Pearl Jam in Zagreb!

1854855856858860

Comments

  • Ipak mogu :blush: No, necu valjda prec pola zemaljske kuglE Eda bi slusala alive I sirene
  • siljosiljo Posts: 2,201
    onaj gore edit sam vrhunski odradio... ah ti komjuteri, tko to jos koristi :dizzy:
    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Maslačak nam se ne javlja sa svojim osebujnim i nadasve zanimljiv izvještajima. Iako sam čuo da se oglasila na FB. Javila mi ptičica. Hm, ili je to neka druga društvena mreža :confounded:
    U svakom slučaju, ne znam koliko ste vidjeli kako je bilo u BA. Ja sam bacio oko na nekoliko video uradaka i uočio veliku SLO zastavu u sredini sredine, Ed u facu. Respect za sosedje :smile:
    BA setlista odlična. Vidim, osjećam gradaciju i kulminaciju u SP i Riju :smiley:
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • DandelionSeedDandelionSeed Posts: 89
    edited November 2015
    Osjecam se prozvanom
    Post edited by DandelionSeed on
  • Ali I dalje samo one linere mogu postat

  • A njih bi trebalo previse
  • Za samo dijelic atmosfere prenest
  • DandelionSeedDandelionSeed Posts: 89
    edited November 2015
    :-)
  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    edited November 2015
    Vrijeme je za rekapitulaciju. Dolazeći na stadion znali smo da će biti nešto posebno, zbog Pariza i zbog velikog stadiona. Strah od mogućeg južnoameričkog stampeda u GA-u bio je potpuno neopravdan jer je venue bio organiziran kao i na posljednjoj Euro turneji, s razdvojenim dijelovima.

    Naljutili su me na ulazu, jer su mi oduzeli tubu za postere. Kao, nekog ćeš na smrt isprebijati. Onda mi unutra daju dvije tube s kojima sam se mogao igrati Bruce Leeja. Na njihovu sreću, jučer me baš nije bacalo na agresivu :smiley:

    Čekanje do koncerta iskoristili smo da nam Ivana ispriča doživljaje s prethodnih koncerata. A svi znamo da Maslačkica zna vjerno prenijeti što je vidjela, čula, osjećala. :smile:

    Usput je Anicu i mene zahaltao Graham s New Zealanda. Čovjek prepoznao kravatu, pa rekao da mijenja Radio Roba koji dolazi tek u Rio i da bi nas snimio s našim željama. Ukratko, rekao sam da znam da neće odsvirat Strangest tribe kad su ga odsvirali u Oslu, ali da bih onda volio čut Footsteps - i Eddie me čuo. :lol:

    Annie nije dobila Comfortably Numb mi I Got Id, ali to je bilo za očekivati s obzirom da su ih svirali u Porto Alegreu. Šteta, ali ostaje nam Rio.

    Show je, vidite i prema setlisti, bio pod žestokim utjecajem trenutka u kojem se događao. Eddie je, već prema običaju, bio zabrinut za sve nas, pazio da budemo safe. I bio je u odličnoj pjevačkoj formi, tekstove je uglavnom znao :smirk: . Portugalski mu još uvijek ni blizu ne ide kao hrvatski, a imao je pripremljene castrovske govore :smiley:

    Ne znam kako vama, ali meni je Long Road opener jedan od dražih, a ovaj put nije bilo ni Penduluma, što je opet show učinilo posebnim s obzirom na to da je Pendulum postao standard na početku. Šteta što ga nisu negdje kasnije ugurali. Band je u super formi, iako se skužilo da neke pjesme nisu već duže zajedno svirali.

