Pearl Jam in Zagreb!

14647495152860

Comments

  • ja_nikolaja_nikola Posts: 71
    ej, jel neko provalio ovo?! kad su to oni spomenuli da je ovo mozda last tour?! mora da je neka bezvezarija...

    http://jam.canoe.ca/Music/2006/05/10/1572254.html
    Trying to shake the cancer off. Stupid human beings.
    Once you hold the hand of love it's all surmountable.
  • siljosiljo Posts: 2,203
    ja_nikola wrote:
    ej, jel neko provalio ovo?! kad su to oni spomenuli da je ovo mozda last tour?! mora da je neka bezvezarija...

    http://jam.canoe.ca/Music/2006/05/10/1572254.html

    citao sam, mislim da je izvađeno iz konteksta... vjerojatno su mislili na Toronto, buduci da su nedavno imali cijelu kanadsku turneju + što ovu otvataju u Torontu...

    whatever, vidjet cemo :)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Prvo jedan veliki pozdrav svima.Evo malo sam u guzvi pa se nisam javljao neko vrijeme.Drago mi je da sam nasao ekipe koja slusa Pearl jam.Mogu rec da sam prezadovoljan i malo iznenaden novim albumom koji me svakim slusanjem ponovno iznenaduje.Citam malo kritike po netu i u nasim novinama i moram priznat da sam razocaran malo ocjenama 4\5 itd.Mislim da album zasluzuje jednu cistu peticu.Mislim da mu je jedina prava mana sto nema jos koju pjesmu i sto mi je kratak.Inace slusam Rock od malih nogu i moram rec da vec dugo nije izasao ovakav dobar album izuzmemo li SYSTEM OF THE DOWN sa svojim Mesmerizeom.Blago sam razocaran PEPPERSIMA i njihovim albumom.Ocekivao sam nesto vise od nastavaka popoidnih pjesmica za siroke mase.Pogotovo jel je jedan od najboljih i najinovativnijih gitarista FRUSCIANTE u velikoj formi.Buduci da sam i veliki peppers fan mogu samo rec da su sa mog stajalista za razliku od Pearl jama malo podbcili i da je album daleko precjenjen.Toliko o tome.

    Inace sam iz Zagreba i planiram za sad ic u Bec i u Zagreb na PJ.Bio sam u LJubljani prije 6 godina i bilo je JEBENO FENOMENALNO.Tako da se ne morate bojat za koncert.Bit ce to najbolji koncert ikad...samo ako se odrzi.Jos jedan frend ce samnom.Imam 25 g. i volio bi da mi se ekipa iz Zagreba javi na PM da se nademo u gradu i popricamo malo.Ili ako treba nekom nesto od muzike moze mi se isto obratit jel imam stvarno hrpu toga doma.Pozdrav svima!
  • C2V3NC2V3N Posts: 449
    Doctor wrote:
    gdje vi procitaste tu set listu od sinoc? na pj.com jos uvijek nije postavljenja.
    http://www.blackredyellow.com
    one, two, three, four, five against one
    five, five, against one
  • tinnatinna Posts: 391
    miloshk wrote:
    MA KAKVA BRE VIZA?!?!?!?!
    Pa ne treba nam viza za Hrvatsku!
    Osim ako nisi govorila o Atini.
    A sto se roditelja tice, posalji ih kod mene na ubedjivanje :)
    Sala :)
    ja mislim da treba...
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • tinnatinna Posts: 391
    Ne zelim vas deprimirat, al ako treba nama Hrvatima za Srbiju,
    onda treba i vama za HR :(

    Ma misilm da nije to neki bad, Tina, nije ni tako jako skupo.
    Ajde, za PJ se sve da sredit!
    Nesto cemo smislit svi zajedno! Idemo u BG s tvojim tatom
    popricat da ih MORAS vidjet! :D

