Pearl Jam in Zagreb!

1134135137139140860

Comments

  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    dunat wrote:
    Ajde da otvorim još jedan 'contest' za nas koji smo bili u Ljubljani 2000 i Zagrebu 2006, pa me zanima koji vam je koncert od tih dva bio bolji???

    ma ljubljana je bila zakon, meni jedan od 3 najbolja koncerta na toj turneji, ali u zagrebu su bili nenadjebivi... stvarno se vidjelo i osjetilo da ih čista energija fura... i kad slušam boot, totalno poludim...
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • jurasica wrote:
    ma ljubljana je bila zakon, meni jedan od 3 najbolja koncerta na toj turneji, ali u zagrebu su bili nenadjebivi... stvarno se vidjelo i osjetilo da ih čista energija fura... i kad slušam boot, totalno poludim...

    MA da, istina. Ljubljana je i meni posebna jer prvi koncert, prvi PJ i to. Al Zagreb, zbog puno toga mi je poseban :) I najbolji. :D
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • siljosiljo Posts: 2,203
    dunat wrote:
    hehe, alo ljudi....nisam baš iz Celja...Škofja Loka..to ti je 25 km iz Ljubljane...

    Ajde da otvorim još jedan 'contest' za nas koji smo bili u Ljubljani 2000 i Zagrebu 2006, pa me zanima koji vam je koncert od tih dva bio bolji???

    ŠL? imam tamo familije :)

    uh, zagreb ili ljubljana?
    na prvu loptu bi dao ljubljani prednost jer mi je to bio prvi koncert + ping pong + setlista + slab sam na ljubljanu :D
    ali... onaj feeling u trbuhu minutu-dvije prije nego su poceli svirati u zagrebu gura ZG koncert uz bok ljubljani...
    drzeci se za ruke zajedno ulaze u cilj i pobjeđuju dok im fensi taliijanski gay par milano2000 i milano2006 dahcu za vratom :D
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • siljosiljo Posts: 2,203
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • siljosiljo Posts: 2,203
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • siljosiljo Posts: 2,203
    pogasit cemo sve gejzire :D

    dakle:

    Hi all,

    I just wanted to let you know that an Icelandic newspaper (DV) reported this
    weekend that negotiations with Pearl Jam to play in Iceland next year are
    well on their way. There was a quote to a guy who has been following this
    and he says that this is very likely going to happen.

    A friend of mine is who is in this business is gonna try and get more
    details for me if he can. I´ll let you know if I know some more.

    Finally,
    Haukur
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • siljosiljo Posts: 2,203
    siljo wrote:
    pogasit cemo sve gejzire :D

    dakle:

    ubrat cemo sve tulipane :D

    nastavljamo dalje u revijalnom tonu:

    G'day,

    Pinkpop (Netherlands) is also a rumour... But it was from a well informed
    source!

    Grtz,
    Carlo

    ;)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: za gejzire nisam bas sigurna, ali tulipanima su dani odbrojani ako su glasine istinite... :)
  • snihsnih Posts: 1,052
    ništa ne vjerujem dok ne vidim službeno!:D

    Nevjerni sam Toma!:)

    A možda bude ipak i nešto bliže, ako stvarno već slijedeće godine imaju u planu opet na naš kontinent!?!
  • pajopajo Posts: 3,292
    Jos jedna odlicna setlista from down under. Svirali su Immortality, a i Stone je napokon zapjevao

    Set List: Small Town, Go, Do The Evolution, God's Dice, Once, Immortality, State of Love and Trust, Wishlist, World Wide Suicide, Even Flow, Severed Hand, Army Reserve, Daughter/Beds Are Burning (Midnight Oil)/War (Whitfield & Strong), Why Go, Given To Fly, Interstellar Overdrive (Pink Floyd), Corduroy

    1st encore: Man of the Hour, No Woman, No Cry (Bob Marley & Vincent Ford), Better Man/Save It For Later (English Beat), Black, Life Wasted, Alive
    2nd encore: Last Kiss (Wayne Cochran), Don't Gimme No Lip, Sad, Last Exit, Jeremy, Baba O'Riley (Pete Townshend)
  • pajo wrote:
    Jos jedna odlicna setlista from down under. Svirali su Immortality, a i Stone je napokon zapjevao

    Set List: Small Town, Go, Do The Evolution, God's Dice, Once, Immortality, State of Love and Trust, Wishlist, World Wide Suicide, Even Flow, Severed Hand, Army Reserve, Daughter/Beds Are Burning (Midnight Oil)/War (Whitfield & Strong), Why Go, Given To Fly, Interstellar Overdrive (Pink Floyd), Corduroy

