Options

*__Pearl Jam >>> Hungary__*

1616264666770

Comments

  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Jó utat, Linda!!! Meddig maradsz, mit fogsz pontosan csinálni? Aztán meg nem elhanyagolni ezt a fórumot, mert akkor tényleg a legeslegutolsó oldalra fogunk kerülni:mad:...az pedig mégsem lenne ildomos!;)

    Én kb 97 óta nem vettem egy darabot sem (egyáltalán nem is olvastam azóta), most meg már mindegy, de köszi. Mindenesetre tényleg nem szabad kidobni, mert ez KOMOLY kincs!!!
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    Ricsard wrote:
    Jó utat, Linda!!! Meddig maradsz, mit fogsz pontosan csinálni? Aztán meg nem elhanyagolni ezt a fórumot, mert akkor tényleg a legeslegutolsó oldalra fogunk kerülni:mad:...az pedig mégsem lenne ildomos!;)

    Én kb 97 óta nem vettem egy darabot sem (egyáltalán nem is olvastam azóta), most meg már mindegy, de köszi. Mindenesetre tényleg nem szabad kidobni, mert ez KOMOLY kincs!!!

    Hááááát...még nemtom, mit fogok csinálni, de bármit. Miután felmondtam a Közgázon, lett ugyan melóm, de személyi asszisztenciaként is olyan dolgokat kell csinálnom, amiért - azt gondolom - Londonban jobban fizetnek. Tehát pl a sitthordásért is minimálbért kapok. Remélem :D

    A MH-k pedig szívem csücskei, így nehezen válok meg tőlük, csak most is egy ismerősnél pihennek, onnan meg el kell hoznom, s nem tudok mit kezdeni velük :(

    Nembaj, épp a 2006-os newcastle-i koncertet hallgatom, ami még mindig teljesen földhöz vág, és még egyszer köszi Serinek, hogy kooperált a megszerzésben! ;)
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    lilinger wrote:
    Hááááát...még nemtom, mit fogok csinálni, de bármit. Miután felmondtam a Közgázon, lett ugyan melóm, de személyi asszisztenciaként is olyan dolgokat kell csinálnom, amiért - azt gondolom - Londonban jobban fizetnek. Tehát pl a sitthordásért is minimálbért kapok. Remélem :D

    A MH-k pedig szívem csücskei, így nehezen válok meg tőlük, csak most is egy ismerősnél pihennek, onnan meg el kell hoznom, s nem tudok mit kezdeni velük :(

    Nembaj, épp a 2006-os newcastle-i koncertet hallgatom, ami még mindig teljesen földhöz vág, és még egyszer köszi Serinek, hogy kooperált a megszerzésben! ;)

    ó micsoda változások...nem semmi...előbb Debrecen...aztán most London...lehet, hogy pár hónap múlva már Seattleből jelentkezel :) De amig megteheted menj, láss világot :)
    Lehet, hogy november 7-e körül én is Londonban leszek, Alter Bridge koncerten. Köszönet Orsinak!!!
    Szeretnék még Amsterdamba és Bécsbe is eljutni...ha valakinek van kedve csatlakozni, ne habozzon. Most néztem a repjegyet Eindhovenbe 10300 Ft oda-vissza!!!!!! Egy kis téli barangolás, kikapcsolódás Amszterdam utcáin.....
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    Ricsard wrote:
    hú, én nem kaptam meg, igaz, nem is hosszabbítottam meg a klubtagságomat :eek:

    Nahát, mi ez a lazaság???!!!! :) én is gondolkoztam már ezen, hogy nem hosszabbítok, hisz lehetséges, jövőre sem néznek át hozzánk. De aztán ki tudja milyen előnyöket hozhat még...:) (mindig reménykedem)
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Na, sziasztok!

    Én is megvagyok még ... :)

    Sőt ... A múlt héten még a Ten Club tagságimat is meghosszabbítottam (pedig már vagy egy éve nem is hallgattam őket (mondjuk ez így nem teljesen igaz, mert a 2006-os bécsi Black azért előkerült néhány hete)) ...

    De hogy mikor kaptam utoljára Deep magazint, azt ne kérdezzétek ... De azt hiszem, hogy én elég rendesen megkapom őket ... (közben megnéztem: 2007 tél/tavasz ... tehát a 2008 nyár/ősz még nem érkezett meg) ...

