Options

*__Pearl Jam >>> Hungary__*

13468970

Comments

  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    Szavazások:
    4998 18.0% Pearl Jam
    2107 7.6% Led Zeppelin
    1752 6.3% Evanescence

    best of 2006:
    8848 25.5% Pearl Jam
    8732 25.2% Evanescence
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    sziasztok!!

    húúú milyen termékenyek lettünk...lassan már nem is tudom követni...:-)
    Nagyon jók a történetek!!!...tiszta nosztalgia...:-)))
    az én kis történetem: az időpontját mikor előszőr láttam őket az MTVn, 91 környékére teszem. Épp sétáltam át az egyik szobából a másikba, mikor meghallottam az Even Flowt. Teljesen megbabonázott...kik ők??...milyen energia, düh, de ezzel együtt érzékenység árad az egészből...húúú nekem kell ez a zene. Felbuzdulván az Oktogonnál lévő lemezboltban másoltattam át a cdt kazettára, mert akkor ugye még nem volt cd lejátszóm. Na és ezután jött a furcsaság. Meghallgattam és azt mondtam, hogy kicsit furcsa....valahogy mégsem....és félretettem!!!!!!! de csaknem hagyott nyugodni a dolog, piszkált valami ott belül :-) és meghallgattam újra és újra....no és azóta is...megfogott és nem tudok szabadulni...:-)
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    en ugy tudom, hogy a 2000-es szornyuseg lenyege az volt, hogy a kamionok korlatozasa miatt nem tudtak volna eljutni masnap lengyelorszagba, ezert az egyik bulit fel kellett aldozni, a szomoru vegeredmenyt mindannyian tudjuk, cserebe lett egy plusz este a polakok oromere...

    manoo: a 10c azert jo mert minden evben kuldenek 1 vagy 2 fanclub lemezt, hirlevelet, eeeeeeeeees mert elobb tudunk jegyet venni a koncertekre mint a nagykozonseg, es altalaban kulon szekcio illeti a klubtagokat, vagy elobb be leszunk engedve (amerikaban maskepp mukodik; ott minel elobb leptel be a klubba, annak jobb helyed van a koncerten)

    Én csak mostanában tudtam meg Ricsárdtól, hogy a kamion stop miatt maradt el. Akkor nem értettem mi is történhetett.

    manoo: és ne feljtsük el a Deep magazint sem!

    A38: hááát ha pénteken vagy szombaton lenne akkor egy percig sem hezitálnék...de így csütörtök lévén...:-(
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    shinning wrote:
    Én csak mostanában tudtam meg Ricsárdtól, hogy a kamion stop miatt maradt el. Akkor nem értettem mi is történhetett.

    manoo: és ne feljtsük el a Deep magazint sem!

    A38: hááát ha pénteken vagy szombaton lenne akkor egy percig sem hezitálnék...de így csütörtök lévén...:-(

    Banyek, nem is realizáltam, h ez a koncert csütörtök...akkor asszem kilőve a dolog. Áááááááááh.

    Ami viszont kiakaszt, h már több, mint egy hét eltelt, s a newcastle-i bootleg még mindig sehol...már örjöngök! :D Youtube-on sincs semmi értékelhető dolog.

    ...és télleg mindenki mennyire érzelmi szálakat pendít már! :D Hiába no, ahogy Stone is mondotta volt...see below:
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    Ja, és én így álltam ma:

    Hall of Fame:
    5066 18.0% Pearl Jam
    2116 7.5% Led Zeppelin

    Best of 2006
    8995 25.2% Pearl Jam
    8914 24.9% Evanescence
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    Most aruljam el a titkot, hogy a kovetkezo pre-sale ne legyen jegyem??? Na jo, meg szerencse, hogy a PJ rajongok ki szoktak egymast segiteni jegyekkel.

    Azert jo 10C-osnak lenni, mert az eves newsletter + karacsonyi meglepetes single mellett egy csomo PJ-es doldogrol joval elobb ertesul az ember, mint a general public pl. tour datumok, mikor kerulnek a jegyek eladasra. A Fan club mindig fenntart bizonyos szamu jegyet a 10C membereknek, amiket meg az elott feltesznek a webre, hogy mindenki masnak el kezdenek arulni oket. Raadasul a koncerteken mindig elsobbseget elveznek a 10C tagok, ugyanis az elso nemtom hany sor csak nekunk van fenntartva.