    1st encore: Man of the Hour, No Woman, No Cry (Bob Marley & Vincent Ford), Better Man/Save It For Later (English Beat), Black, Life Wasted, Alive
    2nd encore: Last Kiss (Wayne Cochran), Don't Gimme No Lip, Sad, Last Exit, Jeremy, Baba O'Riley (Pete Townshend)


    Yes, dobra je setlista, al Newcastle je meni ipak malo bolja. *malo* :D

    Ah, Stoney, smijesan mi je ful kad pjeva. Ko neki djecarac, ne zna kamo bi s rukama, lol. Treba njemu gitara, naucen je na nju. :)
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • Nego, pitanje za sve vas. Ide li netko mozda na Leb i Sol u Rijeku? Mislim da su 29.11., sad drugu srijedu u Dvorani Mladosti.
    I da, ja bih ful na Bryana Admsa, svira u Ljubljani 26. i onda u Osijeku 27. Al ne znam nikoga u Osijeku...:(
    Ide li netko na bilo koji od ovih koncerata? Mislim da bih mozda cak i isla na Leb i Sol, frend iz Istre mi dolazi. A ako jos netko od vas ZG ekipice ide, ili tu iz RI, javite se pa se vidimo :)

    Mogli biste doci na jednodnevni izlet i odmah vidjeti novi Tower Center Rijeka, jucer otvoren, najveci prodajni centar u Hrvata :D OGROMAN je!

    Dodjite da se druzimo. :)
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • siljosiljo Posts: 2,203
    Nego, pitanje za sve vas. Ide li netko mozda na Leb i Sol u Rijeku? Mislim da su 29.11., sad drugu srijedu u Dvorani Mladosti.
    I da, ja bih ful na Bryana Admsa, svira u Ljubljani 26. i onda u Osijeku 27. Al ne znam nikoga u Osijeku...:(

    hm, mi ne idemo na nista od ovoga... ali...
    bit cemo u Tvornici 01.12. => Urban&4, Svadbas, Leut Magnetik i Pipsi
    i onda opet u tvornici 18.01. na
    Urban&4 sa orkestrom Alana Bjelinskog... Tri čvora na trepavici :)

    jel vidio netko taj spektakl u Uljaniku ili di je vec bilo prije par mjeseci? ha?

    Edit: tvornica Torpedo, Rijeka, a ne Uljanik :)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • siljo wrote:
    hm, mi ne idemo na nista od ovoga... ali...
    bit cemo u Tvornici 01.12. => Urban&4, Svadbas, Leut Magnetik i Pipsi
    i onda opet u tvornici 18.01. na
    Urban&4 sa orkestrom Alana Bjelinskog... Tri čvora na trepavici :)

    jel vidio netko taj spektakl u Uljaniku ili di je vec bilo prije par mjeseci? ha?

    Edit: tvornica Torpedo, Rijeka, a ne Uljanik :)


    Ah steta da necete dolazit.
    Cula sam ja za taj koncert u Torpedu, sta je tamo bilo? i ja milsim da je u Uljaniku bilo :confused: mislim da me ili jos nije bilo doma ili sam bila na PJ tuneji kad je bio koncert :D
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    e, kad već najavljujete koncerte, preporučam pravu poslasticu:

    TWILIGHT SINGERS feat. MARK LANEGAN 6.12. u zagrebačkom Pauku

    mislim da bi vam se mogao svidjeti granđasti zvuk ovog benda.
    pronađite zadnji album power burns (ili skinite od mene na slsk :)) i pripremite se za koncert.
    pogotovo jer na njemu gostuje i vlasnik jednog od najboljih glasova rocka, mr. mark lanegan (ako ne znate njega, znate za njegov bivši bend screaming trees).
  • siljosiljo Posts: 2,203
    elcielo wrote:
    e, kad već najavljujete koncerte, preporučam pravu poslasticu:

    TWILIGHT SINGERS feat. MARK LANEGAN 6.12. u zagrebačkom Pauku

    mislim da bi vam se mogao svidjeti granđasti zvuk ovog benda.
    pronađite zadnji album power burns (ili skinite od mene na slsk :)) i pripremite se za koncert.
    pogotovo jer na njemu gostuje i vlasnik jednog od najboljih glasova rocka, mr. mark lanegan (ako ne znate njega, znate za njegov bivši bend screaming trees).

