Pearl Jam in Zagreb!

1339340342344345860

Comments

  • hard_sunhard_sun Posts: 381
    e, moram ovo postat...
    ona jucerasnja vijest o razlazu PJa me toliko potresla i raspi**i*a da sam ih sanjao...mislim sanjam ja njih kako god okrenes...al ovo je jedan drugaciji san...

    bio sam na forumu, citao sam onaj thread o njihovom razlazu. kad mi se odjednom pojavila poruka na ekranu...pisao mi je vedder...zamisli ti to. malo smo se dopisivali i pitao sam ga dal ce se raspast i to, a on mi kaze da ne zna...ja sav u strahu da ih necu vise nikad cut, kazem da odrade bar jos jednu turneju...i onda sam na kraju rekao da jos jednom dodu u zg za sve cro fanove...i cekao sam pol sata da vidim sta ce mi odgovorit. nije bilo nikakve poruke. ja se prepao da sam ga raspizdio i da je otiso ca...kad mi dode poruka na mobu i pise onako sve na hrvatskom...ja sav u cudenju sta cu sad...nisam znao ko je to iz amerike a pise na hrvatskom...i dode meni jos jedna poruka di pise ''dolazimo u zagreb eddie''...
    i nakon toga sam se probudio i bio sav sretan jer sam upoznao veddera i dobio njegov broj, kad ono qurac...:)

    al nadam se da ce se to dogodit (ne da cu ga upoznat i dobit njegov broj, iako i to ne bi bilo nimalo lose:D), nego da ce, ne jednom, nego jos puno puta doc u zg...:)


    ante: cuo sam dosta parodija weird al yankovica, al tu ne...zakon je:D
    ...the north is to south what the clock is to time...
    419 352
  • DoctorDoctor Posts: 256
    hard_sun wrote:
    15 god..

    Pearl Jam podmladak :D
    Nikad ne bi vjerovao da se današnja djeca, uz ovakvo stanje na muzičkoj sceni, mogu zadržati i mogu zavoljeti PJ.. Baš sam obraćao pažnju na prosjek godina ljudi koji dolaze na njihove koncerte i sigurno nije ispod 25 g.
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • hard_sunhard_sun Posts: 381
    hehe...nema ga do PJa
    ovo drugo su vecina komercijala i nekako...ne znaju svirat:)
    cast izuzecima
    ...the north is to south what the clock is to time...
    419 352
  • masnimasni Posts: 1,657
    evo i mene konacno, morao formatirat komp pa samo malo u zaostatku :(
    odlicni su vam ovi zadnji linkovi, interpretacije svih pjesama, i ove pjesme..

    a i snovi nisu za bacit :)
    i super mi je ono s knjiznicom.. posudit yield ili pearl jam :D

    @elcielo: samo da si zamislis kako je cut prvo binaural i riot act (2 albuma koja sam ja prvo cuo), pa onda ici slusat live izvedbe i ten.. uf uf, i mene sad prodju trnci, a prozivio sam to :D
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • lesteslestes Posts: 959
    masni wrote:
    @elcielo: samo da si zamislis kako je cut prvo binaural i riot act (2 albuma koja sam ja prvo cuo), pa onda ici slusat live izvedbe i ten.. uf uf, i mene sad prodju trnci, a prozivio sam to :D
    ja sam isto počela s binauralom. zapravo, prva dva koja sam čula je taj i
    live on two legs. zapravo, sve je počelo kad sam na radiu (neka slo
    radiostanica) čula koncert iz ljubljane! i onda sam krenula u nabavljanje
    pj-a i preslušavanja. ah, jebga, dugo mi je trebalo... :o
    a koja ludnica bi bila da sam počela sa tenom! ono, sa svojih 6,7 godina :D:D
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    lestes wrote:
    ja sam isto počela s binauralom. zapravo, prva dva koja sam čula je taj i
    live on two legs. zapravo, sve je počelo kad sam na radiu (neka slo
    radiostanica) čula koncert iz ljubljane! i onda sam krenula u nabavljanje
    pj-a i preslušavanja. ah, jebga, dugo mi je trebalo...
    a koja ludnica bi bila da sam počela sa tenom! ono, sa svojih 6,7 godina