    Nagyjabol ez, de amugy bovebb info itt:http://www.pearljam.com/tenclub/

    Persze a masik nagy elony, hogy eszmeletlen jo fej emberekkel lehet osszefutni a 10C soraiban :D:D:D:D:D
    Euro 2007: Madrid 09/06 Wembley 18/06, Düsseldorf 21/06, Copenhagen 26/06, Nijmegen 28/06, Werchter 29/06

    Astoria 20/04/06
    Reading - 27/08/06
    Vienna - 25/09/06 - the BEST day of my life
  • Options
    Ki jon akkor az A38-ra csutortokon?

    Egy vagy ket baratommal tuti ott leszek ;)
    Euro 2007: Madrid 09/06 Wembley 18/06, Düsseldorf 21/06, Copenhagen 26/06, Nijmegen 28/06, Werchter 29/06

    Astoria 20/04/06
    Reading - 27/08/06
    Vienna - 25/09/06 - the BEST day of my life
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    Mindig itt szívom meg...nincs dombornyomott kártyám. Pedig már mióta 10c-s akarok lenni! :(
    Még idén belefértem volna az xmass special-be, amikor észbe kaptam.

    De mit tegyek, ha a snail-mail módszerben nem bízom...
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    Hogy oszinte legyek, fogalmam sincs, mi a halal az a snail-mail... Nekem "szerencsere" van itt kint rendes credit kartyam, ugyhogy en azzal jo vagyok. Amugy otthon is volt rendes, dombornyomott Visa kartyam... Lehet, hogy bankot kellene cserelned lilinger... a Raiffeisennel adnak rendes Visa kartyat...
    Euro 2007: Madrid 09/06 Wembley 18/06, Düsseldorf 21/06, Copenhagen 26/06, Nijmegen 28/06, Werchter 29/06

    Astoria 20/04/06
    Reading - 27/08/06
    Vienna - 25/09/06 - the BEST day of my life
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    Hogy oszinte legyek, fogalmam sincs, mi a halal az a snail-mail... Nekem "szerencsere" van itt kint rendes credit kartyam, ugyhogy en azzal jo vagyok. Amugy otthon is volt rendes, dombornyomott Visa kartyam... Lehet, hogy bankot kellene cserelned lilinger... a Raiffeisennel adnak rendes Visa kartyat...

    A snailmail a rendes postai befizetős, válaszboríték küldős módszer. Azt is felajánlják, de én meg nem akarom elfogadni.

    Amúgy a jóöreg OTP-nél vagyok, s még "junior" fokozatban, aminek ugyan számos előnye van (pl nincs számlavezetési díj, stb), de dombor nem lehetett. Mind1. Épp decemberben jár le a kártyám, s majd jól bemegyek a bankban holnap, és megmondom, h adjanak olyat, ami nekem kell, vagy rájuk borítom...Small my table...:D
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    Mielőtt elfelejtem...ma éjjel egy bécsi PJ koncerttel álmodtam. Kiléptem szállodai szobám ajtaján, és máris a backstage-ben voltam, Mike oldalán. Egy nyitott ajtón keresztül láttam mindent.
    Aztán hirtelen vágás, és máris a tömeg hátulján álltam, olyan volt, mint a kisstadion.
    Aztán meg lent a tömegben, az meg olyan, mintha a Szigeten lett volna.
    Mikor mondták, h utolsó számok egyike, kiürült az egész placc és csak páran lézengtek. Akkor arra gondoltam, h milyen rohadt dolog ezt tenni a világ legcsodásabb zenekarával.
    Meg nagyon örültem (álmomban), h nemrég voltam, s megint átélhetem...

    Setlistet azért ne kérjetek! :D
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    lilinger wrote:
    Mielőtt elfelejtem...ma éjjel egy bécsi PJ koncerttel álmodtam. Kiléptem szállodai szobám ajtaján, és máris a backstage-ben voltam, Mike oldalán. Egy nyitott ajtón keresztül láttam mindent.
    Aztán hirtelen vágás, és máris a tömeg hátulján álltam, olyan volt, mint a kisstadion.
    Aztán meg lent a tömegben, az meg olyan, mintha a Szigeten lett volna.
    Mikor mondták, h utolsó számok egyike, kiürült az egész placc és csak páran lézengtek. Akkor arra gondoltam, h milyen rohadt dolog ezt tenni a világ legcsodásabb zenekarával.
    Meg nagyon örültem (álmomban), h nemrég voltam, s megint átélhetem...

