Pearl Jam in Zagreb!

1379380382384385860

Comments

  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    pajo wrote:
    Iva: vidim da strahovlada mogu muža funkcionira očito samo kod nas doma...
    kad već pitate, meni in hiding definitivno nije među top 10 pa je logično da dođe na zadnje od prvih mjesta...swallow that! :)
    a ako već planiraš državni udar (ko što bi se moglo reći prema ignoriranju predsjedničkog autoriteta) daj mi bar najavi da stignem sve silne cipele koje sam nakupovala kao first lady skloniti na sigurno...;):D

    vidim, skrivamo se iza predsjedničkog imuniteta, ali ok... :) pajo je naš precjednik i točka! nema držanog udara!!! :)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • pajopajo Posts: 3,292
    jurasica wrote:
    vidim, skrivamo se iza predsjedničkog imuniteta, ali ok... :)
    Iva: tak je, strpi se do kraja mandata, ali ni onda nam nećeš ništa moći jer ćemo precjednik i ja emigrirat u npr. seattle ili na havaje! :D
  • snihsnih Posts: 1,052
    eto zavrila i igra...ja se moram malo osvrnit na svo to glasanje i ove pobjednicke pjesme jer me kopka to cijelo vrijeme...kao sta je juras rekla, ovo mi uopce nisu ni priblizno najboljim pjesmama, a to je po mom misljenju zbog nacina glasovanja odnosno sustava bodovanja...bez ikakve zamjerke snih.. to je samo jedan sustav koji bi ja usporedio sa necim u sportu sta je jako slicno...muski dio ekipe ce shvatit o cemu se radi..a valjda i zenski
    dakle svima poznata liga prvaka se do prije 10-ak godina igrala tako da su samo prvaci drzave mogli sudjelovat u ligi i onda je kao prvak europe bio jedan od prvaka drzave...npr. igrali bi rumunjski, bugarski i ne znam koji prvaci, a drugoplasirani iz italije, njemacke, engleske i sl. nisu mogli iako su puno bolji od svih ovih istocnih klubova...tako i sa ovim nasim pjesmama...ali sad je stvar drugacija tako da iz nekih drzava koje imaju jace klubove sudjeluje vise klubova...tako da mislim da ako bude koji put opet neka slicna igra, po mom misljenju bi trebalo napravit neki drugaciji sustav glasovanja...sve sam zakomplicirao psmtr...ali valjda me kuzite...u biti da skratim htjedoh reci da npr. na Ten-u ili Vs-u ima vise "dobrih" pjesama nego npr na Binauralu, ali samo jedna sa svakog albuma pobjedjuje pa bi trebalo nesto napravit da sa tih "jacih" albuma vise pjesama ide u zavsnicu...
    eto..ko je skuzio je skuzio...dosta filozofije za danas..


    Apsolutno se slažem s većinom ovih opaski!

    Što sam htio ovom igrom postići: zanimala me snaga pojedinih albuma, pa tako npr. koliko su jake u međusobno srazu 10-te stvari s albuma... Sad se to pokazalo... Kao što si rekao, definitivno na nekim albumima ima veći broj odličnih pjesama, dok su na nekim albumima neke malo manje dobre. I kao što rekoh, to se upravo i pokazalo.
    Još nešto, ovo je prosjek i kao takav naravno da se ne poklapa s privatnim preferencijama pojedinaca, ko što to Juras reče. :D
    Ono što slijedi nakon završetka glasovanja je to da ću napraviti ranglistu albuma po snazi pjesama, a pajo me molio da to napravim i za svakog glasača ponaosob, za što će mi trebati neko vrijeme, ali ću, budući da se ipak radi o precjedničkoj želji, naravno to bespogovorno učiniti.

