Pearl Jam in Zagreb!

1854855856857858860»

Comments

  • shelashela Zagreb Croatia Posts: 657
    javite ak kaj mogu pomoc oko organizacije :)

    kakve cemo majiceee??
  • grudicegrudice Posts: 211
    shela said:

    kakve cemo majiceee??

    Mozda ovakve...

    image
  • nkdznkdz Zagreb Posts: 106
    Uuuu, odličan prijedlog! Apsolutno podržavam. :)
  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Jao, proći će nam ljeto, doći 26. rujna, a mi nećemo imati majice, ako ćemo biti ovako ažurni. Krećem od sebe. Igore, dizajnerski maže, mislim da će 'maja' bit apsolutni hit, ali članstvo nije baš odreagiralo. Morat ćemo proslijedit prijedlog na druge, danas posjećenije platforme. Moram uposlit Anicu za to, a i ja ću nešto poduzeti. Dolazite li štogod u naše krajeve? Javite, ako ste blizu.
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • siljosiljo Posts: 2,201
    majica je cool!
    predlazem da sukladno demokratskoj praksi glasamo za najbolju majicu... dodatni kandidati nisu potrebni sto se mene tice
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Bravo Igore kao i uvijek majstorski
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • nkdznkdz Zagreb Posts: 106
    Čisto još jedan (uzaludni, vjerujem) pokušaj oživljavanja foruma. :)
    Novi web mi se sviđa. Davor me upozorio na to kako je dobro riješen pregled prijašnjih turneja, odnosno nastupa po gradovima.
    Malo sam poklikao i zbilja mi se sviđa taj novi izbornik. Jedino kaj i dalje rastužuje kaj se na Zagrebu nalazi samo jedan marker. :(

    I tak, ništa posebno pametno. :)
  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Znam da ima onih koji nisu u WA grupi, a možda još uvijek povremeno provjeravaju što se događa na forumu ili imaju alert za svaku objavu ovdje. Dakle, jučer objavih poziv na glasovanje na WA grupi u kojem je pisalo sljedeće:
    "Ok, situacija je ozbiljna. Nužne su nam hitne i dobre odluke. Prvo, zasad je proslava uz Jeremy's Alive otpala. Službeno slavimo 10. godišnjicu u Spunku 23.9. (petak). Grunge slušaonica, a DJ Snih je obećao dobar dio posvetiti Pearl Jamu. Postoji šansa da će Jeremy's Alive odsvirati neki unplugged set. Zasad je to samo ideja.
    Hitnost je potrebna u izboru majica. Od prijedloga treba izabrati jednu. Glasove šaljite samo meni (mail ili WA) da ne trolamo cijelu grupu.
    Prijedlog crna maja+bijeli logo ste već vidjeli, a ostali su u linkovima na kraju posta.
    Očekujem i da se izjasnite hoćemo li na leđa staviti setlistu, što će povećati cijenu (još ne znam koliko)
    Glasove očekujem što hitnije!"

    Većina se već izjasnila pa i ovim putem pozivam one koji još nisu da to učine što prije kako bismo mogli krenuti u izradu majica.
    Prijedloge za majice možete vidjeti na linkovima, s tim da ćemo zbog kratkoće vremena ovoga puta ići sa samo jednom verzijom:
    https://drive.google.com/open?id=0B4_Mwt-RiCqdWGpBdmMxQUU1V2s
    https://drive.google.com/open?id=0B4_Mwt-RiCqdQl9kaGJ2Tl9TaFE
    Ovo je samo ogledni primjerak zbog boje majice, a motiv će biti isti kao na prethodne dvije.
    https://drive.google.com/open?id=0B4_Mwt-RiCqddDFTNEhkS0UwSHc
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • pajopajo Posts: 3,292
    edited September 2016
    Cisto da officially zazelim svima sretnu 10 godisnjicu , ovdje na official mjestu...doduse sa danom zakasnjenja sto i nije tako official :smile:

