Pearl Jam in Zagreb!

1333334336338339860

Comments

  • DoctorDoctor Posts: 256
    post mi je pobjegao na sljedeću stranu.. :)
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • DoctorDoctor Posts: 256
    Nakon milion obaveza i frustracija oko faxa da napišem kako bi na toliko isčekivanom koncertu Purple-a u velikoj sarajevskoj Zetri..

    Došao sam neka pola sata prije koncerta.. Ono što me je odmah prijatno iznenadilo je veliki broj ljudi pred dvoranom - puno onih starih rokera u kožnim tolama, motorista u kožnjacima itd.. Atmosfera je bila baš "pitoma", bez ikakvog guranja na ulazu, neka ugodna zezancija među ljudima - ono što je itekako atipično za bilo kakav sličan događaj.. Možda filozofiram ali sam dobio dojam da rok slušaju samo urbani, moderni i normalni ljudi :) šta god to značilo..

    Po ulasku smještam se sa svojom ekipom negdje na sredinu dobro popunjene Zetre. Na kraju je bila procjena da je bilo 10.000 ljudi što je ODLIČNO. Tribine su bile dupke pune (da ste vidjeli starosnu strukturu - ko u pozorištu :) ) a na parteru je bilo taman ljudi da se ne moraš gurat..
    Purple izlazi tačno u 21:00! Baš "evropski".. Vani je u tom momentu bilo još bar hiljadu ljudi..

    Na početku sviraju nešto novijih pjesama ali druga polovina koncerta je bila famozna.. Počeli su sa legendarnim "perfect strangers", "highway star", "smoke on the water" a na bisu završili sa "hush" i pjesmom koju sam ja tako željno isčekivao "black night".. Izostao je hit "when a blind man cryes" što je meni bilo pravo žao i još neki ("burn" i "soldier of fortune" koje Gillan ne pjeva jer ih je u purple-u svojevremeno pjevao David Koverdail).. Child in town je također izostala ali to je očekivano jer je godinama nisu svirali (Gillan sa 62 godine nema teorije da je otpjeva).
    koncert je trajao 1:45 h i sobzirom na cijenu ulaznice (15 E) može se reći da su oni nama dali puno više..

    Bend je bio odličan.. Imali su relativno dobar kontakt sa publikom i osjetilo se da i nakon 40 godina uživaju u tome što rade (ili se samo meni to činilo).. Blekmura je prije par godina zamjenio sjajni gitarista (mislim da mu je ime Steve Morse) koji je za vrijeme svog soloa svirao i djelove pjesama Maidena, Gunsa, Hendrixa i sl. što je pravo diglo publiku.. Purple je ostao u svom hard rok duhu.. Muzika sa puno više solo dionica nego pjesme.. Gillan se u pojedinim momentima "gubio" ali to je i razumljivo sobzirom na njegove godine.. Bubnjar Pace još uvijek praši ko lud, basista Roger Glover je tako pojačao bas da je za divno čudo i on imao neke solo dionice :) To je bilo super za čut..

    Bend mi je stvarno popravio noć i otišao sam sa velikim kezom kući..
    Možda mi je i najdraže bilo što sam vidio da u ovom gradu još uvijek živi dobra muzika i da ljudi (pored tolikog shita od estrade) znaju prepoznati event koji vrijedi vidjeti (čuti)...
    Ponovilo se ako Bog da! :)

    Na sljedećem linku imate nekoliko dobrih slika pa pogledajte obavezno..
    http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=43868&postdays=0&postorder=asc&start=0
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • hard_sunhard_sun Posts: 381
    uuuuu...strava...lijepo si to napisao...
    moja frendica je isla u split na njih...
    ...the north is to south what the clock is to time...
    419 352
  • pajopajo Posts: 3,292
    Eddie je opet pricao za Rolling Stone u broju za 40-godina izlazenja pa evo neki link na scan, a ima i svim pripadnicama naseg communitya vjerojatno zanimljiva fotografija :D
    http://bp3.blogger.com/_qvWxg-8A3Pg/Ry8t4lDIsDI/AAAAAAAABCI/GFkNA9q_Uj4/s1600-h/rollingtone1.PNG
  • pajopajo Posts: 3,292
    Doctor wrote:
    Nakon milion obaveza i frustracija oko faxa da napišem kako bi na toliko isčekivanom koncertu Purple-a u velikoj sarajevskoj Zetri...

    Bravo care, vrhunski review!
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    masni wrote:
    WHO YOU ARE :)!!! to se ne moze sam svirat (mislim moze, ali nije to to), ali u bendu zvuci savrseno, pogotovo kad svi pocnu pljeskat i skupa pjevat :)

    eto..

    i dissident isto..

    eto 2...

    pozdrav BIH

    čitaš mi misli za WHO YOU ARE... :) jebeno!!!
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • snihsnih Posts: 1,052
    jurasica wrote:
    čitaš mi misli za WHO YOU ARE... :) jebeno!!!

