Pearl Jam in Zagreb!

1801802804806807860

Comments

  • Jao ljudi pa bas vam hvala na ovoj toploj dobrodoslici! Napokon imam osjecaj da negdje pripadam po pitanju glazbe :-) 29 mi je a PJ sam prvi puta cula kad sam imala 14 godin. Jeremya. Ajme kad ovako napisem osjecam se staro ;). Medjuim pravo fanovstvo traje, neugodno mi napisat medju svima vama tek zadnje dvije godine!!!!! Ne znam sto mi bilo sve ove godine izmedju! Život bi mi bio puno ljepsi!!!!! U srednjoj pocela slusat stone temple pilots , za koje ovdje kod mene u osijeku nitko nije nikad cuo. Kasnije otkrila da PJ fanovi ih bas ne vole jer je frontmen navodno oponasao eddija. Sorry ljudi razvezla se..bitno je da PJ obozavam i ni jedan dan ne mogu zamislit bez njih. Vsamo da iducu godinu dodju u europu idem bilo gdje!!!!! Tesko mi izdvojit najdrazu pjesmu. Najdraži album ako moram birat Vs. Ubacit cu se u igru sto igrate :-slobodno pitajte ako vas sto zanima! Koliko sam skuzila vi idete i skupa na koncerte? :-)
  • Jao ljudi pa bas vam hvala na ovoj toploj dobrodoslici! Napokon imam osjecaj da negdje pripadam po pitanju glazbe :-) 29 mi je a PJ sam prvi puta cula kad sam imala 14 godin. Jeremya. Ajme kad ovako napisem osjecam se staro ;). Medjuim pravo fanovstvo traje, neugodno mi napisat medju svima vama tek zadnje dvije godine!!!!! Ne znam sto mi bilo sve ove godine izmedju! Život bi mi bio puno ljepsi!!!!! U srednjoj pocela slusat stone temple pilots , za koje ovdje kod mene u osijeku nitko nije nikad cuo. Kasnije otkrila da PJ fanovi ih bas ne vole jer je frontmen navodno oponasao eddija. Sorry ljudi razvezla se..bitno je da PJ obozavam i ni jedan dan ne mogu zamislit bez njih. Vsamo da iducu godinu dodju u europu idem bilo gdje!!!!! Tesko mi izdvojit najdrazu pjesmu. Najdraži album ako moram birat Vs. Ubacit cu se u igru sto igrate :-slobodno pitajte ako vas sto zanima! Koliko sam skuzila vi idete i skupa na koncerte? :-)
  • E da. Napisala kobasicu a nisam odgovorila na pitanje...fanovstvo pocela s Tenom...ostalo je povijest :-) ma navukla se u sekundi. Da mi je bar bilo vise pameti '98 kad sam ih prvi puta cula i vidjela n vivi mislim ;) volim stp ali neusporedivi s PJ! Da se razumijemo, PJ je meni oduvijek sjajan ali intenzivno ih otkrivam tek u zadnje dvije godine. Nadoknadila sve!!!!!
  • Hej, hej, Viki, dobro nam dosla! :) Sve su ti vec rekli osim da smo neki od nas ( ok, skoro svi, budimo realni) prilicno frikovi. :D Al to je ok jer se svi kuzimo..
    Nego, Ana Z. ja sam razmisljala dal da stavim In My Tree ili GTF prvo, al eto, ocito je Yield pobijedio...uvijek se borim koji mi je drazi, Yield ili No Code...ovaj put sam prvo napisala GTF ma da nije uvijek slucaj..ovisi o raspolozenju :D

    Stizu slike! ;)


    Nego, gledam taj Vancouver. Vitkor je bio jer je preko pa je stavio fotku iz nekog 2-3 reda, prilicno blizu cini se. Vidim da nis bas ne posta ovdje pa nemate svi info jer neki niste na fb, al eto, covjek je bio i dozivio sigurno jedan od najboljih koncerata PJ-a. Nego, dal je to kao u Europi ili? To mene zanima :D
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • Bez brige, i ja sam opsjednuta ;) nego, jel se ja mogu ubacit u igru ili se moglo samo na pocetku?
  • Bog Viki, dobrodošla među fanatike :wave: ;)
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • SAMCROSAMCRO Posts: 449
    viki1984 wrote:
    Bez brige, i ja sam opsjednuta ;) nego, jel se ja mogu ubacit u igru ili se moglo samo na pocetku?
    Mene je zapalo da sam i organizator, i realizator, i sudac i svašta još u ovoj igri. Iako sam u pravilima napisao da će u drugoj fazi moći sudjelovati samo oni koji su u prvoj fazi dali svoj glas za barem šest albuma/kategorija, za tebe kao novu članicu ću napraviti iznimku. Nek' to bude dar za dobrodošlicu. :D