    onda su vama alive i even flow još uvijek špice?!?! :)
    he, ja sam čula garden, kad je izašao vs :) i ispalila na mozak... ali bilo mi je i još uvijek je, lijepo... :)

    i vi ste mi super... a pogotovo ovaj malac iz rijeke... :) a imamo i onog malog worldwidesuicide.. jel tak, koliko ono ima godina? 14?

    nego, di je RANKO? RANAC, javi se!!!! :)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • ja sam poceo od ten-a...i to sasvim slucajno...bio jednom davno sa starijim frendom u cd shopu i pitam ga da mi preporuci neki dobar album...i coek kaze kupi si Pearl Jam - Ten, neces se pokajat...kao to ti je neki grunge, a meni je tada grunge bio jednako Nirvana pa sam se premisljao cijelih 5 minuta i na kraju sam ga kupio....i tako je sve pocelo prije 12 godina...ne mogu zamislit sta bi bilo da je rekao da kupim neki drugi album..:D
    vjerovatno bi se sudbinski opet negdje spojio sa pj.. ne bi poceo sa Ten-om nego Binauralom ili sl..

    bas smo bili pricali na rijeckom meetu tako o svemu pomalo, pa sam dosao na ideju da bi mogli organizirat u jednom klubu cijeg vlasnika znam grunge slusaonu...dodjem sa diskom od 200 gb mp3-ca i cijela noc je nasa :D

    naravno da se to ne bi isplatilo organizirat bez prisustva zgb i ostale ekipe :)

    jedna lijepa fotka http://web.stargate.net/soundgarden/images/loll92-1.jpg
  • Ja se osječam ful star onda (skoro 35 na kalendaru) davne 91 sam se zakleo na ovaj bend od samog početka kad se Alive vrtio na Mtv :D, sa walkman-om sam na ušima uvijek izlazio i šetao po Firenzi slušao TEN tada (prva godina na akademiji) jebote para mi se drugi život tako daleko.
    Hard sun se još tada nije ni rodio :) ko bi rekao da ćemo poslje 17 godina sjijediti u Rijeci kod Tete Rože i razgovarati o PJ-u :D super!

    Ali ipak najmlađi fan ovdje je mali Janko!!
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • pajopajo Posts: 3,292
    Ovo sam vec pricao sto puta, ali nema veze. :)

    Prvi susret sa PJ: sestra i ja gledamo MTV nagrade 1993. i Video of the year is...Pearl Jam - Jeremy...reakcija je bila ko su ovi kreteni, ti ameri su stvarno otisli kvragu itd. (naime te je godine harao R.E.M. sa Automatic for the people i mi navijali za njih)
    Par dana poslije pjevusim Jeremy...jos par dana poslije...gle onu Alive stvar isto pjevaju oni, hmm cool...a i sjecam se da mi je onaj RITFW na toj dodjeli sa Neil Youngom bio nevjerojatan.
    Onda se nesto malo slusao Vs. (btw. tko se sjeca reklame sa nase televizije iz tog vremena za Stanley jeans na kojoj se vrtio Daughter a neka ekipa skakutala po livadi :D)

