hard feelings ;)

    ali sada treba djelovat ODMAH jer vrijeme je novac :D

    Zbilja, cijene letova idu gore, ludi PJ fanovi rezerviraju hostele
    i hotele svuda po Europi...ako cekamo 4.-5. mjesec, bit ce kasno... :o

    E sad, kad sam vec tu, da te pitam, jer si rekla da bi mozda Italiju i Bec...
    Stvar je u tome sto vlakovi do tog festivala u Austriji imaju neku cudnu satnicu
    i kasnili bi na koncert...ili potegnuli vecer prije oko 1.30 ujutro, no problem
    ce bit ako se jos bude sviralo jer PJ, da, su na stageu zadnji...

    Sada, danas sam razgovarala s tipom koji ima tu agenciju, idu na koncerte, prodaju
    ulaznice i sl. i rekla mu za moju situaciju. Znam da je jos tu i Sandra (frendica iz
    Londona sa ETB busa lani) koja mi je zapravo ukazala na ovaj porblemcic sa
    vlakovima... :o Tip mi je rekao da ako nas ima dosta zainteresiranih da
    bi mozda nesto i slozio da nas vozi iz Venecije Mestre na Nova Rock.
    Mora nas biti 5-6 barem pa eto, tu pitam ako koga zanima ta ruta osim tebe, Ana. :)

    Javite mi se da znam ako ce to ici... Ne znam koliko bi on to naplatio, inace nije bas jeftin, ali
    ovo bi mozda i bila najbolja opcija...
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    Ma mislim da je zapravo to da se ljudi dosta odlucuju...no hard feelings ;)

    ali sada treba djelovat ODMAH jer vrijeme je novac :D

    Zbilja, cijene letova idu gore, ludi PJ fanovi rezerviraju hostele
    i hotele svuda po Europi...ako cekamo 4.-5. mjesec, bit ce kasno... :o

    E sad, kad sam vec tu, da te pitam, jer si rekla da bi mozda Italiju i Bec...
    Stvar je u tome sto vlakovi do tog festivala u Austriji imaju neku cudnu satnicu
    i kasnili bi na koncert...ili potegnuli vecer prije oko 1.30 ujutro, no problem
    ce bit ako se jos bude sviralo jer PJ, da, su na stageu zadnji...

    Sada, danas sam razgovarala s tipom koji ima tu agenciju, idu na koncerte, prodaju
    ulaznice i sl. i rekla mu za moju situaciju. Znam da je jos tu i Sandra (frendica iz
    Londona sa ETB busa lani) koja mi je zapravo ukazala na ovaj porblemcic sa
    vlakovima... :o Tip mi je rekao da ako nas ima dosta zainteresiranih da
    bi mozda nesto i slozio da nas vozi iz Venecije Mestre na Nova Rock.
    Mora nas biti 5-6 barem pa eto, tu pitam ako koga zanima ta ruta osim tebe, Ana. :)

    Javite mi se da znam ako ce to ici... Ne znam koliko bi on to naplatio, inace nije bas jeftin, ali
    ovo bi mozda i bila najbolja opcija...

    ma gle, ja sam kupila karte za katowice i mislim da to svi znaju na ovom threadu... nažalost sam od nove godine na poslu od 8-8 i na poslu ne stignem brijati po internetu pa niti ne stignem ove stvari obaviti... mislila sam da ćemo se zajedno organizirati kad ipak većina nas ide u te katowice i možda bi nam bilo bolje da smo svi na jednom mjestu, ali kad nema sloge onda svatko brije po svome... jebiga... zao mi je...

    inače, sad sam skužila da je beč 100 ojri pa mislim da neću ići tamo... ne da mi se davati toliko love... mada, daleko je 6 mjesec i tko zna što se sve može još izdešavati.... što se tiče italije, 95% idem ali ne znam kaj mi je sa sintijom... ona je upitna za sve ovo jer još uvijek traži posao i ne znamo kaj će s tim biti... nadamo se najboljem! :)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • jurasica wrote:
    ma gle, ja sam kupila karte za katowice i mislim da to svi znaju na ovom threadu... nažalost sam od nove godine na poslu od 8-8 i na poslu ne stignem brijati po internetu pa niti ne stignem ove stvari obaviti... mislila sam da ćemo se zajedno organizirati kad ipak većina nas ide u te katowice i možda bi nam bilo bolje da smo svi na jednom mjestu, ali kad nema sloge onda svatko brije po svome... jebiga... zao mi je...