    Možeš nam se priključiti od ovog kruga, dakle napraviti svoj poredak za pjesme u skupinama 5 i 6. Po tri su, a po prijašnjim glasovima možeš skužiti koje su. Na stranici 1590 imaš i pravila:
    http://community.pearljam.com/viewtopic.php?f=5&t=19792&start=23835

    Ovo je link na kojem je ova faza glasanja, ali i prethodne:
    https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ao_Mwt-RiCqddE95WU5KVlh1N0RIN3hYWFRyODh1dUE&usp=drive_web#gid=12
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • etaeta Posts: 57
    Skupina 5:
    1.Nothing As It Seems
    2.Long Road
    3.Just Breathe

    Skupina 6:
    1.Given To Fly
    2.In My Tree
    3.Force Of Nature

    Vancouver :thumbup: god's dice, setting forth, soon forget, footsteps...encore 1 = perfection

    viki welcome :wave:
  • pajopajo Posts: 3,292
    Skupina 5:
    1.Long Road
    2.Just Breathe
    3.Nothing As It Seems

    Skupina 6:
    1.Given To Fly
    2.In My Tree
    3.Force Of Nature
  • Samcro hvala puno na povlastici ;) I'm home :-) stvarno ste svi jako dragi i ljubazni, sviđa mi se ovdje! Evo moje glasanje slijedi....
  • Skupina 5:
    1.Just Breath
    2.Nothing As It Seems
    3. Long Road

    Skupina 6:
    1. Given to Fly
    2. In my Tree
    3. Force Of Nature
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    ej Viki, dobro nam došla i samo hrabro... manje više smo svi malo poremećeni ali to nas čini posebnima... :)

    i da PJ do groba!!! :)

    i btw, i ja obožavam STP (sigurno bend u top 10)... :lol:

    i ne volim cornela... :lol:
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • jurasica wrote:
    ej Viki, dobro nam došla i samo hrabro... manje više smo svi malo poremećeni ali to nas čini posebnima... :)

    i da PJ do groba!!! :)

    i btw, i ja obožavam STP (sigurno bend u top 10)... :lol:

    i ne volim cornela... :lol:

    Eto baš mi drago da još netko voli STP, prva koju znam :-) Napokon pišem s laptopa, a ne s mobitela, sorry svima na brojnim tipfelerima, da ne pomislite da sam nepismena :lol: Sinoc došla do 200-te stranice, neću ni reći kad sam išla spavat, a trebalo se jutros probudit za posao :fp: Ma totalno sam se zarazila ovim forumom, ne skidam se, i sad ovo pišem na poslu, dobit ću bibera od ravnateljice :oops: Ponavljam se, ali stvarno me jako zanima, jel putujete vi skupa na koncerte? Čitam i divim se svima vama koji potegnete na kraj svijeta kako bi pratili PJ na turneji :D:D
  • masnimasni Posts: 1,657
    Bok Vikiiii :)

    Pa jebemti, nećeš valjda od 1.-1604. stranice čitat :o .. ili, još bolje, ako hoćeš, samo nam napiši na kojem si datumu da nas vratiš u neko doba kad smo sigurno pratili objave turneja.. definitivno zaslužuješ frikastu člansku iskaznicu ako (pro)čitaš sve stranice..

    a i siguran sam da ćeš na njima proživjeti pokoji koncert i ludilo koje prati svaku objavu datuma, ne samo u europi, nego i u svijetu..

