Pearl Jam in Zagreb!

1621622624626627860

Comments

  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    Koji Đole...jeli to mišliš Jole :lol:

    :lol::lol::lol::lol:

    Niko, ti si CAR i titova točka!
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    nabijam si broj postova, pa svaku ideju u poseban post...

    za najbolju domachicu mi je sad teško, ali neka bude Govorim u snu od Laufera i Ruke (verzija sa harmonikom :) ) od Urbija!

    što se tiče najboljeg domacheg benda, onda je to def Laufer odn Urban i dečki. Let3 i TBF odmah na 2. mjestu!

    što se tiče stranih bendova, R.E.M., RATM, STP, Skunk Anansie, The Who i legende Zepellini!
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva:
    domachica (+ region), in no particular order:
    Haustor (Uzalud pitaš)
    TBF (Alles Gut - sadrži riječi esencijalne za preživljavanje državne službe: Ništa mi neće ovi dan pokvarit, ni lupeži, barbari, ni glupi političari)
    EKV (Par godina za nas)
    Mayales (Od ljubavi)
    Balašević (od 'tužnih' Ne volim januar, od 'veselih' Devojka sa čardaš nogama)
    Majke (Mršavi pas)
    Urban (Odlučio sam da te volim - premrak stvar i cijeli album, on sam mi teško probavljiv, najsvjetlije mu je kaj se čuo s bakom od Juras ;))
    i za kraj, da vas nasmijem, ali kaj da radim kad mi je jedna od divnijih 'domaćica' - klapska (ne znam autora) - Ju te san se zajubija :)

    5 koje trenutno češće slušam, a da nije PJ:
    The National
    Kings of Leon
    AIC (Unplugged)
    TBF
    Jovanotti (u moju obranu, ako je uopće moguća, frajer ima najslađi pojam romantike na svijetu :oops: )

    a kad pajo na netu iskopa i skine mi album onda bum malo slušala i Claire Denamur - jako simpa Francuskinja, bila u Tvornici, kao treća izvođačica nakon jedne loše i jedne tak tak ženskice i onda dođe ona na stage, onako mrak u Tvornici, malo ljudi, ne baš raspamećeni od prethodnica i lijepo teta krene sa samo takvom glasčinom: http://www.youtube.com/watch?v=Asgfnf6WQos Mene odmah kupila! A znate jednu njenu stvar svi, trenutno iz reklame za Rexonu: http://www.youtube.com/watch?v=IkaKJQGWyGk Teta inače jako brije na audience participation, pola koncerta publika nešto sudjeluje u pjesmama. ;) Fora je teta!
  • Strano:
    Mudhoney
    Muse
    Sonic Youth
    R.E.M.
    Green River

    Domaće:
    Laufer
    Urban & 4
    Sane
    Replica
    She Loves Pablo
  • shelashela Posts: 657
    Juras sretan ti zakašnjeli roćkas! Možda je datum prošao al su želje jos friške :)

    Vidim da svi imamo dosta sličan popis domaćih (kako iznenađujuće!!) :)
    Urbanovski i 4/Laufer,TBF, HP, Majke, Haustor, Let 3, Azra, Gustafi, đole, EKV... i Suicide Bar naravno ;)
  • pajopajo Posts: 3,292
    Predlažem da fino lagano odmah nastavimo sa ovim listama jer nam je forum super živnuo...bravo juras za ideju! :mrgreen:

    Mojih top 5 bendova mimo PJ-a, a da nisu samo bendovi koje trenutno najviše slušam nego nekako overall:
    Radiohead
    The National
    The Flaming Lips
    The Chemical Brothers
    Massive Attack

    ...pa još recimo MMJ, The Strokes, KOL, Arcade Fire...pa od nešto starijih The Clash, Joy Division, The Smiths, pa R.E.M., pa recimo Bruce, Bowie...

    Od domaćeg standardno...Azra i Haustor (jako puno stvari), Pipsi (Bog mi je definitivno naj album, a za stvar mi se teško odlučit), TBF (iza albuma u album sve bolji)...

    e i kaže Iva da mijenja naj stvar od Majki iz Mršavi pas u Budi ponosan...
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Na forum hru spomenuo se datum 13.11. kao dan The National u Zagrebu.

    izmedu ostaloga, napisano je i ovo

    potvrda datuma bi trebala stići do kraja idućeg tjedna...

    koji će to datum biti i gdje će se koncert održati doznat ćete u prvom tjednu mjeseca svibnja...


    http://forum.hr/showthread.php?t=200188&page=9
    Death or glory!

