Options

*__Pearl Jam >>> Hungary__*

16466686970

Comments

  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Hű ... Most nézem, hogy még Ten Club-os jegy is kapható Berlinbe ... Na, akkor asszem gyorsan rövidre zárom a dolgot ...
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    WOW !!!!!! de jó akkor talizunk Berlinben az első sorban!!!!! :D
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    Seri wrote:
    Nem tudom, egyedül csak én kaptam sírógörcsöt, amikor megláttam, hogy ez az európai turné 4, azaz NÉGY helyszínből áll és azok is a világvégén vannak hozzánk képest? ... Hát, vazze ... Ekkora szopacsot ... Pár éve azért még nem nagyon foglalkoztam ilyenekkel (mármint hogy hol lépnek fel ... csak európa legyen), de most valahogy semmi sem mozdult meg bennem ... De aztán a haverommal értékeltük a helyzetet, és úgy néz ki, hogy a berlini bulira csak összekapjuk magunkat ... A héten majd véglegessé válik a dolog ... Már csak azért is, mert szombaton akkor be kell ruházni azonnal a jegyekre ... Hmmm ...
    Igazából én még fel sem fogtam, hogy mi történik....nem gondoltam volna, hogy még ebben az évben Európában fellépnek...nézegetem Eddie barátunkat, hogy hol tudnám azért meglátogatni, mert már nem bírom.....és erre tessék....kapok egy SMS-t Ricsárdtól, (mikor is szerdán?) hogy Rotterdam és Berlin... :shock: és már szombatra mindent el is intéztünk 8-)
    bár azt hiszem én még egy Londont is bevállalok :oops:
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Seri wrote:
    Hű ... Most nézem, hogy még Ten Club-os jegy is kapható Berlinbe ... Na, akkor asszem gyorsan rövidre zárom a dolgot ...

    Ez az! :P

    Úgy néz ki, hogy Laci, Geri és Ákos is jön velünk Berlinbe, úgyhogy szép lassan együtt lesz a bécsi és katowicei magyar kontingens! 8-)

    SailorOrsi?
    Zsuzska?
    Linda?
    és a többiek??? :oops:
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    shinning wrote:
    Igazából én még fel sem fogtam, hogy mi történik....nem gondoltam volna, hogy még ebben az évben Európában fellépnek...nézegetem Eddie barátunkat, hogy hol tudnám azért meglátogatni, mert már nem bírom.....és erre tessék....kapok egy SMS-t Ricsárdtól, (mikor is szerdán?) hogy Rotterdam és Berlin... :shock: és már szombatra mindent el is intéztünk 8-)
    bár azt hiszem én még egy Londont is bevállalok :oops:

    Ugye nem kérdés, hogy én is mennék, de tudod, hogy most nem tehetem...és ha kibickedhetek :mrgreen: ...ne hagyd ki szerintem se!!!!!!!!!!! :D
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    Fakk, egyedül én nem megyek sehova?????? :shock:
    stood at the top of the hill over my town i was found. finding myself used to be hard but now i see the light. this is music.
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Fakk, egyedül én nem megyek sehova?????? :shock:
    Há' de miért nem??

    Én végre ma megkaptam a berlini jegyekről a visszaigazolást (de fasza volt, hogy a vásárlás utolsó lépésénél valami szerver errort dobott ki a gép a képernyőre) ... Így jöhet az újabb kaland ... :D
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    egyrészt igencsak válság van itt a házam táján, másrészt pont a "turné" (nevetséges ez a 4 dátum!!! :evil: ) hetében kell újra elkezdenem dolgozni, és színházi évadnyitó fesztivált szervezni :(
    stood at the top of the hill over my town i was found. finding myself used to be hard but now i see the light. this is music.
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Először is személy szerint őszintén sajnálom, hogy nem lesz teljes a "bécsi/madridi" csapat augusztus közepén!