    Jelenleg készülök a jövő keddi (Bp) és szerdai (Bécs) Coldplay koncertekre ... A végén még olyan fog történni, amire egyáltaln nem számítottam ... Teltház lesz az Arénában ... Legalábbis arról cikkeznek, hogy ülőhelyes jegyek is már csak korlátozott számban kaphatóak ... Állójegyek keresésvel pedig a népek ellepték a fórumokat, mert az már tényleg elfogyott ... Egyelőre el sem hiszem ... A bécsi koncert meg a jó öreg Stadthalléban lesz, de oda meg már végképp nincs jegy ... Sőt, ott már olyan jegyeket is forgalomba hoztak, hogy második emeleti állójegyek ... Ilyennel még nem is találkoztam ...

    @ shinning: azt hiszem az az Alter Bridge sajnos nem fog beleférni az időmbe ... A The Verve-s linket meg köszi (myspace) ... Tök jó volt ... Nagy valószínűséggel kijelentem, hogy ez lesz a következő lemez, amit meg fogok venni ... :)
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    Seri wrote:
    Na, sziasztok!

    Én is megvagyok még ... :)

    Sőt ... A múlt héten még a Ten Club tagságimat is meghosszabbítottam (pedig már vagy egy éve nem is hallgattam őket (mondjuk ez így nem teljesen igaz, mert a 2006-os bécsi Black azért előkerült néhány hete)) ...

    De hogy mikor kaptam utoljára Deep magazint, azt ne kérdezzétek ... De azt hiszem, hogy én elég rendesen megkapom őket ... (közben megnéztem: 2007 tél/tavasz ... tehát a 2008 nyár/ősz még nem érkezett meg) ...

    Jelenleg készülök a jövő keddi (Bp) és szerdai (Bécs) Coldplay koncertekre ... A végén még olyan fog történni, amire egyáltaln nem számítottam ... Teltház lesz az Arénában ... Legalábbis arról cikkeznek, hogy ülőhelyes jegyek is már csak korlátozott számban kaphatóak ... Állójegyek keresésvel pedig a népek ellepték a fórumokat, mert az már tényleg elfogyott ... Egyelőre el sem hiszem ... A bécsi koncert meg a jó öreg Stadthalléban lesz, de oda meg már végképp nincs jegy ... Sőt, ott már olyan jegyeket is forgalomba hoztak, hogy második emeleti állójegyek ... Ilyennel még nem is találkoztam ...

    @ shinning: azt hiszem az az Alter Bridge sajnos nem fog beleférni az időmbe ... A The Verve-s linket meg köszi (myspace) ... Tök jó volt ... Nagy valószínűséggel kijelentem, hogy ez lesz a következő lemez, amit meg fogok venni ... :)

    Szia :)
    nahát micsoda turné lesz most neked....a bécsi meg majdnem akkor lesz, mint a 2006-os Pearl Jam....ha jól emlékszem 25-én volt...óóóóóó

    sajnálom, hogy nem tudsz jönni Alter Bridge-re :( ... de azért még ne add fel :)
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    Képzeljétek!
    Tegnap 4 körül botorkáltam fel a Deákon az aluljáróból, amikoris két fiatalemberre lettem figyelmes, akik gitározgatnak.

    Meg kellett állnom, mert olyan ismerős volt a dallam...mire rájöttem...

    HÁT NEM AZ INSIDE JOB VOLT!!! Majd sírva fakadtam!
    Aztán szépen megköszöntem, s lépdeltem tovább!
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    lilinger wrote:
    Képzeljétek!
    Tegnap 4 körül botorkáltam fel a Deákon az aluljáróból, amikoris két fiatalemberre lettem figyelmes, akik gitározgatnak.

    Meg kellett állnom, mert olyan ismerős volt a dallam...mire rájöttem...

    HÁT NEM AZ INSIDE JOB VOLT!!! Majd sírva fakadtam!
    Aztán szépen megköszöntem, s lépdeltem tovább!

    óóóóóóóó élő intim koncert :) nahát!!!!! lehet, hogy ŐK voltak??? :)
    Na az milyen élmény lenne....azt hiszem nem lépdeltél volna tovább :)
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    shinning wrote:
    óóóóóóóó élő intim koncert :) nahát!!!!! lehet, hogy ŐK voltak??? :)
    Na az milyen élmény lenne....azt hiszem nem lépdeltél volna tovább

    Intim koncert...ez eszembe sem jutott :D:D:D
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    sziasztok!

    mi újság?
    Ricsárdtól hallottam milyen jó volt a Coldplay koncert, Seri Te hogy érezted magad a két koncin?

