Pearl Jam in Zagreb!

1132133135137138860

Comments

  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: Fakat, prošlo je 10 godina! Mrak! Ali zar nije da na ovom threadu ima još dovoljno mladih koji se sjećaju kazeta i disketa :), a koji su isto bili na tom koncertu? Ako ima, javite se!
  • flowflow Posts: 24
    evo i mene, u zadnje vrijeme bila zauzeta ispitom
    da, da sjecam se i ja svog prvog susreta sa pj, nabavila sam ten kazetu (jer je to slusao neki lik kojimi se svidjao), bilo je to prije nekih 12 godina, dosla sam doma stavila kazetu u liniju i sjela na stolicu, cim sam pocela slusat muziku, zacarala sam se, odslusala sam cijeli album a da se nisam pomakla sa mjesta, i onda je pocela ljubav...odmah su mi ostale u glavi, sjecam se, even flow, black, garden i release
    To myself I... surrender
    To the one I'll never please
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    pajo wrote:
    Iva: Fakat, prošlo je 10 godina! Mrak! Ali zar nije da na ovom threadu ima još dovoljno mladih koji se sjećaju kazeta i disketa :), a koji su isto bili na tom koncertu? Ako ima, javite se!


    ja sam sa svojih 15 godina samo gledala najave agencija po gradu koje su nudile aranžmane za koncert. još ih i danas čuvam u svojoj PJ arhivi.
    samo gledala i maštala. ne bi me pustili u budimpeštu, a pogotovo ne samu, jer tek nakon tog koncerta sam upoznala svog prvog PJ buddy.

    kad već pričamo o daaaavnoj prošlosti...
    osim kazeta i disketa, još uvijek imam 4 ogromna registra s PJ materijalima koje sam tada skupljala.
    u jednom riječi svih pjesama, u drugom svi koncerti s fivehorizonsa (tada je internet bio luksuz, pa sam si sve printala u jednoj školi), u trećem članci iz novina, u četvrtom svi tenclub newsletteri...

    jesam pretjerala? :D
    ajd, utješite me i recite da ste i vi to radili, barem dio toga :D
    bila sam tipični tinejdžer, hehehe :D
    ali, bome je ta strast opstala. znala sam prepoznati prave vrijednosti :D
  • pajo wrote:
    Neki danas imaju razloga za slavlje...dakle prije ravno 10 godina siljina i moja iva bile su na svome prvom PJ koncertu pa je red da im cestitamo okrugli rodjendan.
    Go girls!!!

    11/17/96 - Sports Hall: Budapest, Hungary [115m]
    support act: The Fastbacks
    soundcheck: tuning/jam, MFC, jam, improv
    set: Sometimes, Corduroy, Hail Hail, Animal, Dissident, Who You Are, Black Red Yellow, Rearviewmirror, Better Man, Habit, Off He Goes, Even Flow, Glorified G, Daughter/(Androgynous Mind), Jeremy, State of Love and Trust, Immortality, Alive
    enc: Mankind, Young Man Blues, Lukin, I Got Shit, Present Tense, Once, Leaving Here, Porch
    notes: Dedicated to the fans following PJ's tour, 'Black, Red, Yellow' is played live for the first time and it sounds super leading into "RVM." The 'Daughter' improv is quite moving. The encore is amazing! The Fastbacks help out on 'Leaving Here.'


    ...cure čestitamo :) set lista je super, pogotovo Leaving here i B.R.Y. :D

    meni je godišnjica prošla prije par dana...ja sam zaboravio:o , to je bilo na istom tour NO CODE ja sam bio u Rimu 12.11 1996, prvi red, nisam nikad dobio toliko modrica na koncertu ko tada :) ali za njih to vrijedi :D:D
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: Uh, elcielo, baš bed da se onda nismo poznavale! Iva i ja smo obje imale friško napunjenih 18 pa bi te starci možda čak s tako odgovornim starijim djevojkama i pustili! :)
    Niko, kak super da ti je prvi koncert bio u Rimu! Mrak! Inače baš svjetski bendovi ne potegnu do Rima nego se obično zadrže na sjeveru Italije. Happy anniversary i tebi! :)

    @elcielo: ako ti pomaže ja isto imam sačuvan jedan plakat od te turneje i prve riječi pjesama koje sam imala isprintane (šiljina iva mi ih je isprintala jeej!) i tome slično...
  • asfoasfo Posts: 315
    Ja isto tak ko i elcielo nisam išla u Budimpeštu jer nisam nikog znala tko bi htio ići pa mi je bio bed... jesam bila blesava..samo sam gledala plakate baš kao i elcielo... možda smo kod nekog skupa uzdisale?