    da (konačno) odgovorimo na tvoje pitanje o turnejama.. obično ti je to u nekoliko koraka:
    1. nagađanje oko datuma, najviše se strasti uzburkaju kad se radi o europi, ali evo, imamo zastupljenost frikova i na drugim kontinentima, ali o tome ću ti kasnije.. ovaj korak i sada možeš osjetiti jer se sprema proljeće PJ-a u EU..
    2. objava datuma.. tu ti kreće ludnica i planiranje.. gledaju se ho(s)teli (za nas mlade, ne za ove "malo više mlađe" :P), grupiraju koncerti (ne možeš ići gledat samo jednog), organiziraju letovi, ali najgore što u zadnje vrijeme bend objavi datume s rupama i onda si isplaniraš put pa ti u rupu ubace drugi koncert u nekom gradu.. a da ih čekaš do kraja objava, popušiš karte.. tako da će tu biti dosta psovanja :D
    3. prijave na lutriju (ja iskreno još nisam sudjelovao u novom sustavu), objava dobitnika, ludnica oko toga.. opet, red psovki, red slavlja - PJ lasagne..
    4. nabrijavanje na turneju cca 4-6 mjeseci prije koncerta..
    5. sama turneja.. tu ću sad spomenuti odgovor na tvoje pitanje :D inače, ovako ti je sa mnom, ako ti se potrefi da si nešto pitala, a nitko ti nije dao odgovor, ja ću nadoknadit za sve jednim dužim :D Ima nas od svuda (što ćeš vjerojatno skužiti kad budeš čitala ostalih 1400 stranica), neki su se likovi pogubili u međuvremenu, a neki novi nam se priključuju. neka "bazna" grupica od 20ak frikova je uvijek tu - od osijeka, rijeke, dubrovnika, zagreba, slovenije, pa sve do australije i predsjedničkog para u egzilu.. tako da će ti se uvijek poklopiti da ćeš na nekom koncertu biti okružena s par nas, ali realno, ne idemo svi na sve, pa kako se potrefi - potrefi se.. ono što je najbitnije, s kim god završiš, bit će ti super :mrgreen:

    edit: ja osobno bauljam s ekipom od zg-a i 2006.. tad sam još imao fakultativne obaveze pa nisam mogao s njima na turneju po italiji (koja je meni neprežaljena jer mi je Avocado odličan), ali smo zato zajednički išli u berlin 2009., irsku 2010., amsterdam 2012.. eto, sad će biti nešto divno i novo 2014.. nadam se..

    6. post tour depresija koju upravo osjećaju gordan (samcro) i anica (annie) nakon povratka iz amerike :mrgreen:

    mda.. ukratko, welcome :mrgreen:
    Oh when I was a kid oh how magic it seemed
    Oh please let me sleep its Christmas time
  • pajopajo Posts: 3,292
    Iva: ma bravo masni, to se zove post! :clap:
    Viki dobrodosla, ukratko, svi su ovdje super, nema tu neke greske, PJ frikovi su zakon (ko psi, ne?). ;)
    Kak se zapravo vec svi dosta dugo znamo, a putovali smo dosta skupa po turnejama i druzili se i izvan toga, imamo dosta internih fora, ali samo ti pitaj, sve cemo objasniti (ili ce Marin objasniti). ;)
    Pajo (Mario) i ja smo polu-slucajno prije nesto manje od dvije godine zalutali u Australiju, ali to je samo privremeno stanje, nadamo se. Inace smo iz Zagreba. To naravno ne znaci da vec nismo uzbudjeni zbog europske turneje, na koju smo naravno rekli da necemo ici, ali onda cim su pocele prve glasine o turneji smo se vec predomislili i sad mislimo da hocemo ici. Blizu nam je, ne, kaj je to 27-30 sati leta... :fp: I tak...ostalo pitaj kaj te zanima...
  • SAMCROSAMCRO Posts: 449
    Eh, Viki ono na čemu ti zavidim je prvi PJ koncert koji ćeš uskoro proživjeti. Ako već sad ne patiš od kroničnog PJitisa, nakon prvog koncerta ćeš sigurno postati neizlječiva. :mrgreen:
    Ima još ponešto što ti nisu otkrili prijašnji govornici, ali nije fora da ti baš sve otkrijemo što se nalazi na sljedećih 1200 stranica koje moraš pročitati. :lol:
    Samo ću ti reći da su zbog društvenih mreža mnogi zanemarili forum, odnosno koriste ga manje nego što su to činili prije, ali ima nas staromodnih i "bezličnih" koji se još uvijek ne damo (elcielo :thumbup: ).