    Ricsárd sikerült DM jegyet venned? Nekem neten keresztül nem sikerült bejutni a rendszerbe, pedig rendesen próbálkoztam, illetve mikor bejutottam nem tudta kérésemet kiszolgálni .... de őrült, fanatikus barinőm ezzel egyidőben a jegyirodánál várakozott és amit a jegyiroda rendszere megengedte a vásárlást egyből rácsapott a kiemelt állóhelyek 3 darabjára....aztán napközben csak úgy kíváncsiságból nézegettem, hogy mi újság a neten, de nem tudtam volna vásárolni....este fél hétkor, meg már elfogytak eme kiemelt jegyek .... nem semmi :)
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    Szevasztok!

    Jaj, annyiszor eszembe jutottatok az elmúlt héten! Még jó, hogy van Monyó, így nem csak a lelkiismeretem kényszerít, hogy írjak! (Bár mint látható, utóbbi kevés sikerrel...)

    Ami miatt múlt héten jelentkezni akartam, hogy megint "él" a szigetes szavazógép, így nyomtam is egyet 1. helyen a PJ-re!
    Gondoltam, erre buzdítanálak Titeket is!

    Aztán tegnap olvastam épp egy cikket az októberi wan2-ban a Verve-ről, így Ricsard is biztos csuklott! ;)

    Továbbá! Épp az októberi wan2 háborított fel annyira, hogy azt tervezem, írok is Nekik :) Ugyanis a metál 25 legfontosabb pillanatáról írnak, s az egyik pont a grungeról, mint vakvágányról szól, amivel nincs is - talán - probléma, de. DE! Effektíve minden "holtlelket" megemlít a felsorolásban, mint híres/neves, e stílusban munkálkodó előadó, kivéve ezen fórum névadóit. Márpedig, ha jól sejtem, sem az AIC, sem a FNM (én annyira nem is érzem ám grunge-nak, mégis mindig idesorolják) és Cornell-ék sem ALIVE-ok már. Vagy legalábbis nem voltak azóta is azok.
    A villamoson ülve olvastam, s mire a célállomásra érkeztem, annyira felhúztam magam :D:D:D

    Hácc...röviden ennyi.
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    lilinger wrote:
    Szevasztok!

    Jaj, annyiszor eszembe jutottatok az elmúlt héten! Még jó, hogy van Monyó, így nem csak a lelkiismeretem kényszerít, hogy írjak! (Bár mint látható, utóbbi kevés sikerrel...)

    Ami miatt múlt héten jelentkezni akartam, hogy megint "él" a szigetes szavazógép, így nyomtam is egyet 1. helyen a PJ-re!
    Gondoltam, erre buzdítanálak Titeket is!

    Aztán tegnap olvastam épp egy cikket az októberi wan2-ban a Verve-ről, így Ricsard is biztos csuklott! ;)

    Továbbá! Épp az októberi wan2 háborított fel annyira, hogy azt tervezem, írok is Nekik :) Ugyanis a metál 25 legfontosabb pillanatáról írnak, s az egyik pont a grungeról, mint vakvágányról szól, amivel nincs is - talán - probléma, de. DE! Effektíve minden "holtlelket" megemlít a felsorolásban, mint híres/neves, e stílusban munkálkodó előadó, kivéve ezen fórum névadóit. Márpedig, ha jól sejtem, sem az AIC, sem a FNM (én annyira nem is érzem ám grunge-nak, mégis mindig idesorolják) és Cornell-ék sem ALIVE-ok már. Vagy legalábbis nem voltak azóta is azok.
    A villamoson ülve olvastam, s mire a célállomásra érkeztem, annyira felhúztam magam :D:D:D

    Hácc...röviden ennyi.


    He-he, köszi, mit írnak Ricsi bácsiékról???

    A Wan2 sorozatos tévedései engem már évekkel ezelőtt is eléggé zavartak, és fokozatosan felhagytam az olvasásával.
    Hű...A grunge mint vakvágány eleve oktondi megállapítás, miután semmi sem ugyanolyan a pop-rock zene világban azóta...(kivéve, hogy alapvetően még mindig a tehetségtelenség formálja a könnyűzenei közízlést)... stílusjegyeik, mentalitásuk, eszköztáruk az alternativ rockra, a nu metalra, a neopunkra, sőt még a garázspopra, ill. az emora is hatott(bár ez nem biztos, hogy annyira hízelgő a seattle-iek számára).
    A PJ totális ignorálása pedig tényleg bicskanyitogató baki, sőt a dilettantizmus csimborázója...hiszen Eddie-ék összességében nemcsak a legelismertebbek, a legjobbak (voltak), hanem a korszak egyetlen igazi túlélői is...de hát nektek magyarázzam?
    Írj nekik légy szíves, én is lehiggadnék!!!

