Pearl Jam in Zagreb!

1298299301303304860

Comments

  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    U stanu pripremam moju malu sobicu (imamo jednu viška) Pearl jam teatar :D 16 postera u 7 kvadrata, tv gdje će se samo novi dvd vrtjeti a djeci će strogo biti zabranjen ulaz :D

    niko, nemoj se zajebavati... moraš djecu obrazovati s najmuzikom na svijetu.... njih bi trebalo obavezno poslati svaki dan u SUPER SOBU!!! :) si vidio malog janka?
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • jurasica wrote:
    niko, nemoj se zajebavati... moraš djecu obrazovati s najmuzikom na svijetu.... njih bi trebalo obavezno poslati svaki dan u SUPER SOBU!!! :) si vidio malog janka?

    Ma naravno da ču ga peglati sa PJ i da ćemo se družiti zajedno u toj sobi ali čisto da se zna da je soba samo za tatu i kad budu dolazili gosti spavat će u toj sobi :D
    Danas Jan kad je došla iz škole u radionu vidjela je novi poster koji mi je stigao rekla da bi i ona takvog u svoju sobu, da joj je taj najdraži :)

    http://www.expressobeans.com/public/detail.php/38027#
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • pajo wrote:
    Iva: frikovi obojica - i moj pajo i siljo! :D:D:D

    Neka, neka samo daj nogometa...kakav bi to svijet bio bez PJ i nogometa...koja tuga.
    Jedva čekam da krene nova sezona Lige Prvaka :D:D

    Za koga navijate, amo da čujem???
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • A kako sam znala da je jedan od Boston postera :) Ti su uvijek super :)
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Neka, neka samo daj nogometa...kakav bi to svijet bio bez PJ i nogometa...koja tuga.
    Jedva čekam da krene nova sezona Lige Prvaka :D:D

    Za koga navijate, amo da čujem???

    Forza magico Milan :D

    Živio offtopic
    Death or glory!

  • Ne znam jel ste vidli, al evo jos nekih clipova iz Zagreba


    Cijeli Given To Fly
    http://www.youtube.com/watch?v=9GdyDrTSrp0

    Cijeli World Wide Suicide
    http://www.youtube.com/watch?v=LSbujfcMx8o

    Even flow
    http://www.youtube.com/watch?v=O_aC5_WR4fM
  • Ekipa iz Zagreba

    Znate li nekog tko radi okvire u vašem kvartu a da ima bogat izbor okvira paspartua boja i ostalo???
    Ovi moji u Dubrovniku uzimaju svi robu u jednog dobavljaća i svi imaju istu ponudu.
    Trebaju mi jake boje narančasta, krićavo zelena itd.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • snihsnih Posts: 1,052
    Ja ću ove godine drukat za Arsenal! Mlada momčad, napadački nogomet i Dudu! :)
    Inače, nekak mislim da će ove godine osvojit Čelzi! Iako...???
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: stavili su još klipova, fest dobri, pogotovo lukin acoustic :)
    http://www.pearljam.com/news/index.php?what=News#215
  • snihsnih Posts: 1,052
    pajo wrote:
    Iva: stavili su još klipova, fest dobri, pogotovo lukin acoustic :)
    http://www.pearljam.com/news/index.php?what=News#215

    Ja ludim!!! :( Nema šanse da pogledam ove klipiće u komadu! Ne znam je li to do mog kompa ili do čega... Nekak mi se čini da je streaming u banani. Inače, nemam problema s pregledavanjem bilo kakvih sadržaja, a i veza je skroz solidni adsl!!! Fuck!
  • killroykillroy Posts: 739
    snih wrote:
    Ja ludim!!! :( Nema šanse da pogledam ove klipiće u komadu! Ne znam je li to do mog kompa ili do čega... Nekak mi se čini da je streaming u banani. Inače, nemam problema s pregledavanjem bilo kakvih sadržaja, a i veza je skroz solidni adsl!!! Fuck!