    Objavio bih rezultate ovog kruga, ali napeto je u petoj skupini i posljednji glas (Edita iliti Karlhajnc) može promijeniti konačan ishod. Stoga ćemo se još strpiti večeras do ponoći da vidimo hoće li se spomenuta oglasiti.
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    pajo wrote:
    To naravno ne znaci da vec nismo uzbudjeni zbog europske turneje, na koju smo naravno rekli da necemo ici, ali onda cim su pocele prve glasine o turneji smo se vec predomislili i sad mislimo da hocemo ici. Blizu nam je, ne, kaj je to 27-30 sati leta... :fp:

    znala sam! :lol:
    zapravo, znali smo!
    baš smo nedugo annie, SAMCRO i ja komentirali da nema šanse da mirno sa strane gledate PJ turneju u europi :mrgreen:

    SAMCRO :highfive: 8-)

    volim kad se ovdje piše :)
    viki nam je unijela malo svježe krvi, zakon!
    masni je zapisničar i pol :thumbup:

    mene ta lutrija malo i brine, vidim da će se gristi nokti, aaa. skupa s letovima, smještajem, gradovima, traženjem godišnjeg, i da, besparicom općom :fp: :mrgreen:
    ali, neka, to je draž, vidjet ćeš, viki ;)

    moj prvi koncert je bio salzburg 2000. taj filing kad su izašli na stage, uf. nema riječi.
    a za vrijeme rearviewmirrora sam imala epifaniju, blackout, zamračenje, kako god to nazvali. ozbiljno. ah. :pucanostalgija:
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    ah viki, da znaš šta te čeka s tim prvim koncertom izmislila bi vremenski stroj i vratila se u 2000. te s nama bila u Ljubljani, ali dobro... što je tu je ... 2014. dolazi i sasvim je izvjesno da se turnejica sprema i tako i mi s njom... uglavnom, što reć?! brzo se treba odlučiti i reagirati, ALI, i ako ne uspiješ kupiti kartu od 10C, nema očajavanja... za one koji stvarno žele, na koncert nije problem stići!!! :)

    vidjet ćeš, ja sam super :lol: , a svi ostali su još i bolji od mene ;) , tako da ti je dobar provod s bilo kim od nas zagarantiran!!!
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • nkdznkdz Posts: 106
    Budući da sam i ja ovdje među najmlađahnijima (i forumskim i životnim i koncertnim stažem :D), nemam kaj puno pametovati osim također poželjeti Viki dobrodošlicu. :D

    Ali kad se već evociraju prvokoncertne uspomene... 2010. u Veneciji. Tada sam i upoznao prvog člana ovog foruma (trenutno neaktivnog imenjaka Domagoja - killroya) koji mi je i napomenuo kako je ovo poprilično živ i aktivan kutak. :)
    Čekanje da se konačno pojave na pozornici me skoro potpuno izludilo, ali onda kad je konačno počela svirati Glassova Metamorphosis II... Ufff. Trnci. :)
  • masni wrote:
    Bok Vikiiii :)

    Pa jebemti, nećeš valjda od 1.-1604. stranice čitat :o .. ili, još bolje, ako hoćeš, samo nam napiši na kojem si datumu da nas vratiš u neko doba kad smo sigurno pratili objave turneja.. definitivno zaslužuješ frikastu člansku iskaznicu ako (pro)čitaš sve stranice..

    a i siguran sam da ćeš na njima proživjeti pokoji koncert i ludilo koje prati svaku objavu datuma, ne samo u europi, nego i u svijetu..