    Én is küldtem a kívánsággépre, de ehhez az emailes regisztrációhoz nagyon nem fűlik a fogam!
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    shinning wrote:
    sziasztok!

    mi újság?
    Ricsárdtól hallottam milyen jó volt a Coldplay koncert, Seri Te hogy érezted magad a két koncin?

    Ricsárd sikerült DM jegyet venned? Nekem neten keresztül nem sikerült bejutni a rendszerbe, pedig rendesen próbálkoztam, illetve mikor bejutottam nem tudta kérésemet kiszolgálni .... de őrült, fanatikus barinőm ezzel egyidőben a jegyirodánál várakozott és amit a jegyiroda rendszere megengedte a vásárlást egyből rácsapott a kiemelt állóhelyek 3 darabjára....aztán napközben csak úgy kíváncsiságból nézegettem, hogy mi újság a neten, de nem tudtam volna vásárolni....este fél hétkor, meg már elfogytak eme kiemelt jegyek .... nem semmi :)
    /
    Igen, én is nagyon vártam Seri Bécs-Budapest viszonylatú impresszióit! Ugye lenyomta a pesti közönség a bécsit??? (Jó, ez amúgy sem nagy feladat, de a mi teltházas Arénánk közönsége tényleg állati lelkes volt, rettentő büszkeség töltött el, hogy budapesti/magyar vagyok!)

    Depeche Mode - hm, az AC/DC blama után(amikor is, huh, csak az utolsó utáni pillanatban tudtam állójegyet venni) fel voltam készülve a legvadabb jegyüzértámadásra is, ezért mozgósítottam a "módos" cimboráimat, akik persze egytől egyig rám számítottak a probléma megoldását illetőleg ;)...végül a mi Fruzsink szerzett nekünk az elkülönített VIP-szektorba :D jegyeket, ami azért is nagy szó, mert őt sajnos nem sikerült megfertőznünk ennyi év alatt sem a DM rajongással! Viszont ott lesz velünk "L'acy from Hungary" is!!! :D

    Ja, megyünk a szlovák fővárosba is (pont a Nova Rock utolsóm napját követően lesz, azaz Hegyeshalomból ott vagyok 20 perc alatt), szintén front of stage!!! Jeeee :D
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Apropó, ha van kedvetek, tartsatok velünk Bécsbe oasisre!
    L'acy kocsijában még van két hely, és titeket szívesen látunk!!! :D
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    jó ez az aktivitás!!!!

    Oasis: köszi a meghívást, de kihagyom...tudod....:) Viszont jelentem, hogy megvan a Verve új albuma (no ez még nem érdekesség, tudom) ÉS NAGYON TETSZIK. ez most nem tudom hogy jó hír-e, mert Verve ügyben abszolute tájékozatlan vagyok és nem tudom, hogy mennyire tükrözi a Verve zenei világát eme album, de nekem tetszik :)

    DM: a VIP jegyet kiemelt állójegyként árulták, ugye?????!!!! vagy esetleg van még külön VIP jegy is??????

