*__Pearl Jam >>> Hungary__*

1333436383970

Comments

  • SeriSeri Posts: 143
    Orsi wrote:
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Pearl_Jam
    :D Megpróbálkoztam a német wiki lefordításával, ha már úgyis nyelvvizsgára készülök:)

    Húha ... Ez szép munka!!! ... Gratula! ... :)
    1996: Budapest
    2000: Katowice 2.; Saratoga Springs
    2006: Prague; Vienna
    2007: Katowice
    2009: Berlin
  • OrsiOrsi Posts: 56
    Köszi, de még van mit javítgatni rajta, sok benne az elgépelés is, és fogalmam sincs, hogy lehet képet felrakni... Már mindenhogy próbáltam, csak jól nem:D
    De mindegy, csak azért írtam, mert az első oldal legaljára kerültünk, és nem lehet, hogy mi ne legyünk szem előtt!:D
  • Orsi, le vagyok nyugozve!!! Gratulalok!!! Szep munka!!! :D:D:D:D

    Spread the Jam!!!!

    Magyarok okuljatok! Hatha az angol nyelven nem kommunikativ magyar rajongok is beszallnak ezek utan a "Pearl Jam-et Magyarorszagra!" partizan akcioba.

    Udv,

    a masik Orsi ;)
    Euro 2007: Madrid 09/06 Wembley 18/06, Düsseldorf 21/06, Copenhagen 26/06, Nijmegen 28/06, Werchter 29/06

    Astoria 20/04/06
    Reading - 27/08/06
    Vienna - 25/09/06 - the BEST day of my life
  • lilingerlilinger Posts: 475
    Orsi wrote:
    Kellemes ünnepeket mindenkinek:D
    Ajándékként itt van egy link:
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Pearl_Jam
    :D Megpróbálkoztam a német wiki lefordításával, ha már úgyis nyelvvizsgára készülök:) Szóval, ha nem eléggé magyarul van, akkor át lehet fogalmazni:) Lassan jobban tudok németül, mint magyarul?:P:D:D
    De ez milyen már, hogy eddig nem volt Pearl Jam szócikk a magyar wikiben? Ej-ej-ej...

    Hű, Orsi! Tök jó! :) Grat meg minden!

    Ha nem gond, bevállalnám Stone "megszerkesztését"! ;)
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • RicsardRicsard Posts: 1,943
    ...nos elolvastam az egész wikipedias cikket ától cettig, és azt kell mondjam, hogy teljesen korrekt és elfogadható! Én ugyan egyáltalán nem beszélem a német nyelvet, de azt gondolom, hogy nem lesz gond azzal a fránya nyelvvizsgával, ha ennyire pöpec fogalmazásokat tudsz rittyenteni.
    Azért, ha nem haragszol, lennének változtatási javaslataim, ugye nem baj;)?

    Először is a tördelés >>> a szöveget nemcsak szakaszokra, de kisebb bekezdésekre is érdemes lenne bontani a könnyebb áttekinthetőség kedvéért

    azután 1-2 közérdekű információval kiegészíthetnénk az eddigieket

    pl. No Code tour 1996-11-17 Budapest Sportcsarnok - istentelenül intenzív és felejthetetlen 123 perc (...+ koncert(jegy)ről fénykép stb.)

    2000-06-16 máig tisztázatlan, ámbár vélhető körülmények miatt elmaradt budapesti buli, helyette egy igazán legendás katowicei performansz....

    2006-09-25 Bécs - a turné számunkra sok szempontból figyelemreméltó állomása >>> bazi sok magyar + Eddie külön köszöntője honfitársainkhoz :cool: stb.

    stb.

    szóval tuti a nyersanyag, alapos, de ugye nem gond, ha mi is beszállunk és több szem többet lát alapon segítünk továbbfejleszteni??? ;) én legalábbis nagyon szívesen segítek (különösen stiláris-nyelvi, ill. helyesírási vonatkozásban)
    Budapest.Budapest.Arnhem.Antwerpen.Vienna.Madrid.Katowice.Nova_rock.Nijmegen.Rotterdam.Berlin.Dublin.Belfast.London.Venice.Prague.Stockholm.Copenhagen.Vienna.Leeds.Milton_keynes.Padova.Prague.Seattle1.Seattle2.Chicago1.Budapest.Cracow.Vienna..>>>LONDON.BERLIN1.BERLIN2
    Eddie: Dublin & London
  • lilingerlilinger Posts: 475
    Ricsard wrote:
    szóval tuti a nyersanyag, alapos, de ugye nem gond, ha mi is beszállunk és több szem többet lát alapon segítünk továbbfejleszteni??? ;) én legalábbis nagyon szívesen segítek (különösen stiláris-nyelvi, ill. helyesírási vonatkozásban)