    da (konačno) odgovorimo na tvoje pitanje o turnejama.. obično ti je to u nekoliko koraka:
    1. nagađanje oko datuma, najviše se strasti uzburkaju kad se radi o europi, ali evo, imamo zastupljenost frikova i na drugim kontinentima, ali o tome ću ti kasnije.. ovaj korak i sada možeš osjetiti jer se sprema proljeće PJ-a u EU..
    2. objava datuma.. tu ti kreće ludnica i planiranje.. gledaju se ho(s)teli (za nas mlade, ne za ove "malo više mlađe" :P), grupiraju koncerti (ne možeš ići gledat samo jednog), organiziraju letovi, ali najgore što u zadnje vrijeme bend objavi datume s rupama i onda si isplaniraš put pa ti u rupu ubace drugi koncert u nekom gradu.. a da ih čekaš do kraja objava, popušiš karte.. tako da će tu biti dosta psovanja :D
    3. prijave na lutriju (ja iskreno još nisam sudjelovao u novom sustavu), objava dobitnika, ludnica oko toga.. opet, red psovki, red slavlja - PJ lasagne..
    4. nabrijavanje na turneju cca 4-6 mjeseci prije koncerta..
    5. sama turneja.. tu ću sad spomenuti odgovor na tvoje pitanje :D inače, ovako ti je sa mnom, ako ti se potrefi da si nešto pitala, a nitko ti nije dao odgovor, ja ću nadoknadit za sve jednim dužim :D Ima nas od svuda (što ćeš vjerojatno skužiti kad budeš čitala ostalih 1400 stranica), neki su se likovi pogubili u međuvremenu, a neki novi nam se priključuju. neka "bazna" grupica od 20ak frikova je uvijek tu - od osijeka, rijeke, dubrovnika, zagreba, slovenije, pa sve do australije i predsjedničkog para u egzilu.. tako da će ti se uvijek poklopiti da ćeš na nekom koncertu biti okružena s par nas, ali realno, ne idemo svi na sve, pa kako se potrefi - potrefi se.. ono što je najbitnije, s kim god završiš, bit će ti super :mrgreen:

    edit: ja osobno bauljam s ekipom od zg-a i 2006.. tad sam još imao fakultativne obaveze pa nisam mogao s njima na turneju po italiji (koja je meni neprežaljena jer mi je Avocado odličan), ali smo zato zajednički išli u berlin 2009., irsku 2010., amsterdam 2012.. eto, sad će biti nešto divno i novo 2014.. nadam se..

    6. post tour depresija koju upravo osjećaju gordan (samcro) i anica (annie) nakon povratka iz amerike :mrgreen:

    mda.. ukratko, welcome :mrgreen:

    Klanjam se!!!! Hvala ti na ovom postu!!! Ne mogu doć k sebi od svih ovih nevjerojatnih dobrodošlica! Ne znam što bih rekla, oduševljena sam, ja sam vam isto malo luda pa me emocije preplave u sekundi :oops: Ne da li ću pročitati sve, ne mogu dočekati! Stvarno imam osjećaj da na neki način proživljavam te trenutke koji su se vama stvarno dogodili pa ostaje onaj gorko-slatki okus...ali...sve to mijenjam ove godine!!! Ne mogu dočekati turneju (jako mi se sviđa ovaj dio - ne možeš otić samo na jedan koncert :D:D:D ) Na koliko koncerata s ti već bio...zavidna ko pas :lol: Ma, nije kasno za mene...PJ mi je pod kožom to je jedino bitno :D Bilo bi odlično kad bih pri nekom koncertu upoznala i vas, divne ljude :D E, ja ko tinejdžerica, šta ćeš, kad se zaludim s nečim to ide do kraja. E da, tko je iz Osijeka? Možda se znamo?
  • Malo sam i smotana btw pa ne odgovorim na sve u jednom postu:oops: Masni, ovaj plan za odlazak na turneju je savršen!!! I nabrijavanje 4-6 mjeseca pred turneju!!! Ludnica!!!!
  • Ja čitam sve ovo i ne silazi mi osmijeh s lica!!! Hvala vam svima!! Već vidim da cu postati O-VI-SNA o ovom forumu :P
    Samcro, ako ne padnem u nesvijest od uzbuđenja na svom prvom koncertu bit će super :-) I totalno sam zaražena PJitisom!!!! Super izraz :D
    Ja bih dala sve da se mogu vratit u 2000. i bit na koncertu u Ljubljani i da sam od onda bila na barem još deset...
    Samo još jedno blesavo pitanje, PJ sigurno dolazi u europu nagodinu? Ako ne dođu, bolje da se odmah pridružim ekipi u australiji :lol::lol::lol:
    Sviđa mi se ova atmosfera ovdje i osjećam se kao da pripadam!
    Moji me prijatelji gledaju blijedo i kažu da sam luda, oni su samo u poslu, djeci, kreditima...uobičajeno...pa kad ja krenem mahnito i sa sjajem u očima pričat o PJ, oni me pitaju, ženo, pa koliko ti godina imaš?!
    Nema veze više, jer ja sam našla svoju ekipu :-)
    Nemojte se ljutit što vas svojatam i mislit, vid' ove, tek se pojavila, a tu neke sudbonosne izjave piše :P :D :oops: :lol:
  • BakaraBakara Posts: 37
    Kako večras idem u Prag na koncert (povratak na mjesto zločina - o2 Arena :lol: ) a moram ispunit građansku dužnost malo ću ranije obavit glasanje :D