    Wan2: igazából szóhoz sem jutok.... mindenképpen írj!!! ez türhetetlen :)....szerintem az a minimum egy újságírónak, hogy amiról ír, azt teljesen járja körül, gyüjtse össze az ide vonatkozó információkat, kutassa fel a dokumentációkat és NEM a "folyosón" hallottakból kell összeállítani egy téves, "csak úgy írok valamit" cikket. Én úgy gondolom, hogy ami megjelenik a sajtóban azért felelősséget kellene vállalni....bár tudom ez a világ már nem így működik :( de már a zenében is!!!!!!!!
    Én már ezt a vakvágányt is vitatnám és nem azért mert én szeretem ezt a vakvágányt, hanem azért mert ez a vakvágány igen nagyot robbantott a zenei világban, és sok mindenre volt hatással ahogy Ricsárd is írta!
    A Faith No Moret ide sorolni szerintem egy újabb hiba. Hallottam már mástól is ezt a kijelentést, de ő meg is mondta, hogy igazán sem a FNM, sem a seattle-i bandákat nem ismeri.....
    De a legnagyobb BŰN, hogy a PJ-t meg sem említi!!!!!!!! na hát azt hiszem nem kell többet mondanom, és nem kell jellemeznem egy olyan "zenei újságírót", aki a PEARL JAMET KIHAGYJA A GRUNGEBÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!! huh :)
    de tudjátok mit? nem érdekel!!!! a mí szívünkben és vérünkben ott vannak és tök mindegy hogy milyen zenei stílusba sorolják őket, vagy éppen hagyják ki ....mi akkor is imádjuk őket és saját maguk és zenéjük miatt!!!!
    DE AZÉRT LILINGER ÍRJ!!!!!! azért mégis szégyelje el magát ez a .....nem tudom ki.....ja csak úgy próba képpen beütettem a keresőbe a grunge szót....magyarul is rengeteg infó van...jobban járt volna ha ennyit fáradságot rááldoz ő is és kimásolja amit ott talál.....
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    igen, egész fura, hogy napi rendszerességgel beír ide valaki! :)

    Oasis: pedig egy igaz rock and roll party lesz a legegyszerűbb fajtából! Őket egyszer tényleg lázni kell, mondjuk nekem ez már repeta lesz ;)

    kiemelt jegy = VIP álló = front of stage >> úgyhogy nyugi

    az újságírói felelősségérzet az elmúlt évtizedben tapasztalható mértékben lecsökkent az egyes médiumokban...olyan hihetetlen mennyiségű sajtóorgánum jelenik meg, benne ezernyi leellenőrizhetetlen megállapítással és sajnos olyan újságírócsakákkal, akik korábban még a havashenrikes bányászszintről is csak álmodoztak volna...ez van, az egyik volt évfolyamtársam (nem vagyok rá büszke) pl. a filmkritikák többségét úgy írja meg és adja be a szerkesztőségnek, hogy jó esetben UTÓLAG NÉZI MEG A FILMEKET. Sok a munkája, kevés az ideje, a médiában pedig nagy a létbizonytalanság...Ráadásul annyi affinitása van a mozi világához, mint szegény kutyámnak, akit persze ezzel a megállapítással egyáltalán nem szeretnék megbántani!
    A Faith No More sosem volt grunge (ha egyáltalán bármelyik zenekarra nézve elfogadhatónak feltételezzük ezt a semmitmondó kategóriát), ők aztán legalább annyira voltak alternatívak, mint amennyire funkot játszottak, eközben muzsikájuk kb. annyira volt rap, mint amennyire metal vagy pop és még sorolhatnám. De a borongós életérzés, a lázadás mindig is hiányzott belőlük, a pesszimista ön- és világkép helyett sokkal inkább a cinikus játékosság és a virtuóz különcködés jellemezte áldásos zenei tevékenységüket. Mike Patton maximum zsenialitásában és frontemberi karizmái kapcsán mérhető Eddie-hez vagy Kurthöz - a stílusuk, ízlésük, eszköztáruk is teljesen eltérő.
    et cetera

    a Pearl jam elleni bűntett ebben a közösségben amúgy is fő- és jószágvesztéssel sújtandó, úgyhogy legyünk kegyesek és érjük be egy panaszos hangú olvasói kritikával...és persze a negatív reklám is promóció, szóval...öhm...Linda, please!!!
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Ja, Móni, írt nekem Lilla (a Nova Rockról), hogy megyünk-e Alter Bridge-re? Én hozzád irányítottam utólagos engedelmeddel. Engem közben rábeszélt egy haver, hogy tartsak velük negyedikként Bécsbe (Slipknot/Machine Head - Stadthalle), oda is jönne, csakhogy már nincs hely a jelek szerint.