    Orsi és Gyöngy: nélkületek bizony NEM lesz teljes a csapat, ez tuti (!), de PRÓBÁLJATOK :( vígasztalódni azzal, hogy EZEK a bulik most 2009-ben ugyanazt a funkciót töltik be, mint 3 éve az a bizonyos igen exkluzív Astoriabeli őrület, amin a TÖBBSÉG nem vett, nem vehetett részt, bármennyire fájt is miatta a szívünk!

    :idea: Belátható, EZ MOST CSAK A KEZDET, hiszen jön az új lemez, meg egy Cameron Crowe film, és mindezt egy rendes, felpörgetett, minden extrával ellátott turné követi szerte Európában: Skandináviában, Kelet-Európában, Itáliában, a Benelux államokban és hm...végre egy magyar településen remélem:)!!!
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    :-)
    hát nagyon remélem :twisted:

    bár Orsi szerintem most teljesen más dolgokkal van elfoglalva ugyebár... :)
    stood at the top of the hill over my town i was found. finding myself used to be hard but now i see the light. this is music.
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    igen-igen, hallottam én is a jóhíreket:) :idea:

    és ti hallottatok arról, hogy
    június 1-jén Conan O'Brian új esti műsorában lép fel majd kedvenc zenekarunk - ők lesznek az első meghívott vendégek!
    És Eddie-ék a hírek szerint új dalokat, ismétlem ÚJ...dalOKAT fognak játszani...Másnap ez már a youtube-on is fenn lesz, gyanítom, de majd a torrent oldalakat is érdemes lesz figyelni!
    Nem kérdéses, hogy az európai dátumok sem maradnak tehát meglepetések nélkül.

    Az igazi meglepetés az, hogy a megjelenésre ezek szerint már nem kell sokat várni!!!!!!!!! :mrgreen:

    először Pearl Jam puzzle
    majd Unplugged
    +
    ...újrakevert és -értelmezett Ten...
    Ten és most koncertfelvételek minden mennyiségben konzolra ("Rock Band")
    ...európai exkluzív koncertek...
    televíziós show műsorok
    ...új lemez...

    tyűűűűűűűűű

    ..ahhoz képest, hogy Bono nyilatkozata szerint 2009 a U2 éve lesz...nem is rossz:)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Azért remélem, hogy nem fogják erőltetni az új számokat a koncerten (vagy addig jelenjen meg a lemez) ... Bár, ha 3 órás lesz a buli, akkor belefér ... :D
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    én kifejezetten remélem, hogy élőben min. 3-4 új dalt bemutatnak, így lesz igazán létjogosultsága ezeknek a különleges alkalmaknak 2009--ben! ;)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Hopp ... Én meg kaptam ma egy Deep magazint (Volume Four, Issue One) ... És van mellette egy kis bakelit korong is:

    Santa Cruz http://www.youtube.com/watch?v=6xuxsr1eko0
    Golden State http://www.youtube.com/watch?v=cVSJRX3JlDM
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Igen én is ma kaptam meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    A Deep mostani száma egyszerűen szenzációs!!! Sokkal tartalmasabbnak tűnik , mint az eddigiek...kissé olyan, mintha a Super Deluxe csomagból kimaradt fényképekből állították volna össze :P

    A dalok pedig egész jók! :)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Húúú, most láttam ötödszörre a conanes fellépésüket, és nagyon tetszik!

    http://www.youtube.com/watch?v=FY86ediHDdc

    Szegény Ed izzad rendesen, valami nincs rendben a hangjával (talán a túl sok cigi...??? :roll: ) , de szerencsére a többiek csúcsformában, energikusan adták elő a vélhetőleg Get Some címre hallgató dalt!
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Hú, Stonet rég láttam ennyire energikusnak (meg ekkora hajjal) ... A végén még ugrál, meg fejet is ráz ... Besz*rok ... :o