    Setlistet azért ne kérjetek! :D

    :-) remélem a 2007 koncerteket álmodtad meg!!! :-)

    Én is voltam a napokban Pearl Jam koncerten! mint egyébként sokszor ;-)
    Ennek a különlegessége az volt, hogy egy teljesen más rendezvényen voltam és meglepetés vendég volt a Pearl Jam. Hirtelen bemondták érkezésüket, mire én és még egy páran egyből az első sorban szaladtunk. Na ez még akár egy szokványos álom is lehetett volna deeeee....ki állt mellettem a sorban???? személyesen Eddie!!!!! Mindenki a banda közül a szinpadon volt, de ő átadta az énekes szerepet egy ismeretlen embernek...(abban a pillanatban nem bántam :-) ) Aztán ez az énekes odajött hozzánk és odatartotta a mikrofont Eddihez, de ő meg átnyomta hozzám...szerencsére sokat nem lehetett hallani "éneklésemből".....aztán kezdet oszlani a tömeg, mi meg ott sétálgattunk!!! vágás...ugyanezt egy felvételről nézem....
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    shinning wrote:
    :-) remélem a 2007 koncerteket álmodtad meg!!! :-)

    Én is voltam a napokban Pearl Jam koncerten! mint egyébként sokszor ;-)
    Ennek a különlegessége az volt, hogy egy teljesen más rendezvényen voltam és meglepetés vendég volt a Pearl Jam. Hirtelen bemondták érkezésüket, mire én és még egy páran egyből az első sorban szaladtunk. Na ez még akár egy szokványos álom is lehetett volna deeeee....ki állt mellettem a sorban???? személyesen Eddie!!!!! Mindenki a banda közül a szinpadon volt, de ő átadta az énekes szerepet egy ismeretlen embernek...(abban a pillanatban nem bántam :-) ) Aztán ez az énekes odajött hozzánk és odatartotta a mikrofont Eddihez, de ő meg átnyomta hozzám...szerencsére sokat nem lehetett hallani "éneklésemből".....aztán kezdet oszlani a tömeg, mi meg ott sétálgattunk!!! vágás...ugyanezt egy felvételről nézem....


    sweeet :):o
    stood at the top of the hill over my town i was found. finding myself used to be hard but now i see the light. this is music.
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Sziasztok!
    Csak röviden írok, mert muszáj két taposómalom közt szundiznom 5 órát:)
    Annyi, hogy kiderült, az Evanescence fanatikusok ezerrel csalnak a szavazáson!!!!! Grrrrr

    a módszerről:

    a következő sort
    http://www.rockintown.com/cgi-bin/index.cgi?action=best
    be kell illeszteni a lap jobb felső sarkában található üres mezőbe és

    -vagy a random proxy-n hagyjátok a csíkot és csak a Go gombot kell nyomni
    -vagy egyenként rá kattintotok a linkekre (jó hosszú a lista)

    erre előugrik egy ablak és csiribú-csiribá, totál új IP címed lesz, amivel újraszavazhatsz...ez napi 1400 körüli szavazatmennyiséget jelent(annyi hivatkozás van összegyűjtve), így tudnak állandóan elhúzni ezek a kis csalók...tudtam én, hogy sárosak:o...na most, ha nem próbáljuk elvenni tőlük ezeket a szavazatokat, akkor a hónap végére kb. 40000 szavazattal, 10000-es előnnyel fognak lesöpörni mindenkit...

    állítólag kora reggeli órákban érdemes szavazni, mert akkor törlődnek a rockintown eltárolt IP címek, azaz, hogy kik szavaztak...így akkor kevésbé akad össze az ember a "Sorry, you can vote only..." felirattal:)
    Sok szerencsét annak, akinek van ideje munkaidőben egy kicsit PJ-et segíteni vagy pontosabban a csutkafejű bandáját hátráltatni:D!
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    Ricsard wrote:
    a következő sort
    http://www.rockintown.com/cgi-bin/index.cgi?action=best
    be kell illeszteni a lap jobb felső sarkában található üres mezőbe és

    -vagy a random proxy-n hagyjátok a csíkot és csak a Go gombot kell nyomni
    -vagy egyenként rá kattintotok a linkekre (jó hosszú a lista)

    Háááát...lehet, h béna vagyok vagy csak túl korán van, de én nem látok semmi üres mezőt a jobb felső sarokban... :) Pedig most lenne egy fél órám felhúzni a PJ-t! :)

    Képes útmutató?
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    lilinger wrote:
    Háááát...lehet, h béna vagyok vagy csak túl korán van, de én nem látok semmi üres mezőt a jobb felső sarokban... :) Pedig most lenne egy fél órám felhúzni a PJ-t! :)

    Képes útmutató?

    en sem
    nekem is
    stood at the top of the hill over my town i was found. finding myself used to be hard but now i see the light. this is music.
  • Options
    ManooManoo Posts: 63
    Hey!

    Én szavazok naponta egyszer normálisan mert amúgy meló+suli!:-(

    Amúgy kcisit sántít nekem ez a kamionos sztori, mert lehetett volna külön engedélyt kérni, mert pénzért szoktak adni, ezt biztosan tudom! Nah mind1...majd talán most, legközelebb!

