Pearl Jam in Zagreb!

1743744746748749860

Comments

  • siljosiljo Posts: 2,203
    evo i mene doma... berlin mi je ispao i bolje nego sto sam mislio... puno druzenja, neka nova lica u ekipi, nekoliko izgubljenih PJ nevinosti :mrgreen: i ovakve setliste..

    meni bilo bas lijepo...

    edit: pozdrav splicanima koji citaju, ne pisu i dijele trzalice :clap:
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    masni wrote:
    hahah da da, mislim da je tako i njima bilo kad su čitali set liste iz 2 amstača :)
    ja ipak ne bih mijenjao 2 ponovljene (corduroy i fixer) od 55 :) a mi mislili da su 4 ponovili.. pih :)

    Ma ne bih ni tebe mijenjala kao PJ buddy-a s kojim cekas da pocne koncert a onda se cudis svakoj novoj pjesmi na precudesnoj setlisti. ;) i kiss!
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • KarlhajncKarlhajnc Posts: 120
    ja zapravo ne mogu još doći k sebi a ni moja ticket buddy također :D
    Uglavnom, dojmovi se sliježu. Sve u svemu je bilo pregenijalno. Koncerti, grad, vi ljudi <3 i drugi ljudi, sve ikad :D Bolje od očekivanog
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    O
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    C
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    E
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    A
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    N
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    S
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • siljosiljo Posts: 2,203
    sad sam negdje na forumu procitao da su dosadasnjih 10 koncerata otvorili sa 9 razlicitih pjesama... ponovili samo Release... kaj spremaju za preostala 3? :)

    šveđani, have fun tunajt! \m/

    edit: Niko izgleda uci abecedu... ne bas po redu :mrgreen:
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • siljosiljo Posts: 2,203
    u Berlinu je Ed rekao kao da im je to bio 999. koncert... prema tome bi veceras trebao biti 1000.

    popis koncerata na pearljam.com kaze da je veceras 879.

    PJ StatTracker aplikacija daje 886, ali mislim da je to sa svim najavljenim koncertima za ovu godinu što se onda poklapa sa pearljam.com statistikom

    kako je moguce da su fulali za 100+ koncerata??? :fp: jel netko nesto procitao o tome? :geek:
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    siljo wrote:

    kako je moguce da su fulali za 100+ koncerata??? :fp: jel netko nesto procitao o tome? :geek:

    Dobro je Viktor rekao fali samo 100 Even Flow i jedan Oceans :lol::lol::lol::lol:
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Karlhajnc / Edita
    Molim te stavi link od onih tvojih divnih slika da ljudi koji nisu na fejsu vide slike.
    Mrak su :thumbup:
    Predlažem Editu kao našu Keren Loria za buduće tour-ove i prepartije, putovanja i sl. ;)
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • masnimasni Posts: 1,657
    dobra set lista i sinoc, ajmo neki dojam od šveda? :D

    encore 1 cijeli je čista fantazija :) i onda još garden prije i crazy mary poslije.. ma mrš :)

    i da, small town ovaj put za opener, opet različito.. sad postaje napeto na zadnja dva :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Niko, provokatore! :D
    Samo kratko, mrzim tipkati na Iphoneu... Bilo je sjajno, setlistane toliko egziticna kao na nekim drugim koncertima ali s nekoliko highlighta. Za mene Garden, SOLAT, All Those Yestsrdays je bilo lijepo cuti! Svirali su preko dva i pol sata i Ed je bio sjajno raspolozen, puno pricao, ma bas je bilo puno veselja. Publika je na pocetku oko nas bila malo uspavana, a kasnije su zivnuli. Bili smo na Mikeovoj strani, skroz sa strane, Iva uz ogradu, a mi mali prema sredini. Ana je bila naprijed pa ce prenijeti iskustvo iz grotla. Bio je odvojen fan pit, samo sto su unutra pustali i bez wristbandova, ali je ipak bilo puno mjesta za skakanje, bez ikakvog guranja. I tako to... Gordan ce nastaviti :)
  • pajopajo Posts: 3,292
    Stockholm odusevio u svakom pogledu...vrijeme, grad, ljudi i naravno sam show, sve zasluzuje cistu peticu.

