Pearl Jam in Zagreb!

12467860

Comments

  • dreadis wrote:
    ...I jos nesto...Ed je spomenuo Milosevica u jednom trenutku, na sta se cuo veeeeeeeliki BOOOOO u publici. Dobro se sjecam da je Black bio posvecen "nesretnim" Slovencima jer su dan prije izgubili utakmicu na evropskom prvenstvu od, ja mislim, Spanaca 2:1!!

    Pozdrav svima! Ne možete ni zamisliti kako je moje odusevljenje raslo kada sam skapirao da se toliko nas sa ovih prostora koji poštujemo Pearl Jam priključilo ovoj raspravi (posebno mi je bio zanimljiv Bosanac, koji reče nesto u stilu "vidim tu je Srbin, Hrvat, Slovenac, Makedonac pa vreme je da se uključi i jedan Bosanac",). Jebeni političari nas rastaviše ali ko ih jebe. Ono što su rasturili za par godina, momci iz Pearl Jam-a za tren oka sastaviše!!!
    PEARL JAM U BG!!! MA NE MOGU DA VERUJEM. Mislim VERUJEM, nemojte pogrešno da me shvatite, ali sam se takođe (ne u ovoj meri) oduševio kad je prošle god. bio najavljen koncert R. Stones-a na beogradskom hipodromu, i ništa ne bi od toga. Sad najaviše Stonse za jul, al mi je to praktično nebitno ukoliko P.J. dođu u junu. Moram reći i da uopšte ne verujem dnevnim novinama iz BG (čast izuzecima) ali necu da budem pesimista i necu da razmišljam u tom smeru. PEARL JAM U BEOGRADU. AMEN.
    Svi Vi iz komšiluka ste dobrodošli na beogradski koncert, 100% sam siguran da nećete doživeti nikakvu neprijatnost ovde.
    KEEP ON ROCKIN IN THE FREE WORLD!!!
    Keep On Rockin In The Free World
  • E da, zaboravih da pitam vas srećnike koji ste bili na koncertu Pearl Jam-a. Koliko je trajao koncert?
    Keep On Rockin In The Free World
  • radiolog wrote:
    E da, zaboravih da pitam vas srećnike koji ste bili na koncertu Pearl Jam-a. Koliko je trajao koncert?


    2h 18 min ;)
    2000 Ljubljana
    2006 Vienna, Zagreb
    2007 Munich
    2009 Berlin
    2010 Dublin, Belfast, Berlin, Venice
    2011 Montreal, Toronto 1&2
    2012 Manchester 1&2, Amsterdam 1&2, Prague, Berlin 1&2, EV Manchester
    2013 Worcester 1&2, Brooklyn 1&2
    2014 Amsterdam 1&2, Manchester 1&2, Milano, Trieste, Vienna, Berlin
    2017 EV Firenze, Taormina 1&2
    2018 Amsterdam 1&2, Padova, Prague, Krakow, Berlin
    2019 EV Firenze
  • vedderman wrote:
    2h 18 min ;)
    Hvala!
    E, kako proleti 2h kad je takav band u pitanju!
    Vedderman, da li si nosio foto-aparat ili kameru, tj. da li prave problem na ulazu oko unosenja i koja je bila cena ulaznice (mada i da je 100e ja idem, naravno ukoliko dođu u BG)?
    Keep On Rockin In The Free World
  • radiolog wrote:
    Hvala!
    E, kako proleti 2h kad je takav band u pitanju!
    Vedderman, da li si nosio foto-aparat ili kameru, tj. da li prave problem na ulazu oko unosenja i koja je bila cena ulaznice (mada i da je 100e ja idem, naravno ukoliko dođu u BG)?

    Šta da ti kažem hehe? 2h na koncertu PJ je kao orgazam! Kad vidiš Eddieja na stagu ne možeš vjerovati. Uspjeo sam do 3. reda, 10 m od benda... U 2h nisam spušio ni jednog cigareta, ni jednog piva, jednostavno sam gledao bend!

    Cena ulaznice bila je tada oko 20 EUR. Danas može biti ulaznica 50 EUR. Fotke sam dobio iz Zagreba od prijateljice Ane. Ja nisam nosio fotoaparata.

