Pearl Jam in Zagreb!

1586587589591592860

Comments

  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    siljo wrote:
    me houm... odspavao 14h u komadu... nocas planiram reprizu... doktorica otvorila bolovanje iako se svinjski repic jos ne vidi :D

    stigao mi je danas 10c backspacer, ne svijetli u mraku... ok, mozda ona dva kruga lijevo i desno... mozda... :?

    lijepih 10 dana... mijenjao bi ova 3-4 dana San Francisca za jos toliko u Seattlu iako i SF kicks ass... cudno, ali higlight ovih nekolio dana u SF su bili ferry trips u Oakland i Sausolito :)

    aaaa... vratio se razmetni sin... :) i ihaaaaa za cd!!! :) i nadam se da ti neće narasti svinj. repić... :)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • siljosiljo Posts: 2,203
    jurasica wrote:
    aaaa... vratio se razmetni sin... :) i ihaaaaa za cd!!! :) i nadam se da ti neće narasti svinj. repić... :)

    ihaaaa to you sister...

    nego, zaboravio sam reci da su baltazar i vegeta huuuge in Seattle...

    cak se i PJ crew ekipa raspitivala za vegetu :D
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • _annie__annie_ Posts: 980
    samo da vas obavijestim da je meet-up terapija dala rezultata :)
    klara je tražila da joj na mp4 stavimo backspacer i večeras je zaspala uz album :mrgreen:
    a najdraža pjesma joj je gonna see my friend.

    a kako je kod njenog prijatelja? je li trežio da mu spržite lady ga-gu??? :lol:
  • pajopajo Posts: 3,292
    U Dugavama ništa od Backspacera yet... :(

    I jučerašnji poster iz glavnog grada Jute je vrhunski:

    utahposter.jpg
  • pajopajo Posts: 3,292
    Izgleda da je ekipa prokužila who's who na onim fotkama iz djetinjstva:
    http://www.pearljamevolution.com/2009/09/post-906.html
    Ed bas nije puno promijenio stil oblačenja...karirana šulja, bijele hlače, a brijem da iste ovakve cipele nosi i sad :mrgreen::D:mrgreen:
  • siljosiljo Posts: 2,203
    pajo wrote:
    I jučerašnji poster iz glavnog grada Jute je vrhunski:

    joj joj! ali kud sa svim tim? :?:

    i poceli su sa Off The Girl... i svirali Breakerfall, Marker, Satan's Bed... uzdah...
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • pajopajo Posts: 3,292
    Ovo je jednostavno stravično! :shock: :o:mrgreen:
    viewtopic.php?f=5&t=107517#p2457464

    107 Different Songs played in 15 shows

    Edit: samo da malo argumentiram zašto su ovogodišnje brojke stavične...2006. im je trebalo 60 koncerata da dodju do pjesme broj 100...mislim da je to bio Breath u Pistoi...
  • pajo wrote:
    U Dugavama ništa od Backspacera yet... :(

    I jučerašnji poster iz glavnog grada Jute je vrhunski:

    utahposter.jpg


    Poster je bolestan...RED MOSQUITO je zakon...ova godina će me skupo koštati :o
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • pajopajo Posts: 3,292
    Ovo izgleda kao sjajna prilika za jos jedan lagani meet-up:
    http://www.kset.org/index.php?id=events&date=1256076000

    Thanks to Vedran...
  • _annie__annie_ Posts: 980
    pajo wrote:
    Ovo izgleda kao sjajna prilika za jos jedan lagani meet-up:
    http://www.kset.org/index.php?id=events&date=1256076000

    Thanks to Vedran...
    nosimo pite? :mrgreen::lol:
  • snihsnih Posts: 1,052
    _annie_ wrote:
    samo da vas obavijestim da je meet-up terapija dala rezultata :)
    klara je tražila da joj na mp4 stavimo backspacer i večeras je zaspala uz album :mrgreen:
    a najdraža pjesma joj je gonna see my friend.

    a kako je kod njenog prijatelja? je li trežio da mu spržite lady ga-gu??? :lol:

    Bravo za Klaru! :) Kaj se tiče Janka, tu nema ništa novoga. On i dalje po svom. :mrgreen: A kako bi i drugo jer na Lady Gagu neće tako skoro naići. Uglavnom, nismo mu puno puštali Backspacer-a (popravit ćemo se) i sad jučer mi slažemo legiće... i frajer nekaj pjeva. Ne prepoznajem, ali ga pitam i tip veli da misli da je to Eddie. Počnem vrtit album i skužimo da pjeva Got Some. U onih par slušanja ga je već ulovio. :) Baš lijepo.
  • _annie__annie_ Posts: 980
    edited September 2009
    snih wrote:
    Uglavnom, nismo mu puno puštali Backspacer-a (popravit ćemo se) i sad jučer mi slažemo legiće... i frajer nekaj pjeva. Ne prepoznajem, ali ga pitam i tip veli da misli da je to Eddie. Počnem vrtit album i skužimo da pjeva Got Some. U onih par slušanja ga je već ulovio. :) Baš lijepo.