    Istina je da mi nemamo bas najobjektivniji pogled jer smo naime odsjeli u hotelu sa 5 zvjezdica koji drze dvoje nevjerojatno krasnih ljudi, PJ fanovi i ljudi od mnogih talenata, u drustvu poznatiji kao Grudice.
    Mjesto iz bajke, mala kucica okruzena sumom iz koje dopire miris burgera od losa na rostilju, pije se selekcija home made piva, slusaju PJ ploce i nazdravlja Faithfull aleom  :mrgreen:  :D 

    Ne sjecam se da smo ikad gledali duzi show, 30 pjesama i blizu 3 sata odlicne svirke i vrhunske atmosfere. Cini mi se da je i bend i publika ostala malo iznenadjena kako je cijela stvar ispala jer se valjda ocekivala neka Svedska suzdrzanost. Ed doslovno nije htio otici sa stagea, Mike je opalio hrpu fotki publike, Jeff se pozdravljao sa likom koji je cijeli show drzao Sweet Lew sign i kosarkasku loptu koja je naravno na kraju zavrsila u Edovim rukama...
    Nasa i ne tako mala ekipica se pozicionirala sa strane, 3-4 red, Mike side, imali mjesta za cagicu, urlali iz sveg glasa, pokazivali sign i zastavu i izasli iz venuea sa ogromnim blesavim osmijesima na licu...
    Set ispunjen hitovima nam je prilicno pasao posto nam je prvi show ove godine,  culi ATY po prvi put, Off He Goes je poslastica, a Garden ekstaza...

    Sve u svemu, nevoljko napustamo Svedsku i palimo za Oslo koji ce se morati dobro potruditi da dodje igdje blizu iskustvu iz Stockholma...
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Go Švedi, to jest GO Norvežani ;)

    All Those Yesterday ne znam da li je vezana za događaj i želju koja se poteže još iz Praga ako ne i prije.
    Naime lik Robert (porijeklom iz Bosne) je sreo Mike i zatražio tu pjesmu i opet kad su se sreli u Berlinu ispred vlaka MIke ga je prepoznao i pitao je si li zadovoljan što si dobio request Of The Girl :shock: a Rebert njemu; ma super samo što nije bila Of The Girl pjesma nego ATY :lol: :?
    U šalici koju sam dao Mike-u, dobio je bajadere i ledene kocke od Sid i ceduljicu na kojoj je pisalo bla,bla,bla i opet request za ATY ;)
    Robert je završio turneju u Berlinu ako se ne varam i ako je to bilo za njega opet je propustio :fp:

    Dan odmora i sutra vas opet pratimo na netu ;)
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Gordan: ...nastavljam :mrgreen: Stockholm nam je dao jako puno, a mi smo se trudili ostaviti dušu u Globen Areni. Potpuno drgačiji feeling nego u Manchesteru, ali tamo smo bili na tribini, nismo si mogli domahivati s Mikeom i Eddijem. Meni je highlight bio Crazy Mary zbog Booma i Mike koji su izveli svoju verziju dvoboja ala "Deliverence". Guba mi je bilo kako se cura ispred mene okrenula i dala nam wtf pogled kad smo pozdravljali Booma, a ona mislila da ga "booamo". :D Eddie nas je digao na foru govorom u kojem je spominjao "ocean of people"... Već se ponadasmo, kad ono "Amongst the waves". Stvarno mu se nije išlo, brijem da bi i ostao da mu nije ponestalo vina, pa je s pozornice otišao s Coronom u ruci :) Sad će ispast da sam nezahvalan nakon 30 songs show i dobrih 2 i pol sata svirke, ali da su još nakon YL odsvirali Indifference za kraj, riječima čovjeka koji od PJ zastava radi zastore :D - ukenjao bih se u gaće. :mrgreen:
    Za kraj, hvala ljudima koji su nas dan prije koncerta tako lijepo ugostili, nahranili i pripili, dali nam da probamo burger od losa i Faithfull Ale, i koji su na koncertu bili moj izvor vode :clap: Nadam se da će dečki u Oslu bit i dalje u formi. Nadam se da će im pasti napamet, barem u Copenhagenu, da smo tamo puno bliže oceanu nego što su bili u Berlinu ;) Za sve što su nam dali u Švedskoj reći ću samo:
    TAK TAK
    (iliti na hrvatskom hvala, hvala :D )
  • shelashela Posts: 657
    ajooj frikovi, kad čitam vaše recenzije iz štokholma... :fp: + skoro 3 sata svirke?? *cvil*
    (mrzim taj filing "trebala sam pustit sve drugo i bit tamo")

    i puno pozdrava grudicama! (jednom ću svratit, obećajem!;) imali smo opet naravno puno pitanja i komplimenata za majice u Berlinu :)