    Također , ima i dalje... kako smo sad već odigrali tri različite igre, izvukao bih rezultate, bodovao pjesme i napravio novi liga sistem (dok se malo odmorimo). Uzeo bih u obzir nekih 50-60 pjesama i po bodovima iz sve tri igre ih smjestio u npr. 6 liga po 10 pjesama. Glasovanje bi bilo istovjetno ovome, samo što bi nakon prvog kruga iz prve lige ispale neke pjesme, na njihovo bi mjesto došle neke iz druge lige i tako dalje. Na taj način bi se dogodilo da se neke pjesme probiju iz nižih liga u više, a i bilo bi moguće da se njih više s istog albuma nađu u jednoj ligi. Tako bi se dobio realniji prikaz szvarnog stanja.

    Još se malo strpite, pričekajte rezultate i analize, pa bi mogli, ako će vam se dati odigrati jedno prvenstvo. :):D
  • asfoasfo Posts: 315
    1. mjesta

    Black (Ten)
    Rearviewmirror (Vs.)
    Footsteps (Lost Dogs - CD 2)
    In Hiding (Yield)
    Off He Goes (No Code)
    Better Man (Vitalogy)
    Love Boat Captain (Riot Act)
    Sad (Lost Dogs - CD 1)
    Inside Job (Pearl Jam)
    Light Years (Binaural)
  • Evo mene ipak nakon ludog dana malo tu. Sutra jos ludji dan...:rolleyes:
    Anyways, sorryte ne punom inboxu, Ana Z, zato sam i slala mail jer sam sumnjala da ce bit pun :D
    silversmile08@yahoo.com jos jednom ako opet bude pun, al trebalo bi bit ok...

    Vidim da ste se lijepo raspisali, neka neka, malo ste i oftopicarili, al ok,
    nije bed. :D Sve se ionako svodi nakraju na PJ pa onda dobro.


    Da sad, opet vas ja pitam: KAMO CETE ZA NOVU GODINU???
    Ja zasad nemam nis u planu. Vidim da je DOctor tu bio, pa ako ovo citas:
    Sarajevo nam je nazalost propalo. Nema vise mjesta u agenciji, a frendici mojoj
    se ne ide neorganizirano nikamo..:
    Sad, ako je tko voljan svejedno ici onaj vikend prije NG, onda se javite, jer je dosta kasno...Mozda bi Doctor malo mogao vidjet ako jos negdje ima mjesta. MOZDA.

    E da, Niko. LA poster je SUPER, odlican ko i svi ostali.
    Dodje mi da kad skupim pare zaprasim do dole na nekoliko dana i dam tvom
    master frameru da meni to sredi...ali otom potom... ;)

    I prije ngo zaboravim, hudicu saljem natrag ovaj tjedan (iz Slovenije) i mailali su mi da ce mi na stranu stavit jednu M. Ah, ajde, valjda ce sve bit ok. KAd mi dodje negjde u 2.mj, haha : O

    Ok, dosta mog iscrpnog izvjestaja. odoh ja spat, koma sam. (Ne bi se reklo po ovome, al jesam zbilja...)
    Laku NOC! :D
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • masnimasni Posts: 1,657
    Black (Ten)
    Sad (Lost Dogs - CD 1)
    Off He Goes (No Code)
    Footsteps (Lost Dogs - CD 2)
    Better Man (Vitalogy)
    Inside Job (Pearl Jam)
    Light Years (Binaural)
    Rearviewmirror (Vs.)
    Love Boat Captain (Riot Act)
    In Hiding (Yield)


    stvarno za nevjerovat neke stvari :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • I da, jos nesto, moram komentirat. MORAM :D

    IN HIDING
    Ljudi, pa to je pjesma nad pjesmama meni. Mislim, zadnjih nekoliko mjeseci, ako ne i par godina je najvjerojatnije meni top! :eek: :o

    A kad vidim ova rangiranja, srce me boli...zato nemogu ja to radit,...aaaa


    Zasto ste svi nekako sumnjicavi, znatizeljni sto ce mi vase adrese? :o
    VIdjet cete...ako budete dobri :p
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • Da sad, opet vas ja pitam: KAMO CETE ZA NOVU GODINU???

