Pearl Jam in Zagreb!

1380381383385386860

Comments

  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: ja isto nikad čula...doduše ja baš ne brijem na tu faktografiju, ali mislila sam da bar na razini prepoznavanja znam većinu podataka...
    prasci jedni! :D
  • hard_sunhard_sun Posts: 381
    ovo nikad nisam cuo:D
    al da se vedder preselio u kanadu - to mi je jos lani jedan mamin frend rekao:)
    ...the north is to south what the clock is to time...
    419 352
  • DoctorDoctor Posts: 256

    Da sad, opet vas ja pitam: KAMO CETE ZA NOVU GODINU???
    Ja zasad nemam nis u planu. Vidim da je DOctor tu bio, pa ako ovo citas:
    Sarajevo nam je nazalost propalo. Nema vise mjesta u agenciji, a frendici mojoj
    se ne ide neorganizirano nikamo..:
    Sad, ako je tko voljan svejedno ici onaj vikend prije NG, onda se javite, jer je dosta kasno...Mozda bi Doctor malo mogao vidjet ako jos negdje ima mjesta. MOZDA.

    Hej Sid, pa naravno da citam.. skoro uvijek sam tu, ali toliko pisete da vas jedva stizem pa i ne pisem puno..

    U Sarajevo ici organizovano? Pa ljudi ovo vam mali grad, pogotovo kada uzmemo u obzir gradsku jezgru tako da apsolutno nema potrebe za organizovanim prevozom.. Javite mi detalje kada bi htjeli doci (ako bi dolazili rpije NG), koliko bi vas bilo a ja cu vam pokusat srediti smjestaj u hostelu kod same Bascarsije sto je centar centara grada.. Cjena nocenja je 10 E koliko ja znam a prepostavljam da nije sve rezervisano za vikend prije NG..

    I sam sam zavrsio srednju turističku školu pa mi dosta raje radi po hotelima, i bez problema cu vam provjeriti slobodna mjesta za NG.. Samo mi okvirno recite koliko ste spremi platiti za noc i koliko bi ostajali?

    Inace, za BH uslove ovo je najskuplji grad, ali ipak puno jeftiniji od npr. Zagreba.. Tako da mozete jeftino jesti i u prodavnicama se dobro snadbjeti.. za lokanje po kafanama vam ipak treba maalo dublji dzep..

    Vezano za glasanja..
    Bez obzira koliko su nerealna, opet je dokazano da je Ten (i među najvecim fanovima) najbolji, najslusaniji i naj evergrinastiji album.. :) I neka je tako :)
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • DoctorDoctor Posts: 256
    Zaboravih pozdravit ekipu pa eto imate svi mahanje!!

    Niko, aka dubrovački dizajneru, totalno si cool u Gloriji.. Svaka čast! :)
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • snihsnih Posts: 1,052
    Ovako smo izglasali - ovo je konačni rezultat svih ovih glasanja:

    1. Ten - 9,91
    2. Vs. - 9,08
    3. Pearl Jam - 6,42
    4. Vitalogy - 5,75
    5. No Code - 5,67
    6. Yield - 4,75
    7. Binaural - 4,67
    8. Riot Act - 3,33
    9. Lost Dogs - 3,09

    Ako nekog zanima, objasnit ću kako sam dobio ove brojke! :D:)

    Za pojedinačne glasače će mi trebati malo vremena.
  • snihsnih Posts: 1,052
    Imam pitalicu u vezi liste albuma:

    Izbacite uljeza! :D
  • hard_sunhard_sun Posts: 381
    Pearl Jam:D

    Jel tako sefe?:)
    ...the north is to south what the clock is to time...
    419 352
  • pajopajo Posts: 3,292
    snih wrote:
    Izbacite uljeza! :D
    I&M: Pearl Jam :D

    a zakaj si Lost Dogse spojio u jedan? Kao, jedna su glazbeno-umjetnička ideja ili što? :D
  • lesteslestes Posts: 959
    pajo wrote:
    a zakaj si Lost Dogse spojio u jedan? Kao, jedna su glazbeno-umjetnička ideja ili što? :D
    uzeše mi riječi iz usta... :D
  • snihsnih Posts: 1,052
    pajo wrote:
    I&M: Pearl Jam :D

    a zakaj si Lost Dogse spojio u jedan? Kao, jedna su glazbeno-umjetnička ideja ili što? :D

    Pa rekao bih da je to jedna cjelina, ako se to tako može nazvati s obzirom na vrstu umjetničkog djela i način sastavljanja. Samo je nemogućnost snimanja velike količine audio zapisa na jedan medij uvjetovala izdavanja materijala na 2 komada istoga.

    U natjecanju sam ih vodio kao dva albuma radi jednostavnijeg postupka.