    Ja bih Marker in The Sand, I Got Shit - i naravno Immortality što su već spomenuli pojedinci!

    Normalno, tu je i klasika - Animal, Rearviewmirror... :)

    I tak, sad kad bih se raspisao mogao bih svašta tu nanjatke! :D:D
  • aus_suzaus_suz Posts: 9,364
    Nope, its not. If you go to THREAD TOOLS when you're in a thread, you can
    easily click on SUBSCRIBE TO THREAD. Very simple.
    You dont need to post in it...

    Now, do you speak any of our languages?

    Wait, you wanted to UNsubscribe?

    Do the same thing I expalined above, just choose UNSUBSCRIBE.

    Thanks for that....I keep learning new stuff in here, Last week I learned how to post a single post. There are so many features to this site.

    I only speak English. :)
  • lesteslestes Posts: 959
    ja bi immortality, footsteps, hard to imagine, release, off he goes, indifference...
    puno toga :D kaj god budete svirali, super bude ;)
  • Doctore super review, baš mi je drago da Sarajevo opet ima takav spektakl to sigurno zaslužuje.
    Ja nisam mogao na koncert u Split jer sam bio na putu, žao mi je.

    Ona slika iz Rolling Stone-a je super,trebalo bi i kod nas u neki boljim knjižarama biti taj broj u prodaji ...Pajo znaš li koji je to broj, kad je izašao??

    Dreadis, šteta što ne svirate u Mostaru, ja bi se sigurno zaletio to mi je 2 sata s autom :D:D
    Hoće li biti koji bootleg??
    Za pjesmu biram...LEAVIN HERE jebeno močna live stvar, imam je na nekim US bootovima i tako mi je žao što je ne sviraju u Evropi.
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • asfoasfo Posts: 315
    Moj je prijedlog samo da imate življu i žešću svirku, da publiku dignete bez obzira na to da li zna PJ ili ne pa bih predložila Life Wasted i slično.
    Okej, par laganica ali nemojte ih ubit u pojam da samo bulje u prazno i promišljaju o bitku.
  • Stigao mi je CD projekt by Snih i Pajo

    Hvala na materijalu, trenutno je na preslušavanju :)
    Naj stvar mi je Narko (tu sam stvar i prije slušao)

    Frend koji radi sa mnom u radioni (inače veliki Hajdukovac) kad sam mu pustio jutros Dinamovu himnu rekao je da prelazi raditi kod Ive da ostavlja staklo i ide na keramiku :D:D


    thanks!!!
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • pajopajo Posts: 3,292
    Ona slika iz Rolling Stone-a je super,trebalo bi i kod nas u neki boljim knjižarama biti taj broj u prodaji ...Pajo znaš li koji je to broj, kad je izašao??
    Nekakav poseban broj za 40. godisnjicu koji je ujedno i prvi koji se moze i cijeli procitat u digitalnom izdanju ovdje:
    http://www.rollingstoneextras.com/rsdigitaledition/editionLg.php
  • dreadisdreadis Posts: 109

    Dreadis, šteta što ne svirate u Mostaru, ja bi se sigurno zaletio to mi je 2 sata s autom :D:D
    Hoće li biti koji bootleg??
    Za pjesmu biram...LEAVIN HERE jebeno močna live stvar, imam je na nekim US bootovima i tako mi je žao što je ne sviraju u Evropi.

    Pa, s obzirom da smo u dobrim odnosima sa OKC Abrasevic u Mostaru, predlozicemo im da sviramo sigurno...uglavnom se sve svodi na tajming i na pokrivanje nasih troskova puta id odsustvovanja sa posla :)

    Leaving Here? Nope...ne sviramo PJ obrade obrada, tako da ne dolaze u obzir ni RITFW, Sonic Reducer i mnoge, mnoge druge...sorry...
    ***
    '96_londonx2
    '00_salzburg_ljubljana_verona_milano
    '06_bologna_verona_milano_torino_pistoia_zagreb

    My trading page: http://db.etree.org/dreadis
  • asfoasfo Posts: 315
    elcielo wrote:
    ovak...
    svi smo zaljubljeni u into the wild, pa stalno izdvajamo najdraže pjesme.
    pa se onda puno pričalo o pipsima, ima ovdje fanova, pa nam spemaju :D
    onda se pričalo o dočeku nove. onak, informativno.
    onda se linkalo 357 intervjua eddieja i sean penna koji o ITW valjda nisu pričali još samo 'hrvatskom slovu'.
    onda se javila braća bosanci da su se vidjeli na DVD-u. da su pratili naš topik, skužili bi da smo ih na sva usta već nahvalili prije mjesec dana :D
    onda, dobili dva nova člana, oba iz rijeke, onda su oni na 10 strana dogovarali riječki meet-up, a mi svi ostali saznali koja su mjesta u rijeci IN, a koja OUT. usput se pokušalo organizirat hrvatski fanklub prlđemovaca. propalo.
    ondak, neki likovi bez pametnijeg posla hackirali nam thread i uzeli 10 000-ti post, buuuuuuuu. pa smo malo ljuti.
    onda je snih izgubio MP3 datoteku pa smo organizirali akciju 'dajmo mu da čuje'.
    ovo je bilo ukratko.