    Inače, moja prva kazeta je bila VS... posudila ju od frendičinog brata... vrtila sam ju godinama :) ... tko zna gdje je sad...
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    moja prva kazeta...

    kupljena kod preprodavaca u bogovicevoj, vi iz zagreba se mozda sjecate tih standova? :D

    znači, nije bila original, obična kazeta od 90 minuta, na jednoj strani vs., na drugoj vitalogy. naravno, vitalogy traje duže od 45 minuta, pa možete zamisliti moje iznenađenje i oduševljenje kad sam nekoliko mjeseci kasnije kupnjom originalne kazete skužila da postoji nešto što se zove imortality!!! :D (dobro, o hey foxymophandlemama ne bi baš, još uvijek mi je prespooky taj eksperiment, ma što im je bilo u glavi tih dana da mi je znati..)

    od tena do no codea imam oriđiđi kazete, i još uvijek se puštaju na mojem prastarom plejeru u autu. baš sam si jutros pjevušila daughter i w.m.a. na putu za posao. ah, blaženi auto, gdje se besramno mogu derati iz svega glasa, bez da me itko čuje :D
  • killroykillroy Posts: 739
    Eh da...kao da je bilo danas se sjecam kako sam se svaki dan vozio iz skole tramvajem i gledao plakate poljepljene po stupovima:
    Pearl Jam - Budimpesta - cijena 400 kuna

    Dobro, sad za cijenu nisam siguran ali kuzite, ne...
    Znaci vec nas je troje blesavih :)
    If I have knooown then what I knooow now....
  • siljosiljo Posts: 2,203
    asfo wrote:
    Ja isto tak ko i elcielo nisam išla u Budimpeštu jer nisam nikog znala tko bi htio ići pa mi je bio bed... jesam bila blesava..

    same here... 2-3 tjedna nakon koncerta sam na faksu upoznao par ljudi koji su isli... i tak, bad timing :)
    Iva i ja smo imali karte za Budimpeštu 2000., ali je otkazano... izgleda da mi Budimpešta nije suđena :)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • siljosiljo Posts: 2,203
    killroy wrote:
    Eh da...kao da je bilo danas se sjecam kako sam se svaki dan vozio iz skole tramvajem i gledao plakate poljepljene po stupovima:
    Pearl Jam - Budimpesta - cijena 400 kuna

    uh, a sjeca li se tko objave Euro turneje 2000.? sjecam se da je bilo dosta glasina o tome po netu... u to sam vrijeme vec dosta zujao po Bugs mailinglisti... jedno jutro idem od FER-a prema NSB-u i na fakin stupu od semafora vidim najavu za neki koncert od one agencije iz Makančeve koja više ne postoji... ispod najave za taj neki koncert je malim slovima pisalo:
    Pearl Jam, Ljubljana, 19.06.2000. + jos par koncerata...

    ako me tada nije auto pregazio... :D
    dođem u NSB, odjurim na net i skuzim da je i sluzbeno objavljeno...

    i tak :)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • killroykillroy Posts: 739
    siljo wrote:
    uh, a sjeca li se tko objave Euro turneje 2000.? sjecam se da je bilo dosta glasina o tome po netu... u to sam vrijeme vec dosta zujao po Bugs mailinglisti... jedno jutro idem od FER-a prema NSB-u i na fakin stupu od semafora vidim najavu za neki koncert od one agencije iz Makančeve koja više ne postoji... ispod najave za taj neki koncert je malim slovima pisalo:
    Pearl Jam, Ljubljana, 19.06.2000. + jos par koncerata...

    ako me tada nije auto pregazio... :D
    dođem u NSB, odjurim na net i skuzim da je i sluzbeno objavljeno...

