Pearl Jam in Zagreb!

1229230232234235860

Comments

  • RijekaRijeka Posts: 801
    evo mene iz Minkena, pa da podijelim s vama slikicu najluđe i nazapaženije štrumf ekipe...

    http://img484.imageshack.us/img484/3461/p6120083600x450bq2.jpg

    Pozdrav, odoh spat sad :D
    Death or glory!

  • masnimasni Posts: 1,657
    predobroooooooo...

    stvarno ste ko srumpfovi.. :)

    ajd netko neka da izvjestaj na busu do katowica..

    ajmo ajmo.. da znam sta me ceka u becu :)

    (mislim, znam sta me ceka, samo da me trnci jos prije prodju)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • RijekaRijeka Posts: 801
    evo svirali su mi Nothingmana u Poljskoj :(:(...A ja sam tamo trebao biti večeras. Makar mi se zasad set od Munchena čini boljim od Poljske, sve bi mijenjao za nothingman uživo :(

    Idem plakat
    Death or glory!

  • masnimasni Posts: 1,657
    ajd buduci da nema set listova ni minhena ni poljske na sluzbenoj stranici, neka netko posta tko je vec nasao.. zahvaljujem :)
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • pajopajo Posts: 3,292
    Alo ljudi! Eto nas u Krakowu, cure su zapalile za Venice, a mi mrtvi se napokon dokoturali do Krakowa. Nista pametno jos nemamo za reci, samo da se javimo...
    Koncerti su bili strasni (Munich doduse bolji od Poljske), vegeta majice su hit sezone, Edu smo nabili transparent u facu...

    Veliki pozdrav!!!!
  • RijekaRijeka Posts: 801
    @ masni

    June 12, 2007 - Munich, Germany; Olympiahalle
    Opening: The Futureheads

    Set List: Sometimes, Porch, Why Go, God's Dice, Given To Fly, Dissident, Severed Hand, Small Town, Sad, Unemployable, Even Flow, I Got Shit, Whipping, Down, Present Tense, Save You, Rearviewmirror

    1st encore: Inside Job, Do The Evolution, Better Man/(Save It For Later), Alive

    2nd encore: No More (Ed Solo), Footsteps, Throw Your Hatred Down, Blood, Baba O' Riley



    Katowice Fanviews 13/6/07 ***
    Main Set: Rearviewmirror, Animal, Hail Hail, Corduroy, Given To Fly, Worldwide Suicide, Small Town, I Am Mine, Lukin, Evenflow, Comatose, Nothingman, State Of Love And Trust, Spin The Black Circle, Severed Hand

    Encore 1: Leatherman, Daughter / (Another Brick In The Wall Pt. 2), Whipping, Black / (We Belong Together), Jeremy

    Encore 2: Indifference
    Death or glory!

  • drngdrng Posts: 36
    Ajoj...

    Neznam za vas, ali ja ih nisam pratio onak, 5-6 godina... I sad sam otisao na najbolji koncert koji sam mogao zamisliti. Jos kada je Eddie vidio Paju s transparentom. Uuuu. Majice smo mogli prodati po cijeni sluzbenih... A dozivljaj... skoro sam zaboravio gdje nam je prijevoz.

    Ja sam aktivno slusao PJ negdje od samih pocetaka do kraja rata, tako da mi njihova glazba puno znaci. Ali zadnjih 6-7 godina nisam ih skoro uopce cuo. A sada sam ih bas dozivio. Necu prezaliti sto sam odustao ici u Zagreb 2006.

    Neznam za vas ostale, ali meni svaki cas puhne nesto iz Minkena u glavu. E, na poslu mi se ljudi smiju, tesko hodam, sporo mislim i stalno se smjeskam. Sto ce ti droga pokraj ovakvog koncerta Pear Jam-a. Neki me pitaju kako je bilo. A sto da im kazem?

