Pearl Jam in Zagreb!

13334363839860

Comments

  • siljosiljo Posts: 2,203
    tinna wrote:
    ajd` ukratko-o cemu se radi?:)
    potrudicu se da ga nadjem...

    uh, malo je teze prepricati... pogledaj na http://www.imdb.com pa traži film Big Fish...
    uglavnom, bajka... moderna... :-)
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • ja_nikolaja_nikola Posts: 71
    evo mene opet. :) ovde je neka frka, voda nam je do kolena i tako to pa sam bio samo nekoliko puta cisto da vidim kako thread napreduje, i moram da kazem: SVAKA CAST. nasli ste super temu za raspravu...mislim...to o filmovima. hteo sam, nekad davno, da nabavim big fish, a sad ste me podsetili, tako da sutra idem u nabavku. :)
    Trying to shake the cancer off. Stupid human beings.
    Once you hold the hand of love it's all surmountable.
  • ja_nikolaja_nikola Posts: 71
    tinna wrote:
    a sto prekrsaj?
    i mene interesuje sto je to prekrsaj...mozda ne znam nesto sto drugi znaju? gajim neku posebnu ljubav prema unplugged verziji solat-a jer ima neku ogromnu snagu kao i unplugged porch...nikako ne mogu da sedim mirno dok ih slusam. :)
    Trying to shake the cancer off. Stupid human beings.
    Once you hold the hand of love it's all surmountable.
  • DoctorDoctor Posts: 256
    Sto se navedenih filmova i serija tice ja sam gledao Big Fish koji je super film. Prije gledanja nisam znao da cu cuti PJ pa mozete zamisliti mog odusevljenja kada sam na kraju filma cuo Edov glas :) Imam ga u svojoj kolekciji.

    Također sam gledao i Singles i snimio ga sebi na kasetu. Film kao film je bezveze ali sobzirom da se pojavljuje PJ meni je super. State Of Love And Trust u tom filmu zvuci fenomenalno (kao i uvijek uostalom).


    Jedva cekam da se "pearl Jam" pojavi u prodaji.. Htio sam ga naruciti na onom preorder-u ali sam skonto da mi je isplatnije kupiti ga ovdje. Za narudžbe izvan SAD-a se mora čekati između 4 i 6 sedmica pa ni to ne bi mogao dočekati (iako bi mogao sa neta legalno skinuti album).
    U Sarajevu se rijetko kada može čuti PJ po kafićima. Idem često u Rock/Music Klub Sloga koji je u posljednje vrijeme prestao pustati malo jaci rok. Uglavnom sada u četvrtak odem i prije žive svirke zamolim momka za miksetom da mi pusti bilo sta od PJ-a. Čim je rekao da ce pustiti mislio sam u sebi: Ili je Alive ili Jeremy... Nakon par minuta cuo sam uvodnu melodiju Alive-a...
    Nazalost vecina ne pj fanova znaju samo za Ten. Mislim, i sam bend je kriv za to jer nisu htjeli da se previse eksponiraju po tv-u i javosti.. Da su kojim slucajem do sada izdali nekih 20-tak spotova, intervjua po MTV-u i sl. mislim da bi cijela slika o PJ-u bila drugacija.. Iako mi je djelimicno zao sto su donekle "zatvorili vrata svoje muzike" opet se osjecam posebno jer znam da slusam muziku koja je fakat kvalitetna, a ne samo zato sto su oni trenutno u trendu sa nekim komercijalnim single-om (MTV zivi od takvih danas)..