    Lanegan je bio cest gost QOTSA, ne?

    hm, zapravo je bio u bendu, otisao pa se kasnije povremeno pojavljivao ako se ne varam :)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • siljosiljo Posts: 2,203
    Ah steta da necete dolazit.
    Cula sam ja za taj koncert u Torpedu, sta je tamo bilo? i ja milsim da je u Uljaniku bilo :confused: mislim da me ili jos nije bilo doma ili sam bila na PJ tuneji kad je bio koncert :D

    ne znam kako je bilo, ali sigurno neloše... Urban sa bendom + Alan Bjelinski sa svojim orkestrom... ma mora bit dobro :)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • pajo wrote:
    Iva: Ako treba možemo probati otopiti njihova srdasca tako da im se obratimo na talijanskom - i Dirty Frank i ja ti možemo pomoći oko toga ako već nisi i sam probao.

    ...može daj ti nama adrese pa da probamo ih peglat :D barem mi to nije problem:)
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Kad ste već kod koncerata...je li netko bio na Dead Moon, mislim da su bili u ZG malo poslje PJ :) ??
    Ja bi išao samo radi It's OK stvari :) tako mi je to dobra pjesma :D
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Kad ste već kod koncerata...je li netko bio na Dead Moon, mislim da su bili u ZG malo poslje PJ :) ??
    Ja bi išao samo radi It's OK stvari :) tako mi je to dobra pjesma :D

    Ja sam ih propustila ovaj put, al bila je ekipica iz ZG gore. oni ce ti bolje reci kako je bilo. Imas postano oko tog razdoblja, 22.10. mislim. taman na rodjendan PJ-a :D

    Nadam se da cu ici i ja sljedeci put kad i ako dodju pa da i ja to malo cujem. Navodno je bilo super. :)
    Malo sam vam ukrala reply, a nisam ni bila :o
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • siljosiljo Posts: 2,203
    Kad ste već kod koncerata...je li netko bio na Dead Moon, mislim da su bili u ZG malo poslje PJ :) ??
    Ja bi išao samo radi It's OK stvari :) tako mi je to dobra pjesma :D

    bili iva i ja prije 3 godine i sada... sada su bili i elcielo i killroy... predobar bend :)

    it's ok u njihovom aranzmanu je prilicno neprepoznatljiva... ok, nije tolika razlika, ali je puno brza nego kod PJ...

    kupili smo i one ruzne majice sa Dead Moon logom, ali mi nije ni najmanje bed nositi ih... :D ma zapravo su majice cool, ali malo vuku na srednju skolu :D
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Kad smo već kod preporuka koncerata...

    The Thermals, 08.12. KSET (najbolji klub u 'Rvata :D)

    Nešto više o Thermalsima na http://www.subpop.com/scripts/main/bands_page.php?id=410

    Fora im je spot za pjesmu Pillar Of Salt s novog albuma http://www.youtube.com/watch?v=Q6Y3LjdbZIY

    Toliko od mene...

    Cheers! :)
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    Kad smo već kod preporuka koncerata...

    The Thermals, 08.12. KSET (najbolji klub u 'Rvata :D)

    pridružujem se potato girl u preporuci.

    simpatični pop-punkeri :)

    navodno, prošli im koncert u metropoli bio odličan
  • katjakatja Posts: 188
    Ej,
    kad je prica o lokalne svirke...
    Jel znate vi neki hrvatski bend "Pips, Chips & Videoclips"... sta oni sviraju... jel su dobri?
    Dolaze u Sk iduci mjesec, pa sam se pitala jel to vredno za vidjet...
    Stvarno nemam pojma o njima.
    :o

    Pozdrav svima....
  • katja wrote:
    Ej,
    kad je prica o lokalne svirke...
    Jel znate vi neki hrvatski bend "Pips, Chips & Videoclips"... sta oni sviraju... jel su dobri?
    Dolaze u Sk iduci mjesec, pa sam se pitala jel to vredno za vidjet...
    Stvarno nemam pojma o njima.
    :o

    Pozdrav svima....
    Yes, znam(o) za njih. Ma OK su Pipsi, al mi se cini da su nekako prije par godina bili popularniji nego sad. Tip ima malo zavijajuci glas :D al nisu mi losi. Ne znam bas neke novije stvari od njih. Ako imas vremena i nije puno karta, odi ih poslusat.
    Drago mi je da smo izmamili tvoj post nakon dosta vremena :)
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • pajopajo Posts: 3,292
    katja wrote:
    Ej,
    kad je prica o lokalne svirke...
    Jel znate vi neki hrvatski bend "Pips, Chips & Videoclips"... sta oni sviraju... jel su dobri?
    Dolaze u Sk iduci mjesec, pa sam se pitala jel to vredno za vidjet...
    Stvarno nemam pojma o njima.
    :o

