Pearl Jam in Zagreb!

1580581583585586860

Comments

  • RideRickRideRick Posts: 703
    pajo wrote:
    RideRick wrote:
    Is het niet verboden om in een andere taal dan het Engels te spreken :roll:

    Of is er een vertaalmogelijkheid :D
    Iva: as you can notice from your own post, it's not forbidden to post in other languages. why should it be? ;)

    if there's anything you want to ask, feel free to do so in English, we all speak it here! ;):)


    :lol:


    Was just wandering around this forum and came across this one.
    Couldn't make anything of what you all where writing... :lol:

    Did not see any other topic in German or Dutch or French so just a little joke...

    But Pearl Jam is bigger then our planet, if there is life outside they will love this band too... 8-)
    | Pinkpop 1992 *BEST EVER | Rotterdam 1993 | Amsterdam 1996 | Pinkpop 2000 | Arnhem 2006 | Nijmegen 2007 | Rotterdam 2009 | Nijmegen 2010 | Amsterdam I + II 2012 ** | Amsterdam Eddie Vedder Solo 2012 First European Concert *EPIC*| Amsterdam I + II 2014 | Amsterdam Eddie Vedder Solo 2016 night I  | Amsterdam I + II 2018 | Amsterdam I -> Canceled  +  II 2022 *EPIC
  • pajopajo Posts: 3,292
    RideRick wrote:
    Couldn't make anything of what you all where writing... :lol:

    Did not see any other topic in German or Dutch or French so just a little joke...

    Iva: Ok, so our thread is in Croatian, I'm pretty sure there's one in Slovenian, one in Hungarian and there was one in Italian but it didn't stick. The languages you mention are not here probably bcs they post in their own forums, like the Portuguese for instance...
    Would be nice if we had more threads in different languages though so I recommend you start one in Dutch! :D What say you? The Rotterdam show was amazing and there was tons of 10c there so I'm sure you'd have plenty to write about!
    RideRick wrote:
    But Pearl Jam is bigger then our planet, if there is life outside they will love this band too... 8-)

    agreed! :mrgreen:
  • pajopajo Posts: 3,292
    Moment iz Rotterdama kad Ed rukama gestikulira kako mu je skroz OK da smo mu zabili transparent u facu i onda povjesno rukovanje sa zenom mi :mrgreen:

    http://www.youtube.com/watch?v=LBdzf7x3OKw vrijeme - 4:39
    http://www.youtube.com/watch?v=lnX2oEOFgLI vrijeme - 0:06
    http://www.youtube.com/watch?v=Hl4JBD6TmhM vrijeme - 4:07
  • pajopajo Posts: 3,292
    pajo wrote:
    i onda povjesno rukovanje sa zenom mi :mrgreen:
    Iva: why, oh why did I ever wash my hand again?!? :mrgreen:

    btw, ne znam onklen ovo, ali jedna cura je na svom FB napisala ovo: They are rumoured to be coming to Europe next year (hoping Spain, Italy, Portugal). Pa živi bili pa vidjeli... :D
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: pojavio se spot za Fixera, onaj s nezaposlenim glumcima. spot je dosta bezvezast, a ti jadni glumci stvarno nisu fanovi rocka, bar ne neka teta koja se izvija u prvom redu na The Fixer. siročica, bila bi pregažena nakon 10 sekundi da je to stvarni koncert... :) anyway, poslali smo vam ga na mail pa pogledajte.
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: jao, jao, jeste vidjeli vi taj Toronto? boli glava! presetova koliko nećeš!

    ajde postat ćemo ovdje setlistu da ovi koji su na moru i checkiraju samo naš thread isto vide to čudo. navodno je Ted Leo bio zadržan na aerodromu pa su momci odlučili sami zabavit publiku, skoro pa svatko sa svojim presetom:

    Ed's Preset: Needle and the Damage Done, Sugar Mountain

    Mike's Preset: Unknown song about his daughter, Greatest Waterfall

    Stone's Preset: Can't Put Your Arms Around a Memory.

    Jeff and Eddie: Bee Girl

    Main Set: Of The Girl, Corduroy, Severed Hand, Why Go, Brain Of J, I Am
    Mine, The Fixer, Given To Fly, Off He Goes, Even Flow, Unemployable,
    Faithful, Down, Got Some, Half Full, Lukin, Not For You/(Modern Girl), Do
    The Evolution

    Encore 1: Inside Job, Wishlist, Black/(We Belong Together), Alive

    Encore 2: Small Town, Wasted Reprise, Betterman/(Save It For Later), Porch,
    Rockin' In The Free World
    Soundcheck: Of The Girl, All or None, Off He Goes, Life Wasted, Wasted
    Reprise.
  • siljosiljo Posts: 2,203
    pajo wrote:
    Iva: jao, jao, jeste vidjeli vi taj Toronto? boli glava! presetova koliko nećeš!