    Akkor holnap este jösztök pj tributra? Nem elkésni, mert elsőként kezdenek 8kor!
    Mi megyünk!

    Üdv,
    D
    Zagreb 09/06
    Katowice 06/07

    www.postnobills.hu
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    tegnapi kimaradás utám újfent műkodik a proxy.org.
    az üres sáv a lap tetején van, oda kell beírni a http://www.rockintown.com/cgi-bin/index.cgi?action=best
    sort, majd csak a GO:)-t nyomogatni, és szvani...persze, miután úgy tűnik, mindenki így szavaz, sajnos a Sorry felirat elég sanszos, hogy felbukkan 10-ből 6-szor:(
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    Manoo wrote:
    Hey!

    Én szavazok naponta egyszer normálisan mert amúgy meló+suli!:-(

    Amúgy kcisit sántít nekem ez a kamionos sztori, mert lehetett volna külön engedélyt kérni, mert pénzért szoktak adni, ezt biztosan tudom! Nah mind1...majd talán most, legközelebb!

    Akkor holnap este jösztök pj tributra? Nem elkésni, mert elsőként kezdenek 8kor!
    Mi megyünk!

    Üdv,
    D

    No milyen volt a PJ tribute???
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    lilingerlilinger London, UK Posts: 475
    shinning wrote:
    No milyen volt a PJ tribute???

    Igenigen, engem is érdekel:D

    De azt meg kell említenem, h a newcastle-i hanganyag...felemelő...épp a redmozi megy! ;)
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • Options
    ManooManoo Posts: 63
    Na!


    Hát összeségében azt kell mondanom, hogy jó volt az este (még a chillit néztük meg, meg néhány sör után:), de több probi is akadt! Kis hiba volt, hogy első volt a pj tribute, nincs igazi hangulat még ilyenkor. A második probléma az gitárok bitrányos hangosítása volt, mikor az alive solot csak tippeltem hogy hol tart! A harmadik pedig az ének gyengéledése (bár olyan számokra mint a go elég volt)! Viszont a basszusgitáros klasszul tolta és a dobos is lelkes volt. Összeségében azért jól éreztem magam, de azért pl a stones tribute jobban kitalálta a dolgot! (mondjuk a flop nem is elsősorban tribute banda ha jól tudom)! Nem emlékszem pontosan miket játszottak csak izelítőül: State of love and trust (mi kérésünkre:-), go, do the evolution, brain of j (IGEN), alone (IGEN, DE NEM TUDTA A SZÖVEGET :-S), world wide suicide, once, army reserve, corduroy (ÚJFENT NEM TUDTA A SZÖVEGET), breakerfall, last exit, MFC, NOT FOR YOU (hát ezt nagyon szerettük:-))... okay talán a végére sikerült is összehoznom mégis az összes számot!

    Ha vkinek annyira nemt tetszett azt megértem, de én efott után kb pont erre számítottam...na jó gitárhangosítás akkor is botrányos...ja és még animal. De mondjuk jó számválasztás! Ja és még even flow meg jeremy, alive persze!

    De legalább ilyet is hallani. Nem tudom ti hova jártok kocsmázni meg mókázni, de ahova én ott hosszas könyörgés után adják csak le jeremyt vagy az even flowt.

    Ja ami meg még viccesebb egyszer mentünk grunge tribute estére (dj-s dolgora) és a pearl jamtől csak az alive volt meg neki...meg egy-két nirvana... Szal azt az eegy alivet halgattuk egész este. Ennyit erről....
    Na jó nem regélek tovább!
    Üdv!
    Zagreb 09/06
    Katowice 06/07