    Pozdrav svima....
    Iva: I ja bih se isto slozila s preporukom od crop - ako nije skupa karta zaleti se na koncert. Meni nisu najdrazi od nasih bendova, ali nikako ne bih rekla da su losi. Razumijevanje rijeci i poruka pjesama ponekad iziskuje malo vise kreativnosti nego sto ja ocito posjedujem :), ali su ok i trebala bi se zabaviti. Najpoznatiji su po Dinamovoj himni, a u zadnje vrijeme su napravili zaokret prema IMO cak nesto kvalitetnijem zvuku. Ali moj suprug je fan, bude ti i on poslije sigurno nesto napisao...
  • snihsnih Posts: 1,052
    katja wrote:
    Ej,
    kad je prica o lokalne svirke...
    Jel znate vi neki hrvatski bend "Pips, Chips & Videoclips"... sta oni sviraju... jel su dobri?
    Dolaze u Sk iduci mjesec, pa sam se pitala jel to vredno za vidjet...
    Stvarno nemam pojma o njima.
    :o

    Pozdrav svima....

    Pipsi su vrlo, vrlo dobri! Isplati se dati novce za njihov koncert!
    Da, napravili su dinamovu himnu, ali to je bilo prije 15 godina. Sveukupno 5 ili 6 albuma - nisam siguran. Na prvih nekoliko albuma više rokerski zvuk, a zadnji album, kaj ja znam ja bih to nazvao sofisticirani-moderni pop s kompleksnim aranžmanima. Danas nisu toliko popularni u Hrvatskoj, kao što su bili prije cca. 6-7 godina. Ali to ne znači da su manje dobri i kvalitetni. Super su uvježbani i u živo jako dobro zvuče.

    Svakako - preporuka.:)

    Imaju i zanimljivu stranicu:

    http://www.pipschipsvideoclips.com
  • C2V3NC2V3N Posts: 449
    katja wrote:
    Ej,
    kad je prica o lokalne svirke...
    Jel znate vi neki hrvatski bend "Pips, Chips & Videoclips"... sta oni sviraju... jel su dobri?
    Dolaze u Sk iduci mjesec, pa sam se pitala jel to vredno za vidjet...
    Stvarno nemam pojma o njima.
    :o

    Pozdrav svima....
    bend moje mladosti... i naravno mog kvarta

    ali nažalost nisu što su nekada bili, nakon raspada iz originalne postave ostao samo pjevač i basist (nisam siguran niti dal je on više tamo)


    isplati se poslušati, prošle godine su izdali izvrastan unplugged snimljen u sloveniji... imaš na njihovom sajtu skinuti par mp3-ca sa unpluggeda (izštekani) free.
    one, two, three, four, five against one
    five, five, against one
  • pajopajo Posts: 3,292
    katja wrote:
    Ej,
    kad je prica o lokalne svirke...
    Jel znate vi neki hrvatski bend "Pips, Chips & Videoclips"... sta oni sviraju... jel su dobri?
    Dolaze u Sk iduci mjesec, pa sam se pitala jel to vredno za vidjet...
    Stvarno nemam pojma o njima.
    :o

    Pozdrav svima....
    Kao sto kaze supruga mi, ja sam fan Pipsa tako da ne znam sto bi rekao, a da zvuci objektivno. Snih je to lijepo objasnio, pogotovo zadnji album...u maniri najopakijih rock kriticara :):)
    Salim se. Jako dobar bend, rijetka iznimka u domacim vodama, svakim albumom rade korak naprijed pa su tako na zadnjem zavrsili u americi gdje im je dio produkcije radio lik koji radi sa raznim americkim indie bendovima, a proslavio se produkcijom za Flaming Lipse, a sto se sve prilicno osjeti u zvuku Pipsa (sad je glumim opakog kriticara :) ).
    Anyway, isplati ih se poslusat jer zvuce odlicno uzivo, a i najbolja ti je preporuka to sto u petak sa jos nekim bendovima sviraju u Zagrebu i da ce nas dosta sa foruma biti tamo (mozda ne svi zbog njih, ali nema veze :))
Sign In or Register to comment.