    i tak :)

    Ha ha ha...e zakon... slicna prica.
    Ja taman isao na ispit ujutro i ono vidim plakat na stupu. E....u tom trenutku mi vise nije bilo vazno ocu proci ili pasti (a proso na kraju). E to mi je bio jedan od najsretnijih dana (mislim da je bio 2. mjesec) i jos se uopce nije znalo nista o turneji. Koji je to bio shock!!!
  • pajopajo Posts: 3,292
    E, nasi decki su prije koji sat otprasili RITFW sa Bonom i Edgeom u Melbourneu na Make Poverty History koncertu. Ima video na ovom siteu, samo strpljenja jer se pojavljuju tek na pola:

    http://www.news.com.au/heraldsun/indepth/section/0,,5010460,00.html
  • snihsnih Posts: 1,052
    Set

    Release
    Save You
    World Wide Suicide
    Corduroy
    Given To Fly
    In My Tree
    Present Tense
    Elderly Woman Behind ...
    Daughter/It s OK
    In Hiding
    Hail Hail
    Rearviewmirror
    I am Mine
    Smile
    Do The Evolution

    Encore 1

    Footsteps
    Off He Goes
    Thumbing My Way
    Better Man
    Hunger Strike
    Porch

    Encore 2

    Indifference
    Black
    State Of Love And Trust
    Rockin' In The Free World
    Yellow Ledbetter

    Već znate da ja volim voditi razne statistike i tome slično! Tako sam sumirao naše set liste i napravio ovu koju gledate. Kriterij je bio vrlo jednostavan. Koliko se puta neka pjesma pojavila u našim set listama.
    Svoje set liste dali su: Dirty Frankk, pajo, Iva, Rijeka, finalni, potato girl, asfo, C2V3N, elcielo i snih. Točno 10 komada!:)
    Raspored pjesama sam napravio proizvoljno, ipak u jednom dijelu prateći stvarne set liste.


    Ovo je top 8 zaželjenih pjesama (poslije idu s 5 glasova njih dosta pa mi je ovak bilo zgodno):

    Rearviewmirror - 9
    Better Man - 9
    Daughter - 8
    Black - 7
    Footsteps - 7
    Indifference - 6
    Corduroy - 6
    Rockin' In The Free World - 6

    Znači niti jednu pjesmu nismo svi zaželjeli čuti. A po 9 glasova su dvije!

    Najzanimljiviju set listu dala je pajina Iva - ona želi čuti 9 covera? i 11 s Lost Dogs:)! Njen muž pajo također poželio 9 covera! Zaključak! Predugo slušaju PJ, pa im njihove pjesme pomalo već idu na živce!:D:D:D

    Po albumima bi naš koncert bio zastupljen:

    No Code 5
    VS 4
    Ten 3
    Yield 3
    Riot Act 3
    Cover 3
    Vitalogy 2
    Lost Dogs 2
    Avocado 1

    E, da ... poželjeli smo 128 različitih pjesama!:):)

    Slijedeći popis daje podudarnosti u željenim pjesmama između pojedinih lista:

    elcielo: Dirty Frankk - 15, snih - 14
    finalni: C2V3N - 15, Rijeka - 14
    asfo: snih - 11, Dirty Frankk - 10, finalni - 10
    rijeka: finalni - 14, potato girl - 14
    pajo: rijeka - 12, snih - 12
    iva: pajo - 8, potato girl - 7
    C2V3N: finalni - 15, Dirty Frankk - 13
    snih: elcielo - 14, potato girl - 14
    potato girl: rijeka - 14, snih - 14
    Dirty Frankk: elcielo - 15, C2V3N - 13, potato girl - 13, snih - 13

    Tu se još jednom vidi da Iva ima najoriđiđi listu sa samo 8 preklapanja i to s vlastitim suprugom i asfo s 11 preklapanja, također s vjenčanim životnim supatnikom!

    Nadam se da će vam ovo izlaganje biti gušt pročitati!:):D:):D
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    snih wrote:
    Već znate da ja volim voditi razne statistike i tome slično! Tako sam sumirao naše set liste i napravio ovu koju gledate.