    Gordan: Janko rules! :D:D:D
    Inace, i moj JL se ukljucio u vlak pohvala za Backspacer. Aco Dragas ih je bas nahvalio. Jedino ne znam kak bi nasi decki prihvatili ovu komparaciju sa Stonesima. Nisam bas siguran da bi im legla. Anyway, Aco Dragas i Jutarnji rule! :mrgreen::lol:
    Procitajte na: http://jutarnji.hr/kultura/glazba/clana ... ,178066.jl
    Post edited by _annie_ on
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Gordan: Zanima me, zna li netko kako funkcionira onaj kod za free download dva koncerta kod kupnje Backspacera. Naime, ja ga nikako ne nalazim, pa se pitam je li problem u meni (sto je vjerojatnije :P ) ili u tome sto sam ga dosad otvarao samo na Macu? Help :?
  • pajopajo Posts: 3,292
    _annie_ wrote:
    Gordan: Zanima me, zna li netko kako funkcionira onaj kod za free download dva koncerta kod kupnje Backspacera. Naime, ja ga nikako ne nalazim, pa se pitam je li problem u meni (sto je vjerojatnije :P ) ili u tome sto sam ga dosad otvarao samo na Macu? Help :?

    Trebalo bi radit i na macu, baci oko ovdje:
    http://www.pearljambackspacer.com/cdfaq.html

    U svakom slucaju cini mi se da jos nista od downloada albuma jer link dovodi samo do bootleg dijela goods sectiona na PJ.com... :? :( Znam da Target izdanje donosi download, a nesto se pricalo da ce naknadno biti nesto i za 10C verziju...
  • siljosiljo Posts: 2,203
    _annie_ wrote:
    Inace, i moj JL se ukljucio u vlak pohvala za Backspacer. Aco Dragas ih je bas nahvalio. Jedino ne znam kak bi nasi decki prihvatili ovu komparaciju sa Stonesima. Nisam bas siguran da bi im legla. Anyway, Aco Dragas i Jutarnji rule! :mrgreen::lol:
    Procitajte na: http://jutarnji.hr/kultura/glazba/clana ... ,178066.jl

    hehe, uvijek se veselim clancima Ace Dragasa i brojim mu recenice. Ovaj tekst nije nimalo kratak, a ima samo 8 recenica (bez onog sivog dijela u okviru). Čovjek jednostavno voli dugačke rečenice. :)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • _annie__annie_ Posts: 980
    edited September 2009
    siljo wrote:
    hehe, uvijek se veselim clancima Ace Dragasa i brojim mu recenice. Ovaj tekst nije nimalo kratak, a ima samo 8 recenica (bez onog sivog dijela u okviru). Čovjek jednostavno voli dugačke rečenice. :)

    Gordan: Ma Aco je zakon. Ne znam jesi li mozda procitao njegov osvrt ove godine na koncert ACDC u Budimpesti. Prva recenica teksta je najduza recenica ikad napisana u Jutarnjem listu. Ma, idem potrazit tekst pa posaljem link.
    Evo prvo recenice:
    BUDIMPEŠTA - Crtani film u kojem dvije polugole tinejdžerke otimaju Angusov vlak u punoj brzini, parna lokomotiva u prirodnoj veličini što ju je objahala poput četverokatnice visoka lutka za napuhavanje Rosie, crkveno zvono koje najavljuje paklenu misu zadušnicu za od alkohola preminulog bivšeg frontmena Bona Scotta, tisuće vražjih rogova koji u mraku svijetle s glava dekoltiranih djevojaka, tetoviranih momaka i naizgled ozbiljnih ljudi srednje dobi - a sve to dok se u dimu i buci zaglušujuće eksplozije na golemoj pozornici “materijalizira” najružniji rock'n'roll bend na svijetu, - eto, to je pojam koncertne rock'n'roll zabave kako je zamišljaju AC/DC na čelu s vidno ostarjelim Angusom Youngom koji u odjelcu engleskog đaka u jednom trenu izvodi i najsmješniji striptiz u povijesti javnog svlačenja odjeće.