    Za sedmicu mi je rođendan a sobzirom da sam student i ne radim, svima sam naredio da mi nista ne kupuju vec da ucestuvuju u akciji skupljanja love za koncerte PJ-a :) .. Kad li ce vise ti datumi turneje...
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • dreadisdreadis Posts: 109
    tinna wrote:
    secas se da sam ti rekla da sam glasala i prosledila gomili ljudi i naglasila da idu po principu salji dalje-i bas mi se danas javilo nekoliko njih da mi kazu da su DEFENCE prvi!!!!i ja otisla,proverila i ono stvarno jeste!http://www.rototomsunsplash.com/picture/contesteu_2006/poll_eu4/polls/eu_mail2/risultati.php
    da ih dovedes kod mene da ih cujem malo...:)

    Hvala puno! Bili su prvi, pa deseti, pa sad su opet prvi. Razlog: S obzirom da je web glasanje, svi pokušavaju naći način kako da varaju. Međutim, organizatori u već u dva navrata mijenjali sistem glasanja i brisali glasove koji se dupliciraju. I tako, većini su oduzimali te glasove, ali izgleda da su svi glasovi za Defence legala, zato smo opet ubjedljivo prvi :) ....što ne znači da ne glasaju i oni koji do sada nisu...zato, navalite!!!!

    Neki dan je završen mixing albuma, i trenutno smo u pregovorima sa potencijalnim izdavačima. Što se tiče svirke, biće ih ove godine na pretek...28-og aprila smo u Sarajevu (SA Club), pa bujrum k'o može. A, preko ljeta će nas biti po cijeloj nam bivšoj državi...

    Pripremamo novi website za bend, ali do tada sve informacije o njima tražite na http://www.tuzlalive.org
    ***
    '96_londonx2
    '00_salzburg_ljubljana_verona_milano
    '06_bologna_verona_milano_torino_pistoia_zagreb

    My trading page: http://db.etree.org/dreadis
  • C2V3NC2V3N Posts: 449
    Doctor wrote:
    .. Kad li ce vise ti datumi turneje...
    uskoro prijatelju, uskoro...
    one, two, three, four, five against one
    five, five, against one
  • tinnatinna Posts: 391
    ja_nikola wrote:
    i mene interesuje sto je to prekrsaj...mozda ne znam nesto sto drugi znaju? gajim neku posebnu ljubav prema unplugged verziji solat-a jer ima neku ogromnu snagu kao i unplugged porch...nikako ne mogu da sedim mirno dok ih slusam. :)
    that`s what i`m talking about...:)the same is with me...
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • ...dakle, gde se nalazi klub FEST u Beogradu??...
    I RATHER BE WITH PEARL JAM!
  • akuaku Posts: 19
    ja_nikola wrote:
    i mene interesuje sto je to prekrsaj...mozda ne znam nesto sto drugi znaju? gajim neku posebnu ljubav prema unplugged verziji solat-a jer ima neku ogromnu snagu kao i unplugged porch...nikako ne mogu da sedim mirno dok ih slusam. :)
    Stvar doživljaja.
    Eh taj praskavo-škripući zvuk Stone-ove gitare prosto cepa sve pred sobom. Električne gitare ... I Eddie besan, melanholičan... Dave Krusen lomi činele... Vrh!
    Pesma u unplugged verziji nema tu britkost.
    It's better to burn out then to fade away!
  • akuaku Posts: 19
    ...dakle, gde se nalazi klub FEST u Beogradu??...
    Hala "Pinki" u Zemunu, ulaz sa strane Poljoprivrednog fakulteta. Sa druge str je Zemunska gimnazija, odakle su generacije, tradicionalno, bežale sa časova i punile "FEST". Samo od mene i mojih ortaka su finansirali renoviranje :)
    It's better to burn out then to fade away!
  • aku wrote:
    Hala "Pinki" u Zemunu, ulaz sa strane Poljoprivrednog fakulteta. Sa druge str je Zemunska gimnazija, odakle su generacije, tradicionalno, bežale sa časova i punile "FEST". Samo od mene i mojih ortaka su finansirali renoviranje :)