    Par crtica o showu inspirianih statistikom, ofkors :glasses:
    - Bili smo medju prvima koji su imali prilike cuti Education koji je tad sviran po drugi (premijera u Dublinu na startu Europske turneje) od sveukupno 9 puta. Daleko "naj rare" pjesma odsvirana na koncertu.
    - Ako ne racunamo Education, All Or None i Thin Air su sljedece dvije naj rare pjesme, i to samo tako rare. Obje nisu svirane vise od 100 koncerata prije ZG-a! Iako tako ne izgleda na prvi pogled, radi se o poprilicno big deal situaciji, cak i u poremecenom PJ svijetu gdje se uredno svira 120+ razlicitih pjesama po turneji i svira Angel nakon 22 godine i 700 koncerata :bow: :
    - Jos jedna zanimljiva crtica, Thin Air je zadnji put prije ZG-a sviran na Benaroyi. Dakle trebalo je proci 118 koncerata da bi se Stone odvazio opet ju svirat :smiley:
    - Gimme Some Truth je sljedeca, uzasno rijedak cover sto pokazuje i cinjenica da ga nikad poslije vise nisu svirali. Zahvaljujemo onom tipu sa transparentom koji je stajao u prvom redu lijevo od nas :smile:
    - Thumbing My Way je jos jedna, vec svirana to ljeto u Parizu, nakon ZG-u dvaput u Australiji i onda nestade sa setlista na vise od 7 godina :open_mouth:
    - Od ostalih vrijednih spomena, In Hiding (teski fan favourite :smile: ) i Army Reserve (actually odsvirana samo 29 puta u 10 godina)
    - I onda naravno druga strana medalje, a to je broj apsolutnih gigantskih mega-hitcina koje su uspjeli ugurati u setlistu. Da se razumijemo, cut Alive, Jeremy, Even Flow, Porch, Better Man, Black, GTF, DTE, Corduroy, Small Town, YL i RITFW na istom showu, je isto tako rjetkost

    Zakljucak, savrsen PJ show.

    Source
    Post edited by pajo on
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    zna se tko je tata-mata za statistiku! :bow:
    nisam znala dosta stvari, tenks!
  • dimitrispearljamdimitrispearljam NINUNINOPRO Posts: 139,136
    i dream yesterday that i was at a show at zagreb
    "...Dimitri...He talks to me...'.."The Ghost of Greece..".
    "..That's One Happy Fuckin Ghost.."
    “..That came up on the Pillow Case...This is for the Greek, With Our Apologies.....”
  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    edited September 2016

    i dream yesterday that i was at a show at zagreb

    I thought I saw you in my dream but I told myself: "Don't be silly, what on Earth would be Dimi doing at THE SHOW in Zagreb!" :smiley:
    Post edited by SAMCRO on
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    pajo said:

    Cisto da officially zazelim svima sretnu 10 godisnjicu , ovdje na official mjestu...doduse sa danom zakasnjenja sto i nije tako official :smile:

    Par crtica o showu inspirianih statistikom, ofkors :glasses:
    - Bili smo medju prvima koji su imali prilike cuti Education koji je tad sviran po drugi (premijera u Dublinu na startu Europske turneje) od sveukupno 9 puta. Daleko "naj rare" pjesma odsvirana na koncertu.
    - Ako ne racunamo Education, All Or None i Thin Air su sljedece dvije naj rare pjesme, i to samo tako rare. Obje nisu svirane vise od 100 koncerata prije ZG-a! Iako tako ne izgleda na prvi pogled, radi se o poprilicno big deal situaciji, cak i u poremecenom PJ svijetu gdje se uredno svira 120+ razlicitih pjesama po turneji i svira Angel nakon 22 godine i 700 koncerata :bow: :
    - Jos jedna zanimljiva crtica, Thin Air je zadnji put prije ZG-a sviran na Benaroyi. Dakle trebalo je proci 118 koncerata da bi se Stone odvazio opet ju svirat :smiley:
    - Gimme Some Truth je sljedeca, uzasno rijedak cover sto pokazuje i cinjenica da ga nikad poslije vise nisu svirali. Zahvaljujemo onom tipu sa transparentom koji je stajao u prvom redu lijevo od nas :smile:
    - Thumbing My Way je jos jedna, vec svirana to ljeto u Parizu, nakon ZG-u dvaput u Australiji i onda nestade sa setlista na vise od 7 godina :open_mouth:
    - Od ostalih vrijednih spomena, In Hiding (teski fan favourite :smile: ) i Army Reserve (actually odsvirana samo 29 puta u 10 godina)
    - I onda naravno druga strana medalje, a to je broj apsolutnih gigantskih mega-hitcina koje su uspjeli ugurati u setlistu. Da se razumijemo, cut Alive, Jeremy, Even Flow, Porch, Better Man, Black, GTF, DTE, Corduroy, Small Town, YL i RITFW na istom showu, je isto tako rjetkost

    Zakljucak, savrsen PJ show.

    Source

    Mislim, u redu je da nakon toliko dugačkog izbivanja napišeš kilometarski post. :smirk: Puno je truda tu uloženo, znam po sebi. Recimo, koliko ti je trebalo vremena za provjeru podatka da je bilo 118 koncerata između Benaroye i Zagreba, a da nisu svirali Thin Air. I kaj na tvoj angažman vele gospođa predsjednica i princeza Liv? :smile:
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • GerpuGerpu Posts: 18
    ide ko u firencu na solo eda? sad sam rekao fak it i kupio
    ...the in between is mine...
  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Bit će nas preko nekoliko. Računam 10+
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • RijekaRijeka Posts: 801
    long time no see. Vidimo se u Firenzi :) u nadi da će i ostatak benda doći na pokoju svirku
    Death or glory!

  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Rijeka said:

    long time no see. Vidimo se u Firenzi :) u nadi da će i ostatak benda doći na pokoju svirku

    Hej Viktore! Što ćeš, društvene mreže i mobilne aplikacije ubile stari forum. No, možda ga opet oživimo. :smiley:
    Bit ćemo u kontaktu glede Firenze. Vidim da se i riječki dio ekipe naveliko sprema. Baš se veselim ponovnom okupljanju pa makar to bilo samo zbog tamburaša Eda. :smirk:
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Morao sam update my account radi membershipa pa navratio da vidim je li živ ovaj forum.
    Ove društvene mreže su ga baš ubile....šteta ;-)