    Ej, i u ZG ces bit na koncertu! ;):)
    hvala na podrsci..mnogo mi znaci cisto da se ne ubedacim...
    ja cu se i dalje truditi...
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • tinnatinna Posts: 391
    siljo wrote:
    nama za srbiju ne treba viza... ja sam bio prije nekih mjesec dana u beogradu... 99% sam siguran da ni srbima/crnogorcima vise ne treba viza za hrvatsku...
    tina, odi na stranice hrv ili scg ministarstva vanjskih poslova i provjeri...
    vazi....
    (mrzim kada mi kaze da mi je poruka prekratka)
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • tinnatinna Posts: 391
    siljo wrote:
    nama za srbiju ne treba viza... ja sam bio prije nekih mjesec dana u beogradu... 99% sam siguran da ni srbima/crnogorcima vise ne treba viza za hrvatsku...
    tina, odi na stranice hrv ili scg ministarstva vanjskih poslova i provjeri...
    vazi....
    (mrzim kada mi kaze da mi je poruka prekratka)
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • tinnatinna Posts: 391
    miloshk wrote:
    Da naravno
    Ma siguran sam i ja bio jer se moj drug pre dva dana vratio iz Hrvatske i rekao mi je da viza ne treba. A autobusom iz Nisa povratna karta kosta 2000 dinara (25 eura) sto nikako nije mnogo pogotovo za PEARL JAM!

    Dajte ljudi, glavu gore!!!
    Idemo svi i to zajedno :)
    I provescemo se nevidjeno :)
    nadam se...ja i dalje necu odustajati...
    dace Bog da svi uzivamo u septembru but in bg as well as in zg
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • tinnatinna Posts: 391
    peticija...:):) koja dobra ideja:)
    A STA MISLITE O PETICIJI ZA DOLAZAK U BEOGRAD?JOS UVEK NIJE KASNO...
    mislite o tome...

    DA< PETICIJIA PODHITNO!!! MOZDA JE TO LAZNA UTEHA, ALI MISLIM DA MORAMO NEKAKO DA ISPOLJIMO SVOJE OCHAJANJE!!!! :( ....PA, DA VIDIMO....

    PITANJE:
    DAL' DA STARTUJEM NOVI THREAD POD NAZIVOM "PETITION FOR CONCERT IN BELGRADE, SERBIA!", PA DA NAS PODRZE SVI SA OVOG FORUMA, ETC.??![/quote]
    Yup!!
    da,definitivno..i mozes da spomenes i ovaaj thread..tipa kako je sve pocelo ovde jos pre ne znam koliko meseci itd...
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • tinnatinna Posts: 391
    C2V3N wrote:
    nema više karata za 310...
    ceka se druga tura za 360
    thanx for the information...
    hm..hocete li mi sada to prevesti u dinare cisto da se spremim...opremim i sl...
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • siljosiljo Posts: 2,203
    tinna wrote:
    ja mislim da treba...

    tinna me uvijek oduševi serijom svojih odgovora :)

    glede vize, n e t r e b a t i !!! ;)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • tinnatinna Posts: 391
    UKRATKO> MENI SE ALBUM VEOMA DOPADA. POSEBNO SU MI SE PRIKACILE SLEDECE PESME:

    Severed Hand *s posebnim akcentom na 02:40min i prelazu na 02:56min! :)

    na Marker in the Sand otkidam toliko da odmah moram da ustanem, pleshem i pevam :)

    Parachutes me , shto bi vi rekli "bacaju u sevdah", posebno drugi deo pesme gde pochinjem da se tripujem na the Beatles iz pozne faze, na Johna Lennona, kao i na Pink Floyd :) U svakom sluchaju, podseca me na neko bolje vreme...mnogo bolje...

    Unemployable me osvezava i govori kako treba da se opustim :)

    Gone mi vraca onaj stari, LUDACHKI, grungy PJ osecaj dok sam ishla u Srednju shkolu... :)

    Come back je totalno ludilo!!! Pravi Blues, pogadja me do koske i poziva na LJUBAV :) da, tako se osecam zaljubljeno uz ovu pesmu....chesto mi krenu suze od lepote... :p

    Inside Job me opet podseca na PJ iz ere TENa :)

    MA, SHTA DA KAZEM, A DA NE BUDE GLUPAVO, OBOZAVAM PEARL JAM!! CHAK I AVOCADO, U OBE VARIJANTE/ SLANOJ I SLATKOJ!