    Zahvaljujem na preciznom odgovoru... btw, hoce li neko doci 21. na tu svirku??!...
    I RATHER BE WITH PEARL JAM!
  • ja_nikolaja_nikola Posts: 71
    aku wrote:
    Stvar doživljaja.
    Eh taj praskavo-škripući zvuk Stone-ove gitare prosto cepa sve pred sobom. Električne gitare ... I Eddie besan, melanholičan... Dave Krusen lomi činele... Vrh!
    Pesma u unplugged verziji nema tu britkost.
    bas tako...stvar dozivljaja
    Trying to shake the cancer off. Stupid human beings.
    Once you hold the hand of love it's all surmountable.
  • tinnatinna Posts: 391
    ja_nikola wrote:
    bas tako...stvar dozivljaja
    i ja se slazem!!!!!:):):)
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • AleksAleks Posts: 4
    ok, evo i mene, znate sta-ja vas gledam/citam, ali nikako da se prikljucim, davno sam prestala da budem aktivna na ovom board-u, ali sad kad smo 'mi' tu, ne mogu da se ne vratim. hm, sta reci za pocetak...prvi PJ koncert u Budimpesti '96( ako je neko isao preko Novog Sada javite se!!!), onda San Francisco, Seattle, SF opet...Bridge school....6 puta live uglavnom, a sad sam presrecna jer imaju 2 koncerta u SF-u ( ima li ko iz ovih krajeva?), i moguci treci koncert...bankrotiracu...no....samo sam htela da vas pozdravim za pocetak:)
  • ja_nikolaja_nikola Posts: 71
    Aleks wrote:
    ok, evo i mene, znate sta-ja vas gledam/citam, ali nikako da se prikljucim, davno sam prestala da budem aktivna na ovom board-u, ali sad kad smo 'mi' tu, ne mogu da se ne vratim. hm, sta reci za pocetak...prvi PJ koncert u Budimpesti '96( ako je neko isao preko Novog Sada javite se!!!), onda San Francisco, Seattle, SF opet...Bridge school....6 puta live uglavnom, a sad sam presrecna jer imaju 2 koncerta u SF-u ( ima li ko iz ovih krajeva?), i moguci treci koncert...bankrotiracu...no....samo sam htela da vas pozdravim za pocetak:)
    6 puta?! blago tebi... :) prenesi nam malo dozivljaja odatle
    Trying to shake the cancer off. Stupid human beings.
    Once you hold the hand of love it's all surmountable.
  • tinnatinna Posts: 391
    Aleks wrote:
    ok, evo i mene, znate sta-ja vas gledam/citam, ali nikako da se prikljucim, davno sam prestala da budem aktivna na ovom board-u, ali sad kad smo 'mi' tu, ne mogu da se ne vratim. hm, sta reci za pocetak...prvi PJ koncert u Budimpesti '96( ako je neko isao preko Novog Sada javite se!!!), onda San Francisco, Seattle, SF opet...Bridge school....6 puta live uglavnom, a sad sam presrecna jer imaju 2 koncerta u SF-u ( ima li ko iz ovih krajeva?), i moguci treci koncert...bankrotiracu...no....samo sam htela da vas pozdravim za pocetak:)
    ijao!!!!!!!pa ti si videla gomilu koncerata...ja nikada nisam videla pj uzivo!!!!!!1
    you`re lucky!!!:)
    anyway welcome...:)
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • akuaku Posts: 19
    A najviše škrabamo mi sirotani koji nikad nismo bili ni na jednom koncertu! Eh živote... Možda se ni mi nećemo mešati sa smrtnicima kad nas PJ bude oduvao u BG-u ili negde u komšiluku :)
    ja_nikola wrote:
    6 puta?! blago tebi... prenesi nam malo dozivljaja odatle
    Da,da... Svi su u fasoznu: da bio (bila) sam na koncertu, idem opet (obično koncert u nekom sjajnom gradu, npr SF). A utisci mačku o rep! Ako ništa drugo, dajte bar songlist-u s' certa.
    It's better to burn out then to fade away!
  • tinnatinna Posts: 391
    aku wrote:
    A najviše škrabamo mi sirotani koji nikad nismo bili ni na jednom koncertu! Eh živote... Možda se ni mi nećemo mešati sa smrtnicima kad nas PJ bude oduvao u BG-u ili negde u komšiluku :)