    No, hát itten az elébb megemlítettem, hogy a Stone-os részt magamra vállalnám meg az is megfordult a fejemben, hogy a stiláris-nyelvi dolgokban én is segítenék (valamiért azt gondoltam, h húdejóvagyok)...erre elkezdtem írkálni/fordítani (angolról) a Stoney-Poneyt és rájöttem, hogy lóf*sz sem vagyok. :( Annyira nem működött az agyam, hogy most akkor méginkább meghajolok Orsi nagysága előtt...bár nemtom, mennyi időt szántál erre, de űberkorrekt! :) GRATGRAT és mégeccer GRAT!!! :)

    Aztán ha jön egy fuvallat, s forog az agyam, akkor majd...

    Egyet mondok már csak ösztönzésképp':
    Keep on rockin' in the free world! ;)
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • OrsiOrsi Posts: 56
    Wááá, nagyon örülnék, ha segítenétek, mert az a lényeg, hogy a Pearl Jam szócikk a lehető legjobban sikerüljön:D Ha már egyszer írunk róla, akkor annak nagyon ott kell lennie:D
    És eszembe jutott nekem is, hogy a tagokról külön-külön is kéne írni, meg hogy BOOOOOOOM-nak is kéne helyet csinálni valahol az oldalon (a németek nem írtak róla:S) ((sőt : grunge szócikk sincs:P)), de nem volt elég elszántság bennem hozzá... Ez ugyanis olyan 4-4.5 órába telt, mire összehoztam.:) Az a macerás benne, mikor értem, hogy mi van odaírva, de nincsenek rá megfelelő magyar szavak (vagy csak az én szókincsemben nem), és törhetem a fejem, hogy hogyan is kéne ezt megfogalmazni... Egyébként angolul is értem általában az írott szövegeket, a hallottnak is egyre nagyobb részét, csak "kicsit" többet kell hozzá szótáraznom, mint a némethez:D Az angollal "csak" annyi bajom van, hogy beszélni nem tudok, meg magamtól fogalmazni:P:D Meg hát még sosem szerkesztettem Wikit, így nem tudtam, hogy mit kell vele kezdeni:D
    :D:D Sok sikert nekünk a szerkesztgetéshez! :D:D
  • lilingerlilinger Posts: 475
    Orsi wrote:
    Az a macerás benne, mikor értem, hogy mi van odaírva, de nincsenek rá megfelelő magyar szavak (vagy csak az én szókincsemben nem), és törhetem a fejem, hogy hogyan is kéne ezt megfogalmazni...

    Én is ezzel vacakoltam, pedig eccer úgy, de úgy megtanította a kedvenc tanárbácsim, h ihaj!

    Naszal, előre hát! :D
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • RicsardRicsard Posts: 1,943
    Akkor én mostantól bele fogok piszkálgatni ám...:D ;)
    Budapest.Budapest.Arnhem.Antwerpen.Vienna.Madrid.Katowice.Nova_rock.Nijmegen.Rotterdam.Berlin.Dublin.Belfast.London.Venice.Prague.Stockholm.Copenhagen.Vienna.Leeds.Milton_keynes.Padova.Prague.Seattle1.Seattle2.Chicago1.Budapest.Cracow.Vienna..>>>LONDON.BERLIN1.BERLIN2
    Eddie: Dublin & London
  • Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuump!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    de a lényeg: kevesebb mint 2 hónap, és mienk a lekvár!!! :) :cool: :D
    stood at the top of the hill over my town i was found. finding myself used to be hard but now i see the light. this is music.
  • lilingerlilinger Posts: 475
    Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuump!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    de a lényeg: kevesebb mint 2 hónap, és mienk a lekvár!!! :) :cool: :D

    Ne izgass már! :)
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • RicsardRicsard Posts: 1,943
    én is kénytelen vagyok bumpolni...