    Nadam se da će vam ovo izlaganje biti gušt pročitati!:):D:):D

    ti si luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuud! :D

    ovo je totalni zakon, i idem sad proučavati :D

    hah, baš si me razveselio :)
  • pajopajo Posts: 3,292
    snih wrote:

    Nadam se da će vam ovo izlaganje biti gušt pročitati!:):D:):D

    Snih care!!!! Statistika rules!
    Bas sam si razmisljao da bi trebalo malo izanalizirat te nase setliste i fakat podaci su vise nego zanimljivi.
    E btw, ti sigurno imas sve europske setliste u nekom database obliku pa bi mi mogao to mailat da se i ja malo poigram :D
  • siljosiljo Posts: 2,203
    snih wrote:
    Već znate da ja volim voditi razne statistike i tome slično! Tako sam sumirao naše set liste i napravio ovu koju gledate. Kriterij je bio vrlo jednostavan. Koliko se puta neka pjesma pojavila u našim set listama.
    Svoje set liste dali su: Dirty Frankk, pajo, Iva, Rijeka, finalni, potato girl, asfo, C2V3N, elcielo i snih. Točno 10 komada!:)
    Raspored pjesama sam napravio proizvoljno, ipak u jednom dijelu prateći stvarne set liste.

    :D lud čo'ek!
    bravo snih! :)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • snihsnih Posts: 1,052
    pajo wrote:
    Snih care!!!! Statistika rules!
    Bas sam si razmisljao da bi trebalo malo izanalizirat te nase setliste i fakat podaci su vise nego zanimljivi.
    E btw, ti sigurno imas sve europske setliste u nekom database obliku pa bi mi mogao to mailat da se i ja malo poigram :D

    nema frke! Pošalji mi atresu na "ma nek sve ide u pm":D i dobićeš!

    Ćao!
  • pajopajo Posts: 3,292
    snih wrote:
    nema frke! Pošalji mi atresu na "ma nek sve ide u pm":D i dobićeš!

    Ćao!
    Mozes ja mislim i samo klik na pajo pa send email to pajo
  • ...malo sam kopao po ostalim forumima da vidim što se događa sa pjesmama ispod imena, kako se mjenjaju i kad.
    Totalno random...tipa 2500 postova Faithfull (mislim ta takvih ima i kod nas:) ) 4500-5500 Hitchhiker, 6000 Rival :(
    Največi pacijent na kojega sam naletio u Argentini postovi su mu se zaustavili na brojci 12001 sa pjesmom Gone...taj je stvarno gone:):):)
    A mi novi duhovi:) čemo dočekati sljedeći tour da se popenjemo na 4 znamenke postova:)

    KEEP ON ROCKIN' IN A FREE WORLD :D

    Ne moraš kopat po temama, nego odi na Members List (pri vrhu) i onda klikni na post da ti ih sortira po postovima.
    Najviše postovima ima SENROCK! (23,278), on i prvih nekoliko ima Marker in the Sand. :)

    Moram u školu.. :(

    Možda i ja svratim sutra do Kaptol Centra.. Nadam se da ta slastičarna nije negdje skrivena kao ona igraonica tamo.. :D
    Heart and soul, one will burn.
  • siljosiljo Posts: 2,203
    pajo wrote:
    E, nasi decki su prije koji sat otprasili RITFW sa Bonom i Edgeom u Melbourneu na Make Poverty History koncertu. Ima video na ovom siteu, samo strpljenja jer se pojavljuju tek na pola:

    http://www.news.com.au/heraldsun/indepth/section/0,,5010460,00.html

    very nice, tnx! :)
    par stvari u vezi snimke:

    1. publika je stvarno, khm, u banani... tip ih mora pozivati da dođu u prve redove
    2. Bono mi je malo onak.. hajde, covjek je institucija pa necu kenjkat :)
    3. Jeff ima novu zurku? od iza vuce na neku poluirokezu?
    4. kaj kazete na onog smijesnog napusenka u odijelu koji je kao otvorio koncert?

    i tak :D
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • snih wrote:
    Nadam se da će vam ovo izlaganje biti gušt pročitati!:):D:):D