    MOMCI SU OSTALI DOSLEDNI SEBI I SVOM SPECIFICHNOM ZVUKU, SA REFERENCAMA NA PROSHLO VREME, NA ONO SHTO JE NAJBOLJE BILO *I OSTALO* U ROCK'N ROLLu! SVAKO KO KAZE DA PEARL JAM NE VALJAJU ILI "DA IH JE PRERASTAO" *OD CHEGA MI SE BLJUJE!*, JESTE OBICHNA BUDALA.
    SLAZEM SE SA TIM ZADNJIM DELOM CITATA!:)
    ja jos uvek nisam nabavila album ali uskoro cu ga posedovati..i guess so...
    pa cete eto imati i moje komentare...
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • tinnatinna Posts: 391
    what the f*** was that?!
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • tinnatinna Posts: 391
    tinna wrote:
    vazi....
    (mrzim kada mi kaze da mi je poruka prekratka)
    ptoverila.!...i have a huge smile on my face!!!!:):):)
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • tinnatinna Posts: 391
    siljo wrote:
    tinna me uvijek oduševi serijom svojih odgovora :)

    glede vize, n e t r e b a t i !!! ;)
    pa nemoj da se ljutis/me bijes i sl...
    nisam imala pristup netu 5 dana i sada sam krenula da odgovaram na svaki interesantan mi post...tek sam kasnije videla da ste vi odradili posao za mene...hvala svima!!!!!
    i sorry sto uvek odgovaram prebrzo i na svaki post ali ne mogu da podnesem kada nisam na ovom forumu....
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • DoctorDoctor Posts: 256
    Tinna, ako jos nemas 18 jedino sto bi ti trebalo je MOZDA ona dozvola od roditelja.. Ja sam isao u Cro i dok nisam imao 18 i niko mi nije nista trazio na granici, ali kada je koncert Pearl Jama u pitanju volio bih iskljuciti svaku mogucu sitnicu koja bi me onemogucila da odem.. Eto samo mali help!
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • siljosiljo Posts: 2,203
    tinna wrote:
    pa nemoj da se ljutis/me bijes i sl...
    nisam imala pristup netu 5 dana i sada sam krenula da odgovaram na svaki interesantan mi post...tek sam kasnije videla da ste vi odradili posao za mene...hvala svima!!!!!
    i sorry sto uvek odgovaram prebrzo i na svaki post ali ne mogu da podnesem kada nisam na ovom forumu....

    ma ne ljutim se, stvarno mi je super s kojim odusevljenjem odgovaras na sve postove :-)))
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • vedranvedran Posts: 16
    Ne treba vam viza za HR, nema šanse!!!

    A ovo što je sarajlija (vozdra rajvosa! :-D) rekao - imam ja drugara, također iz SA koji je također maloljetan svojevremeno išao preko grane, bilo je potrebno samo da neko stariji bude uz njega. Mada, sa obzirom kako se na našim prostorima labavo zakoni shvaćaju, možda ne treba ni to... Ipak, nemoj se igrat, gledaj da se ubaciš nekom starijem...
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    vedran wrote:
    Ne treba vam viza za HR, nema šanse!!!

    A ovo što je sarajlija (vozdra rajvosa! :-D) rekao - imam ja drugara, također iz SA koji je također maloljetan svojevremeno išao preko grane, bilo je potrebno samo da neko stariji bude uz njega. Mada, sa obzirom kako se na našim prostorima labavo zakoni shvaćaju, možda ne treba ni to... Ipak, nemoj se igrat, gledaj da se ubaciš nekom starijem...

    Ej, to za maloljetne preko granice nije bed. Samo ako imas manje od 15, a ona ima 17, onda je sve OK.
    I sigurna sam da ce jos ljudi iz SiCG ici u ZG, pa zasto ne bi svi zajedno isli? ;)


    Ej, sve ce se srediti, u 26.9. se SVI vidimo u Zagrebu! :D
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • lostherolosthero Posts: 8
    Ajde ljudi, vec treci put pitam da li josh ima karata i gde mogu da se kupe karte u Zagrebu po ceni od 310kn od ovih oficijalnih prodajnih mesta i niko mi ne odgovara?

    TICKET CENTAR, Zrinjevac 18
    Integral , Pothodnik Gl. kolodvora
    Dallas music shop Tkalčićeva
    DANCING BEAR cd shop, Gundulićeva
    SHOE BE DO , Gajeva
    STUDENT turistička agencija, Studentski centar
    Aquarius , Varšavska
    Urban travel , Ilica 61

    Unapred zahvlan
    Let me sleep, it's Christmas time
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    losthero wrote:
    Ajde ljudi, vec treci put pitam da li josh ima karata i gde mogu da se kupe karte u Zagrebu po ceni od 310kn od ovih oficijalnih prodajnih mesta i niko mi ne odgovara?