    nemam ni ja nista u planu, a kako nova godina u mom zivotu ne predstavlja nikakav poseban dan ni dogadjaj i s obzirom da sam zadnjih par prespavao mislim da ce mi boravak na korzu uz Laufer bit sasvim pristojan dozivljaj :D
    naravno da je uvijek otvorena opcija za neki neplanirani odlazak negdje..:D
  • masnimasni Posts: 1,657
    a sad da se vratim malo u zadnjih 7 stranica..

    onaj malac aka cask je prezakon.. pogotovo kad ga ne gledas, tj kad cujes samo glas :)

    zeppelini, auuu.. da je to stvarno bilo dozivjet.. dvd izlazi dogodine, to se mora imat.. kad sam vidio page-a kako je osijedio, a przi ga przi.. predobro :)

    whitesnake.. meni su jako super, pogotovo koncert "starkers in tokyo" (ako niste skuzili, otpadam na akustiku), a pogotovo sam jako slab na pjesme "don't fade away" i "soldier of fortune" :)

    sto se tice kraja igre, bit ce mi super zanimljivo vidjet rezultate.. ja bih volio da nam snih, pored ovih predsjednickih zamolbi ( ;) ), uvazi i jednu "iz naroda".. da napise ovih 10 kompilacija.. kompilacija prvih mjesta, drugih, i tako njih 10 po 10 pjesama (dobro, ona zadnje ce imat malo vise, ali skuzit ce on :) )

    to bi bilo onak, fino od njega nakon svega, a mislim da mu je to i najlakse napravit


    eto, pozdrav
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • masnimasni Posts: 1,657
    ja isto nemam nista, ali nista za novu.. ali nemam nikad do Bozica, tako da ni ova godina nece biti iznimka.. a na kraju se svi opet lijepo provedemo :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • RijekaRijeka Posts: 801


    Da sad, opet vas ja pitam: KAMO CETE ZA NOVU GODINU???
    Ja zasad nemam nis u planu. Vidim da je DOctor tu bio, pa ako ovo citas:
    Sarajevo nam je nazalost propalo. Nema vise mjesta u agenciji, a frendici mojoj
    se ne ide neorganizirano nikamo..:
    Sad, ako je tko voljan svejedno ici onaj vikend prije NG, onda se javite, jer je dosta kasno...Mozda bi Doctor malo mogao vidjet ako jos negdje ima mjesta. MOZDA.


    Laku NOC! :D

    Za novu godinu još uvijek nemam pojma, dobih nekakvu ponudu za nešto u Medulinu ali me baš to ne privlači...

    Sad, nije mi jasno kako misliš vikend prije NG...Ići u Sarajevo na doček NG vikend ranije pa ostat više dana do NG, ili otići pa ne dočekati NG u Sarajevu ali čisto da se ide...

    Laku noć i tebi...
    Odo i ja u horizontalu...
    Death or glory!

  • masnimasni Posts: 1,657
    @snih: krivo sam se gore u postu izrazio.. nisam mislio na kompilacije prvih, drugih, etc, nego 10 kompilacija kao "prva od prve, prva od druge, prva od trece, .., prva od desete".. pa onda druge od svih i to.. :)

    valjda sam se uspio pojasnit, hehe
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • snihsnih Posts: 1,052
    masni wrote:
    @snih: krivo sam se gore u postu izrazio.. nisam mislio na kompilacije prvih, drugih, etc, nego 10 kompilacija kao "prva od prve, prva od druge, prva od trece, .., prva od desete".. pa onda druge od svih i to.. :)

    valjda sam se uspio pojasnit, hehe

    To ti je Ten - Porch + Indifference! :D:D:D:
  • snihsnih Posts: 1,052
    Vidim da ste se lijepo raspisali, neka neka, malo ste i oftopicarili, al ok,
    nije bed. :D Sve se ionako svodi nakraju na PJ pa onda dobro.

