Pearl Jam in Zagreb!

1495496498500501860

Comments

  • helen crosshelen cross Posts: 228
    ajme ana zavidim ti..zvuči fakat lijepo:)
    mene ovih zadnjih par dana ful puca želja da nekud jednostavno odem:)

    a za sve koji posjeduju neku konzolu i još se vole igrat lijepe vijesti:
    http://wii.ign.com/articles/888/888788p1.html :D
    I love quotations because it is a joy to find thoughts one might have, beautifully expressed with much authority by someone recognized wiser than oneself.
    - Marlene Dietrich
  • pajopajo Posts: 3,292
    mene ovih zadnjih par dana ful puca želja da nekud jednostavno odem:)
    Iva: nekak te jako kužim...pusti otok je ono što mi pada na pamet u zadnje vrijeme... :) i još čitam onu neku knjigicu o počecima PJ-a koju su mi nabavili kolege s posla za rođendan i sve je puno Edovih depri, Kurtovih pokušaja i uspjeha u samoubojstvu, kriza svakakvih vrsta i sl. Terribly inspiring...pusti otoooook!!!! jeee! :D
    a za sve koji posjeduju neku konzolu i još se vole igrat lijepe vijesti:
    http://wii.ign.com/articles/888/888788p1.html :D
    Super nam je ovo jer kad smo bili u NYC smo bili u Nintendo Storeu (u kojem nažalost nema baš NIČEGA što bi bilo kompatibilno s Wiijevima kupljenim u Europi), gdje smo posvjedočili sljedećim ful smiješnim scenama. Prva, 2 mame ulaze s hrpicom klinaca u dućan i jedan vrišti: 'OMG, OMG, I'm in heaven!' LOL! I druga kad smo na drugom katu dućana vidjeli hrpu klinaca kako sviraju Dani California na tom čudu i vrlo, vrlo ozbiljno 'sviraju' i pjevaju, a još ih cijela ekipica okolo gleda, plješće im i sl. Too funny!
  • pajopajo Posts: 3,292
    Da se vratimo na prvu stranu...:)

    Super mi je kak je Ed na zadnjem Mansfieldu furo neku staru PJ majicu (ak se ne varam mislim da Ranko ima takvu samo u svijetlijoj verziji? E, i btw. iz kojeg je PJ razdoblja ta majica?):
    http://www.flickr.com/photos/riotonsunset/2653817123/in/set-72157606080416903/

    ...a super mi je i Jeff u dresu Sonicsa:
    http://www.flickr.com/photos/riotonsunset/2653815055/in/set-72157606080416903/
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    Da, ovo je totalno old school PJ majica. Vidjela sam takve al samo na slikama i ebayu za kupit :D

    I da, tko zeli vidjeti, a nije na FB, eto i mojih slikica s Werchtera.

    Nisam nikakav review pisala, al samo cu reci da me National ponovo odusevio, Neil Young, REM isto.
    Prvi put vidjela Radiohead, zbilja pravi bend i super koncert. Spektakl.
    A jos veci dozivljaj i spektakl su mi ostavili Sigur Ros koji mislim da nikoga ne mogu ostaviti ravnodusnim. Da sam imala para jos i vremena, isla bih bila u Italiju, sad su bili...Al to je nesto najdivnije i najljepse sto se moze vidjeti na pozornici. nevjerojatno i rekli bi ameri i slicni OUT OF THIS WORLD.
    Pa evo linkova, a ostalo budem komentirala kad se vidimo negdje ;)
    Prva dva linka smo ekipa, o druga dva su bendovi.

    http://www.facebook.com/album.php?aid=30732&l=4b97e&id=500399631

    http://www.facebook.com/album.php?aid=30945&l=66013&id=500399631

    http://www.facebook.com/album.php?aid=30956&l=24000&id=500399631

    http://www.facebook.com/album.php?aid=31042&l=60c88&id=500399631
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    super fotke sid, vidi se da ste se baš zabavili.
    grrr za the national. grrr.
    :D

    btw, evo što je ted leo napisao na svojim službenim stranicama o nastupima s PJ:

