Options

*__Pearl Jam >>> Hungary__*

16465676970

Comments

  • Options
    Hali mindenkinek,

    ismeritek ezt az oldalt: http://pearljamfan.gportal.hu/
    egy miskolci srác indította újra poraiból a közelmúltban...
    Raktam fel egy berlini beszámolót én is, read and comment pls

    pj rulez / RS185270 :ugeek:
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    edited September 2009
    hejhó, marha jó az oldal, de ide is írjatok, ha tudtok!
    Post edited by Ricsard on
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    Hello 10cHU,

    még egy koncertbeszámoló került fel a http://pearljamfan.gportal.hu/ -ra Berlinnel kapcsolatban ... a zenedobozba pedig egy új gyöngyszem. Csodálatos!

    jó éjt / RS :geek:
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Köszi, nagyon korrekt és tartalmas beszámoló, a koncertre vonatkozólag egyetértek mindennel !

    Ami az új albumot illeti,
    8 nappal a hivatalos amerikai megjelenés előtt végül azért mégiscsak kiszivárgott! :!:
    Kétszeri végighallgatás után pedig annyit szólhatok elöljáróban, hogy :twisted: véleményem szerint
    az új anyag KIB***OTT CSODÁLATOS! 8-)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    A jó híreknek még egyáltalán nincs vége!!!!!!


    Alice In Chains
    Péntek, 27. Nov 2009, 20:00
    Petőfi Csarnok
    Budapest, Magyarország
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Megjelent az új lemez, ez azért mindenképp megér egy hozzászólást;)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Na, adok egy kis életjelet én is magamról ... Nézegetem, nézegetem a mostani koncertek set listjeit, de azt kell hogy mondjam, hogy függetlenül attól, hogy tényleg jó az új lemez, azért szerencsésebbnek tartom magunkat, hogy még annak megjelenése előtt játszottak itt pár koncertet európában és így tudtuk őket megnézni ... Szóval, most viszonylag sok az új szám és a régi kedvenceket, 'egyedi darabokat' szépen ki is szorítják a repertoárból ... Nem hinném, hogy Berlinben kaptunk volna egy ilyen csoda encore-t, ha már akkor piacon van a Backspacer ... Persze, azért kivételek most is vannak ... Hogy rohadjanak le a los angelesi fanok, akik ott voltak ezen az estén ... :shock:

    Hunger Strike (w. Chris Cornell): http://www.youtube.com/watch?v=yLo5miR0dJY
    Alive (w. Jerry Cantrell): http://www.youtube.com/watch?v=suHEGUOODY8

    Egyébként az új lemez nálam is itt van a polcon ... A TC-től rendeltem, de sajnos a szép kis borító sarka kissé meggyűrődött, amitől nem vagyok túl boldog (pedig annyira nem vészes a dolog, de azért mégis) ... A berlini koncert letölthető verzióját meg már kurvára várom ...

    A budapesti Alice In Chainset meg vétek lenne kihagyni ... Ha nem marad el, akkor igyekszem ott lenni ... :D
    Az új lemezüket hallgatgatom a YouTube-on és azt kell mondjam, hogy elég jó lett a cucc ... Nekem legalábbis nagyon bejövős ...
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    Követem példádat.....
    Tegnap voltam egy jó Amorphis koncerten s ettől még azt hiszem kicsit szétszórt vagyok és nem is tudom mit akartam írni :shock: .....ja igen új lemez.....először valahogy bennem is igen furcsa érzések kavarodtak az új albummal kapcsolatban...és érdekes, hogy az "Into the Wild" jutott eszembe...lehet hogy csak a rövidsége és a számok befejezése miatt (ami nekem nem tetszik)....de sosem voltam olyan aki elemzi a Pearl Jamet, és most sem akarom.....szóval így kis idő elteltével azt mondhatom, hogy megnyugodtam...igen... képesek még szívemet megdobogtatni, felkavarni, elmeríteni világukban (vagyis az én általam teremtett PJ világában :D ) és persze táncra perdíteni! Hogy is gondolhattam, hogy ez nem lesz így???!!!!