    Az új The Verve összességében nem rossz, de mindent egybevetve semmi extra és sajnos nem éri el egyik korábbi lemez szintjét sem... Mindegy, majd egy újabb 11 év kihagyást követően talán egy jobbat rittyentenek össze. :)Ami feltűnő: sokkal inkább a Richie bácsi szólólemezeiről megismert nyugis, ömlengős stílusjegyek dominálnak a korábbi elborult, rockos finomságok helyett. Kár volt kidobni a drogokat...;)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    Sziasztok!
    Csak egy életjel, sajna nekem semmi igazán nagy koncert nem várható, de amatőr bandákra járogatok Pesten. Veletek sosem futok össze, hmm? Nem hallgattok ilyesmit?
    Melinda
    1996 Budapest
    2007 Novarock - Nijmegen
    2010 Belfast - Venice
    2012 Amsterdam - Berlin I - Berlin II
    2014 Trieste - Vienna
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Én sajnos nagyon le vagyok maradva a hazai kínálat tekintetében, igaz sajnos most már a nemzetköziében is...:( meg időm is alig van újabb zsenik felfedezésére.
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    Valamiért nem mindig jelzi nekem emilben, ha új beírás van, én meg lustamód mindig elfelejtem megnézni :(

    Na, mind1. Az elköv pár napban majd megpróbálok összehozni valami panaszost a wan2-nak, aztán elküldöm, s kiértékelitek, elég karakán voltam-e! :D

    DE!
    A hétvége legnagyobb meglepetése!!!
    Vasárnap épp búcsúebédet ültem apámmal a régi lakásomban, s mondta fater, hogy jött levelem. Nem is foglalkoztam vele, mert általában a bankom talál meg mindig, holott 20x átjelentettem már a címet.
    Ücsörgök gyanútlanul, majd az asztalra pillantok, aholis valóban egy levél volt nekem címezve...feladó: TEN CLUB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Deep mag 2008summer/fall. Úgy, hogy nekem 2007. decemberében a tagságom is lejárt!!!

    Chöcc...!!!
    Szóval a fiúk gondoltak rám, s jól megkaptam Tőlük az utolsó ittholi vasárnapomon, ami (nem is) jár! :D
    Könnyekig hatódtam!

    Intimkoncertet a Wembley-be!!!!!!!!!!!!! (ha éheznem is kell miatta)
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Jó estét! ... :)

    Hogy mi volt a Coldplayen itt és ott? ... Hát, vegyesek az érzések, de azért nagyon fasza volt ...

    Ez az egész egy igazi, hihetlenül profi gépezet, de maximálisan élvezhető ... Hogy mit értek ezalatt? ... Szóval, ott voltam a pesti és a bécsi koncerten is és megdöbbentő, de egy fél pillanatnyi változás sem volt a műsorban ... Sőt, olyannyira nem, hogy még Chris poénjai is ugyanott és ugyanúgy csattantak el (Üdvözöllek benneteket ezen a csodálatos .... Őőő, milyen nap is van? - fordul a gitároshoz ... - Kedd ... - Őőő, ezen a csodálatos keddi napon -folytatja - - - ugyanez szerdával Bécsben stb.) ... Minden előre percre pontosan megtervezve ... Aztán lehet, hogy ez az esetek (együttesek) 95%-ában így működik a világon mindenhol, de én vagyok olyan peches (???), hogy egy Pearl Jam nevű bandán 'nőttem fel', akik kicsit másképp állítják össze az esti műsorokat és sajnos én ahhoz szoktam hozzá ... ... ... Szóval, ez a kicentizett, megtervezett, precíz, betűről-betűre ugyanaz a műsor estéről-estére egy kicsit nekem idegen volt ... Semmi meglepetés, semmi változás az előző fellépéshez képest ... De hangsúlyozom, így is kiválóan élvezhető volt ... Sőőőőőt ... Imádom őket, na ...

    Közönség: Nem tudom, Te merre voltál Ricsárd? ... Mert én úgy készültem Pestre, hogy hetekkel korábban már beharangozták, hogy állójegyet már nem is lehet kapni és olyan teltház lesz, hogy beszarunk ... Erre ott álltam kb. a keverőpulttal egy magasságban (küzdőtér közepe) a haverommal és olyan magányosan el voltunk ott, hogy akár le is feküdhettünk volna, akkor sem lépett volna ránk senki ... Szóval, a küzdőtér hátsó harmada az kongott az ürességtől ... Később olvastam olyan magyarázatot, hogy tűzvédelmi okokból több ember nem engedhető oda, így tényleg az a küzdőtéri teltház, ami akkor volt, de azért mégis olyan kurva szarul nézett ki (vagy az üzérekre rohadtak a jegyek?) ... A Stadthalle bezzeg tényleg fullosra tömve volt ... Minden ülő és állóhely ... Nem is láttam még ekkorának a Stadthallét ... És a hangulat is sokkal jobban elkapott ott mint itt Pesten ... Sosem voltam jó véleménnyel az osztrák köznöségről, de most tényleg kitettek magukért ... Szóval, nálam a Stadthalle nyert ...