    Inače mogu dati oriđiđi rezultate:

    1. Ten - 9,91
    2. Vs. - 9,08
    3. Pearl Jam - 6,42
    4. Vitalogy - 5,75
    5. No Code - 5,67
    6. Yield - 4,75
    7. Binaural - 4,67
    8. Lost Dogs - CD 2 - 3,42
    9. Riot Act - 3,33
    10. Lost Dogs - CD 1 - 2,75
  • snihsnih Posts: 1,052
    Precjedniče, nadam se da ste sada zadovoljni! :)
  • masnimasni Posts: 1,657
    haha, super.. po mom ukusu bi mozda yield bio malo jos gore, ali kao da je bitno to.. sve se slusa, afkors :)

    nema snih zurbe za ostale obrade, kad dodju dodju :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • pajopajo Posts: 3,292
    snih wrote:
    Precjedniče, nadam se da ste sada zadovoljni! :)

    Hmmm...daj mi jos samo izbaci poredak prvih trecina svakog albuma od najbolje do najgore, usporedbu sporih odnosno brzih stvari po albumima i izmedju albuma, prosjecno odstupanje svakog od glasaca od ukupnih rezultata po albumima, korelaciju izmedju glasanja poslije ponoci i rezultata ostvarenih od strane pjesama sa Mikeovim solazama duzim od 30 sekundi...i to je u principu to...za sada :D:D:D
  • Evo i mene nakratko prije spavanja ... :o

    Ante, onu Sondu moram i ja negdje doma imat...u arhivi :D
    A da, svega pise, al ono za Reenk Roink mozete naci na super
    stranici http://www.thofeetthick.com
    tamo ima zbilja super clanaka, zanimljivosti, i dosta onako zescih detalja iz
    povijesti benda, pa tako pise i sve o ovom Reenk Roinku :)
    O tome sam citala davno, no znam da sada ti originali (rucno napisani by Jeff na CD) vrijede bogatsvo, i da kad se pojave na ebayu, prodaju se za velike pare...

    Snise, slazem se s tobom, ma ja se volim malo zezat s tim ispricavanjem zbog oftopicarenja, haha. Al naravno da nam treba malo drugih tema koje se ne doticu direktno PJ-a, no mi smo svi pametni pa se vratimo uvijek na isto, ne?

    Doctore, jos cu vidjeti za Sarajevo. Zasad sumnjam da je nova godina u igri (jos uvijek) no neko proljece i produzeni vikend..e, to bi mogli! Pa se onda sigurno cujemo i vidimo. A super bi bilo kad bi do onda Dredis i njegov bend sto napravili, pa da se ekipica skupi dolje za vikend u Sarajevu i PJ cover band gazu!
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • dreadisdreadis Posts: 109
    A super bi bilo kad bi do onda Dredis i njegov bend sto napravili, pa da se ekipica skupi dolje za vikend u Sarajevu i PJ cover band gazu!

    Da se javim...da ne kazete da sam ispario u havu! :)

    Bend radi...Zbog raznoraznih obaveza, svirku/e ocekujte poslije NG-e...Tuzla, Sarajevo i Mostar su u planu za BiH...a za Cro/Srb cemo jos da vidimo!!

    peace&love
    ***
    '96_londonx2
    '00_salzburg_ljubljana_verona_milano
    '06_bologna_verona_milano_torino_pistoia_zagreb

    My trading page: http://db.etree.org/dreadis
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    dreadis wrote:
    Da se javim...da ne kazete da sam ispario u havu! :)

    bok dreadis!

    zaintrigirao me tvoj sig, vidim da si '96. bio na PJ u londonu pa me zanima kako si ih uspio tada vidjeti?

    nemoj me krivo shvatiti, ali znam da je tada bio čisti SF posjetiti london, što zbog vize, što zbog para itd.

    pliz, podijeli s nama to iskustvo :)
  • snih wrote:
    Pa rekao bih da je to jedna cjelina, ako se to tako može nazvati s obzirom na vrstu umjetničkog djela i način sastavljanja. Samo je nemogućnost snimanja velike količine audio zapisa na jedan medij uvjetovala izdavanja materijala na 2 komada istoga.

    U natjecanju sam ih vodio kao dva albuma radi jednostavnijeg postupka.

    Inače mogu dati oriđiđi rezultate:

    1. Ten - 9,91
    2. Vs. - 9,08
    3. Pearl Jam - 6,42
    4. Vitalogy - 5,75
    5. No Code - 5,67
    6. Yield - 4,75
    7. Binaural - 4,67
    8. Lost Dogs - CD 2 - 3,42
    9. Riot Act - 3,33
    10. Lost Dogs - CD 1 - 2,75


    Ovo lista mi sasvim odgovara Binarual i Riot Act na lošijim su pozicijama i kod mene, naravno TEN i VS sa PJ albumom su mi naj.....ja sam happy sa ovim :D

    Danas sam isprintao jedan poster Milano, a Pulu ovih dana moram mijenjati, nikad zadovoljan, može bolje.