    Hvala Iva, hvala Pajo sto ste me nagovorili da budem tamo. Hvala ostalima sto ste bili tamo. Sada mi je jasno zasto idete na 3-4 njihova koncerta svake godine.

    Mogu s vama sljedece godine?
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Meni stalno nešto iz Minkena pukne u glavi, a ne pucam se ničim :P...Dojmovi su još friški, a sutra ponovo :)...

    Uživajte u (nadam se) lijepom vremenu, ja odoh malo spavat, pa na let3, pa opet malo zahrkat, a zatim se putuje u Venice.

    I svima koji su na putu - Uživajte :)
    Death or glory!

  • MineMine Posts: 556
    Majice su vam bile super. Sve je bilo super, osim možda 10c ulaza.
    I knew who I was before other people started telling me who I was. J.Joplin
  • lesteslestes Posts: 959
    evo me doma! :( bilo je preeeeedoobroooooo, al je prekratko trajalo! ja bi još,
    još, još! vozim se danas u vlaku i suze mi naviru na oči.

    munchen, setlista, još uvijek nemrem vjerovati kaj su sve svirali! da, zeznuto
    je bilo s 10c kartama na početku. radil se popis od kojeg na kraju nije bilo
    ništa jer su "$/%%#&/$% pustili ljude prije nutra. i onda smo se svi kuhali i
    bili bez zraka u nekom hodniku i nema šanse da se više formira red prema listi.
    al crop i ja dogurale do prvog reda, malo lijevo od mikea, a niko je imal još bolju
    poziciju! ostali su isto bili tu na okupu. bilo je super jer nije bilo tolko guranja.
    i onda kad se ed pojavil metar i pol ispred nas! aaaa.. i onaj osmjeh na licu.. i
    cakle mu se oči... i vidi se da je sretan... pa te pogleda... aaaaaa! i onda skuži
    transparent zagreb remembers i veli: i remember too! ili you? :) i meni suze na oči. a
    tek no more war!! i sad! i present tense! i footsteps! inside job... i got shit,
    down, why go... save you!! moram vidjet dal je domagoj stavil videiće na jubito. btw,
    viktore, imaš još koju sliku? :D

    u poljskoj bilo dobro, al se nemre mjerit s munchenom. svirali i nothingmana i
    solat i indifference i... al meni je puuuno bolja atmosfera bila u munchenu. a i
    linkin park je sviral prije. i dugo smo se vozili u busu. i svi problemi.. al glavno da
    je sve dobro završilo :)

    ja bi stvarno joooš koncerata! ima ko ideju kak na brzaka zaradit pare? :D


    e da.. soundcheck u munchenu - love reign o'er me, =) lijepo se čulo izvana...
  • RijekaRijeka Posts: 801
    bio sinoć na let3, kaos totalni, malo manje od 2 i pol sata svirke. Predobro-sam u vodi, ha ha ha, ne trebam te...Fantastični su bili, oznojio sam se ko nikad, umoran sam ko pas, a glava ko Allianz Arena. Krećemo za Veneziu za pol sata, a onda idem nakratko na rehabilitaciju na Krk, trebalo bi i učit počet :D...

    Pa, uživajte :)
    Death or glory!

  • DoctorDoctor Posts: 256
    Prije 15 minuta sam usao u stan, nisam se nikome ni javio a vec sam otvorio message pit. Valjda i to dosta govori o dojmovima..