    Keep ON Rockin' PJ in Zagreb B)
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • potato girlpotato girl Posts: 474
    Ekipa, kak ste? U kojem kutku interneta vas se može naći ovih dana? Koristim priliku da nas vratim na prvu stranicu i šaljem pozdrave svim hrvatskim PJ fanovima ma gdje bili! :)
    Just put a bend in the road, I'm growing tired of straight lines...
  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Ekipa, kak ste? U kojem kutku interneta vas se može naći ovih dana? Koristim priliku da nas vratim na prvu stranicu i šaljem pozdrave svim hrvatskim PJ fanovima ma gdje bili! :)
    Selidba na brže kanale, WhatsApp. Ako nam se želiš pridružiti tamo, samo javi broj moba pa te uključim. ;)
    I ja sam pokušavao održati aktivnost, ali uzalud. Nisam FB tip, nisam twitter tip pa je ovo neki kompromis. :)
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Jutro nakon. Poznati osjećaj ispunjenosti i praznine istovremeno. Poželiš da nikad ne završi. Ni taj osjećaj, ni turneja. O Firenzi smo pisali dosta, snimali, tako da ću samo kratko konstatirati  - ugodno iznenađenje. Nisam mislio da u toj masi, u tom prostoru, jedan čovjek, pa bio on i Eddie Vedder, može biti velik i moćan kao band. A bio je. I tako je Firenze Rocks bio iznad očekivanja.
    Taormina? Ah, Taormina. Biti dio svega bila je privilegija. Tu se i pogreške pretvaraju u zlato, kako bi pjesnik rekao.Ne možeš biti razočaran, a ako jesi, onda nekaj gadno ne štima s tikvom koju nosiš na ramenima. Najbolja odluka ikad što smo došli.
    O prvoj večeri više-manje sve znate pa se zato posvetimo drugoj. U kojoj se opet spominjalo Hrvate. Ovaj put na prvom mjestu, ispred Grka, Španjolaca, Portugalaca, Brazilaca... Svi znamo čija je to zasluga :wink: A nije da nas nije opet bilo. Njih 17 organizirano došlo s Art travelom, kako doznasmo nakon šoua.
    Croatia je spomenuta u uvodu dirljive priče o fanovima i interakciji s istima. ”Išao sam paddle boardati i zaljubio sam se. Zaljubio sam se u Siciliju, u Taorminu. Ušao sam u neke predivne pećine, gdje su boje bile predivne. Vidio sam i odraz neba u moru, gledao u to plavetnilo, u te dubine. Uživao sam. I onda sam vidio da me na obali čeka sto ljudi koji znaju da se moram vratiti”, reče naš surfer. :lol: ”Muzika nas je sve spojila, dovela na mjesta o kojima nismo mogli ni sanjati. Muzika su valovi, a vi ste more. A ja volim more.”
    I tako smo se međusobno voljeli, obožavali dva i kusur sata. I još uvijek bi, vjerojatno, da čovjek ponekad ne mora i odspavati, ali onda barem može sanjati o nekim novim trenucima poput tih.
    Druge večeri je Marka zamijeio Jake. Doveo Ed 13-godišnjeg dječarca na stage da mu pokaže kako to izgleda iz njegove perspektive i rekao mu da ima još dvije godine za osnivanje banda. Vidio mališa kako je to kad se popale svjetla na tisućama mobitela.
    Bio je na stageu i jedan Fabrizio aka Dennis Rodman (zbog dresa koji je nosio). Simpatično smotani lik koji je Smile odslušao iz stolice pokraj Eda i Glena. I njemu se dogodila čarolija.
    Ed je u drugoj večeri bio gotovo nepogrešiv. Gudački Pearl Jam je bio bolji nego ikad, na Ship Songu i Blacku su djelovali toliko dobro da  bi čovjek poželio... A, ne, toliko čarobna nije ni Taormina :lol:
    Može li bolje od ovoga? Može: Benaroya u Taormini. I da smo svi tamo. U prvom redu.


    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • killroykillroy Posts: 739
    Sad mi je zao sto nisam isao :)
    Hvala ti na super review-u, zvuci sjajno. Sad kad to citam, nadam se nekoj novoj skoroj PJ turneji :)

  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    killroy said:
    Sad mi je zao sto nisam isao :)
    Hvala ti na super review-u, zvuci sjajno. Sad kad to citam, nadam se nekoj novoj skoroj PJ turneji :)

    Jao, fakat je bilo nezaboravno, pogotovo prva večer kad je Eddie nazdravljao s Nikom i zaposlio ga kao konobara. Čisti spektakl! :smiley:  Javi nam se češće. Rijetko smo ovdje, ali grupa na WhatsAppu je prilično aktivna pa ako se želiš pridružiti - dobrodošao si. :wink:
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Tour is on, so we are on again. Ready for action!
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • Dirty FrankkDirty Frankk Posts: 4,274
    Vratio sam se, 2021 26.3. petak. Čudno mi je čitati stari forum ali opet drago. Neka dobra stara vremena.
    Keep On Rockin In The (not so) Free World (anymore)
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
Sign In or Register to comment.