    Skupina 7

    1. RWM
    2. Daughter
    3. Pendulum

    Skupina 8

    1. Breath
    2. Faithfull
    3. Thumbing My Way
  • etaeta Posts: 57
    nkdz wrote:
    Ali kad se već evociraju prvokoncertne uspomene... 2010. u Veneciji. Tada sam i upoznao prvog člana ovog foruma (trenutno neaktivnog imenjaka Domagoja - killroya) koji mi je i napomenuo kako je ovo poprilično živ i aktivan kutak. :)
    Čekanje da se konačno pojave na pozornici me skoro potpuno izludilo, ali onda kad je konačno počela svirati Glassova Metamorphosis II... Ufff. Trnci. :)

    Meni je isto to bio prvi koncert, onaj osjećaj kad prvi put čuješ intro, pa opener Given to fly...neponovljiv osjećaj, sreća, suze, trnci i dosadni komarci koje ni moje mlataranje na sve strane nije zaustavilo...proklete zanzare su me pojele...al smo zato čuli Red mosquito :)
  • RijekaRijeka Posts: 801
    Moram reci da sam bio prilicno iznenadjen postovima osobe pod nickom viki1984. :mrgreen:
    Osim sta sam viki, sto sam rodjen 84 i sto mi je 29, jel, nemamo nis puno zajednickog. ;)
    Uglavnom imenjakinjo stovana, dobrodosla u klub frikova, masni je bome slozio krasne smjernice, tako to ide otprilike.

    Mogu slobodno reci da se osjecam prozvanim. Rekao sam da cu se oglasiti koji put na pitu, ali sam u petoj brzini non stop pa zanemarih postojanje ovog foruma, cak i threada. Tu i tamo provirim i vidim da je opet neka igrica aktualna, ali nisam se prikljucio jer bi glasao svaki 13ti krug. About novi album, slazem se da je ubijen preproduciranjem i nadam se kako ce se Brendan O Brien pridruziti Dave Abbr(kako se vec pise) i ocito Ricky Ramoneu. :mrgreen: Osim Penduluma, niti jedna stvar me nije ostavila bas ono paf, a Infallible mi jedina u tragovima ima ono nesto pinkflojdasto sto je bilo najavljivano prije izlaska. Neke stvari su mi vise Pink no Pink Floyd, no to je vec druga tema. Uglavnom, osrednje, s tim da sam LTRP, Future Days i SBM prekrizio ko Zdravko Mamic Krunu Jurcica, tri puta. I cetvrti cu. Oko Yellow Moona se jos dvoumim, ima nesto privlacno u njoj, ali jos ne znam sto tocno. Uglavnom, rijetko slusam sve iza Penduluma. A i My Father's Son uglavnom dozivljava skip.

    Ono sto ostadoh duzan jest objasnjenje sirem puku. Uglavnom, odlucio sam na selidbu u Vancouver. Tu sam nekih 2 mj, ostati cu ne znam koliko. Svakim danom mi se sve vise svidja tu, a domaja izgleda privlacno samo za nekih mjesec dana godisnje. Godinu, dvije sam tu sigurno, a iskreno, volio bih i malo dulje. Ima nesto privlacno ovdje, makar Yellow Moon ne vidim precesto od kisurine. Iako kazu domacini kako je ova jesen super u odnosu na prijasnje godine, manje kise, vise hladnoce. Tako da, trenutno zivim ovdje, radim ovdje, uzivam ovdje, vec se slaze neko drustvance. Sto nasih ljudi, sto domacina, sto ostatak svijeta, lagano se slaze mozaik gastarbajtera.