    Jučer sam naručio još jedan LP Ten (imam negdje 3/4 LP albuma samo ih moram naći) Aquarius je izbacio novo izdanje Ten a nekoga zanima za sto kuna dobar komad kolekcije.

    A za taj Reenk Roink sam čuo jer se spominje i na Temple of the Dog albumu na coveru.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • masnimasni Posts: 1,657
    bijah danas u SC-u da vidim jel ima sta za zaradit za poklone, kad ono odjekne iz kafica kraj studentske sluzbe "national" svom silinom.. predobro.. samo smajl na facu iako nisam nasao nikakav poslic :) / :( .

    i btw, pitah u dirty old shopu za hoodiece; jos ih nisu dobili, i lik mi se bezrazlozno ispricavao sto kasne (jer je rekao za dva tjedna tjedan dan prije nationala) iz amerike.. ja ga gledam.. pa gdje bi bili kad bi sve sto narucimo od tamo doslo za 2 tjedna.. evropa, brate :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • snihsnih Posts: 1,052
    Htio bih samo pohvaliti amere sa T-shirt.com jer su dostavili lijepu PJ majicu koju mi je supruga naručila za rođendan za 12 dana i to nam je došlo direktno doma i nismo platili nikakve carine i slično! :)
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    snih wrote:
    Htio bih samo pohvaliti amere sa T-shirt.com jer su dostavili lijepu PJ majicu koju mi je supruga naručila za rođendan za 12 dana i to nam je došlo direktno doma i nismo platili nikakve carine i slično! :)

    imaš rođendan na božić?

    isusek :D
  • snihsnih Posts: 1,052
    elcielo wrote:
    imaš rođendan na božić?

    isusek :D

    LOL

    Ma, nemam! Rođendan mi je 30.11. Htio sam zapravo reći da je majica isporučena za 12 dana od trenutka narudžbe!:):D:D
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    snih wrote:
    LOL

    Ma, nemam! Rođendan mi je 30.11. Htio sam zapravo reći da je majica isporučena za 12 dana od trenutka narudžbe!:):D:D

    pitija, oh, pitija!

    :D
  • dreadisdreadis Posts: 109
    elcielo wrote:
    bok dreadis!

    zaintrigirao me tvoj sig, vidim da si '96. bio na PJ u londonu pa me zanima kako si ih uspio tada vidjeti?

    nemoj me krivo shvatiti, ali znam da je tada bio čisti SF posjetiti london, što zbog vize, što zbog para itd.

    pliz, podijeli s nama to iskustvo :)

    Pokusat cu biti sto kraci:

    Nakon rata, buraz i ja smo otisli studirati u UK, on '95, ja '96. PJ je bio na No Code turneji i na Wembley dosao krajem Oktobra (ja tek mjesec dana bio u UK). Karte za obadvije noci su se prodale za nekih 30-ak minuta jos u Avgustu. No, to nije zaustavilo Anesa i mene da se zapicimo putem Londona sa sjevera Engleske. Da skratim pricu, mada je veoma interesantna, mi smo uspjeli obadvije noci kupiti karte na Box Office-u 60 min prije pocetka koncerta po originalnoj cijeni, 15 funti....istina je, tada je cijena bila oko 25 EUR :) Tada nije bilo Fan Club principa "kupis kartu, i ako je ne pokupis bice neiskoristena". Tada su se te karte prodavale dalje ako neko ne dodje po rezervaciju da ih pokupi.

    3 highlight-a te dvije noci:

    1 - Izlazak benda prvu noc, i prije Oceans-a Ed kaze: "The waiting is over...1, 2, 3, 4..."
    2 - Prvi put su tada odsvirali Smile
    3 - Drugu noc (bas prije Smile-a) Eddie silazi sa bine i urucuje meni i jednoj italijanki pored mene u prvom redu :) po trzalicu i kaze: "Hvala vam sto ste ponovo dosli, nadam se da cemo se ponovo sresti"......PRICELESS!!! Mozete zamisliti reakciju 18-godisnjeg bosanca tada!!! I sada se najezim kada se sjetim toga!!

    Eto...to je bila kratka verzija, mada ima jos mnogo anegdota vezanih za te dvije noci!!

    Peace&Love
    ***
    '96_londonx2
    '00_salzburg_ljubljana_verona_milano
    '06_bologna_verona_milano_torino_pistoia_zagreb

    My trading page: http://db.etree.org/dreadis
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    dreadis wrote:
    Eto...to je bila kratka verzija, mada ima jos mnogo anegdota vezanih za te dvije noci!!