    el sem hiszem, hogy 2 hónapon belül újabb varázslatokban lesz részünk:)
    Budapest.Budapest.Arnhem.Antwerpen.Vienna.Madrid.Katowice.Nova_rock.Nijmegen.Rotterdam.Berlin.Dublin.Belfast.London.Venice.Prague.Stockholm.Copenhagen.Vienna.Leeds.Milton_keynes.Padova.Prague.Seattle1.Seattle2.Chicago1.Budapest.Cracow.Vienna..>>>LONDON.BERLIN1.BERLIN2
    Eddie: Dublin & London
  • RicsardRicsard Posts: 1,943
    Nos, ez most egy újabb bump...:(
    még mielőtt bekövetkezne a Break On Through To The Other Side...:)

    fel vagyok dobva, ha valakit érdekel:
    hiszen

    csodálatos, verőfényes napsütés vár odakinn :o

    péntek van :cool:

    fél órán belül vége a munkaidőmnek :)

    és azt hiszem hazafelé tartva megiszom egy doboz Stellat + meghallgatok egy-két überelhetetlenPJ klasszikust az új olcsó, de annál frankóbb mp3 lejátszómon. A Release-t biztosan!:D

    Utána pedig elmegyek bulizni!!!!!!!!!!!!!! :cool:

    jeeeeeee


    mindenkinek hasonlóan kellemes péntek délutánt és hétvégét kívánok!
    Budapest.Budapest.Arnhem.Antwerpen.Vienna.Madrid.Katowice.Nova_rock.Nijmegen.Rotterdam.Berlin.Dublin.Belfast.London.Venice.Prague.Stockholm.Copenhagen.Vienna.Leeds.Milton_keynes.Padova.Prague.Seattle1.Seattle2.Chicago1.Budapest.Cracow.Vienna..>>>LONDON.BERLIN1.BERLIN2
    Eddie: Dublin & London
  • lilingerlilinger Posts: 475
    Ricsard wrote:
    mindenkinek hasonlóan kellemes péntek délutánt és hétvégét kívánok!

    Hogy lesz sticky egy thread? Persze csak a bump kedvéért meséljetek! :)

    Amúgy meg nekem már ma elkezdődött a hétvége, hiszen kaptam egy dayoff-ot. Je. Ennek örömére takarítás helyett egész nap konckapókereztem meg kinevetavégéneztem a bnőmmel, aki szénné unta magát a mhelyén.

    Holnap meg pompost sütök a kis barátaimnak. Mert társadalmi nyomás volt :)

    De csak a bump kedvéért! :D
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • OrsiOrsi Posts: 56
    Na szép, nektek hétvége, buli, barátok... nekem meg iskola szombaton is, mert egy ilyen kretén iskolába járok, ahol nincs síszünet sem, sőt most ledolgozzuk, hogy egy nappal korábban kaptuk meg a karácsonyi szünetet, mint más iskolák ... Az nem baj, hogy igazából így is rövidebb volt a szünetünk, mint a legtöbb iskoláé, de volt olyan suli, amelyik jobban megszííííííívatta a diákokat, mint a VMG minket, ezért most bosszúból mindenki végigszenvedheti a holnapi napot... HOL ITT AZ IGAZSÁG??? :@:
    De nektek kellemes hétvégét:D
  • Ricsard wrote:
    csodálatos, verőfényes napsütés vár odakinn :o

    péntek van :cool:

    fél órán belül vége a munkaidőmnek :)

    és azt hiszem hazafelé tartva megiszom egy doboz Stellat + meghallgatok egy-két überelhetetlenPJ klasszikust az új olcsó, de annál frankóbb mp3 lejátszómon. A Release-t biztosan!:D

    Utána pedig elmegyek bulizni!!!!!!!!!!!!!! :cool:

    jeeeeeee


    mindenkinek hasonlóan kellemes péntek délutánt és hétvégét kívánok!

    hűűűű, ez nagyon jól hangzik! :D

    én is fel vagyok dobva, bár kezd kemény lenni a suli, és ez meg is mutatkozott a héten - bár csak 3 napot kellett menni, így is kikészültem mint egy rongy... ezen kívül meló volt ma is (most értem hazaaahahahahaaaa :( ), meg holnap, meg vasárnap ... :eek: de ez jó, mert szépen gyűlik a pénz a pj és egyéb nyári mulatságok virtuális perselyébe, szóval nem rinyálok, hanem épp ellenkezőleg :D ezenkívül persze mindezektől függetlenül holnap buliiiiiiiiiiiii - placebo, depessssmód, + mindenféle indie a kultiban, ami már önmagában gyönyör, és mivel zsuzska néninek szülinapja van, talán kap egy jó kis PJ videót a dj bácsitól... :)
    szóval szép az idő, valamint minden jó :D