    Sao je pokazao da se moraju riješit one željezne ptice koja im zlokobno visi nad glavama. Ljudi, kad se to počeli njihat, mene uhvatila frka. Srećom, oni su bili totalno cool. Eddie se čak naljutio jer su ga natjerali da odsvira akustičnu verziju Small Towna i razbije ritam showa, jer se vrijeme u tom trenutku smirilo. Kao da se netko odozgo zajebavao s njim i s nama. :smiley:

    Kad se kiša stvarno spustila, onda je prala. Nevjerojatno, ali u nekim trenucima samo po nama, a u drugima samo po bandu. Znam da zvuči nevjerojatno, ali doista je bilo tako. Na kraju smo svi bili "sretni i mokri do kože". Niko, ne boj se, posteri su suhi :smile:

    Koliko je band bio sretan na kraju, najbolje pokazuje Eddiejeva reakcija. Prošao YL, naklonili se, krenuli silazit, kad eto ti njega opet. Imamo vremena za još jednu - All Along The Watchtower. A kad je nakon toga odlazio imao sam dojam da mu ni to nije bilo dosta. Kao što je rekao za vrijeme koncerta; htio nas je sve izgrlit, jednog po jednog, ali za to bi mu trebale tri godine.

    Eto, takav vam je bio Sao Paulo.

    Post edited by SAMCRO on
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Zaboravih spomenut da sam u glavi zamišljao da ćemo imat djelomično Benaroya experience, samo na otvorenom i u ogromanjskom prostoru. E kad su počeli svirati Of The Girl odmah me prebacilo u Benaroya mod. Svakako jedan od highlightsa večeri u kojoj smo čuli 33 pjesme.

    I još mi je jedna stvar nevjerojatna - Brazilci i engleski nisu baš veliki prijatelji. OK, PJ populacija je iznimka, ali i među njima ima ljudi koji nisu sigurni u svoje znanje i ne upuštaju se lako u konverzaciju. A onda krenu pjesme i većina pjeva, skoro sve, ne samo "tu tu ru tu turu ru" dijelove. Završi koncert i opet se pretvaraju u "my english is shit" Brazilce. Još jedna dimenzija u kojoj je PJ zaslužan za - miracle. :smiley:
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    hvala, SAMCRO, za izvrsne izvještaje :bow:
    vidi se da si profi, k tome i sa srcem i sa dušom :clap:

    podržavam anicu u želji da čuje I GOT ID :heart:

  • Vratila sam se. Još uvijek sam na adrenalinu, ali post tour depra se polako već nazire - do kraja tjedna sam garantirano izgubljena u ponorima iste.

    No, eto, samo par crtica o mojim južnoameričkim doživljajima :-D

    Kao prvo moram istaknuti da ovo računam kao svoj prvi tour, jer ono prošle godine je sve nekako bilo spontano, nepripremljeno i ad hoc, dočim sam se južnoj americi posvetila temeljito, te je dugo i željno iščekivala. Možda upravo u tome leži razlog početnom razočaranju. Ok, razočaranje je prejaka riječ ali La PLata je svakako bila daleko ispod mojih očekivanja. Doduše, ona su bila prilično nabrijana, jer sam mislila sam da ću riskirati život u razularenoj argentinskoj rulji, ali da me istovremeno neće baš biti briga jer ću ionako biti u deliriju zbog toga što nakon skoro godinu i pol ponovno slušam voljeni bend uživo. Ništa od toga se desilo nije. Ljudi su rapravo bili prilično pristojni, ali to sam si sama kriva jer sam bila na najbezvenijem mjestu ikad - desnije od Stoneove strane i još sam negdje putem izgubila ekipu u redu za wc. Uz opasnost da sad napišem nešto blasfemično, ipak ću kazat da mi je i setlista bila mlačna. Red Lightning bolta, pa onda hit i tako tri sata. Pomislih si u nekom trenutku: wtf, dajte nešto da ushit osjetim. To se desilo samo u jednom trenutku, kad je Eddie izvukao usnu harmoniku :-D Ostatak koncerta je bio ok, božemoj, ipak je to PJ, ali ne može se reć da je bilo spektakularno jer jednostavno - nije.