    Peace&Love

    jooooj, daj ispričaj cijelu priču jednom kad budeš imao vremena.

    meni je to PJ razdoblje (sredina 90-ih, vitalogy, no code...) baš nekako mistično...

    i čuo si smile! dva puta! uffff
  • dreadisdreadis Posts: 109
    elcielo wrote:
    jooooj, daj ispričaj cijelu priču jednom kad budeš imao vremena.

    meni je to PJ razdoblje (sredina 90-ih, vitalogy, no code...) baš nekako mistično...

    i čuo si smile! dva puta! uffff

    Evo jos malo:

    - Mi smo krenuli iz Yorka (sami sjever Engleske) busom oko ponoci, stigli u London oko 6 a.m...Odmah se uputili prema Wembley-u, i k'o budale :) docekali sabah sa jos nekoliko fanova. Odmah su se pojavili i skalperi koji su prodavali karte za tribine po cijeni od 100 funti...smijesno!!
    - Anes i ja smo se smjenjivali u redu/Box Office-u u nadi da cemo naci karte. Mislim da ce nas ona zena za pultom pamtiti cijeli zivot koliko smo bili dosadni :)
    - Bilo je STROGO ZABRANJENO crowd surfanje...vjerovali ili ne, sve surfere su istjerali napolje, tako da ih je po koncertu bilo 2-3.
    - Karte nisu cijepali, nego uzimali na ulazu, a na kraju koncerta su dijelili na izlazu ko je htio...Ja pokupio 10-ak karata i podijelio raji u Tuzli
    - Nismo planirali ostati i drugu noc, zbog manjka karata...ali, dobro je da jesmo inace prica ne bi bila savrsena
    - Nije se imalo previse para, pa smo otisli na Victoria Station da tamo na klupi spavamo. Medjutim, oko 01:00 su zatvorili stanicu i drotovi su nas istjerali napolje. Eh, sad...zamisli nas dvojicu koji u sitne sate hodamo najcrnjim (Jack the Ripper) ulicama i trazimo bilo kakav smjestaj?
    - U zivotu nisam bio vise gladan nego slijedece jutro...U Pizza Hut-u smo otisli na "eat all you can" buffet i nazderali se k'o stoka!!! Kako je bilo poslije toga u WC-u???....Nije za javnost! :)
    - Vezano za zadnju pricu...Eddie je pricao kako je gledao program o tome kako su rijesili kanalizacioni problem u Londonu, te kako su oni bili..."in the deep shit for a long, long time" :)
    - Prvi red obadva koncerta: 2 bosanca i 5 talijana
    - Tada sam imao veoma kratku kosu ofarbanu u plavo i rukavice bez prstiju koje sam koristio kao znojnice. Veoma ucinkovito :)
    - Za dvije noci, ispucali smo oko 5 filmova....Bolesno, znam...Ali, tada nisu postojali digitalni fotoaparati!

    Eto...
    ***
    '96_londonx2
    '00_salzburg_ljubljana_verona_milano
    '06_bologna_verona_milano_torino_pistoia_zagreb

    My trading page: http://db.etree.org/dreadis
  • pajopajo Posts: 3,292
    Svaka čast dreadis tebi i burazu. Vrhunska PJ priča!
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    http://www.vip.hr/sp/index?origurl=/sp/show%3Fidc%3D25000589%26idnews%3D97315

    super kolumna najdražeg mi pomotora koncerata :)

    the national je povod, ali ne i tema :)

    +

    recenzija koncerta the national s iste stranice, promakla nam je u onoj postkoncertnojeuforiji, a baš se lijepo podsjetiti:

    http://www.vip.hr/sp/index?origurl=/sp/show%3Fidc%3D25000583%26page%3D%26idnews%3D95082
  • siljosiljo Posts: 2,203
    dreadis wrote:
    ...
    Eto...to je bila kratka verzija, mada ima jos mnogo anegdota vezanih za te dvije noci!!

    Peace&Love

    :)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • lesteslestes Posts: 959
    ajme, super mi je bilo čitati ova iskustva iz '96e :)

    malo opet na ratm. na još jednom festivalu sviraju - pinkpop
  • shelashela Posts: 657
    snih wrote:
    Ovako smo izglasali - ovo je konačni rezultat svih ovih glasanja:

    1. Ten - 9,91
    2. Vs. - 9,08
    3. Pearl Jam - 6,42
    4. Vitalogy - 5,75
    5. No Code - 5,67
    6. Yield - 4,75
    7. Binaural - 4,67
    8. Riot Act - 3,33
    9. Lost Dogs - 3,09

    Vis nebi rekla da ce Lost Degz bit zadnji al eto nesto je moralo bit i na 9. poziciji ;).

    Puno hvala na organizaciji i rezama and all that grunge :)
Sign In or Register to comment.