    Meni isto, pas mater. Zato ih necu ni gledat kad je napreskokce. Cekam dvd.
    A probo i u internet exploreru i firefoxu...grrr...:)
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    ja ne mogu ni otvoriti. samo se pojavi prozor 'connecting', a od konektinga ništ.

    inače, slušam s ITW pjesmu 'setting forth' (nemam pojma otkud sam je skinula neki dan, pa ne mogu podijeliti link, sori, a i imam samo prvu minutu pjesme), ali pjesma je, kak bi rekli, 'sooooo 90's' :)
    fakat, k'o da je snimljena pa skoro i prije nego što se ed pridružio PJ-u.
    i da, jako mi se svidja :)
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    čitam svoj post gore, i ne mogu vjerovati da sam napisala 'prije nego se ed pridružio PJ-u'. hehehehehehe :D

    stvarno, ne znam što mi bi, mislila sam reći 'prije no što je ed došao iz san diega u seattle' :D
  • pajopajo Posts: 3,292
    snih wrote:
    Ja ću ove godine drukat za Arsenal! Mlada momčad, napadački nogomet i Dudu! :)

    Same here!!! Ovi ostali šampions još nisu ni svjesni tko je Dudu, ali ce ubrzo postat...
  • pajopajo Posts: 3,292
    Prije točno godinu dana u ovo vrijeme smo se lagano truckali prema Bologni na prvi show prošlogodišnje turneje...ah those were the days...

    09/14/06 - PalaMalaguti, Bologna, Italy
    support act: My Morning Jacket
    set: Elderly Woman..., Do The Evolution, Animal, Severed Hand, Given To Fly, World Wide Suicide, Save You, Even Flow, I Am Mine, Marker in the Sand, Green Disease, Daughter/(It's Ok), Alone, Whipping, Present Tense, Comatose, Porch
    first encore: Black, Better Man, Life Wasted, Alive
    second encore: Bu$hleaguer, Why Go, Baba O'Riley, Indifference
    TFT Notes: "It's OK", a song by Dead Moon, was added as a tag to "Daughter", with a chorus translated to Italian ("tutto Ok").
  • lesteslestes Posts: 959
    pajo wrote:
    Iva: stavili su još klipova, fest dobri, pogotovo lukin acoustic :)
    http://www.pearljam.com/news/index.php?what=News#215

    gledam klipove... fale mi koncerti!! jedva čekam dvd.
    a sad učit...
  • masnimasni Posts: 1,657
    lako napravit super intervju, kad je lik super :D
    di ste ekipa, sta ima? vidim klipovi se gledaju.. dogovoraju se neki koncertici, vidim i svoje ime tu (lol) :)

    iva, sretan rodjendan, jebi ga, tek sad sam na kompu ;)

    @ elcielo: skida se national s torrenta.. pa cemo da vidimo ;)

    mah svima
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • masnimasni Posts: 1,657
    meni se isto klipici konektaju s limesom u beskonacno...
    nego, mislim da mi niste odgovorili.. ako jeste, ispiricavam se na neobzirnom citanju vasih postova.. hoce li biti dvd iz italije na torrentima? tj jel imaju njihovi dvdi (originali naravno) neke zastite posebne ili ne? (sto ne mora nuzno biti prepreka (tako sam si lijepo sprzio rhcp live at slane original koji je imao, kao, zastitu- najjaci njihov koncert po meni)

    mah broj 2 :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Klipovi su mrak, meni se isto prekidaju na trenutak ali mogu ih vidjeti, ok.
    Lukin aqustic u sred bijela dana na vrhu arene...no price for that one :D

    Što se tiće lige prvaka, ja sam uvijek za moje talijane ali Arsenal mi je zanimljiv.
    Ja ustvari čekam bolja vremena kad će moja Fiorentina zaigrati opet :) i onda idem na Curva Fiesole među svoje :D
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Klipovi su predobri, Mike's tattoos mi je zakon, samo me zanima onaj njegov tattoo na leđima :)... Al za to ću valjda morati pričekati pošiljku ...

    Za dvd na torrentima, pretpostavljam da će se pojaviti uskoro po objavljivanju dvd-a, sve izroni pa vjerujem da će i ovo... I mislim da ne postoji nikakva zaštita koja se ne može probiti, i vista je cracknuta 15-ak dana nakon što ju je Bill predstavio :D...