    I poslije toga sam ih zaboravio totalno, sjecam se kad je izasao Vitalogy da sam mislio gle ovi su jos zivi...i onda sam '98 upoznao buducu mi suprugu and the rest is history...:D
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    pajo wrote:
    btw. tko se sjeca reklame sa nase televizije iz tog vremena za Stanley jeans na kojoj se vrtio Daughter a neka ekipa skakutala po livadi

    ja ja ja!!! :D

    svi onako prpošni, hipijevska spika u grungerskoj obleki :D

    ja sam PJ prvi put vidjela negdje '94/'95 (sa svojih 13/14 godina) kod svoje sestrične koja si je s MTV-a presnimila unplugged. znam da mi tada nije bilo jasno zašto lik koji pjeva radi čudne grimase :D
    onda sam si nabavila na kazeti ten, vs. i vitalogy, a '96. sam željno iščekivala no code u CD shopovima. kupila sam si kazetu. i tek dosta poslije, s prvim studentskim poslovima koji su mi omogućili ušteđevinu sam počela nabavljati originalne CD-e.
    s tim da moram reći da sam si prije bilo kojeg full-length albuma kupila 'i got id' maxi single koji je ujedno bio i moj prvi CD ikad :)
  • predobre su mi ove price ...:)
    tko je sljedeci? :D
  • pajopajo Posts: 3,292
    elcielo wrote:
    ja ja ja!!! :D

    svi onako prpošni, hipijevska spika u grungerskoj obleki :D

    ja sam PJ prvi put vidjela negdje '94/'95 (sa svojih 13/14 godina) kod svoje sestrične koja si je s MTV-a presnimila unplugged. znam da mi tada nije bilo jasno zašto lik koji pjeva radi čudne grimase

    Je, totalna hipi spika, ali se sjecam da je taj pocetak od Daughter tako dobro pasao da je to nevjerojatno...

    E i fakat, sjecam se kad je isao Unplugged da mi uzasno isao na zivce taj pjevac sa onim penjanjem na stolicu i freaky facama itd. :D
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: evo i moje (također već ispričane) priče:
    Pj je zapravo počeo slušati moj brat koji je odmah '91. kupio Ten (isto jedan od naših prvih cd-a, kad se brat oženio nisam mu dala da ga ponese sa sobom :)). Idućih par godina je 'Alive' bio bjesomučno popularan i u Pauku je na to obično bio najveći lom - letjele su brižno uzgojene grungerske čupe na sve strane i općenito je bio pravi pokolj. Prvi takt 'Alivea' mi je tada značio samo da moramo pobjeći iz mosh pita ili ćemo poginuti i užasno me živcirala ta pjesma jer nisam bila poslušala sve riječi pa me iritiralo zakaj on tako ponosno konstatira da je živ, big deal! :) Edvard mi je tada bio stvarno debiličan s tim urlanjem, little did I know...Iako zgodan...:D
    Na samom početku me moj brat pokušao ipak malo kvalitetnije odgojiti pa me natjerao da poslušam i ostale stvari i tako sam, kao prava mala klinkica od 13 godina, čula Black. Pa zatim opet Black još tisuću puta zaredom... :D I od tog trena sam Ten slušala zapravo cijeli OSIM Alive jer me ona sigurno prvih 3-4 godine užasno živcirala.
    Onda je u trećem srednje u moj razred došla Iva koja mi je ISPRINTALA (tada fakat nitko nije imao printer, bila je to velika stvar) riječi s Interneta, a tada sam dobila i vjernu drugaricu s kojom sam idućih nekoliko godina spontano urlala PJ (Iva čak ima i sluha pa ne zvučimo tako loše) na tulumima i sl.
    Onda sam '98. upoznala mog muža, na prvom dateu odmah ispitala je li taj mali čemu (znao je za PJ i čak i ime pjevača, dovoljno za udat se za njega :D) and the rest is history...
  • masnimasni Posts: 1,657
    @iva: vidis sta si napravila od njega.. prije tebe je poznao samo ime pjevaca, a gle ga sad :D

    @elcielo: a zato ti tako volis i got id, jer je to bio prvi cd..
    iz istog razloga ja volim i am mine ;)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • A evo da i ja napišem svoje pearl jam početke.