    www.postnobills.hu
  • Options
    OrsiOrsi Posts: 56
    Halláj emberök:D

    Végigolvastam ezt a topicot, és nagyjából mindent elmondtatok, amit én mondanék:D Most megkövezhettek, de csak egy éve vagyok igazi Pearl Jam fan, azelőtt nem is ismertem őket jószerivel... Mikor 2-3 évesen otthon ültem a TV előtt, és az MTV agyba-főbe nyomta a Nirvana-Pearl Jam-RHCP vonulatot, '92-'93 tájékán, akkor sikerült a döntő benyomásokat, amik a mai napig meghatározóak, összeszedni:D Kösz anya, hogy nem más csatorna ment:P:D:D Szóval tavaly karácsony körül néztem az MTV-t (tizenpár éves kihagyás után visszatértem a csatornához, de most már csak célirányosan azokat a műsorokat nézem, ahol PJ, Nirvana, RHCP várható:P És a VH1 jobb ilyen szempontból, ott a Pearl Jam Storytellerst és Unplugged-ot is el lehet csípni néha:D, no mindegy), és grunge top 10-et nyomtak... megnéztem, mert a Nirvana-ig terjedt az ilyen irányú műveltségem, és akkor még nem láttam naponta a Smells Like Teen Spiritet a tvben, mint most... Szóval vártam, hogy jöjjön, és akkor 9 másik klippet is meg kellett néznem, mert persze a Nirvana volt az első. De ilyen nevek, mint Smashing Pumpkins/őket nem annyira csípem/, Soundgarden/őket annál jobban/, Temple Of The Dog/olyan ismerősek voltak az emberkék utána valahogy:P/ és a Pearl Jam, akik másodikok lettek akkor az Alive-val, akkor lettek számomra ismertek!!! Szégyen ide vagy oda, ez van...:D Viszont nagyon durva, hogy a tudat alatt raktározott emlékek mire nem képesek! Nagyon tetszett az Alive, rettenetesen, pedig azt hittem hirtelen, hogy először látom... Aztán a dal végére már az utolsó refrént tudtam én is Eddievel dúdolni, annyira felidéződött...Beleszerettem ebbe a zenébe, karácsonyra meg is vettem magamnak a Rearviewmirror-t, mikor az Even Flow-t és a Jeremy-t is bemértem, hogy tőlük van... és akkor nem is tudtam, hogy az újabb albumaik milyenek lehetnek... Egy dalt sem hallotam róluk:D Viszont első hallgatásra a két lemezes válogatás nem jött be úgy üsszességében!!! A lassabb, líraibb dalok, mint a Black vagy Betterman persze elsőre tetszettek, hát még a Last Kiss, de a zúzósabb oldaluk nem tudott meghatni... De a két ünnep között volt időm azt csinálni, amit csak akartam, szóval végighallgattam párszor a zúzós dalokkal együtt is a lemezeket, és annyira mániákus rajongóvá váltam, hogy megkerestem a neten, hol lehet leszedni mp3makat tőlük, ( a http://www.f4kin-up.net-et mindenki ismeri, ugye? ), és le is töltöttem több száz dalt, koncertfelvételekben persze... És csak ámultam és bámultam, hogy ilyen létezhet, hogy valakik ennyire tudjanak élőben is, ez szinte hihetetlen volt nekem, nem láttam erre még példát előttük (utánuk sem:D)... Szóval azóta DVD-k, lemezek, poszterek, minden, amit csak megengedhettem magamnak van már a gyűjteményemben, de a legjobb mégis az volt, mikor nagy nehezen kibuliztam, hogy Bécsbe kimessek a koncertre!!! Sose hittem volna, hogy ilyen megtörténhet velem, (pedig pár hónapal előtte voltam Chilin Prágában, és ennek ellenére sem), hogy őket láthatom élőben!!! Nem is bírtam a koncert elején sem felfogni, hogy ott vagyok, ahol...:D Talán akkor sikerült, mikor először olvasott fel szöveget a papírról... Annyira aranyos volt, azzal a vicces kiejtéssel:D:D Jó, nem mintha az enyém jobb lenne, de talán egy kicsit:D Valami, amiben jobb vagyok Eddie Veddernél!:P:D:D:D:D Komoly egyébként, az az ürge mindent tud:D wááá... na, mindegy:D:D:D
    Szóval nekem így indult a Pearl Jam-szerelem, és azt hiszem, sose múlik el:D De ezzel mind így vagyunk itt:D:D
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    [...]

    Persze a masik nagy elony, hogy eszmeletlen jo fej emberekkel lehet osszefutni a 10C soraiban :D:D:D:D:D


    :)
    pontosan!
    Legközelebb azért, ha a 10c első soráig juttok, csekkoljátok, hogy nem fekszik-e valaki a földön - nehogy már baja essék:)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Orsi wrote:
    Halláj emberök:D