    Niko: :lol:

    uživajte i dalje i pišitee :) ja pičim prekosutra za makedoniju, možda negdje opet čujem stefanovskog za malu utjehu ;)
  • zagizagi Posts: 414
    hej ljudi, evo da se i ja javim. znam da kasnim i upadam u skandinaviju s berlinom, ali festa kuci i pripreme za istu, a ja pod dojmom i nikako da se vratim u stvarnost pa sve radim jedno 7 puta dulje nego inace. ( a sto sam tek u petak bila pod dojmom, tolko da zaboravim mob kod Ranka u autu. još jednom, hvala ranko sto si se samo zbog toga vracao nazad).
    ja...
    ja ...
    ja ....
    nemam rijeci... neznam... to je toliko dobro da se ne može riječima opisati!!! neznam bih li vikala na sav glas da svi živi i neživi saznaju koliko je savrsen taj bend live i sto propustaju, ili bih trebala tako nesto sveto sebicno zadržati za sebe.
    moja prva dva koncerta i sada sam kako dimi kaze krstena. no ja bih rekla da sam uz ovakve setliste primila i sve ostale sakramente :fp:
    prvi dan stonova strana 2 red, jest da nisam vidjela nista na lijevoj strani zbog nekog ogromnog poljaka (koji je btw dobio na kraju vino od eda), no to nije nista umanjilo dozivljaj. stone je presmijesan sa svojim duck danceom i grimasama i bilo mi ga je bas fora gledati. o setlisti da nepricam. na svom prvom koncertu cuti hard to imagine, it's ok tag, solat, imortality .... pa sve do meni jako drage i savrseno izvedene in my tree. a na small town su me emocije ponijele i pustih i pokoju suzu ( a ja inace stvarno nisam emotivac). na kraju koncerta sam se osjecala toliko prazno a toliko ispunjeno.... jednostavno neopisivo
    mislim da sam vec na long roadu odlucila da sljedeci dan moram nekako doci do prvog reda mike side (al sam skromna :lol: ), ali sam osjecala malo griznju savjesti jer mi je to tek drugi koncert i vec se guram naprijed, a prvi je bio takav da nista vise nisam mogla pozeljeti. no, kako su talijani vodili listu, prozivka je bila u 2 i 6 ujutro, a blizina honolulua (gdje je bio after) i hostela su mi omogućili da se u samo par minuta pojavim pred O2 na prozivci i zatim nastavim svoj film. polako mi se broj pomicao s nekog dosta viskog na 24, pa sam s barbarom (stereotype) zavrsila u prvom redu izmedu mikea i jeffa <3<3<3<3<3<3
    ajme koja je mike legenda, ne legenda nego bog :!: komunikacija i flertvanje s publikom, odobravanje mog headbenganja :lol: i dva picka <3 (jedan je od securityja, koje je dao da se podijeli cijelom prvom redu). gurali su oni mene na ogradu, gurala sam i ja njih nazad. a sad sam kod kuce vidla i hrpu masnica, no mala je to cijena za platiti za ovakvo nesto.
    oceans, present tense, in hiding ... mother na koju sam opet zacmoljila u prvom redu pred cijelim bendom :fp: . nakon koncerta bili smo totalno mokri, potroseni i umorni a opet puni adrenalina, i meni je trebalo dobrih 3 sata da dodem k sebi. mislim da sam u tom periodu zvucala kao pokvarena gramafonska ploca i stalno ponavljala : ja sam bila u prvom redu. sva sreca da me sid razumije inace bi vec popizdila samnom :lol:
    nakon ovakve setliste drugog dana jednostavno sam osjecala da nisma to zasluzila na svoja dva prva koncerta ( u nedostatku hrv. izraza, like i should first pay my dues), ali pripisati cu to nekakvoj sreci.

    na putu kuci sam samo razmisljala zasto nisam isla na vise koncerata i kako ostaviti sve i otici na jos koji. eh da je bar tek prag slijedio, to bi bilo izvedivo. a u vlaku zg-os ljudi su me gledali kao ludaka jer sam imala flashbackove i radila gore grimase nego stone :D

    ekipa je bila savrsena i jedva cekam sljedecu godinu, s obzirom da su najavljivali nesto veliko, da se opet druzimo na kakvoj turneji i da vas sve ostale upoznam
    sry na dugo postu no tesko je tih pet dana i sve emocije i dojmove svesti u par recenica
  • zagizagi Posts: 414
    eh da zaboravih, a sumnjam da ce barbara o tome ovdje pisati pa cu ja :)
    dakle razlog zasto ste slusali love reign o're me je barbarin super natpis s who logom u sredini O rijeci love kojeg je par puta tijekom berlina 2 pokazala ediju koji je to s odobravanjem popratio i klimao glavom. bas je djelovalo da mu se jako svidio. i kad su na drugom encoru poceli babu ona mu ga je opet pokazala i kada je on skuzio imao je neku facu koja je rekla "a jbg nije ta, fuck" i onda je dosao blize i trazio da mu ona baci taj banner, sto je ona naravno i ucinila. i sinoc napokon cula tako dragu joj pjesmu :thumbup: :clap:

    i jos nesto. neznam jeli netko o tome vec pisao, no ja sam tek sad skontala da kada pogledate svoj account u djelu subscription mozete skinuti xmas single 2011 na kojem su better things i devil doll. vjerovatno ste to vec napravili, al za one koji kao ja nisu jos skuzili, da znaju

    ps. jel netko zna kako obnoviti clanstvo jer meni vec neko vrijeme ne uspjeva? tnx
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Gordan: E nećemo bit na drugoj stranici. Oslo, stižemo ti. :D
    zagi wrote:
    ps. jel netko zna kako obnoviti clanstvo jer meni vec neko vrijeme ne uspjeva? tnx

    Mislim da moraš bit ulogirana i slijediti link Tenclub. Tamo se plaća članarina i za nove i za stare članove. Bar mislim da je tako. Mi smo svoju članarinu produžili dok je još bila stara verzija stranice.

    @ Niko: Mislim si ja tako da bi opener u Oslu mogao biti Hard To Imagine, a u Copenhagenu Oceans.
    I wish, I pray, I want, I say:
    Oh, our Five Gods (especially The One :lol: ) hear my prayers :D
  • masnimasni Posts: 1,657
    @zagi: welcome to the club! :) nemam ti šta drugo reći osim što mi je drago (mogu slobodno reći za sve) da si dio freak showa koji dane godišnjeg i razgledavanja europe (a i svijeta) temelji prema rasporedu tako nekog benda.. sad se samo možeš pripremiti na pitanja svih ostalih smrtnika "pa zašto ideš opet na koncert, šta nisi bila prošle godine na dva?" :) ali siguran sam da imaš već spremne sve odgovore.. ili ako ti se ne da, samo šamar jedan stisneš dotičnoj osobi, uz ispruženu desnu ruku i kažiprst koji pokazuje negdje na sjeveroistok vikneš u facu "u kut i da nisi ovakve gluposti pitao" i nastaviš si pjevušit "given to fly" :D

    @svi: stvarno je sad neizvjesno s ova 2 preostala openera.. nadam se da nece ponovit vec odsvirane.. mogao bi pasti severed hand na jednom.. u kopenhagenu je zadnji put bio long road, a oslo sviraju prvi put uopće, tako da možda bude i nešto već viđeno.. vidit ćemo večeras..
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    [quote="_annie_"
    @ Niko: Mislim si ja tako da bi opener u Oslu mogao biti Hard To Imagine, a u Copenhagenu Oceans.
    I wish, I pray, I want, I say:
    [/quote]

    Neka bude tako, my prayers are with you ;)
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • siljosiljo Posts: 2,203
    [quote="_annie_"
    @ Niko: Mislim si ja tako da bi opener u Oslu mogao biti Hard To Imagine, a u Copenhagenu Oceans.
    I wish, I pray, I want, I say:

    Neka bude tako, my prayers are with you ;)[/quote]

    joj, ma samo ne Oceans, to sam cuo neki dan ;-)

    sala mala, of course :-)

    danas po Copenhagenu vec vidjam PJ majice... \m/
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • masnimasni Posts: 1,657
    Oslo poster najbolji na touru.. bar meni.. vrh! :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • siljosiljo Posts: 2,203
    masni wrote:
    Oslo poster najbolji na touru.. bar meni.. vrh! :)

    je, skroz je dobar...

    steta, jer bas citam da je publika u banani.. na tribinama svi sjede, a dolje svi nepomicni... nadam se da nasi CRO lakrdijasi unose nemir tamo dolje :-)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • zagizagi Posts: 414
    inside job, low light, breath, mankind ... a publika je u banani :roll: :twisted:
    ma ne sumnjam da nasi daju lekcije ovim hladnim skandinavcima :D

    meni su ispred isle of wight i onaj dvostrani, ali def je i ovo jedan od najboljih postera turneje

    edit: smile i mother! sad vec krecem na drugu ruku brojat koje sve bootove s ove turneje moram uzeti
  • siljosiljo Posts: 2,203
    pitanje za skandinavce, jel bilo u STO i OSL merch standa vani prije koncerta? to im je dobra fora ove godine...

    sutra bi obavio poster ranije ako bude fin :corn:
    Standing on a hill, staring at a mountain...
Sign In or Register to comment.