    PEARL JAM REDUX

    Much much more to say - some confusing moments, some inspiring moments, but 2 things I want to make clear:
    1. Inspiring, is the niche that this band has managed to carve out for themselves - they play their hearts out, with no frills, and their fans are rightfully devotional to them for what they give back.
    2. Inspiring, is how they exceed their reputation as "nice guys" - it was truly a pleasure to, as Mr. Vedder put it, "Show up for work together every day."
    That's all for now...

    http://tedleo.com/news.php
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Super fotke Sid...zaboravio sam kako se zove lik iz Bostona ako se ne varam, mali crni, bio je s nama u busu do Minchena, zakon lik ful zabavan.
    Bilo mi je prvo čudno kao to nema Jasona u prvom folderu, kad ono eto njega, ne propušta on ništa :D
    Vidim da je bio i Mr. Ben Harper...uff što bi dao da njega vidim.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • helen crosshelen cross Posts: 228
    pajo wrote:
    Iva: nekak te jako kužim...pusti otok je ono što mi pada na pamet u zadnje vrijeme... :) i još čitam onu neku knjigicu o počecima PJ-a koju su mi nabavili kolege s posla za rođendan i sve je puno Edovih depri, Kurtovih pokušaja i uspjeha u samoubojstvu, kriza svakakvih vrsta i sl. Terribly inspiring...pusti otoooook!!!! jeee! :D


    Super nam je ovo jer kad smo bili u NYC smo bili u Nintendo Storeu (u kojem nažalost nema baš NIČEGA što bi bilo kompatibilno s Wiijevima kupljenim u Europi), gdje smo posvjedočili sljedećim ful smiješnim scenama. Prva, 2 mame ulaze s hrpicom klinaca u dućan i jedan vrišti: 'OMG, OMG, I'm in heaven!' LOL! I druga kad smo na drugom katu dućana vidjeli hrpu klinaca kako sviraju Dani California na tom čudu i vrlo, vrlo ozbiljno 'sviraju' i pjevaju, a još ih cijela ekipica okolo gleda, plješće im i sl. Too funny!


    ma ja kupila kartu za primošten pa idem do frendice za vikend...nije pusti otok al može proći :)
    kako moji kažu imam crve u guzici....i da iva, i ja sam za rođendan dobila dvije pj knjige sad:)
    as for the igrice meni to zuvči ful zabavno...koliko sam već pjesama izmasakrirala na onom singstaru...taj strojić mi je čak znao dat rejting 'tone deaf' :D
    I love quotations because it is a joy to find thoughts one might have, beautifully expressed with much authority by someone recognized wiser than oneself.
    - Marlene Dietrich
  • pajopajo Posts: 3,292
    i ja sam za rođendan dobila dvije pj knjige sad:)
    Iva: Koje? Ja sam dobila neko srpsko izdanje naziva 'Pearl Jam & Eddie Vedder'. Onak, malo fiction i temelji se većinom na neautoriziranim informacijama i intervjuima pa ima i nekih netočnosti, ali, budući da je overall ton pozitivan prema momcima, nije bed. Light štivo... :)
    A super mi je i kako se izdavač očito nije opterećivao autorskim pravima pri prijevodu i izdavanju knjige pa nigdje nije naveden autor, prevoditelj, izdavač, nitko... :)
    Mislim doduše da se radilo o ovoj knjizi: http://www.amazon.co.uk/Pearl-Jam-Eddie-Vedder-Fragile/dp/0859654141
  • helen crosshelen cross Posts: 228
    pajo wrote:
    Iva: Koje? Ja sam dobila neko srpsko izdanje naziva 'Pearl Jam & Eddie Vedder'. Onak, malo fiction i temelji se većinom na neautoriziranim informacijama i intervjuima pa ima i nekih netočnosti, ali, budući da je overall ton pozitivan prema momcima, nije bed. Light štivo... :)
    A super mi je i kako se izdavač očito nije opterećivao autorskim pravima pri prijevodu i izdavanju knjige pa nigdje nije naveden autor, prevoditelj, izdavač, nitko... :)
    Mislim doduše da se radilo o ovoj knjizi: http://www.amazon.co.uk/Pearl-Jam-Eddie-Vedder-Fragile/dp/0859654141