  • pajopajo Posts: 3,292
    Rijeka wrote:
    Na forum hru spomenuo se datum 13.11. kao dan The National u Zagrebu...

    Sjajno!

    Evo mi smo danas ujutro prvi put zavrtili novi album i to na NY Times streamu http://www.nytimes.com/2010/04/25/magaz ... gewanted=3
    Ono što mogu sa sigurnošću reći je da će album biti dobar...naime super mi je taj feeling kad prvi put poslušaš album, i onda naravno nije to to još jer stvarno su super-rijetki albumi koji te na prvo slušanje obore s nogu, ali ono što se dešava je da imaš neku ludu želju ga opet poslušaš...nakon toga će nadam se doći ono drugo i treće slušanje kad sve skupa sjeda na pravo mjesto, a nakon kojih ti se u glavi stalno vrte komadići pjesama, melodije, riječi, riffovi...i na kraju lagano prelaziš na češće (čitaj više manje stalno :D ) slušanje tih nekih pjesama koje su ti bolje od drugih i to je to...po meni definicija dobrog albuma :mrgreen:

    Sorry na ovom rantu...idemo na drugo slušanje... :mrgreen:
  • siljosiljo Posts: 2,203
    Rijeka wrote:
    Na forum hru spomenuo se datum 13.11. kao dan The National u Zagrebu.

    izmedu ostaloga, napisano je i ovo

    potvrda datuma bi trebala stići do kraja idućeg tjedna...

    koji će to datum biti i gdje će se koncert održati doznat ćete u prvom tjednu mjeseca svibnja...


    http://forum.hr/showthread.php?t=200188&page=9

    cool!

    cuo sam taj info za 11. mjesec prije 2-3 tjedna, ali bez tocnog datuma... cuo sam i rumor da bi koncert mogao biti u sibeniku... mate skugor koji vodi Žedno uho festival je iz sibenika... zagreb ga je ove godine izignorirao za festival pa navodno sve seli tamo..

    bumo vidli...
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Koncert The National i mene veseli a pogotovo moju Ivu. Ona se ful zagrijala za njih.

    Upravo sam pokupio par novih PJ čarapica u goods-ima ;)
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • masnimasni Posts: 1,657
    Jao jedva cekam, kad god bude datum.. i gdje god bili, ide se.. ono u sc-u je bilo fenomenalno.. jos kad znamo da su i oni bili odusevljeni publikom kao i publika njima, odlican koncert je opet tu :D
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Šta preporučate od The National-a? Skida mi se diskografija pa da znam šta da prvo poslušam. Ili da jednostavno krenem od prvog albuma
  • pajopajo Posts: 3,292
    Šta preporučate od The National-a? Skida mi se diskografija pa da znam šta da prvo poslušam. Ili da jednostavno krenem od prvog albuma

    Pa u principu možeš odmah preskočit na Alligator i Boxer...pa se lako poslije vratiš na prve albume...
  • snihsnih Posts: 1,052
    siljo wrote:
    Rijeka wrote:
    Na forum hru spomenuo se datum 13.11. kao dan The National u Zagrebu.

    izmedu ostaloga, napisano je i ovo

    potvrda datuma bi trebala stići do kraja idućeg tjedna...

    koji će to datum biti i gdje će se koncert održati doznat ćete u prvom tjednu mjeseca svibnja...


    http://forum.hr/showthread.php?t=200188&page=9

    cool!

    cuo sam taj info za 11. mjesec prije 2-3 tjedna, ali bez tocnog datuma... cuo sam i rumor da bi koncert mogao biti u sibeniku... mate skugor koji vodi Žedno uho festival je iz sibenika... zagreb ga je ove godine izignorirao za festival pa navodno sve seli tamo..

    bumo vidli...

    Čuo za taj datum i da bi se ovaj tjedan trebala objavit jesenska turneja. ;)

    Kaj se tiče Škugora i njegovih "prijetnji" da bi sve prebacio u Šibenik, nije mi to baš realno. Tamo nema dovoljno publike za takva događanja, a da bi ljudi iz Zagreba svakih tjedan-dva hodočastili u Šibenik na koncerte, nekako mi ne pije vodu. Mislim da je on to više iznio kako bi ukazao na stanje, a ne kao realnu opciju.

    Iako, prije dvije godine je bila opcija da se The National radi u Šibeniku, ali radilo se o ljetnim mjesecima, kada to itekako ima smisla. ;)
  • snihsnih Posts: 1,052
    Samo da pripomenem da mi je nakon desetak preslušavanja "High Violet" - predobar, zakon, sjajan, fenomenalan... :):):):):):mrgreen: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Kad taj album izlazi službeno??
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • snihsnih Posts: 1,052
    Kad taj album izlazi službeno??