    Evo ti par fotk: http://fly.cc.fer.hr/~jpop/pj/
    2000 Ljubljana
    2006 Vienna, Zagreb
    2007 Munich
    2009 Berlin
    2010 Dublin, Belfast, Berlin, Venice
    2011 Montreal, Toronto 1&2
    2012 Manchester 1&2, Amsterdam 1&2, Prague, Berlin 1&2, EV Manchester
    2013 Worcester 1&2, Brooklyn 1&2
    2014 Amsterdam 1&2, Manchester 1&2, Milano, Trieste, Vienna, Berlin
    2017 EV Firenze, Taormina 1&2
    2018 Amsterdam 1&2, Padova, Prague, Krakow, Berlin
    2019 EV Firenze
  • C2V3NC2V3N Zagreb, Croatia Posts: 449
    polako mi se cini da je nas, balkanaca, najvishe na PJ-ovom forumu :)

    mislim da smo stvarno zasluzili minimalno 3-4 koncerta u slo, cro, sicg i bih ;)

    nema veze ali idemo lagano po europi svuda.. nadam se da nedce turneja biti prije 6 mjeseca da mogu sve ispite na faksu ocistiti :)

    pozdrav balkana :)
    one, two, three, four, five against one
    five, five, against one
  • vedderman wrote:
    Šta da ti kažem hehe? 2h na koncertu PJ je kao orgazam! Kad vidiš Eddieja na stagu ne možeš vjerovati. Uspjeo sam do 3. reda, 10 m od benda... U 2h nisam spušio ni jednog cigareta, ni jednog piva, jednostavno sam gledao bend!

    Cena ulaznice bila je tada oko 20 EUR. Danas može biti ulaznica 50 EUR. Fotke sam dobio iz Zagreba od prijateljice Ane. Ja nisam nosio fotoaparata.

    Evo ti par fotk: http://fly.cc.fer.hr/~jpop/pj/
    Ja sam, nazalost, to propustila.
    Prekasno smo stigli do Tivolija, vec je bilo sve gotovo, cijeli ping-pong, mislim, tako da nisam stigla vidjet decke kako igraju :(

    Ali nema veze, unutra je zato bilo fenomenalno. da, oko sat i nesto je trajao koncert, ali je tako brzo proslo tih 2h i nesto minuta, prebrzo... Ali, vidjet cemo ih mi opet, hocemo, mozda opet zaigraju ping-pong ili kosarku ili nesto, tko zna. hehe

    Hvala za slike, super su. Ja ih imam nesto, ali su iz daleka, samo jedna s Eddijem iz bliza. Ove prije koncerta su super. :) E da, koja je ta Ana, je mozda iz HR? I da li je tu na boardu?
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • C2V3N wrote:
    polako mi se cini da je nas, balkanaca, najvishe na PJ-ovom forumu :)

    mislim da smo stvarno zasluzili minimalno 3-4 koncerta u slo, cro, sicg i bih ;)

    nema veze ali idemo lagano po europi svuda.. nadam se da nedce turneja biti prije 6 mjeseca da mogu sve ispite na faksu ocistiti :)

    pozdrav balkana :)

    I ja mislim da smo zasluzili nekoliko koncerata. Bilo bi super kad bi opet u Ljubljanu dosli, u Pulsku Arenu (super venue), i BiH negdje i SiCG. Ja bih bas malo putovala, a nisam bila u BiH i SiCG nikad. Pa jos vidjet i PJ i putovat, ma super.

    Ima nas, ima... :) Bas mi ovo popravlja raspoloženje i drago mi je da nas ima dosta ih ovih krajeva. Ja sam se zbilja vec bila prepala, no ipak ima na de za nas...i za PJ da tu sviraju. :)
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • C2V3NC2V3N Zagreb, Croatia Posts: 449
    e i josh jedna stvar me zanima

    kolko nas ima sa balkana u PEARL JAM FAN CLUBU?!
    samo dodajte svoje ime na moj post!

    Hrvatska
    1. C2V3N (ja :) )
    2.
    3.