    inače, sad sam skužila da je beč 100 ojri pa mislim da neću ići tamo... ne da mi se davati toliko love... mada, daleko je 6 mjesec i tko zna što se sve može još izdešavati.... što se tiče italije, 95% idem ali ne znam kaj mi je sa sintijom... ona je upitna za sve ovo jer još uvijek traži posao i ne znamo kaj će s tim biti... nadamo se najboljem! :)
    Ma kuzim ja sve to, Ana.
    Ja sam isto htjela da se izorganiziramo bar do gore, Minken-Katowice i tako to, pa na kraju nis, jer su ljudi bili neodlucni...i ja idem na vise toga, pa opet...eto.
    Zato sam ja svoje vec vise manje izorganizirala da poslije ne bude stiska, i skuplji letovi i bla bla...dodaj jos tu faktor stresa i kako vrijeme leti, evo jedne kakice za par tjedana :o Sorry. :D
    Al eto, bit ce nas puno u Minkenu i Katowicama, pa se sigurno nalazimo gore, ako ne vec po putu :) Ja sam postala svoje planove, vise manje, a jos se sad taj neki kombi formira, koji ce mi olaksat dosta toga ;)
    Nemoj se ubit od posla, draga, i drzim fige Sintiji, pozdarvi ju. ma naci ce nesto ona vec :) Samo da ide na koncert, dva ;)
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • DoctorDoctor Posts: 256
    lestes wrote:
    probaj ovdje http://www.tickets-per-post.de/ još ih ima :)

    Hvala puno na ovome..
    Fazon je sto su tu u ponudi "samo" karte za "1 st category seated" 58 Eura i "balcony standing" 46 Eura.. Znaci, NEMA partera :(
    Ako neko ima BILO KAKVU ideju kako nabaviti karte za parter (sto ranije ili bar u roku od najkasnije dvije, tri sedmice) neka javi..

    Ako ne bude nista, onda kupujem ovu 1 st category seated.. Cim je prva kategorija valjda ce valjati.. Faking tribine.. Ko uopste ima zelju da jedan rock koncert gleda sa tribina i stolica??
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • snihsnih Posts: 1,052
    Doctor wrote:
    Hvala puno na ovome..
    Fazon je sto su tu u ponudi "samo" karte za "1 st category seated" 58 Eura i "balcony standing" 46 Eura.. Znaci, NEMA partera :(
    Ako neko ima BILO KAKVU ideju kako nabaviti karte za parter (sto ranije ili bar u roku od najkasnije dvije, tri sedmice) neka javi..

    Ako ne bude nista, onda kupujem ovu 1 st category seated.. Cim je prva kategorija valjda ce valjati.. Faking tribine.. Ko uopste ima zelju da jedan rock koncert gleda sa tribina i stolica??

    Nadam se da ćeš uspjeti u dobivanju karti za parter.

    A s ovom zadnjom rečenicom se 100% slažem! Ja ne mogu ni zamisliti kakvo je to mučenje biti na tribini za vrijeme koncerta. To mi je zaista prestrašno!
  • siljosiljo Posts: 2,203
    Doctor wrote:
    Hvala puno na ovome..
    Fazon je sto su tu u ponudi "samo" karte za "1 st category seated" 58 Eura i "balcony standing" 46 Eura.. Znaci, NEMA partera :(
    Ako neko ima BILO KAKVU ideju kako nabaviti karte za parter (sto ranije ili bar u roku od najkasnije dvije, tri sedmice) neka javi..

    Ako ne bude nista, onda kupujem ovu 1 st category seated.. Cim je prva kategorija valjda ce valjati.. Faking tribine.. Ko uopste ima zelju da jedan rock koncert gleda sa tribina i stolica??

    Negdje je netko napisao da su ove karte za 46EUR (balcony standing) zapravo stajaca mjesta pod krovom dvorane i da ih treba izbjegavati jer se jako slabo vidi...

    moja Iva je ZG koncert odgledala iz prvog reda tribina jer je bila bolesna i bilo joj je genijalno... dozivjela je koncert na drugaciji nacin nego iz prvog reda (pogled na cijeli stage, publiku, drugaciji feeling kad cijela dvorana pjeva)...

    so....
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • siljosiljo Posts: 2,203
    jurasica wrote:
    ma gle, ja sam kupila karte za katowice i mislim da to svi znaju na ovom threadu... nažalost sam od nove godine na poslu od 8-8 i na poslu ne stignem brijati po internetu pa niti ne stignem ove stvari obaviti... mislila sam da ćemo se zajedno organizirati kad ipak većina nas ide u te katowice i možda bi nam bilo bolje da smo svi na jednom mjestu, ali kad nema sloge onda svatko brije po svome... jebiga... zao mi je...