    Végigolvastam ezt a topicot, és nagyjából mindent elmondtatok, amit én mondanék:D Most megkövezhettek, de csak egy éve vagyok igazi Pearl Jam fan, azelőtt nem is ismertem őket jószerivel... Mikor 2-3 évesen otthon ültem a TV előtt, és az MTV agyba-főbe nyomta a Nirvana-Pearl Jam-RHCP vonulatot, '92-'93 tájékán, akkor sikerült a döntő benyomásokat, amik a mai napig meghatározóak, összeszedni:D Kösz anya, hogy nem más csatorna ment:P:D:D Szóval tavaly karácsony körül néztem az MTV-t (tizenpár éves kihagyás után visszatértem a csatornához, de most már csak célirányosan azokat a műsorokat nézem, ahol PJ, Nirvana, RHCP várható:P És a VH1 jobb ilyen szempontból, ott a Pearl Jam Storytellerst és Unplugged-ot is el lehet csípni néha:D, no mindegy), és grunge top 10-et nyomtak... megnéztem, mert a Nirvana-ig terjedt az ilyen irányú műveltségem, és akkor még nem láttam naponta a Smells Like Teen Spiritet a tvben, mint most... Szóval vártam, hogy jöjjön, és akkor 9 másik klippet is meg kellett néznem, mert persze a Nirvana volt az első. De ilyen nevek, mint Smashing Pumpkins/őket nem annyira csípem/, Soundgarden/őket annál jobban/, Temple Of The Dog/olyan ismerősek voltak az emberkék utána valahogy:P/ és a Pearl Jam, akik másodikok lettek akkor az Alive-val, akkor lettek számomra ismertek!!! Szégyen ide vagy oda, ez van...:D Viszont nagyon durva, hogy a tudat alatt raktározott emlékek mire nem képesek! Nagyon tetszett az Alive, rettenetesen, pedig azt hittem hirtelen, hogy először látom... Aztán a dal végére már az utolsó refrént tudtam én is Eddievel dúdolni, annyira felidéződött...Beleszerettem ebbe a zenébe, karácsonyra meg is vettem magamnak a Rearviewmirror-t, mikor az Even Flow-t és a Jeremy-t is bemértem, hogy tőlük van... és akkor nem is tudtam, hogy az újabb albumaik milyenek lehetnek... Egy dalt sem hallotam róluk:D Viszont első hallgatásra a két lemezes válogatás nem jött be úgy üsszességében!!! A lassabb, líraibb dalok, mint a Black vagy Betterman persze elsőre tetszettek, hát még a Last Kiss, de a zúzósabb oldaluk nem tudott meghatni... De a két ünnep között volt időm azt csinálni, amit csak akartam, szóval végighallgattam párszor a zúzós dalokkal együtt is a lemezeket, és annyira mániákus rajongóvá váltam, hogy megkerestem a neten, hol lehet leszedni mp3makat tőlük, ( a http://www.f4kin-up.net-et mindenki ismeri, ugye? ), és le is töltöttem több száz dalt, koncertfelvételekben persze... És csak ámultam és bámultam, hogy ilyen létezhet, hogy valakik ennyire tudjanak élőben is, ez szinte hihetetlen volt nekem, nem láttam erre még példát előttük (utánuk sem:D)... Szóval azóta DVD-k, lemezek, poszterek, minden, amit csak megengedhettem magamnak van már a gyűjteményemben, de a legjobb mégis az volt, mikor nagy nehezen kibuliztam, hogy Bécsbe kimessek a koncertre!!! Sose hittem volna, hogy ilyen megtörténhet velem, (pedig pár hónapal előtte voltam Chilin Prágában, és ennek ellenére sem), hogy őket láthatom élőben!!! Nem is bírtam a koncert elején sem felfogni, hogy ott vagyok, ahol...:D Talán akkor sikerült, mikor először olvasott fel szöveget a papírról... Annyira aranyos volt, azzal a vicces kiejtéssel:D:D Jó, nem mintha az enyém jobb lenne, de talán egy kicsit:D Valami, amiben jobb vagyok Eddie Veddernél!:P:D:D:D:D Komoly egyébként, az az ürge mindent tud:D wááá... na, mindegy:D:D:D
    Szóval nekem így indult a Pearl Jam-szerelem, és azt hiszem, sose múlik el:D De ezzel mind így vagyunk itt:D:D