    Da,da... Svi su u fasoznu: da bio (bila) sam na koncertu, idem opet (obično koncert u nekom sjajnom gradu, npr SF). A utisci mačku o rep! Ako ništa drugo, dajte bar songlist-u s' certa.
    e,da ajd pricajte!!!!!!!!!!!!!!
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • siljosiljo Posts: 2,203
    nema istocne europe... mislim da ce doci jos koji datum.... navodno je veceras official announcement na tenclubu, prodaja karata u ponedjeljak..

    evo pa planirajte :)

    Aug 23 Dublin, Ireland The Point
    Aug 25 Leeds, UK Leeds Festival
    Aug 27 Reading, UK Reading Festival
    Aug 29 Arnhem, Netherlands Geldredome
    Aug 30 Antwerp, Belgium Sportpaleis
    Sept 2 Vitoria, Spain Azkena Rock Festival
    Sept 4 Lisbon, Portugal Atlantico Pavillion
    Sept 5 Lisbon, Portugal Atlantico Pavillion
    Sept 9 Marseille, France Le Dome
    Sept 11 Paris, France Bercy
    Sept 13 Bern, Switzerland Arena
    Sept 14 Bologna, Italy Palamalaguti
    Sept 16 Verona, Italy Arena
    Sept 17 Milan, Italy Forum
    Sept 19 Torino, Italy Palaisozaki
    Sept 20 Pistoia, Italy Duomo Square
    Sept 23 Berlin, Germany Wuhlheide
    Sept 25 Vienna, Austria Stadthalle
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • ParadajzarParadajzar Posts: 435
    Odakle tebi ovo, ne može bit da nije ni Ljubljana ni zagreb ni Beograd!!!!!!

    Na nekim drugim unofficial EU datesih je Ljubljana zakazana za 18. sept.?!?!?
    Ali dobro, onda čemo u Italiju i Njemačku, hehe

    ajde


    siljo wrote:
    nema istocne europe... mislim da ce doci jos koji datum.... navodno je veceras official announcement na tenclubu, prodaja karata u ponedjeljak..

    evo pa planirajte :)

    Aug 23 Dublin, Ireland The Point
    Aug 25 Leeds, UK Leeds Festival
    Aug 27 Reading, UK Reading Festival
    Aug 29 Arnhem, Netherlands Geldredome
    Aug 30 Antwerp, Belgium Sportpaleis
    Sept 2 Vitoria, Spain Azkena Rock Festival
    Sept 4 Lisbon, Portugal Atlantico Pavillion
    Sept 5 Lisbon, Portugal Atlantico Pavillion
    Sept 9 Marseille, France Le Dome
    Sept 11 Paris, France Bercy
    Sept 13 Bern, Switzerland Arena
    Sept 14 Bologna, Italy Palamalaguti
    Sept 16 Verona, Italy Arena
    Sept 17 Milan, Italy Forum
    Sept 19 Torino, Italy Palaisozaki
    Sept 20 Pistoia, Italy Duomo Square
    Sept 23 Berlin, Germany Wuhlheide
    Sept 25 Vienna, Austria Stadthalle
    Ljubljana 19.06.2000
    Zagreb 26.09.2006
    Munchen 12.06. 2007
    Berlin 15.08.2009
    Dublin 22.06.2010
    Belfast 23.06.2010
    Berlin 30.06.2010
    Prague 02.07.2012
    Berlin 04.07.2012
    Berlin 05.07.2012
    Manchester 28.07.2012 - E.V.
    Worcester 15.10.2013
    Worcester 16.10.2013
    Brooklyn 18.10.2013
    Brooklyn 19.10.2013
    Trieste 22.6.2014
    Berlin 26.6.2014
    Milton Keynes 11.7.2014
    Buenos Aires 7.11.2015
    Sao Paulo 14.11.2015
    Rio de Janeiro 22.11.2015
    Chicago Wrigley Field 20.8.2016
    Chicago Wrigley Field 22.8.2016
  • killroykillroy Posts: 739
    Jao, nadam se da ce nas ipak nekako uspjeti ugurati. Pa nije vrag da je ovo sve, di je Prag i takvi neki gradovi???