    ja sam dobila tu u tom izdanju na engleskom i onu staru five against one...
    nisam pročitala nijednu još tako da ne mogu donijet nikakav sud al sigurna sam da će bit lako ljetno štivo oboje:)
    I love quotations because it is a joy to find thoughts one might have, beautifully expressed with much authority by someone recognized wiser than oneself.
    - Marlene Dietrich
  • pajopajo Posts: 3,292
    ja sam dobila tu u tom izdanju na engleskom i onu staru five against one...
    nisam pročitala nijednu još tako da ne mogu donijet nikakav sud al sigurna sam da će bit lako ljetno štivo oboje:)
    Iva: hajde kad ju pročitaš dam ti ja moje srpsko izdanje da se malo nasmiješ pisanju imena po Vuku - Stoun Gosard, Mekkridi, Endrju Vud, Sijetl, Edi Veder, Bet Libling (deklinira se ovako: 'pesma nije o Beti' :)), Dženis Džoplin, Mančester i tak...super simpa!
  • siljosiljo Posts: 2,203
    pajo wrote:
    Da se vratimo na prvu stranu...:)

    Super mi je kak je Ed na zadnjem Mansfieldu furo neku staru PJ majicu (ak se ne varam mislim da Ranko ima takvu samo u svijetlijoj verziji? E, i btw. iz kojeg je PJ razdoblja ta majica?):
    http://www.flickr.com/photos/riotonsunset/2653817123/in/set-72157606080416903/

    ...a super mi je i Jeff u dresu Sonicsa:
    http://www.flickr.com/photos/riotonsunset/2653815055/in/set-72157606080416903/

    to je prastara majica... ja sam svoju kupio u Pragu u nekakvom cd shopu... Iva je kupila ovu sivu identicnu mislim u kanadi ful davno...
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • helen crosshelen cross Posts: 228
    pajo wrote:
    Iva: hajde kad ju pročitaš dam ti ja moje srpsko izdanje da se malo nasmiješ pisanju imena po Vuku - Stoun Gosard, Mekkridi, Endrju Vud, Sijetl, Edi Veder, Bet Libling (deklinira se ovako: 'pesma nije o Beti' :)), Dženis Džoplin, Mančester i tak...super simpa!

    not bad...ajd bar stounu nisu ime preveli:)
    I love quotations because it is a joy to find thoughts one might have, beautifully expressed with much authority by someone recognized wiser than oneself.
    - Marlene Dietrich
  • shelashela Posts: 657

    I da, tko zeli vidjeti, a nije na FB, eto i mojih slikica s Werchtera.

    eeej sid! fotke su standardno super!! :) kakvi su bili kings of leon??
  • shelashela Posts: 657
    pajo wrote:
    Da se vratimo na prvu stranu...:)

    Super mi je kak je Ed na zadnjem Mansfieldu furo neku staru PJ majicu (ak se ne varam mislim da Ranko ima takvu samo u svijetlijoj verziji? E, i btw. iz kojeg je PJ razdoblja ta majica?):
    http://www.flickr.com/photos/riotonsunset/2653817123/in/set-72157606080416903/

    da, ja ju imam :) bila je nekad davno crna, al je od tada posivila, i sad ju nosi moj burki, buduci da mi je po danasnjim mjerilima dost veilka, i da sam se prebacila na fensi pretty girly majchice zadnjih godina :)