    Szia és üdvözlet Orsinak!
    A te beszámolódból is újfent kiderült, még ezekben a grunge- és érzelemidegen időkben is vannak, akik fölfedezik a világ (talán) legtutibb muzsikáját...és ez megnyugtató, hiszen bevallhatjuk, nem sok potenciális jelzés mutathatott neked irányt...nemhiába: jókor, jó helyen!:) az eddigi vallomásokból is az szűrhető le: a legtöbben a véletlennek köszönhetik a Jammel való ismerkedésüket... ami talán a kiválasztottságtudatunknak is hízelgő lehet:)
    a Pearl Jam iránti általános lankadó figyelem szerény meglátásom szerint tökéletes bizonyítéka annak, mennyire rossz irányba tart a (zenei) világ érzelmileg, mentálisan és legfőképp erkölcsileg - az Eddiék által képviselt humanizmus, őszinteség, jótékonykodás, antimaterializmus, következetesség és legfőképp maximalizmus manapság ilyen koncentrátumban már csak zéró számú egyéb együttesnél lelhető fel (talán még a MUSE:) és a z R.E.M. a kivételek), és ez igencsak elszomorít...a bécsi és minden egyéb koncert, amin még részt vettünk ékes bizonyítékai voltak annak, hogy Eddie-ék zenei produktuma élőben is értékesebb, mint valaha...leírhatatlan, mások számára verbálisan felidézhetetlen és elmesélhetetlen...annyira sajnálok mindenkit, akinek nem volt része ezekben a felejthetetlen két és fél órákban!!!!!!!!!!!!!!!!! Nagyszerű viszont, hogy a fölfedezés nem 2006 szeptembere után esett meg veled, és így volt lehetőséged élőben is megtapasztalni a csodát, ami előtt Bonoék, Jaggerék, Chiliék, Springsteen, Wolfmotherék, Ramonesék, Foo Fightersék, Dave Matthewsék és az R.E.M. is többször fejet hajtott!!!
    Azért a Chili ugye nem volt annyira tuti élőben:D? az utolsó két lemez (BTW, SA) sajnos elég nagyfokú kiégettségről árulkodnak, a koncert DVD-ket pedig semmi pénzért sem adtam volna ki a helyükben:)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    OrsiOrsi Posts: 56
    Ricsard wrote:
    Szia és üdvözlet Orsinak!
    A te beszámolódból is újfent kiderült, még ezekben a grunge- és érzelemidegen időkben is vannak, akik fölfedezik a világ (talán) legtutibb muzsikáját...és ez megnyugtató, hiszen bevallhatjuk, nem sok potenciális jelzés mutathatott neked irányt...nemhiába: jókor, jó helyen!:) az eddigi vallomásokból is az szűrhető le: a legtöbben a véletlennek köszönhetik a Jammel való ismerkedésüket... ami talán a kiválasztottságtudatunknak is hízelgő lehet:)
    a Pearl Jam iránti általános lankadó figyelem szerény meglátásom szerint tökéletes bizonyítéka annak, mennyire rossz irányba tart a (zenei) világ érzelmileg, mentálisan és legfőképp erkölcsileg - az Eddiék által képviselt humanizmus, őszinteség, jótékonykodás, antimaterializmus, következetesség és legfőképp maximalizmus manapság ilyen koncentrátumban már csak zéró számú egyéb együttesnél lelhető fel (talán még a MUSE:) és a z R.E.M. a kivételek), és ez igencsak elszomorít...a bécsi és minden egyéb koncert, amin még részt vettünk ékes bizonyítékai voltak annak, hogy Eddie-ék zenei produktuma élőben is értékesebb, mint valaha...leírhatatlan, mások számára verbálisan felidézhetetlen és elmesélhetetlen...annyira sajnálok mindenkit, akinek nem volt része ezekben a felejthetetlen két és fél órákban!!!!!!!!!!!!!!!!! Nagyszerű viszont, hogy a fölfedezés nem 2006 szeptembere után esett meg veled, és így volt lehetőséged élőben is megtapasztalni a csodát, ami előtt Bonoék, Jaggerék, Chiliék, Springsteen, Wolfmotherék, Ramonesék, Foo Fightersék, Dave Matthewsék és az R.E.M. is többször fejet hajtott!!!
    Azért a Chili ugye nem volt annyira tuti élőben:D? az utolsó két lemez (BTW, SA) sajnos elég nagyfokú kiégettségről árulkodnak, a koncert DVD-ket pedig semmi pénzért sem adtam volna ki a helyükben:)