    High Violet (May 10, 2010)
  • masnimasni Posts: 1,657
    Hm.. jel bio tko od zg-ovaca u onom rockmarku second shopu sto organizira muzika.hr svako druge subote? ako je, jel ima sta pametnog za nac tamo? nikako da odem..
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Ames Bros
    Brad Klausen
    EMEK :shock: :o:mrgreen:
    Mark 5
    Guy Burwell
    Maxx 242
    Taka Hayashi
    Justin Hampton
    Munk One
    Jeff Soto

    ovo je lista umjetnika za postere za novi tour 2010.

    zakon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    a ovo je lista umjetnika za postere THE NATIONAL turneje :mrgreen:

    Marian Bantjes

    Ben Nelson

    The Silent Giants

    Delicious Design League

    Scott Campbell

    Hero Design

    Doublenaut

    Spike Press
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    ajme, ja se malo šalila, jer neki dan mi stigao ovaj popis na mailing listu, pa se odmah sjetila tebe :lol:

    a ti faca imaš i njihove postere. ma što reći , nego, niko care, respect! 8-)
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    A davno sam prestao skupljati samo PJ postere, ovako je puno zanimljivije. Ima toliko dobrog materijala u điru kad se čovljek u fura u taj sport kad počneš istraživati nema kraja, Ranko to može potvrditi i on se ozbiljno navukao ;)
    Zadnji put kad sam brojao postere bilo ih je 176 u kolekciji

    evo još jedan smješni the national poster
    http://www.expressobeans.com/public/detail.php/67150
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • snihsnih Posts: 1,052
    Baciami ancora…
    Baciami ancora…

    Tutto il resto è un rumore lontano
    una stella che esplode ai confini del cielo.

    Baciami ancora…
    Baciami ancora… :):):)
  • pajopajo Posts: 3,292
    snih wrote:
    Baciami ancora............

    Iva: :mrgreen:

    nego, kad smo kod njega, bacite oko na to tko mu dođe svirat kad momak izvodi pjesmu na Sanremu (ne kao natjecatelj ;)): http://www.youtube.com/watch?v=Gg66FYCa ... re=channel
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    pajo wrote:
    snih wrote:
    Baciami ancora............

    Iva: :mrgreen:

    nego, kad smo kod njega, bacite oko na to tko mu dođe svirat kad momak izvodi pjesmu na Sanremu (ne kao natjecatelj ;)): http://www.youtube.com/watch?v=Gg66FYCa ... re=channel


    ajme zakon, Jovanotti i Ben zajedno. Nisam imao pojma da se to dogodilo, idem sad malo kopati po jutubi.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    a evo Iva da ti se revanširam za video, možda si ga već vidila ali vrijedi opet pogledati, umro sam od smijeha gledajući ga...

    http://www.youtube.com/watch?v=49e9rYk5 ... re=channel
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • shelashela Posts: 657
    evo još jedan smješni the national poster
    http://www.expressobeans.com/public/detail.php/67150

    predobar!

    nisam znala da i oni imaju tak kreativnu furku sad su mi jos drazi :)
  • pajopajo Posts: 3,292
    edited May 2010
    Nego...momci su u New Orelansu odvalili prvi show turneje...setlista je vise nego hebena:

    Main set: So You Want to Be A Rock And Roll Star (The Byrds), Lukin, Corduroy, In My Tree, Got Some, Given To Fly, Even Flow, Severed Hand, Nothingman, Down, Unthought Known, 1/2 Full, Daughter/People Have The Power (Patti Smith), Comatose, Supersonic, Do The Evolution, Why Go

    Encore: Tremor Christ, Just Breathe, Better Man/Save It For Later, The Fixer, Alive, Kick Out The Jams (MC5)

    Na TFT-u ima i review, fotke, clipovi...
    http://www.twofeetthick.com/2010/05/pea ... w-orleans/

    Poster: http://www.artillerydesign.com/images/p ... _large.jpg
    Post edited by pajo on
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    Uuu, vec koncert u USA? Nisam bas u toku moam priznat...al vrijeme mi jako brzo prolazi zadnjih 6 mjeseci :lol: :shock:
    Bas smijesno, i ja sam neki dan youtubala Jovanottija, bas je super :))

    Da se osvrnem na postere, nemam ni jedan od the National, al mi je zato stigao Emekov ya Haiti. Vec me neko vrijeme cekao doma i poster i Deep Six. Jedno 5 mi ih fali, al nema veze. :lol: Nisam jos tigla sve pogledat i procitat, al sam zato poster skicunula. Super je!
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
Sign In or Register to comment.