    akinek meg épp nem, az koncentráljon, én küldöm a pozitív energiát ezerrel ;)
    stood at the top of the hill over my town i was found. finding myself used to be hard but now i see the light. this is music.
  • lilingerlilinger Posts: 475
    Ma 20:00tól Facérok lesznek a DunaTV-n!!!!! Jeeeeeeee! :)
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • lilinger wrote:
    Ma 20:00tól Facérok lesznek a DunaTV-n!!!!! Jeeeeeeee! :)

    utána pedig buli a kultibaaaaan! :D
    stood at the top of the hill over my town i was found. finding myself used to be hard but now i see the light. this is music.
  • RicsardRicsard Posts: 1,943
    Heppy Borzdéj two Zsúú!
    Budapest.Budapest.Arnhem.Antwerpen.Vienna.Madrid.Katowice.Nova_rock.Nijmegen.Rotterdam.Berlin.Dublin.Belfast.London.Venice.Prague.Stockholm.Copenhagen.Vienna.Leeds.Milton_keynes.Padova.Prague.Seattle1.Seattle2.Chicago1.Budapest.Cracow.Vienna..>>>LONDON.BERLIN1.BERLIN2
    Eddie: Dublin & London
  • RicsardRicsard Posts: 1,943
    :eek:Szégyen és gyalázat, a 2. oldal legaljára került a magyar szekció :(

    mi lesz, legközelebb a 4. oldaltól kell megmenekítenem ezt az elárvult topikot??? :cool:
    Budapest.Budapest.Arnhem.Antwerpen.Vienna.Madrid.Katowice.Nova_rock.Nijmegen.Rotterdam.Berlin.Dublin.Belfast.London.Venice.Prague.Stockholm.Copenhagen.Vienna.Leeds.Milton_keynes.Padova.Prague.Seattle1.Seattle2.Chicago1.Budapest.Cracow.Vienna..>>>LONDON.BERLIN1.BERLIN2
    Eddie: Dublin & London
  • lilingerlilinger Posts: 475
    Toroljuk meg! :D
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • shinningshinning Posts: 256
    Sziasztok!!!

    bocsánat, tudom, hogy megigértem a pólótervet...de valahogy nem volt időm rá...ráadásul elvették a netünket, úgyhogy most nem tudom álcázni titkos tevékenységeimet....

    szóval , abban tudnátok segíteni, hogy hol találom meg a pálcika figurás kis emberkét?...így hirtelen nem találtam, mindegy a minőség és a méret, mert úgyis átrajzolom....köszi , köszi

    ja és ez hogy hangzik? HunVan of Pearl Jam rövid, egyértelmű, minden benne van...persze jöhetnek az ötletek, csak szerintem ne legyen több 1-2 szónál

    JAAAAAAAAAAAAAA és természetesen megjöttek a Nijmegen jegyek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    (ugyan olyan mint a tavalyi :-))))) )
    Ricsárd szállás ügyben van valami hír?

    szép napot mindenkinek
    1996: Budapest
    2005: Gorge, Vancouver
    2006: Arnhem, Prága, Bécs
    2007: Madrid, Katowice, Nickelsdorf, Nijmegen
    2009: Rotterdam, Berlin
    2010: Dublin, Belfast, Berlin
  • kezikekezike Posts: 22
    hat nemtom az elozo oldalakon mik tortentek (nincs idom most visszaolvasni), de ugy tunik nem tortent elorehaladas a katowicei utazas ugyeben. szoval ezennel akkor en meghirdetem a jegyemet, kell vknek?
    shinning wrote:
    Sziasztok!!!

    bocsánat, tudom, hogy megigértem a pólótervet...de valahogy nem volt időm rá...ráadásul elvették a netünket, úgyhogy most nem tudom álcázni titkos tevékenységeimet....

    szóval , abban tudnátok segíteni, hogy hol találom meg a pálcika figurás kis emberkét?...így hirtelen nem találtam, mindegy a minőség és a méret, mert úgyis átrajzolom....köszi , köszi

    ja és ez hogy hangzik? HunVan of Pearl Jam rövid, egyértelmű, minden benne van...persze jöhetnek az ötletek, csak szerintem ne legyen több 1-2 szónál

    JAAAAAAAAAAAAAA és természetesen megjöttek a Nijmegen jegyek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    (ugyan olyan mint a tavalyi :-))))) )
    Ricsárd szállás ügyben van valami hír?

    szép napot mindenkinek
  • lilingerlilinger Posts: 475
    kezike wrote:
    hat nemtom az elozo oldalakon mik tortentek (nincs idom most visszaolvasni), de ugy tunik nem tortent elorehaladas a katowicei utazas ugyeben. szoval ezennel akkor en meghirdetem a jegyemet, kell vknek?