    Halláj:D

    De, meglepően jó volt a Chili is, magukhoz képest nagyot alakítottak! Komolyan, azt hittem az énekről, hogy playback, addig, amíg el nem kezdte elrontani a szöveget drága Anthony-nk :D Flea persze biztosította a magyar rajongókat, mert ott is sokan voltunk, hogy az ükanyja magyar volt :P Ja... Kié nem??? :P :D
    Igen, a Chili az új albumával kezd nekem is úgy tűnni, hogy már nem tudnak újat, de azért nem szabad elfeledkeznünk arról, milyen hálával tartozunk nekik a Pearl Jam-ért :D Ha nincs Jack Irons, ha nem viszik '91-ben turnéra előzenekarnak a Pearl Jam-et (meg a Nirvana-t :P), akkor lehet, hogy seholse lennének a fiúk most, nemhogy európai koncertek... :D Jó, azért ez túlzás, mert Eddie-ék nem lennének akkor sem ismeretlenek ilyen zenével, de nehezebb dolguk lett volna :D De tény, ami tény, a banda is érzi ezt, és mikor a Chili a mélyponton volt, megtették nekik/értük azt a szívességet, hogy egy fesztiválon csak akkor voltak hajandóak játszani, ha a Chili megkapja a műsoridejük felét... és ezt Anth életrajzában olvastam! :D Szóval... :D
    Az volt rettenet, mikor a Sazka Arena-ból jöttünk ki, és már ment a Pearl Jam reklámja a kirakott tvkben... és akkor még nem tudtam, hogy valaha lesz-e alkalmam látni őket élőben... És összeszorult a kis szívem... Érthető, nem? :D De igazad van, én is hálás vagyok a sorsnak, hogy megismerhettem a Pearl Jam-et, ráadásul koncerten is lehettem!!! És most úgy érzem (bár igazam lenne!), hogy nem az utolsó koncertem volt a bécsi :D Ja, és még a sorsnak annyit, hogy ha nincs a PJ nem kezdek geetarozni sem :D:D Na, nem mintha olyan ász lennék, de magamnak eljátszogatok, meg barátnőmmel - mellesleg szintén kint volt velem Bécsben :D - szoktunk összeülni, és ha ez nem lenne az életemben, nem is ugyanaz az élet lenne... A Pearl Jam nélkül nem lennék ugyanaz az ember!
    És akkor azt még nem is említettem, hogy a koncerten találtam meg a szerelmet is, egy olyan sráccal, akivel sose találkoztam volna máshogy... :D:D Nem lakunk épp közel egymáshoz, de nincsenek legyőzhetetlen akadályok, mint tudjuk, csak akarni kell a dolgokat! :D:D
    Szóval: nem tudom szóval elmondani, mit jelent nekem ez a banda és a zenéjük :D
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Igen, Flea-nek apai ágon valóban vannak magyar felmenői, 56-osok, akik a lepratelep Ausztráliába:) húzták el a belüket, de azért a Balzary név még mindig ott feszit a nevében:)

    Én szerintem maximum inkább Jack Ironsnak lehetünk hálásak, hogy Eddie-t bemutatta annak a jóember Stone-nak meg a demokazettájának...Anthonyéknak szerintem konkrétan semmi közük nem volt a Pearl Jam befuttatásához, csupán néhány közös koncertjük volt, az MTV pedig közkívánatra ontotta a zenéjüket, mire 92 második félévében népszerubbek voltak, mint a RHCP meg az Under The Bridge, a Nirvananak is csak azért lehetnek hálásak, mert általuk nagyobb figyelem irányult a seattle-i térség zenészeire. Különben is a tehetség nem vész el, csak kallódik maximum, a TEN önmagában stabil lökést adott nekik ahhoz, hogy a legnagyobbak között emlegessék őket. Vicces, hogy míg a U2 a ZooTV turné olaszországi állomásaira hívta meg embereinket 92-ben(!!!), a közönség részéről iszonyatos elutasításban volt részük, míg manapság senki sem kérdőjelezi meg, hogy Itália az egyik legfontosabb bázisuk!!!
    A PJ tényleg nem egy egyszerű zenekar, az én sorsomat is több ponton új irányba mozgatta, úgy mint a Depeche Mode vagy a The Cure, lehetetlenség lenne, hogy bárki valaha is elfoglalja a helyüket a ketyegőmben:)
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    Monyó, van az autódban cd rádió? Ha igen, mp3-at lejátszik??? Vagy esetleg nincs olyan kazettaszerű átalakítótok discmanhez??? Tudnom kell, hogy készüljek péntekre!:D:D:D
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    Ricsard wrote:
    Monyó, van az autódban cd rádió? Ha igen, mp3-at lejátszik??? Vagy esetleg nincs olyan kazettaszerű átalakítótok discmanhez??? Tudnom kell, hogy készüljek péntekre!:D:D:D

    Cd van, de sajna nem tud mp3at lejátszani. és sajnos átalakítóm sincs...úgyhogy cdkel kell mahinálni, melynek feladata, a navigálás mellett, szintén rád hárul :-D
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • Options
    RicsardRicsard Posts: 1,942
    OK, akkor hozok cdket...másoltat is olvas, ugye?
    budapest.arnhem.antwerpen.vienna.madrid.katowice.nova_rock.nijmegen.rotterdam.berlin.dublin.belfast.london.venice.prague.stockholm.copenhagen.vienna.leeds.milton_keynes.padova.
    prague.seattle1.seattle2.chicago1
  • Options
    shinningshinning Posts: 256
    Ricsard wrote:
    OK, akkor hozok cdket...másoltat is olvas, ugye?
    OKÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ :-)))))))

    természetesen, másolt cdt is elfogad :-)))))
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
Sign In or Register to comment.