    potatosica ima genijalnu zelenu girly pj majchicu! ajd pohvali se malo! :)
  • pajopajo Posts: 3,292
    shela wrote:
    da, ja ju imam :) bila je nekad davno crna, al je od tada posivila, i sad ju nosi moj burki, buduci da mi je po danasnjim mjerilima dost veilka, i da sam se prebacila na fensi pretty girly majchice zadnjih godina :)

    potatosica ima genijalnu zelenu girly pj majchicu! ajd pohvali se malo! :)
    Iva: LOL! Skroz sam zaboravila da je bila crna. :) A Ivin burki je bio na koncertu u Zg u toj majici, a prije toga Iva u Budimpešti '96. Right? Se dobro to sjećam?

    @potatoGRIL :D - i što je još važnije, daj pls ponovi di si ju našla. meni se činilo da si spominjala ebay, ali tamo ne nađoh ništa ni izdaleka cool ko tvoja majica...
  • asfoasfo Posts: 315
    sid,
    fotkih imaš mali miljon, ali zašto samo stage prije radioheada? a ne i sa momcima? ispal ti fotić ;) ? :D
    becka nisam vidjela sa ovakvom frizurom. koji krejzi tip :)

    bilo ti je odlično, vidi se.
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    asfo wrote:
    sid,
    fotkih imaš mali miljon, ali zašto samo stage prije radioheada? a ne i sa momcima? ispal ti fotić ;) ?
    becka nisam vidjela sa ovakvom frizurom. koji krejzi tip :)

    bilo ti je odlično, vidi se.

    Ah, hvala, hvala.
    Vjerujem da niste manje ocekivali od mene :D

    S obzirom da sam cijeli dan tamo, fotic je stalno bio upaljen i stalno sam slikala i SNIMALA! Da, snimala sam i to dosta klipova imam od gotovo svih bendova, iako mi kvaliteta videa nije nesto, al audio je ok. Moram uploadati sve to, pomalo.
    No, htjela sam rec, da nazalost, nemam rezervnu bateriju pa je aparat svaku vecer bio na izmaku snaga bas za vrijeme headlinera :( A punila sam ga svaki dan kod jako ljubaznih zastitara u kampu. Da nije bilo njih i dobre volje, nis od fotki jer baterija se istrosi za nekoliko sati.
    Od Radioheada se nadam da ce mi Jason poslat par slikica jer sam s njiegovim foticem dosta slikala. jedino mi je zao sto tu vecer nisam vise toga snimila, pogotovo Sigur Ros koji MORATE VIDJET UZIVO!
    Tako da sam dala sve od sebe sto se slikanja tice, a ovaj put sam i snimala kako sam rekla. National, KOL, jedan klip Neil Young i sve nesto usput...ni sama ne znam, al puno je toga ovaj put :D
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    shela wrote:
    eeej sid! fotke su standardno super!! :) kakvi su bili kings of leon??
    Odlicni! Jedva sam cekala konacno ih vidjet!!!
    A ono, sve cure i totalno naguravanje u subotu, udarni dan, bas kad su i KOL svirali, oko 6. Sve ostale dane super rulja, moglo se komotno setat i u pitu.
    A cure sve vriste, sline za Calebom i ostalima.
    Caleb, we all want your babies! Take your pants off and jump in the crowd! :D
    Nesto tako se osjecalo u zraku, znam da su svi to mislili, pa sam ja i rekla :D haha

    Sorryte, imam inspiracije veceras, valjda me more, sunce i valovi danas inspirirali. Ili ona kila sladoleda...ups haha
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • snihsnih Posts: 1,052
    Odlicni! Jedva sam cekala konacno ih vidjet!!!
    A ono, sve cure i totalno naguravanje u subotu, udarni dan, bas kad su i KOL svirali, oko 6. Sve ostale dane super rulja, moglo se komotno setat i u pitu.
    A cure sve vriste, sline za Calebom i ostalima.
    Caleb, we all want your babies! Take your pants off and jump in the crowd! :D
    Nesto tako se osjecalo u zraku, znam da su svi to mislili, pa sam ja i rekla :D haha

