Pearl Jam in Zagreb!

1588589591593594860

Comments

  • _annie__annie_ Posts: 980
    edited October 2009
    snih wrote:
    Evo još malo pozitive o momcima u hrvatskim medijima:

    http://www.nacional.hr/clanak/68255/rec ... d-starenja

    Gordan: Ne znam jeste li čitali ovu recenziju, ali ona me potaknula da napišem konačno nešto i ja o Backspaceru, kao što sam tamo jednom davno i obećao, a nakon što ste ga svi već sasvim sigurno preslušali preko nekoliko puta :D , čak i oni koji još nisu dobili svoj čvrsti primjerak :cry: , ako takvih još uvijek ima.
    Daklem, krećem u svoj "obračun" s Backspacerom citirajući gospona sniha:
    Ne znam jesam li tak nekaj već rekao, ali toliko volim ovaj album da me sve strah - da me ne popusti! :) :!: :?: :geek:
    Kod mene tog straha nema, jerbo mi je sa svakim novim slušanjem sve bolji. :D:mrgreen: Polako ubirem detalje koji su, tako mi se čini, bit ovog uratka u koji se, priznajem to, nisam zaljubio na prvi dodir. Nije me pukla euforija prvog slušanja. (što je možda i dobro)
    Iako se više ne sjećam potpuno te večeri kad sam pokupio link iz pajinog maila, pouzdano znam da je prvi dojam bio: "Previše Eddieja". (tu je moja poveznica s ovom recenzijom iz Nacionala) Svjestan sam da će se ovdje takav dojam uvelike smatrati bogohuljenjem, ali kaj ja tu mogu. Mea maxima culpa. :angel:
    Prve pjesme koje su ušle u uho, osim onih već ranije slušanih (Got Some, Fixer i The End): Gonna See... (na užas okoline odmah mi završio kao ringtone) :clap: , Just Breathe i Force of Nature. Za Amongst the Waves mi je trebalo malo više slušanja, a Supersonic iz dana u dan raste u mojim očima. Johnny Gitara ostao visiti negdje u zraku, a Speed of Sound mi je tada bio malo prespor, pretrom i taj je dojam ostao do danas.
    Uglavnom, to make long story short, sa svakim novim slušanjem sve me više napuštao početni osjećaj "Too much Eddie", a počele su me opčinjavati male, a jednostavne stvari (poput Jeffovog uključivanja u Just Breathe). :thumbup: :clap:
    Drago mi je što je album naišao na opće odobravanje kod kritičara i najširih masa (nisam još naišao ni na koga kome se album ne sviđa) :clap: , a našim dečkima pripisano/dodijeljeno zasluženo kraljevsko mjesto u današnjem rocku, odnosno onome što je ostalo od glazbe koju proizvode stvarni instrumenti i ljudi koji ih znaju upotrebljavati.

    Edit: Znam da je glupavo previdjeti stvar koja ti odmah sjedne, kao što se meni dogodilo s Unthought Known, ali pisah ovo u sitne sate, pomalo pospan, pa još s vremenskim odmakom. A kaj ćete, godine su tu... :mrgreen:
    Post edited by _annie_ on
  • siljosiljo Posts: 2,203
    LA 3:

    Main Set: Sometimes, Breakerfall, Interstellar Overdrive into Corduroy, Save You, Elderly Woman Behind The Counter In a Small Town, Got Some, Unthought Known, Faithful, Even Flow, Unemployable, Daughter/Ramblings tag, Johnny Guitar, Given To Fly, Off He Goes, Comatose, The Fixer, Do The Evolution,

    First Encore: Just Breathe w/ string quartet, The End w/ string quartet, Lukin w/ string quartet, Red Mosquito w/ Ben Harper, Jazz Odyssey into Rearviewmirror,