    Jaj, ne bolondozz már! Még van 2 hónap! Simán mingyá elkezdenek szervezkedni az indexen is a többiek, akik nem tudják, mivel mennek! Szerintem "beszélj" velük!!!!
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • RicsardRicsard Posts: 1,943
    szerintem legyen csak

    (of nélkül)




    HUN VAN

    PEARL JAM (? és akkor még a csángók is megértik:)
    2006-2007
    Budapest.Budapest.Arnhem.Antwerpen.Vienna.Madrid.Katowice.Nova_rock.Nijmegen.Rotterdam.Berlin.Dublin.Belfast.London.Venice.Prague.Stockholm.Copenhagen.Vienna.Leeds.Milton_keynes.Padova.Prague.Seattle1.Seattle2.Chicago1.Budapest.Cracow.Vienna..>>>LONDON.BERLIN1.BERLIN2
    Eddie: Dublin & London
  • lilingerlilinger Posts: 475
    Bump :D
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • RicsardRicsard Posts: 1,943
    hm, ilyen egy unalmas topikot...:)
    Budapest.Budapest.Arnhem.Antwerpen.Vienna.Madrid.Katowice.Nova_rock.Nijmegen.Rotterdam.Berlin.Dublin.Belfast.London.Venice.Prague.Stockholm.Copenhagen.Vienna.Leeds.Milton_keynes.Padova.Prague.Seattle1.Seattle2.Chicago1.Budapest.Cracow.Vienna..>>>LONDON.BERLIN1.BERLIN2
    Eddie: Dublin & London
  • lilingerlilinger Posts: 475
    Visszatérve a Pearl Jamre...

    ...Ricsard, Te már megvetted az új NIN-t? ;) És hogy tetszik?
    Csodálatos (szerintem)!!! Felfogni nem tudom, hogy lehet ekkora zseni ez a Reznor gyerek!
    Első hallgatás utáni kedvencek: Capitol G, Meet Your Master
    I am forever grateful to this band for giving us their ALL every single night and offering me such a wonderful gift - MUSIC, music that allows me to feel all that I want to feel, music that makes me strong in times of weakness, music that gives me joy in times of sorrow - SammieBlack
  • lilinger wrote:
    Visszatérve a Pearl Jamre...

    ...Ricsard, Te már megvetted az új NIN-t?

    :D ??? :D
    stood at the top of the hill over my town i was found. finding myself used to be hard but now i see the light. this is music.
  • RicsardRicsard Posts: 1,943
    lilinger wrote:
    Visszatérve a Pearl Jamre...

    ...Ricsard, Te már megvetted az új NIN-t? ;) És hogy tetszik?
    Csodálatos (szerintem)!!! Felfogni nem tudom, hogy lehet ekkora zseni ez a Reznor gyerek!
    Első hallgatás utáni kedvencek: Capitol G, Meet Your Master


    Nem még nem vettem meg, de a demonrol már megvan cd minosegben (akárcsak mind2 bécsi koncert...:D) és teljes mértékig lelkes vagyok.
    Mindenben egyetértünk, az együttessel kapcsolatos szuperlativuszok helyett csak annyit tudok hozzászólni: nem hiába >>> Nine Inch Nails is Trent Reznor. :cool:Ennyi.
    Budapest.Budapest.Arnhem.Antwerpen.Vienna.Madrid.Katowice.Nova_rock.Nijmegen.Rotterdam.Berlin.Dublin.Belfast.London.Venice.Prague.Stockholm.Copenhagen.Vienna.Leeds.Milton_keynes.Padova.Prague.Seattle1.Seattle2.Chicago1.Budapest.Cracow.Vienna..>>>LONDON.BERLIN1.BERLIN2
    Eddie: Dublin & London
Sign In or Register to comment.