    SiCG
    1.
    2.
    3.

    Slovenia
    1.
    2.
    3.

    BiH
    1.
    2.
    3.

    cuo sam da PJ-ovci dosta gledaju po prijavljenima u fan clubu koju ce zemlju posjetiti! stoga.. izvucite master ili visu iz dzepova i prijavljujte se!!!
    25$ za europu dode, dobish bozicnu plocu sa par pjesama i tokom godine ti tu i tamo posalju josh nekoliko paketa :)
    + ulaznice su nam osigurane bilogdje se nalazili :)
    one, two, three, four, five against one
    five, five, against one
  • C2V3N wrote:
    e i josh jedna stvar me zanima

    kolko nas ima sa balkana u PEARL JAM FAN CLUBU?!
    samo dodajte svoje ime na moj post!

    Hrvatska
    1. C2V3N (ja :) )
    2.
    3.

    SiCG
    1.
    2.
    3.

    Slovenia
    1.
    2.
    3.

    BiH
    1.
    2.
    3.

    cuo sam da PJ-ovci dosta gledaju po prijavljenima u fan clubu koju ce zemlju posjetiti! stoga.. izvucite master ili visu iz dzepova i prijavljujte se!!!
    25$ za europu dode, dobish bozicnu plocu sa par pjesama i tokom godine ti tu i tamo posalju josh nekoliko paketa :)
    + ulaznice su nam osigurane bilogdje se nalazili :)

    Ma da, znam, ali meni je problem sta ne primaju kartice. Jedino da saljem MONEY ORDER, ali to dugo traje. Ma ne vjerujem da gledaju po tome koliko ima ljudi i fun clubu...mozda, ali nije uvjet. Pa nema valjda toliko puno Slovenaca, mislim super ako ima, ali sumnjam da su bas zato bili u Ljubljani. Ja cu nesto smilslit, jer sam i ja htjela ove godine dobiti x-mas vynil, ali eto...
    okolosti su takve, nazalost. Ali nisam zato manji fan, dapace, hardore totalno..hehe
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • C2V3NC2V3N Zagreb, Croatia Posts: 449
    Ma da, znam, ali meni je problem sta ne primaju kartice. Jedino da saljem MONEY ORDER, ali to dugo traje. Ma ne vjerujem da gledaju po tome koliko ima ljudi i fun clubu...mozda, ali nije uvjet. Pa nema valjda toliko puno Slovenaca, mislim super ako ima, ali sumnjam da su bas zato bili u Ljubljani. Ja cu nesto smilslit, jer sam i ja htjela ove godine dobiti x-mas vynil, ali eto...
    okolosti su takve, nazalost. Ali nisam zato manji fan, dapace, hardore totalno..hehe
    niko ne veli da si manji fan od ostalih.. nisam niti ja bio do prije godinu dana :)

    nabavio sam master i jednostavna procedura.. mogao bih spiskat 10 000 $ bez problema na njihovom sajtu :)

    sad se moram malo kontrolirat.. cekam bozicni vinyl, nadam se da ce uskoro stići :)
    one, two, three, four, five against one
    five, five, against one
  • C2V3N wrote:
    niko ne veli da si manji fan od ostalih.. nisam niti ja bio do prije godinu dana :)

    nabavio sam master i jednostavna procedura.. mogao bih spiskat 10 000 $ bez problema na njihovom sajtu :)

    sad se moram malo kontrolirat.. cekam bozicni vinyl, nadam se da ce uskoro stići :)

    Znam, i ja bih isto mogla potrosit masu para, zato je i bolje da nemam karticu. ;) Ali hocu, hoce, bez brige i ja bit u fan clubu. Hehe, a da mi osnujemo Balkanski Fun CLub i pozovemo ih da nam dodju zasvirati, samo za nas? :D
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • C2V3NC2V3N Zagreb, Croatia Posts: 449
    e znash kaj, mislish da si nisam o tome razmisljao :)

    josh sam si razmisljao kak bi bilo dobro, kad bi svirali u zagrebu da vecer prije dodu u "mochvaru" i odsviraju kratki koncert od otprilike 15-ak pjesama :)
    one, two, three, four, five against one
    five, five, against one
  • killroykillroy Posts: 739
    C2V3N wrote:
    e znash kaj, mislish da si nisam o tome razmisljao :)

    josh sam si razmisljao kak bi bilo dobro, kad bi svirali u zagrebu da vecer prije dodu u "mochvaru" i odsviraju kratki koncert od otprilike 15-ak pjesama :)