    elcielo, ovo je bilo savršeno!!! :D
    časna reč da sam se skoro skotrljala sa stolca!
    nije čudo što si novinarka/istražiteljica - kratko i jasno, sigurna sam da si uvijek imala 5 iz zadaćnica ;):D
  • pajopajo Posts: 3,292
    pajo wrote:
    Nekakav poseban broj za 40. godisnjicu koji je ujedno i prvi koji se moze i cijeli procitat u digitalnom izdanju ovdje:
    http://www.rollingstoneextras.com/rsdigitaledition/editionLg.php
    Btw sad sam actually i procitao interview sa Edom i mogu reci da je vise nego zanimljiv, sto bi se reklo a must read...
  • hard_sunhard_sun Posts: 381
    moze jedno pitanje izvan teme?

    ovako, imam iPod video 30 gb,kad stavljam video na njega, convertam ga u iTunesu, al kad se prebaci, nema mi zvuka, samo slika...i convertanje traje pun racku...ima ko takvih problema?

    drugo:
    onda sam si skino neki Jodix-free video iPod converter, sve sam uspjesno converto i prebacio, da bi mi nakon 2-3 convertanja reklo da vise ne mogu i da moram ponovo skinut program...sta vi koristite za to fakin convertanje?

    hvala

    btw ja sam samo dio procito i malo preletio RS i bas je zakon...
    ...the north is to south what the clock is to time...
    419 352
  • pajopajo Posts: 3,292
    hard_sun wrote:
    moze jedno pitanje izvan teme?

    ovako, imam iPod video 30 gb,kad stavljam video na njega, convertam ga u iTunesu, al kad se prebaci, nema mi zvuka, samo slika...i convertanje traje pun racku...ima ko takvih problema?

    drugo:
    onda sam si skino neki Jodix-free video iPod converter, sve sam uspjesno converto i prebacio, da bi mi nakon 2-3 convertanja reklo da vise ne mogu i da moram ponovo skinut program...sta vi koristite za to fakin convertanje?

    hvala

    btw ja sam samo dio procito i malo preletio RS i bas je zakon...

    Ja koristim nekakav Koyote Free iPod Video Converter i radi:
    http://www.koyotesoft.com/indexEn.html

    Uvijek mozes probati i sa programom koji se zove Super i fakat radi kako samo ime kaze :). S njim mozes konvertirat doslovno sve u sve, jedino sto mu je sucelje malo grbavo:
    http://www.erightsoft.com/SUPER.html
  • hard_sunhard_sun Posts: 381
    to covjece...sad si bas skidam i jedan drugi program...isprobat cu ih kasnije pa javim kako rade...

    puno hvala
    ...the north is to south what the clock is to time...
    419 352
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    asfo wrote:
    elcielo, ovo je bilo savršeno!!! :D

    fala fala :D

    što je najgore, opet smo toliko toga napisali u međuvremenu pa helen cross, kojoj je prvotno bio namijenjen, ovaj sažetak neće uspjet pohvatati :D
  • hard_sunhard_sun Posts: 381
    ajde ekipa...idem ca, pa se cujemo kasnije...
    pajo, javim ti navecer kako je proslo convertiranje...hehe
    ...the north is to south what the clock is to time...
    419 352
  • DoctorDoctor Posts: 256
    Hvala svima na pohvalama za review.. Dao sam sebi malo slobode pri pisanju pa je ispalo ko prava recenzija :)

    Dreadis, jel imate možda plan svirati u Sa? Evo, ja ću vam sigurno dovesti bar 10 ljudi na svirku :D I reci nam kada će biti "tezga" :) , u kakvom klubu i sl.?!
    Pada mi na pamet da bi bilo super da izlijepite neke plakate u fazonu Pearl Jam tribute night, po gradu ili nešto sl.. Kada sam poslom bio u Bg ove godine, na jednoj autobuskoj stanici sam primjetio neke jednostavne plakate sa natpisima kako je svaki utorak u nekom klubu grunge night.. Ima to uticaja na masu.. a zna se da je Tz vazda bila rokerski grad :)
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • dreadisdreadis Posts: 109
    Doctor wrote:
    a zna se da je Tz vazda bila rokerski grad :)