    Second Encore: Once, Footsteps, Hunger Strike w/ Chris Cornell, Alive


    Chris Cornell na Hunger Strike, ponavljam, Chris Cornell na Hunger Strike... :o
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • snihsnih Posts: 1,052
    Pogledajte rivju našeg suborca jim_draz_james-a, ocijenite album, ostavite komentar ili kaj god želite. :)

    http://www.potlista.com/recenzije/197-p ... Comment232
  • pajopajo Posts: 3,292
    siljo wrote:
    Chris Cornell na Hunger Strike, ponavljam, Chris Cornell na Hunger Strike... :o

    Cekaj, a skuzi jos i ovo:
    "...and at the start of the Alive solo, Mike hands his guitar over to Jerry Cantrell "
    :shock:
  • RijekaRijeka Posts: 801
    siljo wrote:


    Chris Cornell na Hunger Strike, ponavljam, Chris Cornell na Hunger Strike... :o

    I Jerry Cantrell na Alive :o:o:o

    Paraphrasing from Eddie: Sometimes it takes just one person to make something great...Ladies and Gentlemen, Chris Cornell...

    ,,,and at the start of the Alive solo, Mike hands his guitar over to Jerry Cantrell who makes our ears bleed...

    edit..ima i brzih :lol:
    Death or glory!

  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Small Town nikako da ispadne sa set lista, ovo sa gostima je pre genijalno...naravno boot se naručuje.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    http://cgi.ebay.com/Pearl-Jam-Poster-Lo ... 3ca645d3ab

    Hmm, nisam baš siguran da bi ovaj poster stavio na zid :?
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • siljosiljo Posts: 2,203

    da, nije ni meni sjeo...

    jesi ulovio LA1 poster? ja pratim par aukcija, ali uglavnom traze dosta za shipping ili ne salju van USA...
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • pajopajo Posts: 3,292
    snih wrote:
    Pogledajte rivju našeg suborca jim_draz_james-a, ocijenite album, ostavite komentar ili kaj god želite. :)

    http://www.potlista.com/recenzije/197-p ... Comment232

    Jak je draž, nema šta...

    " Tko sam ja da im tu sada nešto zbrajam i oduzimam?
    Njurgavi fan koji se ionako na sve zakači" :mrgreen::mrgreen:
  • pajopajo Posts: 3,292
    Eto i malo foto zapisa jucerasnjih povijesnih trenutaka:
    http://www.twofeetthick.com/2009/10/la3 ... -cantrell/
  • asfoasfo Posts: 315
    Fala, Gđo Predsjednice (sa zakašnjenjem).
    Pogledala sam onaj isječak sa Chrisom i to sa strepnjom, ali me je obradovao jer je uspio odvrištati 8-)
    Ne znam kak mu je sad nakon suradnje sa Timbalandom (?) ali po tome kako je cijelo vrijeme okrenut publici imam neki filing da mu možda ipak fali ovakvo koncertno ozračje.
    Ili možda krivo čitam govor tijela. :geek:
  • lesteslestes Posts: 959
    pitanje za one koji su naručivali backspacer prek 10c. jeste ga svi dobili?? ja još nisam i lagano se brinem :(
  • _annie__annie_ Posts: 980
    lestes wrote:
    pitanje za one koji su naručivali backspacer prek 10c. jeste ga svi dobili?? ja još nisam i lagano se brinem :(

    Gordan: Koliko sam uspio shvatiti, svi koji su ga naručili već ga neko vrijeme vrte u svojim uređajima. Ja bih na tvom mjestu provjerio kaj se događa. Nadam se da ti poštar nije PJ fan :(
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Da, bas, ako je u Rijeku stigao vec, a ovdje sve dolazi s vremenskim odmakom, onda je cudno sto ga jos nisi primila. Salji mejl 10c-u, pa ako dobijes dva nikakav bed :)

    Inace, ovaj LA 4 je, ne znam, gade mi se ti Ameri, stvarno, ne zasluzuju to.