    A ja upravo zgriješio i skinuo cd rip od ITW, kaže tip koji je uploadao da je "ripped from the bought cd", valjda je cd negdje izašao u prodaji :confused:... Ima i hidden track, i to je "Guaranteed" u Ed-ovoj hmm, mmm, uuu verziji ..zakon

    Ako netko treba link, još sam sat vremena u Rijeci pa mogu dat nekom na pm.. A onda pičim na krk i nema me par dana...

    Bog neka mi prosti grijehe :o




    I Milan je jedini klub za kojeg "navijam" od tog euro nogometa, moja jedina nogometna ljubav osim ovog ukletog kluba s Kantride...Ma uglavnom, samo da Chelsea ne napravi niš, tako ne volim taj klub i želim im da nikad ništa ne osvoje osim FA cup-a...Arsenal mi se čini kao perspektivna ekipa, ali ne predviđam im nekakav preveliki uspjeh ove sezone, kao uostalom nikome od engleskih ekipa. Izmislili su nogomet, ali u njemu imaju uspjeha 'ko Jamajka u zimskim sportovima..
    Death or glory!

  • snihsnih Posts: 1,052
    Hej, Rijeka! Ja bi linkić! :):)

    Fala unaprijed!
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    na bugs mailinglist je izašao kratki opis DVD-a, jer je neki tip s bugs-a ujedno i glazbeni kritičar, pa je valjda ranije dobio kopiju 'slike u okviru' (btw, nikako mi ne sjeda taj naziv DVD-a na talijanskom. što ja znam, previše mi zvuči k'o 'imidž u kornetu').

    uglavnom, napisao je brdo lijepih stvari o DVD-u, i naglašava da je redatelj dosta vremena posvetio fanovima iz raznih zemalja, pa se nadam da ćemo vidjeti naše.
    zapravo sam sigurna da hoćemo.
    nisu ostali neopaženi.
    no way.
    pogotovo ne sid :D
    joj, jedva čekam da to vidim.
  • siljosiljo Posts: 2,203
    elcielo wrote:
    na bugs mailinglist je izašao kratki opis DVD-a, jer je neki tip s bugs-a ujedno i glazbeni kritičar, pa je valjda ranije dobio kopiju 'slike u okviru' (btw, nikako mi ne sjeda taj naziv DVD-a na talijanskom. što ja znam, previše mi zvuči k'o 'imidž u kornetu').

    uglavnom, napisao je brdo lijepih stvari o DVD-u, i naglašava da je redatelj dosta vremena posvetio fanovima iz raznih zemalja, pa se nadam da ćemo vidjeti naše.
    zapravo sam sigurna da hoćemo.
    nisu ostali neopaženi.
    no way.
    pogotovo ne sid :D
    joj, jedva čekam da to vidim.

    evo i link na oriđiđi rivju:

    http://www.musicheadquarter.de/v1/dvd-reviews/pearl-jam-immagine-in-cornice-live-in-italy-2006_62.html

    edit: eh da, na njemačkom je, a ja znam reci samo "schmeiser" :D
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • snihsnih Posts: 1,052
    siljo wrote:
    evo i link na oriđiđi rivju:

    http://www.musicheadquarter.de/v1/dvd-reviews/pearl-jam-immagine-in-cornice-live-in-italy-2006_62.html

    edit: eh da, na njemačkom je, a ja znam reci samo "schmeiser"

    Puno hvala na ovom linku! :D

    Izgleda da ima dosta bodova koliko kužim! Ja sam prošao tri-četiri stupnja njemačkog prija cca. 10 godina, ali to je sada nedovoljno za razumijevanje recenzije kao što je ova.