    Naravno da se koncert pohodio. Interesantna mi je ova americka prica. Iz puba se lagano usetas u cetvrti, peti red i za tren oka pocinje Mudhoney. U europi se za to mora ne spavati cijelu noc, dehidrirati i dobiti opekline tretjeg stupnja. Iako se crowd faktor ne moze mjeriti s koncertima na starom kontinentu, moram rec da mi se ovaj stil puno vise svidja. Da ne govorim da je GA prostor bio dovoljno velik da svi mi unutra plesemo becki valcer i ne zabijamo se u druge parove. Interesantne su to kulturoloske razlike. A Mudhoney, uvijek sam se pitao zasto mi taj bend nikako nije legao, sad napokon znam zasto. Ali totalni respekt za 400 godina aktivnosti benda. Mark Arm me kretnjama i artikulacijom ful podsjeca na Iggy Popa. I onda opet ono iscekivanje dok PJ crew upicani pozornicu pa polako light show ide u off. Pocinje ovaj novi intro koji je dobar, ali Metamorphosis je bio pun pogodak. Nadam se da ce ga vratiti ili barem neku rotaciju. I onda Oceans i Can't Keep u sutu, cetvrti/peti red ispred Mike-a, bas dobijes onaj osjecaj da covjek na momente uleti u neku visu dimenziju. Setlista po gustu, mozda mrvicu hitoidna, ali savrsen balans izmedju hitova, novih stvari kojima nisu upilali i oceanscantkeepmotherthumbingmywaysoonforgetfootstepsova. Potrajalo do koju minutu iza ponoci. I opet po ko zna koji put konstatiras kako ti je nevjerojatno kako gustaju u svemu tome, tesko bi to bilo glumiti. Doduse Edu je to mozda mrvicu lakse zbog pokoje boce vina, ali necemo sad biti picajzle i prigovarati mu. Voli covjek i nek voli.

    Iako sam imao i TM kartu za Seattle show, americki konzulat je imao druge planove i odbijena mi aplikacija. Posla radi, na kraju balade bi ionako bilo tesko moguce organizirati koncert, ali lijepo je bilo koji mjesec sanjati o koncertu u Meki. Na kraju sam kartu prodao Garthu, Aussie fanu koji takodjer trenutno zivi ovdje i to je zivotni ciklus. Izgubis koncert, al dobijes kul prijatelja. I sad taj supak koliko pratim slusa Let Me Sleep, Chloe/Crown. Da mu sunce australsko poljubim. :)

    I tako, raspisah se ja malo. Pozdrav svima, javim se kad stignem casna pionirska. I jos uvijek se potajno nadam kako necete dobiti euro tour u zizi sezone nego tamo krajem, vec u laganu jesen. Tako nekako se poklapaju i moji planovi o godisnjem u HR. Ali opcija o godisnjem u lipnju/srpnju nikad nije za odbaciti. :) Life is a box of chocolate, You always know that You'll eat each one of them.

    I kako sad morate citati ovaj monolog, pozdraviti cu Vas na tipicno kanadski - I'm sorry!
    Death or glory!