    Alone, Untitled, Crown of Thorns!!!!, Kick Out The Jams sa Cantrellom i Indifference sa Benom. A i ostatak je za zaplakat :(

    Set List: Long Road, Animal, Hail Hail, Gonna See My Friend, Got Some, Alone, Nothingman, Amongst The Waves, Even Flow, Untitled, Unthought Known, All Those Yesterdays, Why Go, Wishlist, Present Tense, Force Of Nature, The Fixer, Spin The Black Circle, Porch

    1st encore: Just Breathe w/string quartet, The End w/string quartet, Lukin w/string quartet, Red Mosquito w/Ben Harper & string quartet, Jazz Odyssey, Love, Reign O'er Me (Townshend), Blood/Atomic Dog (Clinton, Shider, Spradley)

    2nd encore: State Of Love And Trust, Crown Of Thorns (Mother Love Bone, A. Wood), Kick Out The Jams w/Jerry Cantrell (Davis, Kramer, Smith, Thompson, Tyner), Alive, Indifference w/Ben Harper

    Od uzbudenja nisam ni napisao da su odsvirali ALL THOSE YESTERDAYS!!!!
    Death or glory!

  • pajopajo Posts: 3,292
    Rijeka wrote:
    Alone, Untitled, Crown of Thorns!!!!, Kick Out The Jams sa Cantrellom i Indifference sa Benom. A i ostatak je za zaplakat :(

    Doslovno za sjest i plakat...pitanje je da li sam ikad vidio bolju setlistu...
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    _annie_ wrote:
    lestes wrote:
    pitanje za one koji su naručivali backspacer prek 10c. jeste ga svi dobili?? ja još nisam i lagano se brinem :(

    Gordan: Koliko sam uspio shvatiti, svi koji su ga naručili već ga neko vrijeme vrte u svojim uređajima. Ja bih na tvom mjestu provjerio kaj se događa. Nadam se da ti poštar nije PJ fan :(

    nisu ga baš SVI dobili... :? ima nas još... :)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • pajopajo Posts: 3,292
    masni wrote:
    Pozdrav ljudovi

    Dugo mi je trebalo da vas procitam, bas ste se raspisali i to je divno.. Vidim da su set liste predobre, stvarno ce ti bootovi bit odlicni..

    Ja se upravo vratih iz Barcelone koja je prelud grad prepuna umjetnika tipa Gaudi, Miro, Picasso, Dali (dobro, to je Figueres, al svejedno).. Rentali bike-ove i vozikali se po gradu 3 dana, pregledali sve živo sto se ima vidjet, 2 dana bili na plaži s, pazi sad, 1,2 milijuna ljudi na Red Bull Air Race (http://www.redbullairrace.com/cs/Satell ... 4#/image-2 tu negdje dolje lijevo :) ), pa onda na Nou Campu na tekmi protiv Almeire u 15.om redu (1-0 pobjeda), e to je doživljaj.. Iako je tekma bila totalno nebitna, bilo je 80ak tisuća ljudi, a ne moram opisivat kako je vidjeti Zlatana, Messija, Alvesa i ostale na dohvat ruke.. Za kraj smo rentali auto i otišli do Begure na Costa Bravu se okupat u uvalu kakva se samo poželjeti može, te se zapićili prema već spomenutom Figueresu na Dalijevu izložbu i, pazi sad br.2, Andorru :) Šteta jedino što smo došli u 21h kad su se trgovine počele zatvarat jer tamo nema poreza pa je sve 30% jeftinije, ali eto, još jedna država je na kontu :)

    Ostalo je nešto para na računu pa svečano obećajem da ću se priključiti online zajednici prije rođendana..

    A mi se onda svi skupa vidimo u Ksetu ;)

    Ole
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Oho, bas lijep, mali dasak Spanjolske. Super, super.

    A London boot, nepotpuni, do prvog studenog mozete, dok vam ne dojadi slusati ovdje.

    http://www.absoluteradio.co.uk/player/7 ... music.html

    :)
    Death or glory!

  • _annie__annie_ Posts: 980
    masni wrote:
    ...pa onda na Nou Campu na tekmi protiv Almeire u 15.om redu (1-0 pobjeda), e to je doživljaj.. Iako je tekma bila totalno nebitna, bilo je 80ak tisuća ljudi, a ne moram opisivat kako je vidjeti Zlatana, Messija, Alvesa i ostale na dohvat ruke..