    Čovjek je lud ko šiba... :D:D:D

    Svaka čast na detaljnoj analizi, bilo je baš fora čitati... :)
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • pajopajo Posts: 3,292
    Ako netko hoce cut kako Ed moli ekipu da pjeva, odnosno sidnej2 but nek se javi pa mu saljem poveznicu na pm
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: SNIH LEGENDO!!! Mrak!
    Ali asfo ima najkreativniju setlistu jer moja nije bila setlista nego popis pjesama koje sam zapravo taj dan htjela cuti (bila sam napisala da bi ih htjela čuti jednom u životu, a jedan solidan dio sam već i čula, jeeeej, lucky me).
    Također, vidim da si i mog supruga zarazio statistikom, morat ću se sutra konzultirati s asfo ima li kakvog lijeka, ali čini se da nema... :) Anyway, premrak ti je analiza!!! :D
  • C2V3NC2V3N Posts: 449
    snih wrote:
    ...
    ej ej daj i meni malo toga šta piješ! :D
    one, two, three, four, five against one
    five, five, against one
  • Niko, kak super da ti je prvi koncert bio u Rimu! Mrak! Inače baš svjetski bendovi ne potegnu do Rima nego se obično zadrže na sjeveru Italije. Happy anniversary i tebi!

    Da, to je bio totalni bed jer sam živio u Rimu 6 godina i toliko sam koncerata propustio jer su svi išli u Milano, sječam se da smo se radi toga uvijek nervirali:(.
    jedino što sam u Rimu uhvatio je AC/DC:D to mi je band moje mladosti zatim Metallica ali i ono naj a to je PINK FLOYD i to 2 koncerta još ču samo napomenut Guns 'n' Roses ali u Modeni.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • pajo wrote:
    E, nasi decki su prije koji sat otprasili RITFW sa Bonom i Edgeom u Melbourneu na Make Poverty History koncertu. Ima video na ovom siteu, samo strpljenja jer se pojavljuju tek na pola:

    http://www.news.com.au/heraldsun/indepth/section/0,,5010460,00.html


    super odigrano :):):)
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • killroy wrote:
    Ha ha ha...e zakon... slicna prica.
    Ja taman isao na ispit ujutro i ono vidim plakat na stupu. E....u tom trenutku mi vise nije bilo vazno ocu proci ili pasti (a proso na kraju). E to mi je bio jedan od najsretnijih dana (mislim da je bio 2. mjesec) i jos se uopce nije znalo nista o turneji. Koji je to bio shock!!!


    Da, bio je drugi mjesec, alright :D

    Sjecam se da sam cula vjerojatno na netu, forumu ili ne znam gdje, al uletila sam u razred i rekla frendici kojoj sam bas tada bila donosila CD-e njihove da malo cuje, i zaurlala da dolaze u LJUBLJANU!!! :D I da MORAM ici. Bio je 2.mjesec, a do 6.mjeseca se naravno uvjerilio doma starce da sa 17. ipak mogu ici sama na koncert. Naravno, upoznah jos freakova u kombiju do tamo. :)
    I tako je moja ludost s turnejama pocela :D

    Nego, da, moram i ja nac malo vremena sa setlistom ovih dana. kad mi frendice iz USA odu... a mogla bih i koji novi koncert poslusat *wink*wink* ;)
    NAdam se da svi uzivate u vikendu! :)
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • C2V3NC2V3N Posts: 449
    mali updejt... procurila i pistoja na DVD-u, bacam se na skidanje drugog dvda, prvi je u rukama

    evo ss:

    http://img221.imageshack.us/img221/5307/3in8.jpg
    one, two, three, four, five against one
    five, five, against one
  • pajopajo Posts: 3,292
    Crveni pa vec smo te nominirali za predsjednika, sta sad, hoces postat Castro? :D (iliti bravo ti!)
  • siljosiljo Posts: 2,203
    C2V3N wrote:
    mali updejt... procurila i pistoja na DVD-u, bacam se na skidanje drugog dvda, prvi je u rukama

    evo ss:

    http://img221.imageshack.us/img221/5307/3in8.jpg

    hm, me want that! pliz.. :D

    mislim da ne bi bilo lose organizirati neko druzenje uskoro... :D
    Standing on a hill, staring at a mountain...
Sign In or Register to comment.