    Ana, mislim da nas vecina ovdje zna planove ovih drugih... mislim da si nas nekoliko lagano nataknula s ovim postom gore i to bez razloga... svi smo postali svoje planove ovdje... neki su odgovarali na postove, neki nisu...
    neki rade po cijele dane, nekima se rodilo dijete, nekima prijeti ponor pakla i vatra groma ;)
    bio je i meeting u nedjelju, došlo nas je 6... odmah smo tu stavili sve što smo pricali...
    kako je netko napisao, cijene svakim danom idu gore... buduci da je to skup sport, ne da mi se cekati da se svi uhvatimo za rucice i dogovorimo idealan PJ party-put-smjestaj-whatever sa balonima i klaunovima...

    dobro jutro radni narode, ja idem na spavanac...
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Ja sam bio također na nekoliko koncerata na tribinama i bilo mi je fenomenalno, isto stojis na nogama, skačeš...pogled na cijelu dvoranu/stadion je odličan osječaj kad ti to vidiš je super. Plus toga možeš pivu negdje naslonit:), rusak koji inaće nosiš ne mora ti biti na leđima...ful se možeš raskomodit:):)
    Naravno ako su u pitanju prvi redovi ja sam 100% za to, ali ako imam biti 50 metara ili više od bine...jebo ti taj sport, ne vidiš ništa...banana totalna:D
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • @Pajo / Siljo - rezervirao sam let Krakow - London idemo zajedno.

    Što se tiće drugih letova/planova...znam da nije lako da se svi dogovorimo kako treba, da svi idemo happy zajedno...važno je da se tamo nađemo i da se dobro zabavimo:)
    Ja da bi došao do startne linije turneje (recimo Zagreb) odakle večina vas kreće trebam potrošit 500 kn aviona ili 12 sati autobusa zato gledam kako da dođem do prvog cilja a to je Munich bezbolno.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: Baš guba da će nas tako puno ići komade puta zajedno. :) Ja moram priznati da bi nama bila najviše pasala opcija da smo mogli organizirati bus zageb-minken-katowice-zagreb, ali eto, svatko je imao drugačije planove želje i sl. I ja bih rekla da je to jako normalno i jako ok, zar ne?

    p.s. - svejedno moram reći da sam malo ljuta na Ranca što mi je ovako okrutno uništio sve nade da će biti balona i klauna, ali dobro, :D I'll try and find it in my heart to forgive you... :D
  • siljosiljo Posts: 2,203
    pajo wrote:
    p.s. - svejedno moram reći da sam malo ljuta na Ranca što mi je ovako okrutno uništio sve nade da će biti balona i klauna, ali dobro, :D I'll try and find it in my heart to forgive you... :D

    nisam rekao da ih nece biti, samo mozda nece biti idealno kako bi htjeli... :)

    a jeste me nasli svi sad laganini, ha? kaj, da se sagnem? :D
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • siljo wrote:
    nisam rekao da ih nece biti, samo mozda nece biti idealno kako bi htjeli... :)

    a jeste me nasli svi sad laganini, ha? kaj, da se sagnem? :D
    Ja sam se malo izgubila...o cemu vi brijete? ili sam preumorna od karnevala
    ili sam nesto propustila? :confused:
    Idete i vi u maskare? :D
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • pajopajo Posts: 3,292
    siljo wrote:
    nisam rekao da ih nece biti, samo mozda nece biti idealno kako bi htjeli... :)

    a jeste me nasli svi sad laganini, ha? kaj, da se sagnem? :D
    Iva: ne moraš, meni je dosta perspektiva klauna... :D

    btw, baš mrak da je opet krenula zahebancija! :D jipi! ajd bok, moramo ići k vama, vidimo se za 15min..
  • Opet ću uletit s još jednim u nizu svojih bisera - tko hoće sa mnom na The Who u Minhen? :D

    Ne ide mi se solo, zbunjena sam, izgubit ću se... :(
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • pajopajo Posts: 3,292
    Opet ću uletit s još jednim u nizu svojih bisera - tko hoće sa mnom na The Who u Minhen? :D

    Ne ide mi se solo, zbunjena sam, izgubit ću se... :(
    Sorry, zauzeti smo, imamo nekog neodgodivog posla u Chorzowu! :D
    Držimo fige da nađeš nekog tko će ići s tobom! Enjoy!
  • Opet ću uletit s još jednim u nizu svojih bisera - tko hoće sa mnom na The Who u Minhen? :D

    Ne ide mi se solo, zbunjena sam, izgubit ću se... :(
    Ma koji su ti ti? :confused:
    Ne slusas vise PEARL JAM? :D