    Najprije želim reći da sam slučajno kvoterisao baš ovu tvoju izjavu. Svi smo mi imali neka razmišljanja o oftopičarenju, ali mi je ovo bilo najsvježije!

    Moje je mišljenje da se više nitko ne bi trebao ispričavati zbog off topica.
    Oftopičarenje je po meni poželjno, jer omogućava da naš thread živi. Kada ga ne bi bilo, intenzitet komunikacije bi značajno pao, a i omogućava nam da razmijenimo mišljenja o različitim stvarima. Kad se ima što reći o PJ, kaže se, a isto tako o bilo čemu ostalom.

    Opasnosti da oftopičarenje potpuno istisne PJ teme je nemoguće i zato predlažem da se više nitko ne ispričava i neustručava pisati što god mu padne na pamet (u biti mislim da to i je tako - bistrim bistru vodu :D)!

    Živjelo oftopičarenje i PJ! :)
  • masnimasni Posts: 1,657
    pa to sam i ja rekao :) ali sam jos premlad da me se poslusa kao gospodina sudiju..

    @snih na istu temu drugi put: znam da je prvi ten+indifference, to se skuzi, ali ovi drugi od prvog, drugi od drugog..., pa treci od prvog, drugog etc ce biti izmjesani i zanimljivi..
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • snihsnih Posts: 1,052
    FINALE - 1. mjesta - rezultati

    1. Black (Ten) - 158
    2. Rearviewmirror (Vs.) - 103
    3. Footsteps (Lost Dogs - CD 2) - 103
    4. Better Man (Vitalogy) - 102
    5. Off He Goes (No Code) - 82
    6. Inside Job (Pearl Jam) - 77
    7. In Hiding (Yield) - 71
    8. Sad (Lost Dogs - CD 1) - 70
    9. Light Years (Binaural) - 58
    10. Love Boat Captain (Riot Act) - 56

    Slijedećih dana slijede podrobnije analize! :D
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    masni wrote:
    znam da je prvi ten+indifference, to se skuzi, ali ovi drugi od prvog, drugi od drugog..., pa treci od prvog, drugog etc ce biti izmjesani i zanimljivi..

    a na kojim si ti drogama danas? :)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • masnimasni Posts: 1,657
    opijen muzickom statistikom :) ajde ajde, priznaj da si skuzila ;)

    sad na 8om mjestu tek.. ajd bas jedva cekam te detaljnije analize..
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • evo malo zeppelin reunion

    kashmir (na 2:04 se vidi da je plant jos uvijek onaj stari)
    http://www.youtube.com/watch?v=QZxukPZ0pjA

    Stairway to heaven solo - nemam rjeci
    http://www.youtube.com/watch?v=aKh1jWyEoSM

    http://www.youtube.com/watch?v=HDYIKwml91g
  • masnimasni Posts: 1,657
    iskreno, malo mi steka ovaj solo.. mozda je sve do snimanja s fotica, ali nekako mi nije "to to".. a i plant je malo nizi bojom glasa, ali ne moze mu se uzet za zlo, ipak su ga godine dostigle..
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • lesteslestes Posts: 959
    nova godina u mom zivotu ne predstavlja nikakav poseban dan ni dogadjaj
    to vrijedi i za mene :) još ne znam kam idem. dal varaždin (mmm krevet :D),
    marof (fešta) il zagreb... il možda nekaj četvrto? ne znam. al znam da se
    uvijek ulijenim kad odem doma i nikam mi se neda... :D
    snih wrote:
    a pajo me molio da to napravim i za svakog glasača ponaosob
    kul, baš me zanima kak sam ja na kraju glasala :D:D
  • posto je vec proslo tjedan dana i tko je kupio gloriju je kupio jer je vise nema na kioscima vrijeme je da citljiva slika bude vidljiva svima...:D
    http://picasaweb.google.com/nothingman.c/Svasta04/photo#5143123676828710546

    i ovo sam izvukao negdje iz kucne arhive pa procitajte..
    http://picasaweb.google.com/nothingman.c/Svasta04/photo#5143123681123677858
    http://picasaweb.google.com/nothingman.c/Svasta04/photo#5143123685418645170
  • Jel se o ovom već pričalo? Ak je, sorry na ponavljanju... Dolje je copy/paste... Otkud? S Facebooka... :D