    Gordan: Ima nas još - "Penya Zagreb" :clap::clap:
    "Blaugrana al vent
    Un crit valent
    Tenim un nom que el sap tothom
    Barça, Barça, Barça!"

    Kad sljedeći put ideš na tekmu, reci da ti se pridružim! ;)
  • _annie__annie_ Posts: 980
    jurasica wrote:
    nisu ga baš SVI dobili... :? ima nas još... :)

    Gordan: Sorry, nisam znao :( Preporuka je istao kao i za Lestes. Piši 10C, žali se, traži nek' šalju novi i nadaj se da će oba stići, kao što su rekli ovdje neki učeni ljudi. :)
  • siljosiljo Posts: 2,203
    Maddona is so last year :D

    http://www.hdu-toplista.com/
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • _annie__annie_ Posts: 980
    siljo wrote:
    Maddona is so last year :D

    http://www.hdu-toplista.com/

    :clap: :thumbup: :clap: :thumbup: :clap: :thumbup: :clap: :thumbup: :clap: :thumbup:

    Gordan: I told you... :D Jedina je steta kaj sad nema one simpaticne raketice :D
    Sosedje nam se hvale da je kod njih Backspacer najprodavaniji album:
    http://forums.pearljam.com/viewtopic.php?f=4&t=114170
    Mogli bi i mi otvorit topic ;)
  • lesteslestes Posts: 959
    _annie_ wrote:
    jurasica wrote:
    nisu ga baš SVI dobili... :? ima nas još... :)

    Gordan: Sorry, nisam znao :( Preporuka je istao kao i za Lestes. Piši 10C, žali se, traži nek' šalju novi i nadaj se da će oba stići, kao što su rekli ovdje neki učeni ljudi. :)

    znači kasni jurasici i meni.. nemaju oni pojma s kim imaju posla :twisted:
    nadam se da bude me sutra dočekal u sandučiću. ako ne, šaljem mail.
  • yield2meyield2me Posts: 1,291
    cliff notes?
    “May you live to be 100 and may the last voice you hear be mine.” - Frank Sinatra
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Došla zima me piše se ništa ah!
    Jutros mi dođe mail od 10c za nove stvari in goods section i PJ Sigg Water Bottle već Temporarily out of stock :(
    Nadam se da će se opet pojaviti kao i još malo novih materijala majica i razno :P

    Jučer cijeli dan nisam slušao Backspacer-a....danas ću to morati nadoknaditi.


    I da li da načnem temu o našoj repki koja ostaje doma??
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    stigli mi cd-ejiiiii!!! jeeeeiiii!!! :)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    I da li da načnem temu o našoj repki koja ostaje doma??


    neka... da se malo odmore i skupe energiju za slijedeće SP! :)))))
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    nego, jesam li ja luda ili fakat ne kužim... gledam na goods section gdje je onaj novi bodi za bebe kaj smo dobili sliku u mailu s novostima iz 10c, a i ona hudica, ali ne pronalazim ih... jeste vi to skužili... ona boca za vodu je fajn... nju sam skužila, ali majku im j.... lopfsku - 25 baksa hoće za nju... da sam karakter, poslala bih ih u vražju m.... ali ovak bum je naručila čim će opet biti on stock! :lol::lol::lol::lol:
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • lesteslestes Posts: 959
    jurasica wrote:
    stigli mi cd-ejiiiii!!! jeeeeiiii!!! :)
    i meni!!!! :)
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Taj novi bodi za bebe i hudica se meni nalaze pod other wearables.

    I dodem vidjeti novu hudicu, pogledam mini slicicu, lijep mi je jako dizajn s onom kartom na prsima. Vec razmisljam o klikanju onog buy, kad se otvori uvecana slika i iskoci nekakva ogromna karta na poledini iste hudice. pa bem im sunce, jel moze to bar malo manje? ogromnoo, vidljivo s mjeseca.
    Death or glory!

Sign In or Register to comment.