    Amúgy ez a szám tényleg elég faszányos ...
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Az új album az igen szokatlan és többértelmű Backspacer címet viseli majd!
    Várható megjelenés késő nyár - kora ősz.
    8-)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    LINDA ÜZENETE:


    Banyek, jól kibabrált velem az új site!!!
    Még mindig nem tudok küldeni semmit a fórumba...csak a PM működik :(

    All in all.
    A manchester-i gig-en biztosan ott leszek! Már megvettem a jegyet. Tervezem az utat. Az indexfórumos Goss is jelen leszen. Ő összefüggésbe hozható bárkivel, akit említettél? :)

    London...fáj a szívem, hiszen választott lakhelyemről van szó...ugye 17 perc alatt elfogytak a jegyek a neten...és bizony hiába csekkolom azóta is gyakran, sosem találok. A jegyirodákban pedig 80 és 150 font közötti áron mozog.
    Először soknak gondoltam, de most, hogy realizáltam, h a vonatjegyem Manchesterbe 60 fontból áll meg, simán belefér a londoni is! :D
    Amúgy az indexen árulja vki a londoni jegyét, amire illik lecsapnom...remélem, összejön!

    Szal velem a szigetországban találkozhattok. Üzenem mindenkinek! :D
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Nem csak azért, hogy előredobjam a topikot, de kérdezném, hogy fogunk majd még valami levelet kapni a koncertjeggyel kapcsolatban? ... Lesznek még további infók, vagy most már csak oda kell érni és be kell állni a sorba???

    Egyébként a nyitó oldalon a magnóba meg új kazetta került ...The Fixer ... Jeeeeeee ...
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Pár héttel az esemény előtt szoktak a 10c-ból emailen értesítést küldeni a részletekről. De a lényeg, hogy a helyszínen fényképes igazolvánnyal tudod felmarkolni a jegyeidet kapunyitás előtt kb 2 órával.

    Már csak 19 nap van a rotterdami
    és
    2 nap a berlini koncertig, juhééééé :)!

    Az új szám pedig ígéretes:D!
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    A Speed Of Sound c. új szerzemény is letölthető számos honlapról, de úgy döntöttem, kivárok a koncertekig/ hivatalos megjelenésig! Móni, már 2 hetet sem kell várnunk...:)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    SeriSeri Posts: 143
    Ricsard! ... Nektek hogyan alakul a programotok? ... Mármint hogy mikor indultok Rotterdamba, meg onnan mikor jöttök át Berlinbe?

    Néztem a képeket V Festről ... Amellett, hogy kurva jók lettek, ennek a Gossardnak mekkora haja lett, bakker ... :)
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    Srácok!

    Most értem haza az O2-ból...igazából még az események hatása alatt vagyok...
    Tegnap sem volt semmi, de a mai...
    Elég csak annyit említenem, hogy megkaptam a Leaving here-t és a Whipping-et

    Ki merre járt? Milyen volt?

    Leheljünk életet ebbe a fórumba, na!
    Hungarian thread to 1st page! :D
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Húúúúúúú, egyszerűen nem térek magamhoz, nehéz lenne szavakkal körülírni, mennyire :roll: :o tuti volt mind a rotterdami, mind a berlini koncert!!! Nem tudom, az is lehet, hogy ezek voltak az eddigi legjobb (PJ) koncertek, amikhez szerencsém volt, mindenesetre egy fix és biztos: a Pearl Jam 2009-ben még erőteljesebb és lehengerlőbb, mint valaha, akinek pedig csak egy parányi esélye is van arra, hogy lássa őket a közeljövőben, az egy percig se habozzon!!!!