    Bio je početak školskih praznika i buraz je od frenda iz razreda donio cd na kojem je bila razna muzika među kojima RITFW s neil youngom, state of... i yellow ledbetter. i tako ja to neprestano vrtio i kad jednog dana meni moj dragi ujo donio avocado album. nakon sto sam preslusao nekoliko puta trazio sam bratica da mi od njegovog frenda nabavi nest od pj-a. donio mi je touring band 2000, ten, mtv unplugged, vs, no code i yield. ja sam si jos kupio live at the garden. za rođendan 26.7. sam kupil kartu za dom sportova.nakon koncerta sam nabavio ostale albume, i tako ja sada svaki dan slusam pj.
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Pozdrav svima,

    eto mene doma nakon super vikenda u Beču, i nakon uber super koncerta Arcade Fire...Stvarno su genijalni, kako vizualno tako i akustično..Apsolutna preporuka za gledanje uživo, od mene i od Sid...
    Još da vam kažem kako smo upali u dvoranu na soundcheck, da bi potom završili i u backstage-u :D tražeći koordinatoricu za volontiranje. Sid se prijavila za volontiranje i upala, pa se prijavih i ja ali me nisu uzeli. Pa sam u Beč otišao onako Robinson-ovski bez karte za koncert ali s puno dobre volje, i gle vraga bilo je još karata na dan koncerta :)... Uglavnom ja sam oduševljen koncertom, ali Austrijanci su za PIIIP. Luđa atmosfera bude na novogodišnjem koncertu tokom Radetzky-evog marša :D...Al kog je briga za njih, dok je zabava za nas... Kasnije šišnem neke slike na net...

    I imam jedno pitanjce!
    Ako se netko razumije u upload filmova na jubito, zanima me kako da kompresiram filmić od cca 180 mb da ga mogu uploadat na njihov server, jer je limit 100 mb...Ako ima neki programčić ili netko ima iskustva s tim bio bih zahvalan, jako..
    Death or glory!

  • Imaš program za to i zove ti se Virtual dub.
    Ja ga obično koristim kad ripam neki dvd i onda stavljam filmiće na youtube.
    On ti služi da cijelu snimku srežeš na pjesme ili dijelove kako ti odgovara.
  • lesteslestes Posts: 959
    alive je super, al me malo živcira. samo zato kaj ju svi znaju. kad nekom
    spomenem pearl jam, zna ili alive ili last kiss.
    inače, predobre su mi ove vaše pričice!! sad me samo zanima dal je druga iva
    preobratila ranka na pj il je on to i prije slušal? :D eh, i ko je bil prvi, sintija il
    jurasica? :D
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: Iva je slušala PJ prije nego što je upoznala Ranka, a i on isto. Ali pravo pitanje je tko je bio prvi - Jurasica ili Sintija? :D
  • http://www.pearljamonline.it/curiosit%E0/PJquiz.zip

    downloadajte (ako vec niste), pokrenite, odigrajte i pohvalite se sa rezultatima...iskreno molim :D

    ja sam uspio 14 od 15 pogodit...ovo sta nisam znao sam metodom pokusaja/pogreske rjesio :)
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    pajo wrote:
    Jurasica ili Sintija? :D

    i još jedno kokoš-jaje pitanje:

    snih ili asfo?

    :D
  • elcieloelcielo Posts: 1,149

    12 od 15

    neke stvarno nisam pojma imala. šteta što nigdje ne mogu vidjeti točne odgovore, a ne da mi se sad guglati...
  • pozdrav i od mene.
    Vise manje je Viktor napisao dogodovstine iz Beca, a o tome
    vise kad se svi vidimo u ZG-u na the National.

    I da, moja PJ prica je vise manje ono, obicna :D
    Slusala sam Nirvanu, imala Ten na kazeti (presniljenoj, haha),
    i bila sva u nekom grunge jiru jos u 7.-8. osnovne...
    Onda sam polako pocela zaboravljat Nirvanu jer su mi bili predepresivni,
    znam da sam kupila Yield one zime kad je izasao i onda nabavljala dalje albume
    postepeno, No Code itd. ne znam tocno kojim redom...
    I postala sva luda oko 99. mi se cini, onda su objavili
    turneju 2000. i rekla sam da moram ici u Ljubljanu...
    Prvi koncert od PJ-a i prvi veliki koncert ikad, a ja samo 17 :o
    Ne moram ni reci sto je bilo nakon toga.
    Evo me sada, nekoliko godina kasnije, sa 13 koncerata, milijon
    novih prijatelja u HR i svijetu, gradova vidjela, iskustava se nabrala,
    piva napila, para potrosila, i zivaca isto tu i tamo, haha, i nije mi
    zao ni najmanje :)