    A mi u Minkenu dan ranije, prica se da ce bit i ti tvoji d Tko
    pa nas mozda Pete posjeti... Mozemo se samo nadat ;)
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • Ima mjesta za mladog nadobudnog fana koji bi želio vidjeti bogove u akciji? :)
  • pajopajo Posts: 3,292
    Andunel wrote:
    Ima mjesta za mladog nadobudnog fana koji bi želio vidjeti bogove u akciji? :)
    Uvijek! Dobrodošao! :D Na koji ćeš koncert ili koncerte?
  • Well, pošto su sredstva, kao i uvijek, ograničena, a i školska godina traje za vrijeme većine nastupa (osim par festivala, ali ja želim full service :D), pretpostavljam samo na jedan.

    A taj bi bio ili Katowice ili Minhen. Ima kakva preporuka? Pretpostavljam da bi u Katowicama bila bolja svirka jer rijeđe dolaze, ali u Minhenu bi mogao biti veći spektakl.

    Desicions, desicions. ;)
  • pajopajo Posts: 3,292
    Andunel wrote:
    Well, pošto su sredstva, kao i uvijek, ograničena, a i školska godina traje za vrijeme većine nastupa (osim par festivala, ali ja želim full service :D), pretpostavljam samo na jedan.

    A taj bi bio ili Katowice ili Minhen. Ima kakva preporuka? Pretpostavljam da bi u Katowicama bila bolja svirka jer rijeđe dolaze, ali u Minhenu bi mogao biti veći spektakl.

    Desicions, desicions. ;)
    Uh, sorry, stvarno se ne bi upuštali u preporuke. Naime u Poljskoj bi trebala biti ludnica jer ih Poljaci stvarno vole. a nisu prošle godine bili tamo. ALI, u Poljskoj treba prvo preživjeti cijeli set Linkin Parka (fuj, fuj) prije PJ-a. U Minkenu je doživljaj bez Linkin Parka... Ali u biti svi njihovi koncerti uvijek budu premrak i kamo god da odeš nećeš zažaliti! :)
  • siljo wrote:
    mi ćemo 19.02. na Eagles of Death Metal...

    anyone?

    Ide ja. :)

    Idem vjerojatno i u petak (16. 2.) do Križevaca na Six Pack. Ide tko? :D :nema_šanse_znam: 50 kn vlak + 30 kn karta, stvarno nije skupo.

    Zbilja, cijene letova idu gore, ludi PJ fanovi rezerviraju hostele
    i hotele svuda po Europi...ako cekamo 4.-5. mjesec, bit ce kasno...

    Mogu se samo nadati da si u krivu. :(
    Doduše, ako ću ić samo na 1 koncert i provest sam jednu večer, ni ne treba smještaj. :D Al mislim da hostela mora biti, jer ih u svakom gradu ima mnogo..
    Jedino ove Katowice bogzna.



    @Potato girl, ja sam reko da znam tekstove LP-a, ne siljo. :D
    Doduše, više se ipak ne sjećam dosta tog.. Sjećam se Runaway (to i sad mogu mirne duše reć da je ok tekst za ono kad vam svi idu na živce :D), In the End i dijelova ostalih pjesama.. :D
    Al mislim da neću ić u Katowice, jer ima bližih koncerata, u većim gradovima pa..
    Zamislite da tak stojite i gledate LP, jedva čekate da završe, a onda jedan među vama počne pjevat (i to loše). :D A nemate kud pobjeć od gužve. :D



    Gripa me uglavnom prolazi. Jest da sam sinoć uglavnom stajao sa strane dok su ostali plesali u Purgeraju, al eto, nisam ponovo počeo gadno kašljati il nešto slično..
    Heart and soul, one will burn.
  • DoctorDoctor Posts: 256
    Ponovo pitanje za vas koji idete u Minhen i u Katowice.. Jel iko planira da noci u Minhenu 12. juna, tj kada je i koncert pa da u Poljsku krenete ujutro ili kako? Ne bi bilo lose organizovati neko skupljanje poslije koncerta (nas sa foruma) kad god vi krenuli..

    Ja cu vjerovatno biti u euro-youth hostelu.. Cjena je prihvatljiva i izgleda OK. Planirao sam ostati dvije noci, a dolazim na dan kada je koncert Hostel - http://www.euro-youth-hotel.de/english/hostel-munich-hostels-munich.htm

    Sta je sa vama ostalima koji idete samo u Mihneh, jeste nasli vec smjestaje? Onaj hostel za koji nam je Sid dala link se cini super, ali su u ponudi ostale samo šestokrevetne i desetokrevetne (ovo zvuči smješno :) ) sobe, a ja bi nesto dvokrevetno da mogu spavati ko covjek..