    E to bi bilo zakon!!!
    Jos da ih slucajno popodne prije koncerta sretnemo negdje u gradu i da nas zamole da ih profuramo po ulicama...
    :)
  • C2V3NC2V3N Zagreb, Croatia Posts: 449
    killroy wrote:
    E to bi bilo zakon!!!
    Jos da ih slucajno popodne prije koncerta sretnemo negdje u gradu i da nas zamole da ih profuramo po ulicama...
    :)
    heheeh da.. i najbolje josh da nas profuraju na backstage! ;)
    one, two, three, four, five against one
    five, five, against one
  • C2V3N wrote:
    heheeh da.. i najbolje josh da nas profuraju na backstage! ;)

    Se vas dvojica inace znate? :) Killroy i C2V3N mislim...?
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • C2V3NC2V3N Zagreb, Croatia Posts: 449
    Se vas dvojica inace znate? :) Killroy i C2V3N mislim...?
    ne... :)

    se vi znate?!? hehe ;)
    one, two, three, four, five against one
    five, five, against one
  • C2V3N wrote:
    ne... :)

    se vi znate?!? hehe ;)

    Ne, samo od tu :D Pitam jer ste oboje iz ZG. Meni najblizi frend je u Porecu, ali on nije na boardu. Kaze da mu se ne da tu visit. hehe, ne zna sto propusta...
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • C2V3NC2V3N Zagreb, Croatia Posts: 449
    e crop od kud si ti.. pula mozda?! (zakljucujem jer si rekla da bi zelila da PJ nastupa u areni) ;)

    p.s. reci frendu da ne kenja i nek dolazi na forum :)
    one, two, three, four, five against one
    five, five, against one
  • C2V3N wrote:
    e crop od kud si ti.. pula mozda?! (zakljucujem jer si rekla da bi zelila da PJ nastupa u areni) ;)

    p.s. reci frendu da ne kenja i nek dolazi na forum :)

    Nisam iz Pule, ne. Kod Rijeke sam, Kastav. Izmedju Rijeke i Opatije, ako poznas regiju. :)
    Da, frend mi je u Porecu, upoznali smo se kad smo isli u Ljubljanu, organizirano kombijem preko lokalne agencije. Ma on je super i sve, al je cudan sta se tice boarda i bootova. Kaze da mu se ne da slusati botove i sve PJ stvari kad ih sve zna. :eek: Kao da sve PJ stvari uvijek zvuce isto!!! :eek:
    Probala sam ga ja uvjeriti, sad cu ga nabrijat kad mu ispricam kako mi je bilo u Kanadi :D I kad vidi slike.
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • killroykillroy Posts: 739
    :)
    To je bas cudno da ne voli bootove.

    Ja valjda zadnjih godinu dana slusam samo live koncerte. Uvijek cujes nesto novo. Naprimjer stotu verziju zavrsne solaze u corduroyu.
  • killroy wrote:
    :)
    To je bas cudno da ne voli bootove.

    Ja valjda zadnjih godinu dana slusam samo live koncerte. Uvijek cujes nesto novo. Naprimjer stotu verziju zavrsne solaze u corduroyu.
    Da, znam. Tocno tako. Obozavam to, svaki put kad slusam boot cujem nesto novo, drugacije. Prvi put je super, jer gotovo sve pjesme imaju drugu verziju nego na albumu, ali kad slusas boot(ove) vise puta, svaki put cujes nesto novo jer ima toliko toga: od Eddijevih raznih verzija tekstova, do vike iz publike, Mike.ovih solaza i jos sotsta. :) Eh, zbilja najbolji band na svijetu. :)

    E, da, keep the thread alive. PJ in Belgrade and/or Pula, Croatia.
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • killroy wrote:
    :)
    To je bas cudno da ne voli bootove.