    AIC: :roll: :shock: huh szerintem nagyon jó koncertben lesz részünk!!!! akkor talizunk a Pecsában, koccinthatunk, ha már Berlinben elmaradt :D
    Lehet meg is kellene venni már a jegyet...ahogy láttam elég nagy az érdeklődés....
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Bazze, végre ... Rendelhetőek, ill. tölthetőek lefelé az európai koncertek ... Berlin, Berlin ... :D

    AIC: jegyem még nekem sincs ... Azért remélem, akkora érdeklődés azért nincs, hogy lecsússzak róla ... Asszem, hétfőn majd intézkedem ...
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    Hali,

    én is voltam Berlinben és három alapvetésem már akkor volt: 1.) alig lehet hallani az éneket 2.) bármennyire is sz*r ilyet írni, hangilag Ed nem volt rendben. 3) néhány szám mint pl a got some borzasztóan sikerült.
    Megvettem én is a berlini bootleget és tök szomorú voltam miután meghallgattam, mert ennyire kaki anyagom még sosem volt tőlük. Kb a számok fele értékelhetetlen. Ettől függetlenül a koncert szenzációs élmény volt hiszen a jelenlétük önnmagában elég nekem a boldogsághoz.

    Most megrendeltem magamnak a Seattle első napját (9/21) mert az állítólag zsennnniális. Remélem tényleg az. Erről a koncertről van fennt a http://www.pearljamfan.gportal.hu/ zenedobozában egy long road ami kiváló.

    A cuccra kicsit várni kell, mert nem digital download hanem cd de mind1.

    /RS
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Helló,

    Hát, nem tudom ... Valahogy én nem éreztem ezeket a dolgokat akkor és ott ... Pedig elég hátul álltam, de ott tisztán lehetett hallani Eddiet és a hangja sem volt bosszantóan elcsúszva ... Azért a bort azt töltötte rendesen ... :D

    Speciel nekem a 2007-es katowicei fellépésük volt a mélypont ... Hú, azt nagyon mellreszívtam ... Na, ott kellett volna hallanod, hogy mit produkált Ed ... De gondolom, ott is hasonló lehet a helyzet, hogy egy csomó embernek fel sem tűntek azok a dolgok, amik engem már ott felbosszantottak ... De mindegy ...

    Berlini bootleg 2 napja cd-n megrendelve ... ... ... Most már kíváncsian várom ... ;)
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    kíváncsi vagyok mi lesz a Berlin/got some-ról a véleményed. sztem kiakadsz te is. A halk énekhangot pedig mindjárt a why go-nál észre veszed és a bootleg 3/4-éig hallani fogod ott valószínűleg valaki rájött, és kicsit korigáltak. Egyébként, hogy ne csak a kakiról beszéljünk, ami nagyot zseniális sztem az Untitled az MFC előtt és a better man.
    Poland-ban nem voltam és amit eddig láttam tőlük (BS, Wiena) az perfect volt. lehet, hogy csak én nem szoktam hozzá. /RS
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    Valahogy nekem sem rémlett, hogy halk lett volna az ének....de most hogy mondod, mintha az ugrana be, hogy az egész halkabb volt mint Rotterdamban...bár lehet, hogy ez a szabadtéri előadásnak köszönhető, vagy valamit rosszabbul állítottak be?! (pedig nem voltunk hátrébb :D ) mert Eddie hangjával semmi probléma nem volt Rotterdamban....
    nekem inkább a Got Some-mal van problémám, mint számmal, bár koncerten jobban tetszik, mint cdről

    jaj bakker de szeretnék most Ausztráliában lenni :D

    megvan az Alice jegyem!!! :D
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Tyű, az Alice In Chains koncert baromi jól sikerült a Pecsában, az ének, a dalok, a hangulat, a hangzás, sőt mi több: a társaság is zseniális volt!!! :P
    Egy dolog már bizonyos: mindenképp szeretném újra látni-hallani Jerry bácsiékat és ha minden igaz, tavasztól újra Európába látogatnak!!! Hm-mm, ki tudja, talán viszont láthatjuk őket a Nova Rockon? :roll:

    Ami pedig magunkat illet, szorítsunk, hogy hamarosan együtt bulizhatunk egy sokak által rebesgetett 2010-es Pearl Jam turnén! ;)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    Bizony, bizony.....én is nagyon jól éreztem magam :D minden szuper volt....
    remélem mindenki bonyodalmak nélkül hazaért!!!
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    Jaaa Seri, ha esetleg elfelejtetted volna, akkor az Amorphisnál a 2001-es Am Universum albumról beszéltem, amivel megszerettem őket...aztán az új Skyforgertől mentem visszafelé 2006-ig (Silent Waters, Eclipse)...
    a 2001 előtti munkáik igazából nekem már nagyon metálos-hörgős kategóriába tartoznak.

    Bocsánat, de ha már más bandákról is szó van, akkor hadd említsem meg, hogy Alter Bridge is kijön majd egy új albummal és ők is turnézni fognak ááááámmmmmm!!!!!!!! :D
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    shinning wrote:
    Jaaa Seri, ha esetleg elfelejtetted volna, akkor az Amorphisnál a 2001-es Am Universum albumról beszéltem, amivel megszerettem őket...aztán az új Skyforgertől mentem visszafelé 2006-ig (Silent Waters, Eclipse)...
    a 2001 előtti munkáik igazából nekem már nagyon metálos-hörgős kategóriába tartoznak.

    Bocsánat, de ha már más bandákról is szó van, akkor hadd említsem meg, hogy Alter Bridge is kijön majd egy új albummal és ők is turnézni fognak ááááámmmmmm!!!!!!!! :D

    én most pont Alter Bridge-et hallgatok, a második lemezt. :roll: egy hétvégi/nyári bécsi kirándulásra szívesen befizetek, de egy Pecsanak még jobban örülnék ;)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Hát, ja ... Kurva jól sikerült ez a péntek este, na ... Minden héten el tudnék viselni egy-két ilyen éjszakát, bakker ... És még az AIC sem kellene hozzá ... :D

    Szóval, hazaértem ... Bár, néha már ott is négy sávot láttam, ahol csak kettő volt :crazy:, de szép lassan azért csak hazanavigáltam ... Azt nem is mondtam, hogy aznap egyébként reggel ötkor keltem ...

    Ma meg már a berlini koncertet is volt időm meghallgatni ... Hát, azért rosszabbra számítottam ám ... Szerintem nincs vele semmi komoly probléma ... Az igaz, hogy Eddie hangja talán egy kicsit hátul van, vagyis a hangszerek elég dominánsan kijönnek, de én ezt inkább úgy fogalmaznám meg, hogy ez olyan open-air-es hangzás ... ... ... Nekem mindenesetre tök jól átjött ... A Hard To Imagine első akkordjaitól meg ugyanúgy kirázott a hideg, ahogy ott is ...
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Én is még mindig a koncert hatása alatt vagyok, sőőőőt, még Katika is :twisted:

    a hangulatról és a teljes eufóriáról mindent elárul, hogy a derékfájásomnak nyoma sem volt a buli alatt, végig teli torokból üvöltve énekeltem a jobbnál jobb klasszikusokat és ugráltam, amennyit csak bírtam...majdnem mint a Pearl Jam bulikon;)
    ami pedig a vokálokat illeti, William Duvall tényleg nagyon jó választás volt, aligha lehetett volna jobbat találni, de persze ő akkor sem lehet soha Layne, nem, nem.
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    A nap legérdekesebb híre:

    HELY: PORCH
    TÉMA: euro tour 2010!!!!!!!!!
    OLDAL: 49.