    Izgleda da cu u ovih par dana kupiti i karte.. Moram jos provjeriti sa likovima na threadu a ako ne nadjem nista za parter onda kupujem one bolje karte za tribine.
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • pajopajo Posts: 3,292
    Evo neke fotke plakata za koncert u Chorzowu na kojem ne pise nista o Linkin Parku, valjda su ih tiskali prije. Much, much better od onih plakata na kojima su PJ i LP napisani skoro istim slovima.

    http://www.flickr.com/photos/bugsfotos/385885614
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: Moram se nadovezat da mi je mrak kako je očito Poljska preljepljena plakatima na kojima je Mike u vestici na tufne! :D Višestruki LOL! Go Mike!!!!
  • Doctor wrote:
    Ponovo pitanje za vas koji idete u Minhen i u Katowice.. Jel iko planira da noci u Minhenu 12. juna, tj kada je i koncert pa da u Poljsku krenete ujutro ili kako? Ne bi bilo lose organizovati neko skupljanje poslije koncerta (nas sa foruma) kad god vi krenuli..

    Ja cu vjerovatno biti u euro-youth hostelu.. Cjena je prihvatljiva i izgleda OK. Planirao sam ostati dvije noci, a dolazim na dan kada je koncert Hostel - http://www.euro-youth-hotel.de/english/hostel-munich-hostels-munich.htm

    Sta je sa vama ostalima koji idete samo u Mihneh, jeste nasli vec smjestaje? Onaj hostel za koji nam je Sid dala link se cini super, ali su u ponudi ostale samo šestokrevetne i desetokrevetne (ovo zvuči smješno :) ) sobe, a ja bi nesto dvokrevetno da mogu spavati ko covjek..

    Izgleda da cu u ovih par dana kupiti i karte.. Moram jos provjeriti sa likovima na threadu a ako ne nadjem nista za parter onda kupujem one bolje karte za tribine.

    Ocito nikad nisi prespavao u hostelu: tamo je normalno da su sobe *dorm rooms* sto znaci da imaju vise kreveta na kat, zato i jesu jeftinije. ako ti zelis private ili double, vidi, milsim da ima double pa si to rezerviraj, malo je skuplje, al ako ti tako preferiras, OK. Meni je cisto svejedno gdje cu prespavati tu noc (od 11.a 12. jer 12. nakon showa nadam se da krecem u Poljsku da dodjem odmah ujutro tamo :D), pa ako i sa 9 ljudi koje ne poznam, to je u redu.
    al to sam ja ;) u tih 10 dana na putu sigurno necu spavat normalno, neke noci mozda uopce i na to sam spremna :)

    Pa ti vidi sto tko kaze...ja se jos oporavljam od vikenda na maskarama :D
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • pajo wrote:
    Iva: Moram se nadovezat da mi je mrak kako je očito Poljska preljepljena plakatima na kojima je Mike u vestici na tufne! :D Višestruki LOL! Go Mike!!!!
    Vestica, to znam sta je. al tufne? :o hahahaha.
    Ok, valjda sam skuzila kad sam vidjela sliku. fura se na Stonea tu,
    totalni geek :p
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • pajopajo Posts: 3,292
    Vestica, to znam sta je. al tufne? :o hahahaha.
    Ok, valjda sam skuzila kad sam vidjela sliku. fura se na Stonea tu,
    totalni geek :p
    Iva: ma inače kažem točke, ali ovo na njegovoj vestici su fakat tufne! :D ono, ko' da mu je mama tu vesticu izvadila i pripremila ujutro da si ju obuče kad se bude išao slikati s ostalim momcima, da bude lijep. :D:D:D MRAK! super mi je ta njihova neopterećenost!
  • pajo wrote:
    Iva: ma inače kažem točke, ali ovo na njegovoj vestici su fakat tufne! :D ono, ko' da mu je mama tu vesticu izvadila i pripremila ujutro da si ju obuče kad se bude išao slikati s ostalim momcima, da bude lijep. :D:D:D MRAK! super mi je ta njihova neopterećenost!
    Ma da, smijem se jer je to *vasa* rijec, mi to nemamo, al sam skuzila sto
    mislis...valjda :o:D

    Bas su mi kul, da, jesu, svi. Jucer sam gledala koliko
    slika od Eda imam na kompu :o A joj :D
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • masnimasni Posts: 1,657
    mogla bi biti premijera love reign over me u tom minhenu.. :) duet, onako
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
Sign In or Register to comment.