    Fénypontok: Húúú, mik is voltak? ... De régen volt már ... :)
    In My Place, Fix You, The Hardest Part (zongorán szolóban 5 méterre tőlünk Bécsben), The Scientist (a közönség soraiból előadva), Lovers In Japan (a pillangó-konfetti esővel) ... Meg a többi ...

    És még egy telitalálat volt ... Az előzenekar ... Ennek az Albert Hammond Jr. nevű fazonnak a zenéje annyira megtetszett nekem, hogy azóta megvettem mind a két lemezét ... :):)

    Hát, kb. ennyi volt ... És az új Deep magazin már nekem is megérkezett ...
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    húúú, tényleg elég rég volt ez a koncert, 2 teljes hónapja:eek:, nem csoda, hogy már annyira távolinak tűnik... kezdtem azt hinni, hogy esetleg ott ragadtál az egész turnén;)

    nos, mi a pesti koncerten a zongorás kifutóval kb. egy vonalban, tőle kb. 6-7 méterre voltunk. A magyar(országi) közönségre komolyan mondom, egy árva panasz nem lehetett, mert jól hallhatóan, teli torokból üvöltötte a közönség a dalokat, a Viva La Vida refrént még a koncertet követően is énekeltük, sőt még a ruhatárban is volt levezetés:). A hátsó üres helyekről én is olvastam, elől viszont egész szorosan álltunk, bár nem hiszem, hogy ez lenne a magyarázat...a tűzvédelmisek magyarázata és a jegyüzérek mohósága már jobban árnyalná a képet
    A bécsi közönség jól nyomta? Na, ilyet sem hallottam még, engem már csak a Slipknot koncerten tud(na) meggyőzni, de nincsenek illúzióim, hogy akárcsak egykoron Pesten, ott is majd marokszámra gyűjthetők a véres fogak ;) de engem ez már nem is bosszant.

    A Coldplay sajnos egy ilyen kiszámíthatóan fantasztikus zenekar - az első három amúgy remek lemezük alig mutatott bármiféle zenei fejlődést, szép biztonságos kellemes albumok, amiket nagyon szeretek ugyan, de élőben számomra nem tudtak produkálni semmi pluszt, bakiztak egy csomót, 90 percnél kidőltek stb....a 2005-ös produkciójuk után egyáltalán nem éreztem bizsergést, hogy idén duplázzak, vagy hogy külföldre menjek értük, viszont el kell ismernem, hogy a Sankt Pölkteni koncertjükhöz képest a budapesti nagyságrendekkel komolyabb volt(sőt 9,5-es a 10-ből): úgy tűnik felnőttek a feladathoz, kár, hogy a spontaneitás fogalmát még mindig nem a Pearl Jamtől tanulgatják...hm, mindannyian láttuk, hallottuk élőben Jefféket...pontosan tudjuk, mennyire izgalmas, hogy 10 dalt leszámítva nem lehet tudni, mit fognak játszani...hogy alig akarják abbahagyni a zenélést, hogy még számukra sem egyértelmű, hová vezet az az éjszaka, és Eddie mit fog megvariálni...és micsoda életműből tudnak válogatni. STB. (!!!) STB. (!!!)

    élőben
    PJ > bárki más

    Albert Hammond Jr. nekem is nagyon tetszett, pedig egy számát sem ismertem korábban...igaz, anyazenekarát, a fantasztikus The Strokes-ot azért nem sikerült felülmúlnia, de már alig várom, hogy újra összeálljanak és negyedszer is elkápráztassanak!
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Ricsard wrote:
    nos, mi a pesti koncerten a zongorás kifutóval kb. egy vonalban, tőle kb. 6-7 méterre voltunk.

    Na, Bécsben mi is pont ott álltunk ... Kifelé 6-7 méterre, nem a közepe felé ... Kurva nagy élmény volt, ahogy a Hardest Part-ot ott lenyomta az ember előtt szólóban ...

    Ricsard wrote:
    ... a Viva La Vida refrént még a koncertet követően is énekeltük, sőt még a ruhatárban is volt levezetés:).