    Az élménybeszámolókkal még mindannyian adósok vagyunk, Seri, Linda és Monyó: ti is!
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    Ricsard wrote:
    Húúúúúúú, egyszerűen nem térek magamhoz, nehéz lenne szavakkal körülírni, mennyire :roll: :o tuti volt mind a rotterdami, mind a berlini koncert!!! Nem tudom, az is lehet, hogy ezek voltak az eddigi legjobb (PJ) koncertek, amikhez szerencsém volt, mindenesetre egy fix és biztos: a Pearl Jam 2009-ben még erőteljesebb és lehengerlőbb, mint valaha, akinek pedig csak egy parányi esélye is van arra, hogy lássa őket a közeljövőben, az egy percig se habozzon!!!!

    Az élménybeszámolókkal még mindannyian adósok vagyunk, Seri, Linda és Monyó: ti is!

    Próbálod Magad kivonni a felelősség és a kötelesség alól, mi? :D
    Azt hiszed, ennyivel megúszhatod...!?!?!?!
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    he-he, ja, még mindig szedegetem az emlékeimet, de még mindig nem vagyok képes megfelelő módon nyilatkozni...addig is egy kis emlékeztető:

    http://www.youtube.com/watch?v=6yymvNnnRGA
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    köszi a képeket, üdv újra köztünk és igenis, belőlem előtépett sok-sok élményt, beindított néhány dejavut!

    Bocsánat a lustaságért, én most kivételesen egy angol nyelvű beszámolót mellékelek, amelyet egy ausztrál PJ-es havernek írtam nemrég...bocsi a hungarizmusokért ;)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    ...wow, I am still speechless ...really...I mean I tried really hard and more or less managed to think about everything during summertime except for the upcoming PJ concerts...and I didn't really expect them to top any of the shows I had attended but they...kinda...DID
    We were on Stone's side 1st row on both nights and everything was far above perfection.

    At first the band...they rocked even harder than in 2006, blew up both Ahoy and Wuhlheide, they must have been in a nostalgic retro mood and to me it seemed they did their very best for both crowds with joy and soul - theirs was a very convincing attitude in my opinion.

    Ed's vocals were absolutely powerful and unbelievable and the guys didn't sound rusty at all as one could have thought,
    at some points of the shows I was just relaxing and watching these boys, each and thinking how fuckin lucky I am that they're still around, they looked even bigger giants to me there. Jeff, Mike and Stone...all of them were on fire
    and finally Matt became a 100% equal member to me, he was the biggest surprise on both nights in my opinion, his mindblowing drumming was so intensive and obsessive that he really was a frightening ...ENGINE (as Ed had introduced him in Vienna) that made the entire show so alive.

    The songs: what can I say? Impressive and awesome setlists, I enjoyed and shouted all the songs, loved them all...no matter if fan favourites or their biggest hits.
    they played !!!8!!! bloody songs in Holland I had never heard live before, WOW
    (The Fixer, Brother, Gone, 1/2 Full, Got Some, You've Got To Hide Your Love Away, Love Reign O'er Me, The Real Me)
    and 6 (!) more in Berlin - (being Sonic Reducer, Bee Girl, Faithful, Angie, Untitled and Hard To Imagine).

    btw the Who covers in rotterdam...wow, they fuckin rocked, no other bands could play them so alive, I am sure...the Binaural songs, the fan request (Faithful) In Berlin...Jeeezzzz :shock:

    The Crowd:
    -the Dutch crowd was super supportive with loud singalongs and standing ovation throughout the entire show + really grateful and nice again,
    -the German venue was all about losing mind, energy, jumping and massive moshing!!!

    The cohesion and the interaction was super, in Rotterdam Ed gave an EV zippo lighter to the Hungarian girl I was with there and later came back and throw his wet towel to us and I caught it (I gave it on to Monika because I felt it right and she was even more happy with that!), and in Berlin he jumped off the stage and was running to the right side up the hill without any guards - stroking our Hungarian flag and while walking back he was touching our hands.

    All in all, I felt I was part of something truly historical and groundbreaking, and there I understood again that noone believes you they are the best until they're there with you and part of the entire breathtaking PJ experience.
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
Sign In or Register to comment.