    Svaka cast Talijanima, ali 5 datuma u Italiji!!!!!
    To bi bilo jednostavno nepravedno.
  • DoctorDoctor Posts: 256
    Siljo samo objasni odakle ti ove informacije?
    Svejedno mislim da je ovo samo prvi dio evropske turneje.. Ne moguce je da nema koncerata u Sloveniji, Mađarskoj, Češkoj, Poljskoj ili ovdje kod nas.. Nadam se jos kojem datumu..

    Ako ovako ostane (valjda nece), ovo je onda katastrofa :(

    EDIT: Ovo me malko smirilo - Službeno: "Additional concert dates and opening acts for Pearl Jam's European tour will be announced in the coming weeks."
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • Pozdrav svima...na pocetku oprostite moju gramatiku. Nisam ja Hrvat ni Srp itd:)Frend mi je poslao ovaj link da PJ ce svirat u Beogradu. Jako mi se svidja cijela ova tema. Odlicno je kako ste se svi ovdje nasli iz EX- YU:)Kad bi imao vise vremena, procitao bi sve ali jako dugo bi to trajalo:)

    Ja isto vec dugo cekam da vidim PJ live. AAAAAHhhhhh.

    One informacije o koncertima: isto mi tamo fali Prag i slicni gradovi. Pa se nadam da ce PJ jos najavit nesto da ne morate putovati daleko. Ja sam iz Bratislave pa Bec je samo 60 km, ali jako rado bi isao i u Beograd ili Zg:)

    Pa vidimo se na koncertu:)))

    PS: Pozdravljam Zagreb:)Zamislite da sam posjetio i Mocvaru hehe.
  • killroykillroy Posts: 739
    Pozdrav svima...na pocetku oprostite moju gramatiku. Nisam ja Hrvat ni Srp itd:)Frend mi je poslao ovaj link da PJ ce svirat u Beogradu. Jako mi se svidja cijela ova tema. Odlicno je kako ste se svi ovdje nasli iz EX- YU:)Kad bi imao vise vremena, procitao bi sve ali jako dugo bi to trajalo:)

    Ja isto vec dugo cekam da vidim PJ live. AAAAAHhhhhh.

    One informacije o koncertima: isto mi tamo fali Prag i slicni gradovi. Pa se nadam da ce PJ jos najavit nesto da ne morate putovati daleko. Ja sam iz Bratislave pa Bec je samo 60 km, ali jako rado bi isao i u Beograd ili Zg:)

    Pa vidimo se na koncertu:)))

    PS: Pozdravljam Zagreb:)Zamislite da sam posjetio i Mocvaru hehe.

    :)
    Pozdrav takodjer! Mochvara je dobar izbor. Nekad je cak tamo jedan bend svirao grunge hitove i pearl jam obrade.
    Inace, dobra ti je gramatika. :)

    Ja bi isto rado u Bec isao. Ali sad ne znam hoce li tu biti koncerata ili ne. Da li cekati ili odmah kupiti karte za Bec?
    uh...
  • siljosiljo Posts: 2,203
    bok ekipa...

    evo mene s jednog vjencanja... za vrijeme dok su dijelili juhu, zvao sam frenda s posla da mi pogleda na netu da li je objavljena turneja... :)
    idiot :) ispada da su datumi od danas prije podne tocni i trebali bi biti sretni.. prema tome, mogu si organizirati 3-6 koncerata, ali opet mi sve ovisi o curi jer ona tada nema godisnji..

    izgleda da cemo morati kupovati karte za do sada objavljene koncerte, bez da znamo gdje ce biti dodatni koncerti... siguran sam da ce nesto biti ili u slo, hr, scg, bih, ch, svk, samo se ne znaju datumi...

    ja u pon zovem nase promotore i prijetim ako ne daju neki info ;)

    probajte i vi lokalno... :)

    idem na spavanac...
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • siljo wrote:
    bok ekipa...