    Iako sam otisao na "samo" jedan koncert mogu reci da sam potpuno zadovoljan. na onaj prvi, u ZAgrebu prosle godine sam isao sa mnogim iscekivanjima jer sam mislio da ce mi to biti mozda i jedini koncert. U Minhen sam otisao rasterecen i bez ikakvih ocekivanja sto se ispostavilo super.
    Malo mi je falilo da zakasnim na koncert (duga prica), ali na kraju ipak stizem na vrijeme, oko 19h. Imao sam karte za tribine a da bi se domogao onih za floor, odem ja skroz do prvog reda tribina, ondje gdje je bila nasa ekipa, prizovem Paju a on mi posudi karte za stajanje tako da sam usao bez ikakvih problema :D

    Sta reci o samom koncertu? Po meni jedina mrlja je bilo to sto je dvorana bila polprazna ili je mozda falila dobra trecina ljudi (jedan od razloga bi mogao biti da u samom sredistu greada nismo vidjeli ni jedan reklamni plakat),.. Naravno, u prvim redovima se to ne osjeti ali vec na sredini dvorane si mogao stajati kao u pozoristu. Vazno je reci da to uopste nije uticalo na samu svirku..

    Set lista je bila fenomenalna - kombinacija hitova i stvari koje veoma rijetko sviraju. Za mene su bili vrhunci WHY GO, SAD, RWM, SAVE YOU i FOOTSTEPS! A totalno je lud osjecaj kad pjevas pjesmu, ono uzivas, a sve do refrena ne skontas o kojoj se stvari radi :D Tako je meni u prvim taktovima Footstepsa palo na pamet da pocinje Of The Girl :D
    Posto sam bio u Minhenu i Zagrebu, mogu reci da je meni osobno atmosfera bila bolja u Zg (ipak mi je prvi koncert) a set lista nesto bolja u Minhenu.

    Ekipa je bila idealna, veliko mahanje za sve njih, i iskreno se nadam da je Niko (Dirty Frank) uspio nabaviti Munchen poster. Mogu samo reci da ste bili najoriginalniji fanovi u cijeloj dvorani!

    Sada bjezim na tusiranje a postam ponovo cim navrnu sjecanja..
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • pajopajo Posts: 3,292
    Ej people, evo nas (Niko, Domagoj, Ranko, Iva, Iva, ja) u hostelu u Krakowu, sokiramo se vijestima iz Venecije i pokusavamo naci sto vise mozemo vijesti i slika iz Venecije, a sutra nastavljamo za London. Javimo se...
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Vratili se iz Venezie, kako je završilo pretpostavljam da ste vidjeli

    http://www.reuters.com/article/entertainmentNews/idUSL1531681420070615
    http://www.repubblica.it/2006/05/gallerie/cronaca/foto-jammin/1.html


    Horor živi.

    Mi smo stigli oko 11 tamo, narukvice za onu tampon zonu su već bile podijeljene pa se montiramo iza ograde i pečemo se na suncu. Onda malo preko ograde pričah s Sid koja je već bila u tom ograđenom prostoru. Pokušavamo naći način da nabavimo narukvice, čak smo ih i pokušali napravit jer je bila samo nekakva bijela trakica. Ali bezuspješno...

    I taman kad su završile sve te talijanske grupe prije ovih "poznatih" + pearl jam nebo se otvorilo i počinje vjetar, pljusak i tuča. Ja se skrivam ispod kišobrana nekih tužnih emo djevojčica, a već mokar do kože. Ali samo da glavu obranim od onih grumena...I tako to trajalo nekih 10-ak min i prestalo, a za sobom ostavilo ono na slikama gore. Užas. Zatim evakuiraju ljude iz prvih redova u strahu da bi se i pozornica mogla srušiti, pa se mičemo natrag.

    Sve u svemu, najvažnije da smo izvukli živu glavu. Čuo sam se s Sid nakon svega toga, ona je isto ok i svi s kojima je bila su također ok...

    Jedan od najtužnijih dana u mom životu, sad čujem da je najvjerojatnije i ostatak festivala otkazan..

    Ali doslovno deset minuta nevremena je poharalo Mestre i ostavilo ono gore za sobom, kasnije nismo mogli s parkinga izaći jer su stabla bila rušena na cestu, pa je bio totalni prometni kolaps u krugu tog San Giuliano parca

    I za kraj apsolutno negativna ocjena talijanskom osiguranju koncerta, policiji i carabinierima...Totalno neorganizirani i nepripremljeni
    Death or glory!