    TICKET CENTAR, Zrinjevac 18
    Integral , Pothodnik Gl. kolodvora
    Dallas music shop Tkalčićeva
    DANCING BEAR cd shop, Gundulićeva
    SHOE BE DO , Gajeva
    STUDENT turistička agencija, Studentski centar
    Aquarius , Varšavska
    Urban travel , Ilica 61

    Unapred zahvlan
    Ja bih ti odgovorila da mogu, al nisam iz ZG.
    Sljedeci tjedan idem gore, i znam da ce ih sigurno biti, no onih po 360.
    Navodno je prije nekoliko dana bilo jos ovih jeftinijih, no to
    sve ovisi o prodavnicama: negdje su se prodale, negdje ne...
    Sad je druga tura, te od 360. Uskoro bi trebale ako vec nisu..:o
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • Doctor wrote:
    Tinna, ako jos nemas 18 jedino sto bi ti trebalo je MOZDA ona dozvola od roditelja.. Ja sam isao u Cro i dok nisam imao 18 i niko mi nije nista trazio na granici, ali kada je koncert Pearl Jama u pitanju volio bih iskljuciti svaku mogucu sitnicu koja bi me onemogucila da odem.. Eto samo mali help!


    Hello Doctor!

    Poshto si ti jedini sa ovog Threada iz Sarajeva, upitala bih te neshto :)
    19og ovog meseca dolazim u tvoj grad, pa me zanima shta bi bilo interesantno za posetiti? Imate li neki extra rock cafee, club i sl.? Mozda se i sretnemo, ha?
    Unapred hvala na odgovoru.
    I RATHER BE WITH PEARL JAM!
  • akuaku Posts: 19
    Pa ova konfa je skroz podivljala! Hteo sam da se nadovežem na priču o novom albumu, a voz već otišao. Mnogo ste brzi.

    Prosto je neverovatno koliko sve zvuči sveže i puno energije.
    1. Life Wasted, WWS i Comatose : furiozna vožnja od samog starta
    2. Prelaz u Severed Hand prosto genijlno (i muzika i eddie i tekst)
    3. Marker In The Sand možda i najkompletnija stvar na albumu
    4. Parachuters na prvo slušanje tra la la, ali se vremenom podvuče pod kožu (atosugestija možda?)
    5. Unemployable 'Thinking if he can't sleep, how will he ever dream?' jako
    6. Big Wave najbolje prženje još od Animal-a
    7. Gone još nije doprla do mene
    8. Army Reserve bolno... šteta što refren toliko iskače
    9. Come Back prvi put sam je slušao u autobusu (naravno da je nije majstor pustio, već MP3 player). Idem na posao, gomila smorenih faca u busu, kiša se sliva niz prozor ... Neverovatno.
    10. Inside Job ja bih je skratio na 4:25

    Jedina prava zamerka je na posao koji je obavio Adam Kasper (producent). Šta se desilo sa dobošem i činelama!?
    It's better to burn out then to fade away!
  • masnimasni Posts: 1,657
    Prvo jedan veliki pozdrav svima.Evo malo sam u guzvi pa se nisam javljao neko vrijeme.Drago mi je da sam nasao ekipe koja slusa Pearl jam.Mogu rec da sam prezadovoljan i malo iznenaden novim albumom koji me svakim slusanjem ponovno iznenaduje.Citam malo kritike po netu i u nasim novinama i moram priznat da sam razocaran malo ocjenama 4\5 itd.Mislim da album zasluzuje jednu cistu peticu.Mislim da mu je jedina prava mana sto nema jos koju pjesmu i sto mi je kratak.Inace slusam Rock od malih nogu i moram rec da vec dugo nije izasao ovakav dobar album izuzmemo li SYSTEM OF THE DOWN sa svojim Mesmerizeom.Blago sam razocaran PEPPERSIMA i njihovim albumom.Ocekivao sam nesto vise od nastavaka popoidnih pjesmica za siroke mase.Pogotovo jel je jedan od najboljih i najinovativnijih gitarista FRUSCIANTE u velikoj formi.Buduci da sam i veliki peppers fan mogu samo rec da su sa mog stajalista za razliku od Pearl jama malo podbcili i da je album daleko precjenjen.Toliko o tome.