    Ako je netko potkovan u njemačkom, mogao bi nam prevesti! :)

    Inače, slušam sauntrek - jučer tri puta, danas već drugi. Bum postal neki rivju na njemačkom kada mi se posloži.:D Zasada, vrlo dobro, onak finjak, za dame i malo stariju gospodu! :D:)
  • 2006 Pearl Jam se vratio nakon šest godina pauze po prvi put u Europu. Tako su održali i pet koncerata u Italiji: Bologna, Verona, Milano, Torino i Pistoia. I sa sobom su imali jednog starog prijatelja: Dannya Clincha, jednog od najtraženijih fotografa i snimatelja u području popularne glazbe kao i veliko g fana benda. 2003 Clinch je osnovao "Three On The Tree Productions" i snimao između ostalog sa Bruce Springsteenom, Dave Matthewsom, Ben Harperom ili Foo Fightersima. Opremljen Super-8 kamerom, kao i High-Definition-Equipmentom i svime što s time dolazi, vukao je sa sobom optičke elektronike na kofere od jednog mjesta do drugog. Rezultat je predstavljen u obliku "Immagine In Cornice" , Live-DVDu od 113 minuta o Pearl Jamovoj turneji kroz sjevernu Italiju.
    U tom kasnom ljetu prošle godine činilo se kao da se cijela zemlja sastoji od Pearl Jam fanova. U kafiću ili dizalu hotela, posvuda se naletavalo na sebi jednake. Upoznali smo mnogo ljudi iz cijeloga svijeta, zajedno sa (sa iznimkom Verone) veličanstvenim vremenom naravno uživali i u koncertima. Atmosfera je imala nešto magično, čarobno i nevejerojatno miroljubivo u sebi. Možda se tako nešto posebno doživi samo jednom u životu. Zato sam zahavlan Danny Clinchu za ovaj film. Jer on je uspio gotovo nemoguće: ovo jedinstveno putovanje i njegovu posebnu atmosferu zadržati u svojim slikama.

    DVD se također može pohvaliti briljantnom kvalitetom slike i zvuka. Visokoj kvaliteti Dolby 5.1 Surround Sounda potpomogli su i John Burton i Brett Aliason. Clinch je snimio bend iz svih mogućih perspektiva, jedna kamera visjela je čak i ispod krova pozornice. Snimke su dijelom i u slow-motionu, što također povećava intenzitet. Kombinacija od Live- i razasutog Behind The Scenes-Materijala je apsolutno uspješna. Intiman pogled na život benda i nijihovih fanova on the road!

    Možemo na primjer vidjeti pjevača Eddiea Veddera kao brižljivog oca sa svojom malom kćeri Oliviom, Band backstage pri spontanim promjenam setliste, u Tourbusu ili Gitarista Mikea McCreadya u razgovoru sa fanovima ispred jednog hotela u Bologni. Uopće je Danny Clinch posvetio mnogo mjesta fanovima, kao da je pokušao uhvatiti posebnu vezu između njih i benda. Oni su dijelom došli iz Izraela, Finske, Švedske ili nekog drugog mjesta i jednostavno se raduju što su tamo. Također ima i osobnih intervjua. Tako na primjer Mike McCready objašnjava značenje svojih brojnih tetovaža.

    I ima pogleda kroz ključanicu, koji se inače vide samo rijetko: Basist Jeff Ament pri vožnji skateboarda, Eddie Vedder sa svojim osobnim Bodyguardom Peteom Beatleom ili sa svojom prevoditeljicom, koja mu njegove izjave (koje je znao držati i na talijanskom) objašnjava ili Vedder i Keyboarderom Boomom Gasparom u katedrali u Pistoi pri jednom malo nespertnom dijalogu sa ravnateljem mjesne glazbene škole. Veličanstvena je scena, kad se Vedder i McCready prije koncerta u Veroni povuku na vanjski krug arene, improviziraju "Lukin" sa dvije akustične gitare i moraju se sami sebi smijati. Jako je lijepa i završna sekvenca, u kojoj se Eddie Vedder penje na katedralu u Pistoi, odande maše fanovima koji čekaju, zazvoni zvonima i vremešnu zgradu na kraju još i pomete. Za to vrijeme u pozadini svira obrada Tom Waitsove "Picture In A Frame" (engleski za "Immagine In Cornice"), sa njegovog albuma "Mule Variations" iz 1999. Snimka potječe iz koncerta u Milanu, gdje je Pearl Jam ovu stvar po prvi puta svirao uživo. I tako dolazimo i do glazbe.