    Ja mislim da je tuzlanski bend No Rules to i potvrdio u subotu kao predgrupa Deep Purple-u :)

    Kao sto sam spomenuo, mi cemo u svakom slucaju pokusati organizovati svirke i u Sarajevu, Mostaru, Zagrebu ili gdje vec budemo mogli...Ako imate bilo kakve kontakte sa vlasnicima klubova gdje bismo mogli svirati, dobrodosla je bilo kakva pomoc! U planu nam je da to sve odradimo kao jednu mini-turneju krajem godine!
    ***
    '96_londonx2
    '00_salzburg_ljubljana_verona_milano
    '06_bologna_verona_milano_torino_pistoia_zagreb

    My trading page: http://db.etree.org/dreadis
  • masnimasni Posts: 1,657
    dreadis wrote:
    Ja mislim da je tuzlanski bend No Rules to i potvrdio u subotu kao predgrupa Deep Purple-u :)

    Kao sto sam spomenuo, mi cemo u svakom slucaju pokusati organizovati svirke i u Sarajevu, Mostaru, Zagrebu ili gdje vec budemo mogli...Ako imate bilo kakve kontakte sa vlasnicima klubova gdje bismo mogli svirati, dobrodosla je bilo kakva pomoc! U planu nam je da to sve odradimo kao jednu mini-turneju krajem godine!


    ako ne gledas na npr. crazy mary kao pj obradu, mozete ju svirat jednostavno kao obradu victorie williams.. onda ne bi bila pj obrade obrada.. bar jedno "obrada" manje.. a i dobijete paletu pjesama novu :D

    zasto jednostavno ne mejlate nekim klubovima koji su imali tako nesto slicno (pricam za zg) tipa "boogaloo" (bio je jedan pearl jam tribut i bilo je ok popunjeno), "kset", dok mi nesto eventualno ne preispitamo.. nista vas ne kosta pitat..

    mah mah :)

    a i nisi odgovorio za who you are ;) (pogotovo ako imate đembe ili bongose)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • dreadisdreadis Posts: 109
    masni wrote:
    a i nisi odgovorio za who you are ;) (pogotovo ako imate đembe ili bongose)

    Sorry...no WHY...
    ***
    '96_londonx2
    '00_salzburg_ljubljana_verona_milano
    '06_bologna_verona_milano_torino_pistoia_zagreb

    My trading page: http://db.etree.org/dreadis
  • Evo opet malo da vas peglam sa posterima, kome je boring neka preskoći :D:)

    Gorge Ames 06
    http://i159.photobucket.com/albums/t149/ninodu/GorgeAmes.jpg

    Melbourne 06
    http://i159.photobucket.com/albums/t149/ninodu/Melbourne2.jpg

    Toronto Klausen 06
    http://i159.photobucket.com/albums/t149/ninodu/TorontoKlausen.jpg

    Borgata Klausen
    http://i159.photobucket.com/albums/t149/ninodu/Borgata.jpg
    (ovo mi je također jedan od najdražih)

    jedan zid u dnevnom boravku
    http://i159.photobucket.com/albums/t149/ninodu/livingroom.jpg
    (onaj plavi ja ga baš i ne bi tu stavio ali se Ivi sviđa :D )
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • lesteslestes Posts: 959
    ovaj mi je fora...

    trebaš jenput stavit slike svih zidova :D
  • elcielo wrote:
    fala fala :D

    što je najgore, opet smo toliko toga napisali u međuvremenu pa helen cross, kojoj je prvotno bio namijenjen, ovaj sažetak neće uspjet pohvatati :D

    od sve te poplave postova i raznoraznih tema uspjela si i pomiješat kome je sažetak namijenjen :)
    I love quotations because it is a joy to find thoughts one might have, beautifully expressed with much authority by someone recognized wiser than oneself.
    - Marlene Dietrich
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    od sve te poplave postova i raznoraznih tema uspjela si i pomiješat kome je sažetak namijenjen :)

    uuuups, ekskuze mua! :D

    ispravak netočnog navoda:

    sažetak je namijenjen potato girl, a ne helen cross.
    ponavljam, helen cross je itekako u toku s događanjima na ovom threadu i ne treba joj nikakav sažetak :D
  • elcielo wrote:
    uuuups, ekskuze mua! :D

    ispravak netočnog navoda:

    sažetak je namijenjen potato girl, a ne helen cross.
    ponavljam, helen cross je itekako u toku s događanjima na ovom threadu i ne treba joj nikakav sažetak :D

    o da, iako nekad zbilja imam puno za nadoknađivat.....:)
    I love quotations because it is a joy to find thoughts one might have, beautifully expressed with much authority by someone recognized wiser than oneself.
    - Marlene Dietrich
Sign In or Register to comment.