    Ja valjda zadnjih godinu dana slusam samo live koncerte. Uvijek cujes nesto novo. Naprimjer stotu verziju zavrsne solaze u corduroyu.

    A, bi se mogli tradeat za neke bootve i videe mozda?
    Ja imam nesto, ne previse, al mozda ti se nesto svidi sa mog popisa. Imam i Ljubljanu, courtesy of my friend Dunat, SLovenac tu sa boarda. :)
    Uvijek zelim nesto novo cut i vidjet, pa ako ima stogod, i ako nadjes vremena...
    "I surfaced and all of my being was enlightened"
  • C2V3NC2V3N Zagreb, Croatia Posts: 449
    kako nekome mogu biti dosadni bootlegi... pa ja zadnjih 3-4 goodine samo to i slusham.. pogotovo ova fan izdanja iz 1995-1996 godine.. predobro!

    sad josh cekam iz BRY fan cluba "Monkey Wrench Chronicles Box"!
    one, two, three, four, five against one
    five, five, against one
  • killroykillroy Posts: 739
    Haha,
    mislim da ce bit tesko pronaci nesto sto vec nemate. Budem sastavio neki popis, pa se mozda nesto i zalomi.

    A sta je "Monkey Wrench Chronicles Box". Za to nisam nikad cuo.
  • tinnatinna Posts: 391
    PJ17MKD wrote:
    daj ni neke detalje o koncerta u 2000 ... cini mi se da samo nekoliko ljudi sa ovoga threada su bili na taj koncert ... a ja kao i mnogo druge na znamo bas mnogo detalje o toga koncerata posto naravno nismo gledali Pearl Jam u zivo nikad, pa zelimo znati kako je bilo i sto je bilo toga dana... u 2000 ja sam bas poceo slusati Pearl Jam tako da .....

    pozdrav do Ljubljana iz Skoplja
    definitivno ih nismo videli uzivo!!!ajd pricaj
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • tinnatinna Posts: 391
    U LJubljani je bilo zbilja fenomenalno. Vidjeti Pearl Jam po prvi put, i to je bio moj prvi veliki koncert uopce, pa bas PJ.

    Bila je guzva, jako puno ljudi se guralo, probalo doci do prvog reda, ali jako tesko. Ja sam mislila da cu se istopiti kako je bilo VRUCE. Ostala sam negdje na pola dvorane kad sam izgubila ekipu, plesala, slusala svaku pjesmu, plakala na Black, i cijelo vrijeme slikala. Pred kraj sam se uspjela probiti negdje do drugog reda i slikala Eddie-a, te brzo se vratila nazad jer je bilo nemoguce ostati u prvim redovima.
    Ovo je bilo prije one tragedije u Roskilde-u, tako da je bio naguravanja stalno. Nikad to prije nisam dozivjela, bilo je oko 7tisuca ljudi, zamislite da ih je bilo vise, a u dvorani za umrijet, vruce i sparno.
    No, sve u svemu, nakon tog koncerta sam bila jos vise luda za njima i jedva sam cekala da ih ponovno vidim, sto mi se ostvarilo ove godine u Kanadi. :D

    Anyone else? Dunat? :)
    ijaoooo,blago tebi...super...ja sam se uzivela u pricu!Jedva cekam i da na mene dodje red!!!!ajd posalji mi bar neku fotku sa koncerta?
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • tinnatinna Posts: 391
    dreadis wrote:
    Najbolja stvar tog dana je bila sto je citav bend prije koncerta iznio sto za stoni tenis, i jedno sahat vremena su njih petorica i PJ crew igrali stoni tenis pred fanovima koji su dosli ranije pred Tivoli. Apsolutno nevjerovatan momenat...tu smo se svi naslikali i nasnimali video kamerama k'o ludi!