    Eh da, u Becu sam kupila, ni manje ni vise NO CODE, jos jedan...
    Ima drugacije slicice unutra, ne znam dal ste upoznati sa setovima u No Code-u al iza na polaroidima su druge pjesme, ovisno o setu...i druge su slike, tj. polaroidi.
    Ima negdje link na netu, budem nasla kasnije pa postam...
    I jos sam koma jer sam radila cijeli dan, a putovala cijelu noc, a sutra moram ujutro...no necemo kukat, AC su ZAKON, zbilja ih morate vidjeti, cak i ako niste fanovi, jer su zaista pravi pravi umjenici. I enegija je super pozitivna.
    A u HR ce doci jer sam u backstageu pricala sam violoncelisticom i rekla je
    da dolazi tu na honeymoon i da je cula da je previdno.
    I da bi voljela da sviraju u buducnosti, a ja govorim da kaze par rijeci
    ostalima hehe...

    Ok, iz mene progovara kava sad...to me jedino jos drzi.

    Prije nego odem gledat Anatomiju, samo da ovdje sluzbeno jos jednom
    cesititam Viktoru rodjendan. Sretan Rodjendan! :)
    I Neil Youngu je danas 62. (Vitkor je ipak malo mladji, haha).
    Cijeli dan su na Svid radiju kao dnevni snaznosvir (tako oni to zovu), vrtili RITFW od uncle Neila!

    I jos citam da je danas 5. godina od izlaska Riot Act-a! Vau!
    Vitkor moze bit ponosan, dijelit rodjendan sa Neilom i RA!

    I tko je onda rekao da ne mozemo nas thread drzat off topic? :p
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • PS Upravo sam potrosila 72$ iliti 50ak € na zelenu hoodie
    (kako kazu Ameri):eek:

    Pa da nisam luda i opsjednuta. I siromasna sad jos vise... :(
    Al cu bit sretna kad dodje...negdje oko Bozica :D
    Ej, Niko, na koliko para oni carine pakete? Da ne bih to jos skuplje platila...
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • snihsnih Posts: 1,052
    elcielo wrote:
    i još jedno kokoš-jaje pitanje:

    snih ili asfo?

    Ovako ćemo to objasniti! :D Budući da sam malo stariji gospodin, ja sam prvi slušao Pear Jam, ali nikako ne na ovoj razini. Za taj nivo je definitivno zaslužna moja zakonita i najdraža supruga!:)
    Ja ću svoju stranu priče ispripovijedati, a asfo će svoju!
    Ten sam naravno prvo slušao i taj mi je album bio zakon, no nakon njega, nekako sam pomalo zaboravio na Pearl Jam, na malo dulje vrijeme (cca. 5 godina). Onda sam upoznao Ljubicu koja je baš vrtila Yield podosta, pa smo to slušali zajedno. Taj mi je album bio solidan. Onda sam Ljubici za rođendan poklonio Riot Act - i taj mi je album bio solidan. No, još ništa od manije, a već sam star... :D A sve do izlaska Pearl Jam albuma i objave koncerta. Tada, već u poznim godinama, za mene počinje manija. Kako je Ljubica skoro pala u nesvijest kad smo doznali za koncert u Zagrebu i karte su već vrlo rano bile u džepu, morao sam se malo obrazovati po pitanju PJ-a, a uz konstantno slušanje Avocada, koji mi je super sjeo. I tako, počeo slušati redom i neredom sve i svašta. I totalno se razbuktalo... što i danas plamti.
    Da mi je netko rekao prije par godina, da ću tako nakon više od 15 godina postojanja benda, postati takav fan Pearl Jam-a - proglasio bih ga ludim.
    I onda je fan postao Janko... njegova se priča još ispisuje... :) Moram editirat jer frajer dok ja ovo pišem, u sobi ima gitaru, vrti se PJ kod Lettermana... a on divlja ko lud! :)
  • pajopajo Posts: 3,292
    Pa sretan rodjendan Viktore legendo! Dobro kaze sid, dijelit rodjendan sa takvim facama kao sto su Neil Young i Riot Act nije mala stvar :D