    Ali, nešto drugo se desilo te večeri što je umnogome popravilo dojmove - još večer prije sam se sramežljivo pojavila na prepartyu i ne znajući baš nikoga tamo, javila se a kome drugome negoli Dimitrisu koji me odmah prosljedio brazilcima na daljnju obradu. U birc sam ušla sa 100 pezosa, jela i pila, a izašla s 150 - ne pitajte me uopće kako - ne mogu objasniti taj fenomen :-D Taj spomenuti preparty je bio bolji od koncerta samog: projicirala se La Plata iz 2013. na veliki screen, upoznala sam sto ljudi i svi su bili toliko topli, divni i krasni da sam se bukvalno osjećala kao da sam među svojima. Domaćini su nam usto organizirali bus do stadiona i na tom busu je bilo presuper: u oba smjera :-D Zezali smo se, pjevali, pili alkoholna pića, komentirali svirke - prošle, buduće i stvarno se jako lijepo družili i zabavili.

    A onda se desio Porto Alegre. :-D :-D
  • U Brazil sam doputovala preko Urugvaja, noćnim busom. Vožnja je trajala 12 sati i bila sam stvarno jako jako umorna, ali me to naravno nije spriječilo da odem na preparty koji je bio legendaran. Organiziraše nam svirku Bugsa, njihovog lokalnog PJ tributea. Bili su jako dobri, ali i jako glasni (po meni puno preglasni za onako mali prostor), tako da smo vrlo brzo izišli pred birc i tamo se družili. Ekipa skroz internacionalna - doslovce smo doputovali sa svih krajeva svijeta iz istog razloga: konačno da negdje može čovjek reć Došla sam na koncert, a da te sugovornici ne gledaju čudno i da se ne ušokiraju :-) Vidjelo se jasno da sam gringa kako bi rekli domaćini, jer jedina tamo nisam actually upoznala nikoga od članova benda (sic!), ali osjećala sam se skroz prihvaćeno i shvaćeno.

    Idući smo se dan okupili na stadionu nešto prije početka svirke - jedan dio ekipe je bio na railu, a mi smo se pozicionirali na Stoneovoj strani. Ali ja sam imala pakleni plan: cilj mi je bio probiti se čim više naprijed. Krenula sam u akciju odmah poslije Releasea, koji mi je bio tiha patnja i kojem sam se nadala kao openeru i na La PLati. Jest da su krenuli s Pendulumom opet, ali iskupili su se po kratkom postupku :-D I tako sam se pomicala tijekom pjesama s LB, a uživala ko prasica dok su svirali Faithful, I got ID, Lukin' (o da je bar bio spor, ali neću bogohulit i ovako je bilo genijalno!) i This is not for you. Publika je očekivano najbolje reagirala na Elderly Woman, Evolution, Even flow i Rearview mirror. Encore 1 sam dočekala na railu: ukazala mi se prilika za proboj među neku djecu, pa sam je bezobrazno iskoristila i krenula napeto iščekivati Porch :-D NIsam čekala dugo: nakon izvrsnog seta koji je počeo s Last kissom, nastavio se s Hard to imagine (awww), da bi eksplodirao u Jeremyu savršeno iskombiniranom s Glorified G i Bettermanom eda bi se prenijela poruka protiv nasilja nad ženama, uslijedio je Porch. Kad sam se već pobojala da će Ed preskočit poslovičan silazak među publiku, eto njega u tri skoka do nas taman da dječicu oko mene pozdravi i ruku moju usput da prihvati :-D :-D Bilo je to stvarno ezoterično iskustvo - nisam jedina koj je imala taj doživljaj jer su kasnije ljudi neovisno komentirali na isti način na Fejsu. Mislim da je stvar u osvjetljenju, jer je iza njega bilo nekakvo svjetlo, kajjaznam kakvo, ali imalo je skroz ludi efekt, doimalo se da iz njega zrači. A zračilo uistinu jest: i ljubav i sreća i neka pozitivna energija. Jako voli klince i trudio se to pokazati, ne riječima, nego izrazom lica i gestama.. Nešto uistinu lijepo i posebno..