    A evo i linka za tekst:
    http://jutarnji.hr/clanak/art-2009,3,24,,157073.jl
    Ovaj tekst ima 14 recenica (ako sam dobro brojao) :mrgreen: :twisted:
    Post edited by _annie_ on
  • _annie__annie_ Posts: 980
    pajo wrote:
    Trebalo bi radit i na macu, baci oko ovdje:
    http://www.pearljambackspacer.com/cdfaq.html

    U svakom slucaju cini mi se da jos nista od downloada albuma jer link dovodi samo do bootleg dijela goods sectiona na PJ.com... :? :( Znam da Target izdanje donosi download, a nesto se pricalo da ce naknadno biti nesto i za 10C verziju...

    Gordan: Ma upravo o tome se radi. To mi nije bilo jasno. Radi on meni, slijedim ja link, a on me baca na stranicu bootlega iz 2008. Mislim si, mozda se nekaj dogodi kad izaberes bootleg, ali vraga. Cijena uredno ispisana 9.99 USD za bootleg. Sto je sad manje od 50 kn, ali besplatno je besplatno! I Fata je Fata, a i dvaput je dvaput. :mrgreen::lol:
  • snihsnih Posts: 1,052
    _annie_ wrote:
    Gordan: Janko rules! :D:D:D
    Inace, i moj JL se ukljucio u vlak pohvala za Backspacer. Aco Dragas ih je bas nahvalio. Jedino ne znam kak bi nasi decki prihvatili ovu komparaciju sa Stonesima. Nisam bas siguran da bi im legla. Anyway, Aco Dragas i Jutarnji rule! :mrgreen::lol:
    Procitajte na: http://jutarnji.hr/kultura/glazba/clana ... ,178066.jl

    Druže Gordane, puno hvala na ovom linku! :) Baš se ovih dana pitam je li Dragaš objavio recenziju i kakva su njegova razmišljanja. Inače sam prije cijenio Dragaša, ali onda je počeo pisat za pare pa sam ga otkantao. Ipak je u zadnje vrijeme malo vratio kredita, pogotovo s tekstom o koncertu Bruce Springsteena, koji je bio izuzetno iskren i nadahnut. Ova recenzija albuma je predobra. Sjajna. Usporedba sa Stonesima je po meni napravljena u skroz OK kontekstu. Znaš li možda kada je objavljena recenzija u tiskanom izdanju? I ne vidim koliko je zvjezdica zakeljio. Po tekstu bih rekao 4,5/5!? :mrgreen::D
  • _annie__annie_ Posts: 980
    snih wrote:
    Ova recenzija albuma je predobra. Sjajna. Usporedba sa Stonesima je po meni napravljena u skroz OK kontekstu. Znaš li možda kada je objavljena recenzija u tiskanom izdanju? I ne vidim koliko je zvjezdica zakeljio. Po tekstu bih rekao 4,5/5!? :mrgreen::D

    Gordan: Ovo sa Stonesima je bila mala zeka. Cini mi se da sam nedavno procitao neki intervju u kojem je, nemojte me totalno drzati za rijec, Eddie (ili Mike) izjavio nesto tipa "nadam se (ili siguran sam) da necemo postati kao (jebeni) Stonesi", a sve glede 20. rodjendana banda. A mozda sam sve samo umislio :lol:
    Kaj se recenzije tice, izlazi u sutrasnjem tiskanom izdanju (daklem, cetvrtak 1.10.). I da, potpuno si pogodio s ocjenom: ****1/2. :D:D
  • snihsnih Posts: 1,052
    Ne znam jesam li tak nekaj već rekao, ali toliko volim ovaj album da me sve strah - da me ne popusti! :) :!: :?: :geek:
  • snihsnih Posts: 1,052
    Evo još malo recenzija:

    http://www.dopmagazin.com/muz/review/pe ... lf-release

    vip.hr (Anđelo Jurkas) - ****

    Backspacer

    Jedan od zadnjih poštenih sveameričkih rock bendova devetim studijskim albumom ponovo ne bježi od prošlosti. Pače, hrabro kopa korijenje i veže ih na bendovski jezik. Ovaj su puta posegnuli do novog vala, surfajući pop vodama. Tako su morali riješiti što će s dušom Briana Wilsona i The Beach Boysa, te kako je upoznati s furioznom energijom Paula Wellera i The Jama.

    Frontmen Eddie Vedder je opušten, zabavan, emotivan, prijateljski i širom raširenih ruku spreman zgrabiti svijet. Pjeva iz dubine pluća nove pjesme vedrih nadahnuća. One koja je pronašao solo putujući soundtrackom za Sean Pennov "Into The Wild". The Fixer je čovjek koji rješava stvari. Nema više postgrungerske depresije i vitalnosti na način sumnjanja u sebe samog.