  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    ej ekipica, evo vratile se i sintija i ja i viki... sranje totalno... mi smo, na svu sreću, odlučili doći na festival oko 7 jer se nismo planirali gurati i kako smo prilazili sve bliže festivalu tako smo skužili da se hrpetine ljudi vraća... totalna zuja... i tak sam odlučila pitati nekog tipa sa PJ majicom kaj se dešava i kad nam je rekao, totalna nevjerica... ma katastrofa... drago mi je da su svi ok jer smo od nekog pijanog amerikanca koji je bio tamo čuli da ima poginulih, pa me to još više razjebalo, ali dobro... nije bilo mrtvih pa sve ok....
    inače, ja i sintija smo već jednom doživjele da nam je koncert bio otkazan (došle čak do amsterdama za tu priliku) i to onda kad je bilo ono sranje 2000te na roskildeu, tak da brijem da nam je to neka karma... svaka druga turneja, neko sranje...

    totalno neiživljena, razmišljam o ovim festivalima u njemačkoj... ću vidjeti...

    nego, sad mi treba pomoć prijatelja koji znaju talijanski. kaj znači ovo:

    "Seguiranno, appena disponibili, le informazioni relative alle modalità di rimborso dei biglietti acquistati per questi eventi."

    naime, izgleda da ću od ticketone dobiti povrat love za karte, jer nisam niti ušla na festival, ali ne kužim kaj kažu, pa molim pomoć dobrih prijatelja....
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • u2fan1975u2fan1975 Posts: 41
    Evo ti prijevod ali na engleski.Kadf imaš takve stavri uvijek se posluži sa google i samo koji jezik trebaš i u opcijama imaš prijevod.



    They will follow, hardly available, the relative information to the modalities of reimbursement of tickets acquires you for these events
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Eh, sad

    Trebam uslugu od nekog tko je u Londonu, nadam se da će netko od dobrih ljudi koji su gore ovo pročitati i napraviti mi uslugu...

    Treba mi netko tko će mi uzeti jednu onu crnu majicu "we come in peace" pa da mu ja platim naknadno. Ja sam sebi pokupio u minkenu, ali bio jučer vani u njoj te sreo frendicu koja ih sluša pa mi je rekla da joj je ful super, bla bla :D. I da joj kupim jednu ako budem išao na još koji koncert ove godine. Ja sam u nekakvim planovima za onaj Southside festival, ali sve mislim da će se to izjalovit.

    Pa bih bio vrlo zahvalan, mislim da nisam vidio takve ženske majice, a ako ima onda još bolje, uglavnom veličina S - crna majica "we come in peace"

    http://img256.imageshack.us/img256/3382/5392491879fb10c0e40bax6.jpg

    Pa ne znam, najjednostavnije bi mi bilo da Sid to nekako donese u Rijeku kad se vrati, a ja uplatim na račun nekoj dobroj duši :)

    Još ću ja nju kontaktirat preko sms-a

    Unaprijed hvala :)
    Death or glory!

  • lesteslestes Posts: 959
    Rijeka wrote:
    Eh, sad
    Pa bih bio vrlo zahvalan, mislim da nisam vidio takve ženske majice, a ako ima onda još bolje, uglavnom veličina S - crna majica "we come in peace"

    ima takvih ženskih, ja imam jednu :D
  • MineMine Posts: 556
    jurasica wrote:

    "Seguiranno, appena disponibili, le informazioni relative alle modalità di rimborso dei biglietti acquistati per questi eventi."

    naime, izgleda da ću od ticketone dobiti povrat love za karte, jer nisam niti ušla na festival, ali ne kužim kaj kažu, pa molim pomoć dobrih prijatelja....

    Samo piše da če javit kako če se lova vračat. Na stranici od festivala piše da vračaju lovu, valda u san giulianu. Nečeju znat dali si ušla, samo otrgaj oni mali dio sa strane za kontrolu.