    Sorryte, imam inspiracije veceras, valjda me more, sunce i valovi danas inspirirali. Ili ona kila sladoleda...ups haha

    Onda da i ja pitam za svoje favorite ;) My Morning Jacket, su bili dobri, ha? :):D
  • pajopajo Posts: 3,292
    snih wrote:
    Onda da i ja pitam za svoje favorite ;) My Morning Jacket, su bili dobri, ha? :):D
    To i mene živo zanima...


    ...a i za National...i Radiohead, R.E.M., Becka, Neila...damn kakav dobar festival!:D:D
  • asfoasfo Posts: 315
    ...ste zaboravili na raconteurse...mene zanima jel oni zvuče uživo tak dobro ko na studijskim snimkama....
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    ma jebeš festival na kojem ne svira pearl jam! :)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • asfoasfo Posts: 315
    ...daj nemoj prostačiti, kaj bu dete reklo? :P :D ....
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    asfo wrote:
    ...ste zaboravili na raconteurse...mene zanima jel oni zvuče uživo tak dobro ko na studijskim snimkama....
    Joj, da. Super su bili. Nisam nazalost slusala cijeli set, al super su mi, imaju dobar zvuk i nisu mi bzvz ko npr neki tamo Kaiser Chiefs :D

    A REM standardno dobar. Stipe je tako dobaaaaar, onako malo gejast kad plese, al je to ful meni odlicno. :o Iz prvog reda se culo sve, mislila sam da ce bit bed zvuk, al je tako dobro da je to bilo za nevjerovat. Cak sam i cepice za usi bacila jer nisam dobro cula s njima, smeta mi to, al jedino pred zvucnicima sa strane je bilo malo kriticno, basevi ful udaraju, no to je dok smo se probijali prema sredini prvog reda.

    National jedva cekam da opet dodju. Mislila sam da ce publika bit bez veze, al su se na kraju ljudi uzivili, neki cak i pjevali. Nisam bila skroz ispred, a znam da su bili fanovi veliki tamo i skakali ko ludi. Ja sam malo od iza isto tako, hehe.

    Sto da kazem za Neila? Lik je ziva legenda zbilja.
    "I love what you've done with the place...is't beautiful."
    i onda krene svirat Mother Earth. hehe
    Inace, festival je vrlo ZELEN, ekoloski osvijesten, smece se prikuplja i
    plasticne casice od pica mogu se zamijeniti za bonove za pit. 20 casica =jedan bon. Mi smo tako cijelu nedjelju pili za nis, a bilo nas je 6! Samo se prosetas okolo malo, pa do wc-a i skupi ih se vec 30ak. Tako smo prikupljali i gustali na travi slusajuci bendovi uz belgijske pive. Bas prava fjakasta nedjelja.

    Na Becku sam potrosila svoje zadnje atome snage, isle smo se dole razbacat frendica i ja na par pjesama i onda nazad na travu, a iza zima...brrrr.
    Ona dEUS koji su mi odlicni, oni ih tamo obozavaju. I zao mi bilo sto nisam mogla ostati do kraja, al umor i ostali faktori odvukli su nas nazad u kamp. Uspjela sam vidjet malo iz blizega dio njihovog seta i zbilja su kvalitetan bend koji bih voljela pogledati opet kako spada. Isto kao i Racounteurse.

    Beck je totalno smijesan, meni kao iz Wayne's Worlda izasao, al dobar je uzivo i zenska totalno rastura na gitari!

    Radiohead me odusevio. Yorke ima poseban glas, al meni je zapeo za oko gitarist (ne znam kako se zove), onaj lijevo hehe
    Tip stalno nesto prcka po nekim loopovima valjda, nesto po podu petlja po tim efektima, pa malo gitaru svira, pa bubnjeve sa oni palicicama sto imaju loptice gore, i to na kraju bacio, skoro smo copili u prvom redu, islo iza nas. Dobro baca.