    evo mene s jednog vjencanja... za vrijeme dok su dijelili juhu, zvao sam frenda s posla da mi pogleda na netu da li je objavljena turneja... :)
    idiot :) ispada da su datumi od danas prije podne tocni i trebali bi biti sretni.. prema tome, mogu si organizirati 3-6 koncerata, ali opet mi sve ovisi o curi jer ona tada nema godisnji..

    izgleda da cemo morati kupovati karte za do sada objavljene koncerte, bez da znamo gdje ce biti dodatni koncerti... siguran sam da ce nesto biti ili u slo, hr, scg, bih, ch, svk, samo se ne znaju datumi...

    ja u pon zovem nase promotore i prijetim ako ne daju neki info ;)

    probajte i vi lokalno... :)

    idem na spavanac...



    Pearl jam u SVK - bilo bi nevjerojatno!!!!!! Ali mislim da je to nemoguce
  • ja_nikolaja_nikola Posts: 71
    ova recenica me jos uvek drzi u zivotu: "Stay tuned for Ten Club ticket info and more possible dates."
    Trying to shake the cancer off. Stupid human beings.
    Once you hold the hand of love it's all surmountable.
  • DoctorDoctor Posts: 256
    E ljudi ja cu cekati jos mozda dvije sedmice ali cu onda morati kupovati karte za koncerte koji su vec sada najavljeni..
    Nadam se da se mozemo organizovati pa ici zajedno na neke koncerte.. Npr ja da dođem do Zagreba pa se odatle zajedno ukrcamo negdje. Ako nije problem iznesite i vi svoje planove u vezi karata i putovanja.. Znamd a Ten club prodaje samo po dvije karte pa ako je neko voljan možemo zajedno uzeti karte.. Ja nisam član pa...
    Joj sav sam fucked up nakon ovih datuma.. Iskreno se nadam da ce jos biti neka destinacija. Ne bi mogao podnijeti da ih ponovo ne vidim :(
    26.09.2006 Zagreb, Croatia
    12.06.2007 Munich, Germany
  • SpomenkaSpomenka Posts: 145
    Ponovo?

    eee, a ja da ih ne vidim bar jednom...

    ;)
    Pearl Jam pieces...

    This is how I saw it one day: Insignificance at the Porch of Mankind

    http://www.blogovanje.com/Storms_Of_Small_Ocean/komentari.php?id=17
  • cropdustresscropdustress Posts: 4,339
    siljo wrote:
    nema istocne europe... mislim da ce doci jos koji datum.... navodno je veceras official announcement na tenclubu, prodaja karata u ponedjeljak..

    evo pa planirajte :)

    Aug 23 Dublin, Ireland The Point
    Aug 25 Leeds, UK Leeds Festival
    Aug 27 Reading, UK Reading Festival
    Aug 29 Arnhem, Netherlands Geldredome
    Aug 30 Antwerp, Belgium Sportpaleis
    Sept 2 Vitoria, Spain Azkena Rock Festival
    Sept 4 Lisbon, Portugal Atlantico Pavillion
    Sept 5 Lisbon, Portugal Atlantico Pavillion
    Sept 9 Marseille, France Le Dome
    Sept 11 Paris, France Bercy
    Sept 13 Bern, Switzerland Arena
    Sept 14 Bologna, Italy Palamalaguti
    Sept 16 Verona, Italy Arena
    Sept 17 Milan, Italy Forum
    Sept 19 Torino, Italy Palaisozaki
    Sept 20 Pistoia, Italy Duomo Square
    Sept 23 Berlin, Germany Wuhlheide
    Sept 25 Vienna, Austria Stadthalle


    Ej, sad sam se vratila iz Budimpeste i nadjem ovo.
    ZNALA sam. haha.
    Malo sam razocarana sto nema Ljubljane, Zagreba i Beograda,
    ali mozda dodaju jos datuma.
    Nadam se da cu uspjeti na sva tri talijanska datuma :D
    A Berlin i Bec izledaju super isto ;)

    Puno srece svima koji kupuju karte sutra (?), nadam se
    da ce biti nekih ekstra pa se dogovorimo ;)
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
Sign In or Register to comment.