    Encore 2 otvaraju s Comfortably numb - što reći, znali smo da je sound checkiran dan prije, nadali se jesmo svi, ali postojala je doza sumnje i bojazni da ćemo opet Imagine dobit :-D Meni je zvučalo presavršeno, ali neki bolji poznavatelji i štovatelji Pink Floyda su se izrazili prilično negativno.. Ne znam i iskreno nije me pretjerano briga: ja sam bila u sedmom nebu, ko da sam neke droge uzela (jel se capirinha računa ko droga? :-D) Slijedi kolektivni delirij na Why go i GTF, te meni jako draga kombinacija Black/Alive - ono, sve je propalo i niš ne valja ali živiii smoooo
  • Ono što je interesantno - ti ludi groupiji s kojima sam se družila su uspjeli Eddiju večer prije uvalit svoju wish setlistu i 13 njihovih prijedloga je actually uvaženo. S tim da se nije radilo ni o LB stvarima ni o hitovima. Među ostalim, poželjeli su Fuckin' up za kraj i to je upravo i odsvirano. Da nisam svojim očima vidjela obje setliste, ne bi vjerovala :-D Jedino Dimitris nikako da čuje tog Ghosta, ali još ima šanse..

    BIlo mi je toliko prekrasno u tom Porto Alegreu da sam se ozbiljno bavila mišlju da propustim Sao Paulo, čisto da si ne pokvarim dojam. Ali ipak nisam odoljela i dobro da nisam jer je bio odličan show. Najviše od svega mi se dopala kiša :-D jer mi je bilo vruće za poludit. Jedino kaj sam se bojala da će prekinut koncert i da će mi se razmočit poster, ali briga se po obje točke ispostavila bezrazložnom. Moji highlighti iz Sampe: Long road, LBC i Come back <3

    I tako, svemu lijepom brzo dođe kraj - ošla sam a Crown of thorns opet čula nisam. Ako bude imalo sreće, neće je ni odsvirat na ovom touru (moš mislit :-D) pa će mi biti manje krivo. Naravno, ne moram posebno napominjat da frenetično svaki dan provjeravam cijene karata za Njujork i Toronto dok čekam the announcment koji se _neće_ ticati nekakvih ruksaka :-D

    Eto, to vam je mojih 5 cents - a sad ću tiho patit i napeto čekat Rio report, imam dojam da će bit epično :-D
  • siljosiljo Posts: 2,201


    Eto, to vam je mojih 5 cents - a sad ću tiho patit i napeto čekat Rio report, imam dojam da će bit epično :-D

    thnx za "malo više od nekoliko riječi" izvještaja :-)

    i kaže se 50 Cent :-)

    Standing on a hill, staring at a mountain...
  • ajme, gdje je edit, zašto nema edita!!! :-D
  • Evo morao sam ipak doći malo na forum da sve pročitam kako treba, što reći za vaše izvještaje nego super...ko zna, zna ;-)

    50 Cent ^^^^^hahahaha

    Što nema više smajlića ovdje????
    od kad me nije bilo...
    Trebao bi promijeniti i profilnu, staviti neko pivo hahahaha ;-)
    CAN'T KEEP CRAZY MARY IN MY TREE NO WAY NOT FOR YOU. ALL THOSE YESTERDAY JEREMY is ALONE, SAD with RATS & BUGS it's HARD TO IMAGINE a JEREMY a BETTER MAN.
    LIFE WASTED, BLOOD on the PORCH, LAST KISS is a WISHLIST DEEP DOWN NOTHING AS IT SEEMS WHY GO COME BACK ALIVE SPIN THE BLACK CIRCLE and SMILE.
  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449


    Što nema više smajlića ovdje????
    od kad me nije bilo...
    Trebao bi promijeniti i profilnu, staviti neko pivo hahahaha ;-)

    Smajliće dobiješ tako da staviš dvotočku, počneš pisat riječ smile i on ti se pojavi :smile:
    Stavi svoje pivo kad ga natočiš :lol:
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • SAMCROSAMCRO PJ show, Mike's side Posts: 449
    Ok, nisu otvorili s Hard To Imagine, nisu odsvirali 40 stvari, Domagoj nije dobio NAIS, ja nisam dobio Red Mosquito, ali što je Anicu 'posralo' :smiley: Dobila je i Save You i Comfortably Numb, iako su ga svirali i dva dana prije.