    S nekim od vas smo se skupa skrivali dok se nisu počeli rušiti kišobrano od heinekena, jedna cura je imala hrvatsku zastavu.
    I knew who I was before other people started telling me who I was. J.Joplin
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    u2fan1975 wrote:
    Evo ti prijevod ali na engleski.Kadf imaš takve stavri uvijek se posluži sa google i samo koji jezik trebaš i u opcijama imaš prijevod.



    They will follow, hardly available, the relative information to the modalities of reimbursement of tickets acquires you for these events

    teeenks, ali jel tebi ovo ima smisla? :) tako sam si i ja nekako prevela, slično, ali mi baš nije bilo jasno... :) nije ni sada... :)
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • pajopajo Posts: 3,292
    jurasica wrote:
    "Seguiranno, appena disponibili, le informazioni relative alle modalità di rimborso dei biglietti acquistati per questi eventi."
    prijevod: Cim budu dostupne, slijede informacije o nacinima povrata novca za kupljene karte. :)

    Evo mi setkamo po Londonu, sad smo malo na netu u predivnom Apple storeu - onako, malo smo kao Alice in wonderland... :)

    Navecer idemo na pre-show party, a vec lagano krece nervoza za sutra... JEDVA CEKAMO!!! Nadamo se da su momci dobro, idemo sad vidjeti kako je jucer bilo u Austriji...

    Viktor, daj ako jos uvijek trebas majicu poslaji sms Mariju na 098/380 298 pa ti mi kupimo ako treba pa cemo ju odmah na koncertu probati dati Sid.

    Pozdrav svima!
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    pajo wrote:
    prijevod: Cim budu dostupne, slijede informacije o nacinima povrata novca za kupljene karte. :)

    Evo mi setkamo po Londonu, sad smo malo na netu u predivnom Apple storeu - onako, malo smo kao Alice in wonderland... :)

    Navecer idemo na pre-show party, a vec lagano krece nervoza za sutra... JEDVA CEKAMO!!! Nadamo se da su momci dobro, idemo sad vidjeti kako je jucer bilo u Austriji...

    Viktor, daj ako jos uvijek trebas majicu poslaji sms Mariju na 098/380 298 pa ti mi kupimo ako treba pa cemo ju odmah na koncertu probati dati Sid.

    Pozdrav svima!

    ciao bella, come stai? :) ja sam se ekšli i nadala da će mi profesoresa talijanskog uletiti sa prijevodom.... :) mada hvala svima...
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • DoctorDoctor Posts: 256
    Vidim jedna ekipa se odlicno provodi dok druga tuguje zbog Venecije.. Stvarno je strasno to sto se desilo te se nadam da medju nama nema nikoga ko se oslonio na samo taj show..

    Danas sam tek pregledao sve svoje slike, ima ih super, a cim prebacim dajem link..

    Nego jedno pitanjce, za koliko bi se mogao ocekivati bootleg iz Minhena i ostalih koncerata?

    btw, na youtube sam nasao SUPERR snimke Why Go i Footsteps iz Minhena! Evo linkova,
    http://www.youtube.com/watch?v=lhtHwhPXakY Why Go,
    http://www.youtube.com/watch?v=9YrL1nQjBOI Footsteps

    Potrazite jos, ima zanimljivih, mada cemo najbolje tek nalaziti kada se zavrsi turneja i svi prebace ono sto su snimili..
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • lesteslestes Posts: 959
    Doctor wrote:
    Nego jedno pitanjce, za koliko bi se mogao ocekivati bootleg iz Minhena i ostalih koncerata?