    iva&pajo
  • snih wrote:
    Ovako ćemo to objasniti! :D Budući da sam malo stariji gospodin, ja sam prvi slušao Pear Jam, ali nikako ne na ovoj razini. Za taj nivo je definitivno zaslužna moja zakonita i najdraža supruga!:)
    Ja ću svoju stranu priče ispripovijedati, a asfo će svoju!
    Ten sam naravno prvo slušao i taj mi je album bio zakon, no nakon njega, nekako sam pomalo zaboravio na Pearl Jam, na malo dulje vrijeme (cca. 5 godina). Onda sam upoznao Ljubicu koja je baš vrtila Yield podosta, pa smo to slušali zajedno. Taj mi je album bio solidan. Onda sam Ljubici za rođendan poklonio Riot Act - i taj mi je album bio solidan. No, još ništa od manije, a već sam star... .D A sve do izlaska Pearl Jam albuma i objave koncerta. Tada, već u poznim godinama, za mene počinje manija. Kako je Ljubica skoro pala u nesvijest kad smo doznali za koncert u Zagrebu i karte su već vrlo rano bile u džepu, morao sam se malo obrazovati po pitanju PJ-a, a uz konstantno slušanje Avocada, koji mi je super sjeo. I tako, počeo slušati redom i neredom sve i svašta. I totalno se razbuktalo... što i danas plamti.
    Da mi je netko rekao prije par godina, da ću tako nakon više od 15 godina postojanja benda, postati takav fan Pearl Jam-a - proglasio bih ga ludim.
    I onda je fan postao Janko... njegova se priča još ispisuje... :)

    Zakon.

    Mislim da je Jankova prica vac napisana jer on vec je fan.
    Mama i Tata fanovi, znaju jos ludih fanova, a ja volim Meta Kameruna, i bubnjat kao on na rostiljadi, a zadnje vrijeme mi je super Tvidi i njegova gitaja :)

    A ostalo je povijest...

    Jedva cekam vidjet malca nakoncertu kad sljedeci put dodju u HR!
    On i maslina ce bit najkul djeca tamo i piti sok zajedno u backstageu,
    i popet se na stage sa ogromnim slusalicama za vrijeme RITFW i plesat zajedno s Edom, te kasnije ce slusat Tvidija kako uziva ono sto najbolje
    radi na YL :)
    Aparat je spreman, hehe
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • snihsnih Posts: 1,052
    Sretan rođendan Viktoru! Baš mi se danas učinilo na lastfm-u da ti se prebacilo s 22 na 23! I mislim, pa možda je čovjeku danas rođendan - i jeste! :)
    Uživaj!
  • lesteslestes Posts: 959
    ajde da ja čestitam i tu rođendan... viktore, sretan rođendan! :)
  • hard_sunhard_sun Posts: 381
    e, i ja da cestitam...sretan rodendan i sve najbolje viktore! slazem se sa svima... Neil Young, RA i nas Viktor...strava:)

    bas mi je bilo lijepo citat ove vase pricice...ja sam svoju vec napisao:D

    vidim da je bilo zakon u becu

    i da se pohvalim: narucio sam majicu Gorge (jest da nisam bio na komcertu, al nema veze:)) i razmisljam o kupovini jos nekih sitnica
    ...the north is to south what the clock is to time...
    419 352
Sign In or Register to comment.