    "Sony izdaje PJ box, ofišli prvi pj box, ako ne brojimo Gorge (live)

    http://www.newmusictipsheet.com/page.php?id=crystal

    pod datum je naveden 12/02/2008, dakle za 2 mjeseca
    kolko sam vidio na službenom sajtu pja još ništa ne javljaju (tipično za tenclub)


    inace pošto je label izdavača sony legacy, za pretpostaviti je da će izdanje izgledati poput Clashovog, dakle sve singlice izbačene od strane pja na jednom mjestu (ponešto studijskih, alternativnih verzija i ponešto live verzija)

    uvid u singlice pja >> http://www.sonymusic.com/artists/PearlJam/chords/singles.html

    evo kako izgleda od The Clasha Single Box

    http://www.tokyomusicjapan.com/auction/ClashCDBox07.JPG "
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • masnimasni Posts: 1,657
    izgleda da ce biti mnogo dobro :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • elcieloelcielo Posts: 1,149

    jako dobar i vrlo suvisao tekst, ali neke stvari su mi :confused:

    - kakav sad pak 'reeink roink'???? halo?

    - nisam znala da neil youngova diskografska kuća nije željela potpisati PJ dečke na 'mirrorball'

    - vedder se nakon busheve prve pobjede odselio u kanadu? :confused:
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    inace pošto je label izdavača sony legacy, za pretpostaviti je da će izdanje izgledati poput Clashovog, dakle sve singlice izbačene od strane pja na jednom mjestu (ponešto studijskih, alternativnih verzija i ponešto live verzija)

    uvid u singlice pja >> http://www.sonymusic.com/artists/PearlJam/chords/singles.html

    e, ako ovo zbilja izdaju na taj način, ja neću znati što da radim.
    naime, meni fale sveukupno možda 3 ili 4 singlice, i ne znam bih li bila spremna sad zbog te 3-4 kupiti opet sve u duplo.

    hoće netko kupiti sa mnom jedan box, pa da se đoramo za ono što nam fali? ko sličice fudbalera? :D
  • elcielo wrote:
    jako dobar i vrlo suvisao tekst, ali neke stvari su mi :confused:

    - kakav sad pak 'reeink roink'???? halo?

    - nisam znala da neil youngova diskografska kuća nije željela potpisati PJ dečke na 'mirrorball'

    - vedder se nakon busheve prve pobjede odselio u kanadu? :confused:

    vjeruj mi da i meni te iste stvari nisu poznate bile ako su uopce tocne...pogotovo ova reeink roink...:D
    to me odmah asocira na ove dane kolinja po slavoniji :D:D
  • ali evo dokaz da se u zivotu svakim danom uci nesto novo :

    "Never fear, vinyl haters, there are also rare CD's in the collector's book. The first on the list is the infamous "Reenk Roink" CD, which was a first run pressing copy of "Ten" that was hand-decorated by the band (Jeff and Ed seem to have shared chores) and handed out to clubs, radio stations, etc. "

    a nasao sam da i na par mjesta pise da su se fakat tako zvali :D

    "The band considered the names Mookie Blaylock and Reenk Roink before plumping for Pearl Jam."
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    nikad čula.
    počinjem sumnjati u svoje okorjelo fanovstvo :D
  • nemoj mi nista govorit...kad se sjetim koliko sam tekstova na netu procitao, i ne znam sta ne kopao i iskopao o njima sad mi ovaj reenk roink dodje ko hladan tus..:D
Sign In or Register to comment.