    paaa... kolko ja znam, nema službenih bootlega ove turneje. al možeš skinut kaj
    su ljudi snimili na http://pearljamevolution.blogspot.com/ i http://thearmyreserve.blogspot.com/
    ja baš skidam lisbon, munchen je već nekolko puta odslušan :D

    btw sid i masni, kak je bilo na nova rock festivalu? (sad je samo pitanje kad budete ovo pročitali...)
  • lesteslestes Posts: 959
    jurasica wrote:
    ciao bella, come stai? :) ja sam se ekšli i nadala da će mi profesoresa talijanskog uletiti sa prijevodom.... :) mada hvala svima...

    ovo je s forum.hr, nadam se da pomaže :)
    Inače, organizator je objavio obavijest u vezi povratka love od karata:
    http://www.milanoconcerti.net/hjf/index.html
    Uglavnom, ko je kupija kartu tamo na kasi, morat će je poslat preporučeno do 20.7. adresu Milano Concerti srl - Via Pietrasanta 14 - 20141 Milano - C.a. Ufficio Biglietteria s povratnicom.
    Oni koji su kupili na prodajnim mjestima Ticketone tribat će otić tamo di su kupili do 27.7., a oni koji su kupili priko kartice i nisu podigli kartu izgleda da će in se samo vratit lova na tu istu kreditnu karticu.
    Oni koji imaju kartu napravit će isto ka i oni šta su kupili tamo na ulazu, znači poslat preporučeno, ali na drugu adresu: TicketOne S.p.a. - Viale Achille Papa 22 - 20149 Milano - C.a. Divisione Commercio Elettronico
  • potato girlpotato girl Posts: 474
    užas, sva sam se naježila kad sam čula za Veneciju... :( fala Bogu da ste svi ok...

    što mislite, jel možemo očekivat neki zamjenski koncert za koji mjesec? :)
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • I ja sam bila u Veneciji, taman smo usli kad je pocela oluja, ma uzas :(!
    Inace, bit ce puni povrat love za 15.6, ali me to ne tjesi previse.
    Pozdrav!
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    ola!

    evo i mene iz poljske!

    moram priznati da sam malo razočarana koncertom u chorzowu, bio je prekratak, a sve te teorije o tome zašto je bio prekratak dodaju malo gorak okus svemu (te su se žurili na privatni avion, te je linkin park predugo svirao, te je oprema kasnila iz minhena...).
    ni setlista me nije nešto oduševila, a kad se svemu pridodaju tehnički problemi... možda sam jednostavno bila u minus fazi, ali sumnjam, ipak je dosta ljudi o koncertu reklo isto...

    naravno, ed je pričao poljski, očito će to odsada biti nezaobilazno na neengleskom govornom području. no, kaže frendica poljakinja da ga ništa nije razumjela. što će reći da je ed nadareniji za hrvatski :D

    inače, cijeli taj koncept stadionskih koncerata me odbija, izgubi se duša i topla atmosfera.
    poslije koncerta, na putu prema vlaku, vidjela sam spodek, dvoranu u kojoj su PJ svirali 2000., i moram priznati da po noći izgleda prekrasno, šteta što se koncert nije ponovno održao tamo.

    inače, najbizarnija stvar cijelog dana bila je melodija u katowičansko-hožuvskom tramvaju kojom se najavljuje sljedeća stanica. k'o da su uzeli početne taktove 'I GOT SHIT' i rekli, 'hm, ovo bi super zvučalo u sredstvima javnog prijevoza' :D


    a venecija... mogu si zamisliti koje je to razočaranje, ali neka je sve sretno završilo.

    jako me zanima što će biti večeras u londonu, bit će valjda nekih insajderskih informacija :)
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    btw, lestes, jesi našla vlakove/busove iz katowica do zagreba bez problema?
  • RijekaRijeka Posts: 801
    ja sam napaljen na ovaj london večeras...iako neću bit gore :D...Al baš mislim da će ovo bit jedan od naj PJ koncerata ikad. Soldier of love i Love reign o'er me idu večeras, remember my words ;)
    Death or glory!

Sign In or Register to comment.