    Sto da vam jos napisem? Puna sam dojmova jos uvijek, zbilja je pravi festival koji se brine za svoje fanove i jako jako dobro je organizirano to sve,. Ukratko, odusevljena sam i mislim da treba ici opet.
    Lineup je svake godine dobar, ove je bio odlican, samo jos PJ falio po meni.
    Malo sam na wikipediji citala prosle lineupove i o festivalu pise da je nekoliko godina zaredom bio najbolji svjetski festival! Pa vi vidite! hehe
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • pajopajo Posts: 3,292
    Radiohead me odusevio.
    Iva: pajo će se sooooo složiti s tobom... :D da, meni su oni fakat jedan čudan band jer ne volim baš njihovu muziku na CD-u, ali uživo su mi fakat sjajni. sva sreća pa me pajo vuče okolo po njihovim koncertima. :)
    Sto da vam jos napisem? Puna sam dojmova jos uvijek, zbilja je pravi festival koji se brine za svoje fanove i jako jako dobro je organizirano to sve,. Ukratko, odusevljena sam i mislim da treba ici opet.
    Lineup je svake godine dobar, ove je bio odlican, samo jos PJ falio po meni.
    Malo sam na wikipediji citala prosle lineupove i o festivalu pise da je nekoliko godina zaredom bio najbolji svjetski festival! Pa vi vidite! hehe
    ha dobro. onda ak iduće godine momci ne budu nigdje svirali (ili još bolje, ako budu tamo svirali) možemo čoporativno tamo. just a thought... ;)

    thnx za malo dulji review, cool!
  • pajopajo Posts: 3,292
    Momci praše The Real Me na onom vh1 showu:
    http://www.box.net/shared/0hc2v17wok

    Opako! :D
  • snihsnih Posts: 1,052
    Joj, da. Super su bili. Nisam nazalost slusala cijeli set, al super su mi, imaju dobar zvuk i nisu mi bzvz ko npr neki tamo Kaiser Chiefs :D

    Lineup je svake godine dobar, ove je bio odlican, samo jos PJ falio po meni.
    Malo sam na wikipediji citala prosle lineupove i o festivalu pise da je nekoliko godina zaredom bio najbolji svjetski festival! Pa vi vidite! hehe

    Pliz, još samo opažanje o MMJ? Nije ni čudo da si neke stvari zaboravila od tolikog broja kvalitetnih izvođača, ali kud baš njih!?!? :D:D
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    snih wrote:
    Pliz, još samo opažanje o MMJ? Nije ni čudo da si neke stvari zaboravila od tolikog broja kvalitetnih izvođača, ali kud baš njih!?!? :D:D
    Evo, evo, sorry.
    Isla sam na MMJ jer me Oscar vukao, ja njega na the National, pa smo bili even :D
    Samo je on bio vise odusevljen Nationalom nego ja MMJ. Mislim, nemoj me krivo shvatit, dobri su oni, al nisam bila bas ono da ih MORAM vidjet pod svaku cijenu, stoga od tih nemalih ocekivanja mojih, ja sam zadovoljna :D
    Jim James je smijesan ful, neki plast je natezao tamo i onu metalnu gitaricu smijesnu...Svidja mi se kako zvuce, da. Snimila sam mislim Gideon ;)
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • pajopajo Posts: 3,292
    ...al meni je zapeo za oko gitarist (ne znam kako se zove), onaj lijevo hehe...
    Čekaj, koji, Mike's side ili Stone's side? :)
  • pajopajo Posts: 3,292
    pajo wrote:
    Čekaj, koji, Mike's side ili Stone's side? :)
    Iva: pazi se Sid. ovo ti je trik pitanje jer je jedan psycho, a drugi je malo manje psycho... :D
Sign In or Register to comment.