    Ez kint is így működött ... Koncert után zengett az egész parkolóház ... Mindenki teli torokból oooooóóóóóóó-zott, aki meg bent ült már a kocsijában az letekert ablak mellett ezerrel dübörögtetett valami Coldplay számot ... :)

    És tényleg jól nyomta a közönség ... Pearl Jam és Smashing Pumpkins után sem tudtam róluk pozitívan nyilatkozni, de ez most tényleg korrekt volt ...

    Ricsard wrote:
    ...hm, mindannyian láttuk, hallottuk élőben Jefféket...pontosan tudjuk, mennyire izgalmas, hogy 10 dalt leszámítva nem lehet tudni, mit fognak játszani...hogy alig akarják abbahagyni a zenélést, hogy még számukra sem egyértelmű, hová vezet az az éjszaka, és Eddie mit fog megvariálni...és micsoda életműből tudnak válogatni. STB. (!!!) STB. (!!!)

    Ja, ja ... Erről van itt szó, kérem ... Ez a lényeg ... Ez adja a varázsát az egésznek ...
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Revideálom egy kicsit az eddig leírtakat, ugyanis a bécsi Children Of Bodom/Machine Head/Slipknot koncerten a szokásosnál intenzívebb lelkesedés lett úrrá a nézők felén, sőt, amikor tapsról, dübögésről vagy üvöltésről volt szó, akkor egészen hangosan nyomták. Igaz, a fellépők is hergelték őket rendesen, sőt a MH alatt a közönség még az "örvény" alakzatot is felvette. Sok volt a magyar, sőt tótokból sem volt kevés.
    És jó volt látni, hogy simán teltházas volt a full kapacitáson működő Stadthalle ilyen elvetemült metalzenekarok jóvoltából is!!!:)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Boldog karácsonyt kívánok!
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Hú, baszki ... De nehezen találtam meg ... Asszem jó pár hozzászólás el is tűnt a topikunk végéről, de így talán ismét előre kerül ...
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Hejhóóóóóóó...ember a láthatáron! ;)

    Sajnos az új honlap bevezetése óta megritkult és tespedtségben szenved a közösség.

    A jó hírek: szép, mutatós a honlap meg az új fórum, van avatar és képet is be lehet illeszteni. A szolgáltatások pedig egyre csak bővüének. Persze, erre e fejlesztésre már nagy szükség volt. (érdekes, mennyire megszoktam már a csöves verziót)

    A rossz hírek: 10c tagság nélkül az új fórumba nem lehet januártól írni. Azaz, aki nem fizette be a 25(?) buksit, az kívül reked. Most, hogy látom, mennyire haldoklik a fórum, ez azért nagy kicseszés volt a rajongók irányába. A u2.com kezdettől fogva ezt csinálja, de itt ilyesmire azért nem számítottam.
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Ami viszont felháborított: AZ A TOPIKUNK ELTÜNTETÉSE VOLT!!! Napokig keresgéltem, átnyálaztam az egyes esélytelen szekciókat is, a gépi keresés sem dobott ki semmit!
    2 személyes üzenetet is írtam mindkét moderátornak, mire 1,5 hét után végre átmentették a fórumunk egy részét... sebaj, a lényeg, hogy végre újra van magyar szeglet e kies vidéken:)

    Apropó, ki 10c klubtag Serin és rajtam kívül?
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Hú, bakker ... Ezt nem is figyeltem, hogy csak 10C tagok írhatnak ide mostantól ... Hát, ez azért elég gáz ... ... ...

    Most néztem ezt a 2CD + 1DVD-s ajánlatot ... Postaköltséggel együtt 43 dolcsi lenne, ami mostani árfolyamon 10 rugót jelentene ... ... Nem is tudom ... Viszont lehet, hogy márciusra ez már 15 ezer lesz és akkor járnánk jól, ha mégis most rendelnénk meg??
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    hú, igen, a forint félelmetes gyengesége igen elgondolkodtató, és nem is könnyű pénzügyekben döntést hozni mostanában. :x

    Én viszont szombaton ismét meghallgattam a teljes életművet, miközben elolvastam a "Pearl Jam & Eddie Vedder - None Too Fragile" című remek könyvet és végül hatvanezredszerre is beláttam, a Tennél jobb lemez a földön nincs!!! 8-) Osztás-szorzás nélkül vettem egy hatalmas mély lélegzetet, és végül megrendeltem a Super Deluxe Editiont :) alig mertem megnézni az egyenlegem, hogy tudjam, ez így mennyibe is fájt.......................háááát, huh!!!!!!!!!!!!!!!! :shock:
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
Sign In or Register to comment.