    Main Set: Of The Girl

    damn it! hocu to :)

    nego, evo sto Brad kaze o Manchester posteru:

    "And for those who have asked, the concept does have to deal with the black
    swan theory, or rather the fabricated appearance of the black swan theory.
    They tell us what is happening with the world economies is a black swan,
    something thought to be impossible to exist or to ever come to pass, something
    no one could have anticipated... yet it's not too hard to see that when that
    swan goes in the water, it was never black to begin with...

    " I am afraid the ordinary citizen will not like to be told that the banks can,
    and do, create money... And they who control the credit of the nation direct
    the policy of Governments and hold in the hollow of their hands the destiny
    of the people."
    - Reginald McKenna, 1924 (Chancellor of the Exchequer of the Bank of England
    from 1915-1916)"

    edit: a vid' Toronto postera http://www.artillerydesign.com/main.php ... id=94&pg=0
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    Evo i mene malo...
    ne mogu nis pametno rec, mislim da su navise rekli Iva i Mario, super review-ove pisu :)
    Jos uvijek slazem sve puzzle sa turneje, eto slike stavljam na fb pa cete vidjeti barem ono sto sam ja vidjela...mozda vam tako najakse prenesem svoj dozivljaj svega...
    :)
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Na 3 stranici smo pa samo par rijeći tek tako da nas vratim na prvu.

    http://www.expressobeans.com/public/detail.php/108197
    Toronto poster je zakon ali ovaj od sinoć Chicago je tako loš da je to meni horor, možda ga čak ne bi ni ja kupio to vam sve govori. Amet ga je radio i vidi se, mislim da ima veze sa nekim njegovm frendom, nisam siguran.
    Tema je košarka pa možda se Pajo tebi i svidi :?
    http://cgi.ebay.com/PEARL-JAM-POSTER-CH ... 286.c0.m14

    Bog Anica, vidio sam toj link, super je. javim ti se čim stignem napisati nešto više od 2 rečenice.

    Što ćemo raditi sa new edition majicama?????
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • siljosiljo Posts: 2,203
    http://www.expressobeans.com/public/detail.php/108197
    Toronto poster je zakon ali ovaj od sinoć Chicago je tako loš da je to meni horor, možda ga čak ne bi ni ja kupio to vam sve govori. Amet ga je radio i vidi se, mislim da ima veze sa nekim njegovm frendom, nisam siguran.
    Tema je košarka pa možda se Pajo tebi i svidi :?
    http://cgi.ebay.com/PEARL-JAM-POSTER-CH ... 286.c0.m14

    Toronto je super, sutra je kod Klausena na prodaji u 1pm PST...

    onaj kosarkas je prelosh :?
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    hej svima!
    evo i mene s mora, berlin mi se iz ove perspektive čini k'o daleka prošlost. :)
    koncert je bio odličan, šteta što nisam mogla baš to i fizički pokazati. :) objašnjenje u sljedećem paragrafu:
    pajo wrote:
    Bila je tek poneka malo trudna PJ fanica koja je još k tome i putovala, ali onda presjedila cijeli koncert (osim Brother :D ).
    :mrgreen:

    bilo je super sve vas vidjeti, nadam se skorom meetupu u domaji.
    još jednom sve pohvale paji i ivi na super osvrtima na koncerte! :)
  • lesteslestes Posts: 959
    :shock: čestitam!!!!! :):):)


    eh da.. zavidim vam svima. al mislim da to nije potrebno reći ;)
  • pajopajo Posts: 3,292
    I&M: upravo smo preslušali sve spoliere od svih stvari s novog albuma i onak' malo smo ludi od toga koliko nam se sviđa!!! :mrgreen:

    Iva: ja sam sad čak ful i za to da im micekima album što prije iscuri negdje na netu. pare sam im već dala kad smo pre-orderali album pa ko' će sad dočekat dok ga sobovi u Malmo, Sweden spakiraju i pošalju! :lol:

    (a ne, miceki, ne želim im to...ipak ne... :) )
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: osim toga, malo servisnih informacija:

    1. za novu ediciju majica smo svakako. Sid i ja smo vršile političke pritiske na turneji da se u ženske boje majica ubaci i ljubičasta/fuchsia i obećao nam je udovoljiti. :mrgreen: Niko, čim ti uloviš vremena za bavit se narudžbama, samo reci pa će pajo uspostavit novu tablicu! :)