    U pola sata žestokih riffova, uptempa, ali i balada za grljenje, Pearl Jam ostaju pouzdanim i dragim prijateljima s kojima nećete zalud potrošiti prostor i vrijeme. Uloga instrumentalista u gradnji slika također nije nebitna, a povratak producenta Brendana O Briena nakon desetgodišnjeg izbivanja također je značajan podatak jer ih zvučno oslobađa tenzije rock and roll benda, dajući si oduška "puštati leptiriće" ne samo s hawajskih košulja, nego i onima koji bez LSD-a izletavaju iz trbuha, kada se baštine neki pozitivni i lijepi osjećaji.

    Pearl Jam ni ovim albumom ne rade revoluciju, ali zidaju kulu, solidnu, masivnu zvučnu građevinu, oko koje će se jednog dana okupljati svi ljubitelji poštenih i korektnih rock and roll bendova. Onih koji ne bi svoju fascinaciju The Whom i sličnima mijenjali ni za svu zarađenu lovu na svijetu. Ili se to tako samo čini.
  • pajopajo Posts: 3,292
    snih wrote:
    Ne znam jesam li tak nekaj već rekao, ali toliko volim ovaj album da me sve strah - da me ne popusti! :) :!: :?: :geek:

    Ma čekaj, ozbiljno? :o :shock: Prvi glas... :mrgreen::lol:
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Gordan: Nisam se mislio danas vise javljat, ali nisam izdrzao. Na poslu sam, cekam prelamanje zadnjeg teksta, gledam na njemackom skysportu (bivsi premiere) emisiju o Ligi prvaka. I zavrsili oni spiku (Effenberg je njihov Bilic, Stimac, Zajec...), krene zavrsna spica s najboljim potezima dana, a glazbena podloga: THE FIXER!!! :D:D:D I jos ljudi to lijepo napisu. Glazba: The Fixer, Pearl Jam :mrgreen:
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Evo Force of Nature dozivjela krstenje u LA-ju, a odsvirase momci i Tremor Christ. :o

    Izgleda da su odlucili cijeli katalog okrenuti na ovoj turneji, strasno nesto.

    Poster
    200_Unnamed.jpg
    Death or glory!

  • siljosiljo Posts: 2,203
    Rijeka wrote:
    Evo Force of Nature dozivjela krstenje u LA-ju, a odsvirase momci i Tremor Christ. :o

    Izgleda da su odlucili cijeli katalog okrenuti na ovoj turneji, strasno nesto.

    Poster
    200_Unnamed.jpg

    joj joj... poster je mrak!

    a Tremor Christ :)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Rijeka wrote:
    Evo Force of Nature dozivjela krstenje u LA-ju, a odsvirase momci i Tremor Christ. :o

    Izgleda da su odlucili cijeli katalog okrenuti na ovoj turneji, strasno nesto.

    Poster
    200_Unnamed.jpg


    Ma đesi iskopao taj poster cijelo jutro ga tražim :shock: :geek:

    i opet mrak poster...ovo me nema kraja.

    Hvala na ovim linkovima i dobrim recenzijama, baš ih je lijepo čitati. Osječaš se ponosan kao da je riječ o tvojoj familiji ;)
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Rijeka wrote:
    Evo Force of Nature dozivjela krstenje u LA-ju, a odsvirase momci i Tremor Christ. :o

    Izgleda da su odlucili cijeli katalog okrenuti na ovoj turneji, strasno nesto.

    Poster
    200_Unnamed.jpg

    Gordan: Posteri mi nisu uza specijalnost, niti sam bas ludovao za njima, ali ovaj LA (a ja slab na plavu boju :P ) i onaj Salt Lake City (cista mistika :twisted: ) su mi totalni mrak. Jako mi se svidio i onaj rotterdamski (sjetih se mladosti i Sume Striborove :lol: ).
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Gordan: Vjerujem da ste svi vec vidjeli vijest, ali nisam odolio. :D
    http://www.nytimes.com/2009/10/01/arts/ ... .html?_r=2
  • siljosiljo Posts: 2,203
    _annie_ wrote:
    Gordan: Vjerujem da ste svi vec vidjeli vijest, ali nisam odolio. :D
    http://www.nytimes.com/2009/10/01/arts/ ... .html?_r=2

    #2 u Hrvatskoj :)

    http://www.hdu-toplista.com/

    edit: a pogledajte šund na domacoj listi :(
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • _annie__annie_ Posts: 980
    siljo wrote:
    #2 u Hrvatskoj :)

    http://www.hdu-toplista.com/

    edit: a pogledajte šund na domacoj listi :(

    Gordan: Jesi vidio simbol uz Backspacer? lista_rocket.gif Imam osjecaj da ce vec sljedeceg tjedna nasi decki svrgnuti kraljicu popa :mrgreen:
Sign In or Register to comment.