    Post by SpinTheBlackCircle74 » Tue Dec 01, 2009 11:45 am
    "Tweet on friday, Euro dates and ten club tickets for sale on monday, general sale friday 11. december." :!:

    és még egy
    ugyanott

    Post by stankratz
    "The info I have is just for Ireland in 'early 2010', but since I seriously doubt they are gonna come all the way over here just to do an Irish show, it is my assumption that more dates will be announced alongside the Irish date. By the way, thank you PJ and crew for deciding to come to this part of the world again."

    +

    ha ennyi nem lenne elég, Kat, az egyik a rendszergizda is tett néhány sejtelmes utalást pl. hogy hamarosan valamilyen bejelentéssel szolgálhat 8-)


    Ugye pénteken/hétvégén mindannyian net közelben leszünk? :roll:
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    jaj én nem leszek a hétvégén netközelben :shock: de azért már csaknem most kell megrendelni a jegyeket 2010-re!!!! és nem 3 perc alatt kell eldönteni, hogy hova tudunk menni!!!!!!!!!!!!! :shock:
    De az biztos, hogy nemcsak Írországba jönnek......
    szóval Seri meglesz a kívánságod, mármint, hogy minden héten el tudnál képzelni egy jó bulit.....2010 nagyon sűrű leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock:

    puszi Katinak is....persze Nektek is :D
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    How was Backspacer doing in the charts in Hungary?
    Any chart positions from there?
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    As far as I know the first week sales were shamefully weak, the debut chart position of Backspacer was at #33. That's all I know but I don't really give a damn about it:(
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    shinning wrote:
    jaj én nem leszek a hétvégén netközelben :shock: de azért már csaknem most kell megrendelni a jegyeket 2010-re!!!! és nem 3 perc alatt kell eldönteni, hogy hova tudunk menni!!!!!!!!!!!!! :shock:
    De az biztos, hogy nemcsak Írországba jönnek......
    szóval Seri meglesz a kívánságod, mármint, hogy minden héten el tudnál képzelni egy jó bulit.....2010 nagyon sűrű leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock:

    puszi Katinak is....persze Nektek is :D

    Bárhogy lesz, számíthatsz rám és hívlak, csak NE KAPCSOLD KI A TELEFONODAT!!! ;)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Hopp ... Petőfi rádió ... Magyarország ... :o

    Pearl Jam
    Az Eleven mai (12.04.) adásában 23.00-tól a Pearl Jam koncertje a Shepherds Bush Empire-ben, Londonban 2009. augusztus 11-én.
    ... ... ...
    Külön érdekesség, hogy a most hallható zsúfolt teltházas fellépés speciális vendége a Rolling Stones gitárosa, Ronnie Wood volt.

    1. The Fixer
    2. Dissident
    3. Severed Hand
    4. Even Flow
    5. Save You
    6. Elderly Woman Behind The Counter Table In A Small Town
    7. Do The Evolution (Intro)
    8. Do The Evolution
    9. Got Some
    10. The End
    11. Betterman
    12. Alive
    13. Yellow Ledbetter
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    húúú, köszi...végre egy motiváló erő, hogy behangoljam a rádióadókat!!! :P
    Persze, ha ezeket a dalokat sugározzák, akkor nem értem, hogy miért épp a Ronnie Wooddal közös dalokat nem adják le :roll: :?:
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    :D
    Tényleg ... Nem baj, azért milyen jól hangzik ez így ... :D

    Egyébként van egy hosszabb cikk róluk az mr2.hu oldalon ebből az alkalomból ...
    "Az együttes pályafutása során összesen három hivatalos koncertlemezt jelentetett meg - Live On Two Legs, 1998; Live At Benaroya Hall (akusztikus), 2004; Live at the George (hétlemezes box-set), 2007 ..."

    Ebből a felsorolásból meg kimaradt a 3 cd-s 94-es kiadású "Live in Atlanta" ... Ha még emlékszik rá valaki ... :D
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Igen, én emlékszem, gondosan őrzöm a "Pearl Jam polcomon";) 8-)

    És mi újság a Live at Easy Streettel? Vagy a soktucatnyi különböző kiadvánnyal 2000-ből? MEG 2003-BÓL? Meg az idei évből?
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
Sign In or Register to comment.