    Takodjer...soundcheck je bio ludilo...ukljucujuci Wash, Leaving Here i Evacuation koje nisu svirali na koncertu! Na tom soundchecku su bukvalno ucili Matta kako da svira Wash :)

    A, sto se tice koncerta....pa, gledajte sa ove strane: od sva 4 koncerta na kojima sam bio na toj turneji, Ljubljana je imala najbolju setlistu :)

    I jos nesto...Ed je spomenuo Milosevica u jednom trenutku, na sta se cuo veeeeeeeliki BOOOOO u publici. Dobro se sjecam da je Black bio posvecen "nesretnim" Slovencima jer su dan prije izgubili utakmicu na evropskom prvenstvu od, ja mislim, Spanaca 2:1!!
    WOW KOJI DOZIVLJAJ!!!
    ljudi pa...ma nemam reci osim da cekam da dodju vise...
    i kako igraju?:)
    a,hoce li neko poslati slike????
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • tinnatinna Posts: 391
    killroy wrote:
    E da, do prvih redova je bilo gotovo nemoguce doci.
    Ne bih se htio naci naprijed u trenutku kad su poceli svirati "Spin the black circle". Rulja je bila poludila. Bilo je naguravanja na sve strane. Kao sto i treba bit na pravom punk koncertu. :)

    Jedan od najupecatljivijih trenutaka je bio sam pocetak. Cijelo vrijeme cujes neki zamor ljudi i onda samo odjednom pocne Corduroy. Najezis se.

    Black je bio nezaboravan, cijela dvorana je odzvanjala sa onim na kraju - turururu.

    Porch - brza verzija, bez puno jamanja u sredini kako inace znaju, ali buduci da su vrlo rijetko svirali Porch na toj turneji, bilo je posebno.

    Indifference - savrsen kraj, upaljaci, mrak, intimna atmosfera i ako me sjecanje ne vara, tisuce ljudi pjeva zajedno s Edijem.

    --edit uppps, isti tajming ko i dreadis --
    Jedino sto mi je zao sto sam propustio, a poslije sam vidio slike - prije pocetka koncerta, decki su iznijeli stol za ping-pong van, ispred dvorane i odigrali nekoliko partija. Igrali su u parovima. Mislim da su bili Ed, Stone, Mike i Matt.
    Da mi je to bilo vidjet....
    --edit--
    Nego, dunat, ja bi ovaj DVD, pleeeaseee....
    koji extra rezime....:)
    nadam se da cu i ja uskoro biti dole ispod stagea i gledati ih kako igraju stoni...i onesvestim se i oni me odnesu kod njih i mi se tu upoznamo i oni me odvedu u sijetl i ja postanem gospodja ament itd....
    mastaj tina,mastaj..........
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
  • tinnatinna Posts: 391
    radiolog wrote:
    Pozdrav svima! Ne možete ni zamisliti kako je moje odusevljenje raslo kada sam skapirao da se toliko nas sa ovih prostora koji poštujemo Pearl Jam priključilo ovoj raspravi (posebno mi je bio zanimljiv Bosanac, koji reče nesto u stilu "vidim tu je Srbin, Hrvat, Slovenac, Makedonac pa vreme je da se uključi i jedan Bosanac",). Jebeni političari nas rastaviše ali ko ih jebe. Ono što su rasturili za par godina, momci iz Pearl Jam-a za tren oka sastaviše!!!
    PEARL JAM U BG!!! MA NE MOGU DA VERUJEM. Mislim VERUJEM, nemojte pogrešno da me shvatite, ali sam se takođe (ne u ovoj meri) oduševio kad je prošle god. bio najavljen koncert R. Stones-a na beogradskom hipodromu, i ništa ne bi od toga. Sad najaviše Stonse za jul, al mi je to praktično nebitno ukoliko P.J. dođu u junu. Moram reći i da uopšte ne verujem dnevnim novinama iz BG (čast izuzecima) ali necu da budem pesimista i necu da razmišljam u tom smeru. PEARL JAM U BEOGRADU. AMEN.
    Svi Vi iz komšiluka ste dobrodošli na beogradski koncert, 100% sam siguran da nećete doživeti nikakvu neprijatnost ovde.
    KEEP ON ROCKIN IN THE FREE WORLD!!!

    LEPO RECENO!!!!!svaka cast...:)
    And sometimes is seen a strange spot in the sky
    A human being that was given to fly...
Sign In or Register to comment.