  • _annie__annie_ Posts: 980
    Pozdrav, Viki!
    Iz one sam starije generacije fanova, koja je prvi koncert gledala u 90-tim i potvrdjujem ti sve sto pise Masni jer sam upravo u post Pj bluesu nakon 4 koncerta :(
    Ceka te sjajna buducnost, ne brini!
    Obitelj i djeca nisu nikakva prepreka, samo je bitno naci pravog muza ili preodgojiti postojeceg ;)
    Nasa mala jedanaestogodisnja je bila vec na dva koncerta i nadam se da ce ici na jos puno njih - sve se moze uz nesto love i dobre organizacije!
    Na poslu ces zrtvovati komadic reputacije ozbiljne poslovne zene zbog svoje opsesije :mrgreen: Odgovorno tvrdim - ovo su znatno pametnija ulaganja od onih u cizme od nekoliko tisuca kuna, cime se bave oni koji mi se cude :twisted:
    Uzivaj!!!
  • _annie__annie_ Posts: 980
    Btw. Ne slusaj ove Faceless ljude - ako imas FB profil, javi se u PM ili nesto tako pa cemo se virtualno sprijateljiti, a onda se mozes i sa svima drugima, pa pomalo pratiti PJ grupe (selektivno, jer tamo ima svega...) i tako to. Sve to hrani ovisnost :mrgreen:
  • SAMCROSAMCRO Posts: 449
    Iz prethodnog posta sam ja pročitao samo dvije riječi "FB" i "ovisnost" :lol:
    Nego, da se ja posvetim onome što mi je posao... Edita se očigledno nije željela staviti u ulogu vlč. suca, pa je odlučila da se redoslijed u skupini 5 neće mijenjati. To, pak, znači da je Nothing As It Seems (53 bodova) za dlaku pobijedio Long Road (49 bodova). U skupini 6 neizvjesnosti nije bilo. Očekivani pobjednik Given To Fly (67 bodova).
    Kako je Bakara (sretan mu put) već potegnuo na Black Sabbath u Pragu i pokrenuo glasanje za skupine 7 i 8, svi možete slijediti njegov primjer i dati svoj redoslijed. Evo mog:
    Skupina 7
    1. Rearviewmirror
    2. Daughter
    3. Pendulum

    Skupina 8
    1. Breath
    2. Thumbing My Way (ZG tak imam te rad :lol: )
    3. Faithfull

    Viktore dragi. Lijepo je pročitat da si uživao u Vancouveru. Znam da i mi jesmo prije dvije godine. Još jedan od gradova u koji bi se odmah vratio, bez obzira na kišu. Pazi se samo teških droga, u BC je dilanje najrazvijenija djelatnost. Za one druge (droge) ćemo lako. :D

    EDIT: Ako je netko primjetio razliku u bodovima, ona je nastala jer sam zaboravio uključiti glasove nove članice viki, pa je razlika između NAIS i Long Road nešto veća nego što je bila prije, ali još uvijek najmanje u drugoj fazi dosad.
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Olala, subota u jutro ima dosta za pročitati

    Viktore svaka čast na odlasku u Vancouver, ostani tamo ako možeš ;) nekad i ja poželim opet živjeti u azilu ali bacio sam colpomorto i nema mi micanja više ;) ali uvijek se sa lijepim sjećanjem prisjetim tih 10 godina :D

    A da ne spominjem kako se lijepo sjećati prvih PJ koncerata, kad je već nostalgija u điru i prvog reda 1996 u Rimu, NO Code tour. Izdržao sam možda prvih 10 pjesama u tom redu i onda zatražio izvlačenja jer se nije moglo više disati. Sjećam se da nisam mogao spustiti ruku do da izvadim aparat iz džepa. Tada Ed još nije imao one, two, three step praksu :lol::lol:
    Sljedeći koncert sam čekao do 2000 opet Italija jer sam tamo živio, ovaj put arena u Veroni, savršeno mjesto za koncerte. Ali tek 2006 je krenuo pohod na turneje i to ti promjeni život... na bolje naravno :D
    Nakon koncerta u Zagrebu gdje sam upoznao dosta frikova priključio sam se ovom forumu i od tada imam dvije familije :D i dva bankovna računa :lol::lol:
    Ta putovanja i druženja ne može ni master card platiti.
    Od te 1996 do danas brojim 25 PJ koncerata i 2 Ed-a i jedva iščekujem sljedeću turneju.

    Viki, za druge ne brini, oni to ne mogu shvatiti...ja sam davno odustao od objašnjavanja. Ne znaju što propuštaju.

    Ima još jedna cura iz Osjeka ovdje; Martina - zagi. Ona je lani bila u Berlinu sa nama i odradila svoja prva 2 koncerta i totalno se zarazila ;):lol:
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • Skupina 7
    1. Rearviewmirror
    2. Pendulum
    3. Daughter (neke stvari su mi dosadile a ovo je definitivno jedna od tih ;) )

    Skupina 8
    1. Breath
    2. Thumbing My Way
    3. Faithfull
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
Sign In or Register to comment.