    Inace sam iz Zagreba i planiram za sad ic u Bec i u Zagreb na PJ.Bio sam u LJubljani prije 6 godina i bilo je JEBENO FENOMENALNO.Tako da se ne morate bojat za koncert.Bit ce to najbolji koncert ikad...samo ako se odrzi.Jos jedan frend ce samnom.Imam 25 g. i volio bi da mi se ekipa iz Zagreba javi na PM da se nademo u gradu i popricamo malo.Ili ako treba nekom nesto od muzike moze mi se isto obratit jel imam stvarno hrpu toga doma.Pozdrav svima!

    mislim da je dogovor u utorak da se nalazimo tko god moze s ovog foruma u zagrebu, pijemo, pricamo, socijaliziramo se, sviramo itd... pa dodji s drustvom ili kim god hoces.. moze?
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • masnimasni Posts: 1,657
    losthero wrote:
    Ajde ljudi, vec treci put pitam da li josh ima karata i gde mogu da se kupe karte u Zagrebu po ceni od 310kn od ovih oficijalnih prodajnih mesta i niko mi ne odgovara?

    TICKET CENTAR, Zrinjevac 18
    Integral , Pothodnik Gl. kolodvora
    Dallas music shop Tkalčićeva
    DANCING BEAR cd shop, Gundulićeva
    SHOE BE DO , Gajeva
    STUDENT turistička agencija, Studentski centar
    Aquarius , Varšavska
    Urban travel , Ilica 61

    Unapred zahvlan


    nitko te ne sljivi, a?
    ja sam svoju kupio prvi dan prodaje (subota, 6.5.) u shoe-bne-do
    za ostala prodajna mjesta ne znam...
    a inace, sve ti je to na 10-15 min hoda...
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • masnimasni Posts: 1,657
    sad me tinna zarazila s ovim odgovaranjem na 17 postova odjednom :D
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • DoctorDoctor Posts: 256
    Hello Doctor!

    Poshto si ti jedini sa ovog Threada iz Sarajeva, upitala bih te neshto :)
    19og ovog meseca dolazim u tvoj grad, pa me zanima shta bi bilo interesantno za posetiti? Imate li neki extra rock cafee, club i sl.? Mozda se i sretnemo, ha?
    Unapred hvala na odgovoru.

    Pa ne bi bilo lose da upoznam JEDINOG PJ fana, a da to nije moj brat koji je (manje više) mene zarazio :) Pa Sarajevo je lijep grad i sigurno ces imati sta viditi. Javi mi se na pm kada tacno dolazis, gdje odsjedas itd pa se mozemo naci jedan dan. Bice mi zadovoljstvo!! Rokerskih mjesta imas vise u gradu ali najbolje je Music Klub "Sloga"! O tom po tom..
    btw, Zavrsio sam srednju turisticku skolu, pa onda necu razocarat ni kao vodic :)
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • siljosiljo Posts: 2,203
    losthero wrote:
    Ajde ljudi, vec treci put pitam da li josh ima karata i gde mogu da se kupe karte u Zagrebu po ceni od 310kn od ovih oficijalnih prodajnih mesta i niko mi ne odgovara?

    TICKET CENTAR, Zrinjevac 18
    Integral , Pothodnik Gl. kolodvora
    Dallas music shop Tkalčićeva
    DANCING BEAR cd shop, Gundulićeva
    SHOE BE DO , Gajeva
    STUDENT turistička agencija, Studentski centar
    Aquarius , Varšavska
    Urban travel , Ilica 61

    Unapred zahvlan

    ja sam ih ovih dana vidio u Integralu i u Dancing Bearu... nek se frend malo prošece, pa sve je to na hrpi...
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • siljosiljo Posts: 2,203
    Hello Doctor!

    Poshto si ti jedini sa ovog Threada iz Sarajeva, upitala bih te neshto :)
    19og ovog meseca dolazim u tvoj grad, pa me zanima shta bi bilo interesantno za posetiti? Imate li neki extra rock cafee, club i sl.? Mozda se i sretnemo, ha?
    Unapred hvala na odgovoru.

    ja sam krajem 3. mjeseca slicno pitao za beograd.. nitko mi od vas lokalaca nije odgovorio.. osvetit cu vam se ;-) :-)))))))
    Standing on a hill, staring at a mountain...
Sign In or Register to comment.