    2. računajte svi na neki meet-up u rujnu (nema izmotavanja osim ako niste npr. u Brazilu ;) ). Niko bi trebao doći, a onda valjda Sid i Viktor isto moraju pa možemo ako bude još uvijek lijepo vrijeme neki outdoor venue ili indoor venue tu kod nas doma. :) Kad Niko javi kada stiže bumo se dogovorili, ali svi računajte da nema markiranja. ;) A ako dotad procuri album možemo održat i premijerno preslušavanje! :D
  • siljosiljo Posts: 2,203
    elcielo wrote:
    hej svima!
    evo i mene s mora, berlin mi se iz ove perspektive čini k'o daleka prošlost. :)
    koncert je bio odličan, šteta što nisam mogla baš to i fizički pokazati. :) objašnjenje u sljedećem paragrafu:
    pajo wrote:
    Bila je tek poneka malo trudna PJ fanica koja je još k tome i putovala, ali onda presjedila cijeli koncert (osim Brother :D ).

    :):):):):):):):):)

    za svaki mjesec po jedan smajli... nema smisla po tjednima ;)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • _annie__annie_ Posts: 980
    niko, hvala :D

    kad se odlučite na štampanje nove edicije majica, računajte i na nas - svakako bismo uzeli jednu žensku i jednu mušku :)
    pratimo vas pa ćemo se uključiti kad dođe vrijeme za narudžbe, ako i prije ne budemo imali nešto pametno za reći :mrgreen:
  • pajopajo Posts: 3,292
    Tema je košarka pa možda se Pajo tebi i svidi :?
    http://cgi.ebay.com/PEARL-JAM-POSTER-CH ... 286.c0.m14

    Pa moram priznati da je poster ful bezveze in terms of umjetnost :mrgreen: ...ali je meni skroz zakon ovaj retro-baskeball look :oops: :mrgreen:
    Toronto cim sam vidio sam rekao da ce se Niko raspametit... :)

    Chicago II opet ima onu Picasso skulpturu sa Edovog postera?
    http://2.bp.blogspot.com/_qvWxg-8A3Pg/S ... 4-1836.jpg
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    oj ano,

    čestitamo i sintija i ja! to je stvarno prekrasna vijest!!! :lol::lol::lol:
    i jedva čekamo da se opet svi vidimo!!!! :)

    i da kao vođa razbijačica poželim dobrodošlicu novoj ekipi, s napomenom da se s nama mogu osjećati sigurno!!! znam da to njoj sad bezveze zvuči kad glavne razbijačice nisu bile s vama na turneji, ali skužit će ona već... 8-)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • siljosiljo Posts: 2,203
    evo price oko Chicago postera sa kosarkasem (pokupio sa Bugsa):

    Regarding tag "Happy Birthday to Jeff's Friend" listed on setlist below
    (also making connection with poster - also suggested below), here's a post
    from Gapers Block' Pearl Jam Chicago concert review:
    FYI, the Mike Richter who couldn't make it to the show was Jeff Ament's best
    friend. He was killed in Milwaukee this summer. He also graces the poster
    for the 8/23/09 show. He's in his college basketball jersey (he played for
    the College of Great Falls Argos). It's his body on Michael Jordan's legs.
    His initials (in reverse) are blacked out on the poster (RJM). Dozens of
    friends attended the show. Very powerful.
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: ste vidli kak je lijepi vinyl The Fixer?

    fixervinyl.jpg
  • Pozdrav svima!

    Nakon što sam pogledala sve slike i pročitala sve izvještaje s ove turneje (bravo Iva i Pajo! ;)), mogu samo reći da sam malo tužna što nisam mogla biti tamo s vama, makar na jednom koncertu. A tek kad sam pročitala da se Ed rukovao s našom prvom damom i da je tokom koncerta vikao 'Zagreb'... Green with envy. :mrgreen:

    Višestruke čestitke Ani Z. (btw, jesi promijenila inicijal? :)), naša mala PJ zajednica raste, a to je uvijek dobro.