    Da je Pearl jam izvanredan live-bend, je već dugo poznato. 13 stvari iz svake faze njihove karijere zastupljno je na DVD-u, dok rockastije stvari prevladavaju. Pravim će fanovima možda nedostajati neki raritet. Također bilo je još svijetlih točakau tih pet koncertata, koje bi čovjek isto rado vidio tu. Ali to nam je i više nego nadoknađeno. Od Eddiea Veddera, koji sam s gitarom pri Soundchecku u Veronu pjeva "Immortality" i time uzrokuje čiste trnce. Ili prekrasnim "Betterman"-om, koji je istina nepotpun nažalost, ali zato pokaže opušteni jam benda. Od Booma Gaspara, koji u katedrali u Pistoi svoju vlastitu kompoziciju "Heaven Can You Hear Me Now?" na orguljama u svom najljepšem obliku prikazuje. Ili od "Donato`s Dance" novoj interpretaciji klasika "Alive", izvođenog od Rami Jaffee na harmonici.

    Uz to dolaze i tri bonus pjesme. Prvo "A Quick One (While He`s Away)", stvar predgrupe My Morning Jacket (iu originalu od The Who), koju je Vedder s njima zajedno izveo u Torinu. Zatim Vedderov Pre-Set iz Pistoie ("Throw Your Arms Around Me") kao i obavezni Live-Closer "Yellow Ledbetter" (Milan). To sve biva zokruženo bookletom od 24 strane sa mnogim slikama.
    Jedina bi kritika mogla biti, da je DVD sve u svemu malo previše orijentiran na Eddiea Veddera. Bubnjar Matt Cameron i gitarist Stone Gossard se jedva pojavljuju iza kulisa. Možda i, da Bologna u izboru pjesama nije zastupljena ni jednom jedinom stvari. Inače je "Immagine In Cornice" jedan slatko napravljeni i u potpunosti zadivljujući dokument o jednom od najvećih i najvažnijih rockbandova našeg vremena. Kako je jako sam Pearl Jam uživao u ovom putovanju, pokazuje izjava Eddiea Veddera pri završnom koncertu u Pistoi: "Proveli smo jedan tjedan u Italiji. Možda idući put dođemo na jedan mjesec. Možda čak i na ostatk našeg života".

    U rujnu i listopadu će inače "Immagine In Cornice" biti prikazan u izabranim kinima u Njemačkoj. Daljnje informacije o tome možete naći ovdje. Preglede i slike Pearl Jamove turneje iz 2006. možete naći na vitalogy.de i pearl-jam.info.
    I love quotations because it is a joy to find thoughts one might have, beautifully expressed with much authority by someone recognized wiser than oneself.
    - Marlene Dietrich
  • eto bio je to prijevod na brzinu...možda sam nešto i zeznula...ali malo sam umorna....bila sam cijeli tjedan na putu i malo prije sam došla doma...:(
    I love quotations because it is a joy to find thoughts one might have, beautifully expressed with much authority by someone recognized wiser than oneself.
    - Marlene Dietrich
  • Helen, puno hvala na prijevodu. ajme super :o
    Jedva cekam dvd, jedvaaaaaaaaaa
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    wow helen, naradila si se!

    hvala na prijevodu!

    :)

    sid, jelda da ćemo te vidjeti na DVD-u? :D
  • elcielo wrote:
    wow helen, naradila si se!

    hvala na prijevodu!

    :)

    sid, jelda da ćemo te vidjeti na DVD-u? :D
    A ne znam bas. Nisam bila na cijeloj Italiji, samo u Veroni i Milanu...
    jedino ako su potegnuli kamere do naseg reda (18.) u Veroni, i snimali prema
    nasoj zakon Cro ekipi u Milanu :D
    Jurasica i ja mahale zastavom jako, pa mozda se bar to bude vidjelo ;)

    Znam da ce se vidjet pola ETB ekipe, vec na Life Wasted clipu sam skuzila Gittu,
    a Sandra kaze da ih je jos bilo :eek:
    Njih se sto posto bude vidjelo svugdje, haha
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
Sign In or Register to comment.