    Majice izgledaju predobro i slažem se s idejom da se ubaci ljubičasta boja kao opcija kad se bude tiskala sljedeća runda. Ispričavam se na kašnjenju isplate, budem se čula s našim gosparom pa ćem da podmirim dugove. Samo da pitam kod koga su moje majice i bi li ta osoba bila voljna poslati mi ih tako da mogu guštati u njima? (ofkors, platim prekobarinu)

    Veeeeeeeeeliki pozdrav kolegicama peglačicama/razbijačicama! ;)

    P.S. Dobrodošli Samoborci!
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • E da, još sam nešto zaboravila... Na putu prema svom konačnom odredištu srela sam neke Amere i tak smo se zapričali, pročešljali sve teme od Tita, partije i Jugoslavije do Dubrovnika i Davora Šukera. I pitam ja njih "A iz kojeg ste grada?" Drum roll, please... "Iz Seattlea." :o I onda ja počnem hiperventilirat pa velim "Yes! Seattle! Pearl Jam! Pearl Jam! Moj najdraži terasa bend!" I tak pričamo o glazbi pa spomenemo Nirvanu pa Alice in Chains i veli meni lik da je živio u zgradi do Laynea i da ga je poznavao! Dupli :o:o ! Naravno, dotaknula sam ga. :mrgreen: Ali sam isto tako vrlo brzo oprala ruke, ipak ovdje vlada svinjska gripa.

    E da, i u ovom mom malom mjestu postoji neki lokalni bend za koji sam saznala sasvim slučajno kad sam bila vani prošli vikend. Uglavnom, sviraju predobre obrade pa mi je bilo toplo oko srca kad sam među njima čula "Alive", "Black" i "Rise".

    Btw, kad spomenem ljudima Pearl Jam (a spominjem ga puno), prva asocijacija im je "Last Kiss". Evo brazilske verzije http://www.youtube.com/watch?v=ypldM3G7Ad0
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • killroykillroy Posts: 739
    Wow, napokon...vratili su staru verziju In My Tree...i zvuci fantasticno!
    :D

    http://www.megaupload.com/?d=1WMXCVT3
  • RijekaRijeka Posts: 801
    http://www.youtube.com/watch?v=-B8fUGnKjoE

    da, ali meni bi in my tree vjerojatno bio genijalan i da ga femminem otpjevaju. Nemam nista protiv ni one verziju koju su vukli kroz zadnjih 10ak godina, recimo ona na LATG devedeju. Kod ove nove stare verzije mi jako fali Majkov solo na kraju pjesme :)

    Lani WMA i Who You Are, ove godine eto In My Tree..Jel to Matt ima nesto protiv ekipe koja masovno bitcha kako nije ni do koljena Ironsu? :mrgreen:
    Death or glory!

  • killroykillroy Posts: 739
    Da, to je istina....solo fali...sad ne znam jel ga svira, pa je stisan pa se ne cuje ili ga opce ne svira...
    Super je snimka. Totalno se vidi kako su ufurani u pjesmu svi.
  • RijekaRijeka Posts: 801
    hehe, Niko genijalac.

    Odnosi se na newsletter Be Craft-a, dragi nasi kupci odgledali smo 3 od 5 euro koncerata Pearl Jama :) . Zakon.
    Death or glory!

  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: ima u talijanskoj Repubblici simpa intervju s Edvardom, zapravo je vjerojatno dao taj intervju onaj isti dan kad i sve ostale, nakon izbora u SAD-u, ali u ovom ima dva preslatka momenta sa starijom kćeri mu, gdje frajer navodi dva trenutka koja su mu bila posebna oko male. Prvi je bio kad ju je 'uhvatio' da sama u sobi pleše na soundtrack Into the Wild, a drugi kad se mala vozila s mamom i bakom (punicom mu) u autu pa je baka pitala za neku stvar na radiju da li ju pjeva Ed, a mala je sa stražnjeg sica ispalila 'Ne, to je Cat Stevens'! A tata ponosaaaan! :D

    http://www.repubblica.it/2009/08/sezion ... ref=hpspr2
  • pajopajo Posts: 3,292
    Odlican clanak o tome gdje je i cime se bavi cijeli cast Singlesa...skroz cool:
    http://www.nydailynews.com/entertainmen ... .html#ph37
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    hvala na linku!

    ovo je zakon, pa nemreš vjerovat koliko cameo uloga od strane poznatih faca!!! :o
  • RijekaRijeka Posts: 801
    meet up? neki planovi, ideje? open ejr barbikju ili janjetina andr d peka, trebali bi nesto organizirati dok vrijeme ne odigra svoje. makar ne nuzno uz miris klope :D. ja voljan doci do metropole jednog vikenda, pocevsi od iduceg :)

    Prepoznajete li autora? tj. koautora?
    http://www.soundguardian.com/soundguard ... -londonu-/

    I ima li tko u planu odlazak na Mudhoney u 10-om?
    Death or glory!

Sign In or Register to comment.