    Rio je nadmašio Sao Paulo u svemu. Ne mogu reći da to nisam očekivao, a kad sam čuo prve taktove Oceans znao sam da će biti noć za dugo sjećanje, iako ga nisu uspjeli odsvirati iz prvog pokušaja. Međutim, vibra je bila toliko dobra da se tehničke pogreške, kojih je bilo više nego inače, nisu osjetile. Sve je nekako bilo u modu ”we have fun, we don't care”. :smile:

    Tu je i faktor Maracane. Ne bih želio zvučat kao šovinist, ali mislim da će muška populacija lakše shvatiti svetost tog mjesta. Mislim, kad napuniš Maracanu i ostaviš ljude u deliriju, onda to nešto znači. E, to je jebena Maracana i 80 tisuća ljudi (možda koja više ili manje). Tu su se događale povijesne stvari, a i ovo će biti jedna od njih.

    Na ovom showu je bilo highlightsa koliko želiš. Svako malo se dogodilo nešto vrijedno za . pospremit u ladicu ”nezaboravno”, a meni je svakako bilo spektakularno sljedeće:

    - fan na railu sa zahtjevom ”Rođendan mi je, daj Eddie da si ti i ja malo zapjevamo”; spektakl je u tome što je Eddie zapamtio tipa da je s istim zahtjevom bio već na tri showa, a još spektakularnije što ga je doveo na stage i ispunio mu želju; tip je dobro potegnuo iz Eddijeve boce, krenuli su prvi taktovi Porcha i čovjek ”razvalio”, mislim da ni Eddie nije znao u što se upušta, ali kad je čuo glas da mu je srce bilo na mjestu; sve je ispalo super, imam čak i snimljeno, ali to ću podijelit s vama nešto poslije.

    - drugi trenutak za divljenje bio je Imagine s posvetom francuskom fanu, ocu dvoje djece ubijenom u Bataclanu, ”koji je i na našim koncertima uvijek bio u prvim redovima i zaslužio je danas biti živ”, reče Ed; svuda su te gomile upaljača i mobitela impresivna koreografija, ali na Maracani je to bilo još za dozu impresivnije; faktor Maracane.

    Kad podvučem crtu, ostaje žal što nismo bili i u Braziliji, gdje su također 'razvalili' i onda bi mogli reći da smo vidjeli tri najbolja koncerta na brazilskoj ruti. No, ni dva od tri nije loše. Maracana, obrigado.
    Želio bih nazdraVITI, HRVATskoj! Hvala što ste nas pozvali i drago nam je što smo napokan u vašoj zemli!
    We gonna love you long time.
    ZAGREB! This is MIKE McCREADY! MIKE McCREADY this is ZAGREB!
  • jurasicajurasica Posts: 1,534
    jesus, dios mio! que bueno para vosotros! :)

    ekipica, neka vam je bilo!
    ... I surfaced and all of my being was enlightened...

    HRVATSKA!!! HRVATSKA!!!
  • nkdznkdz Zagreb Posts: 106
    Da nadrobim poneku polupametnu nakon kaj su se dojmovi slegli i nakon kaj se se razine zijevanja i umora ipak smanjile na normalne vrijednosti...
    Uglavnom, kratak rezime bi bio da je koncert u Riu za mene u svakom segmentu nadmašio onaj iz Sao Paula. Zapravo i ne znam kaj sam točno očekivao (i jesam li očekivao previše) od tog koncerta na stadionu Morumbi, ali rekao bih da mi je taj koncert u cijeloj mojoj jadnoj karijeri (tek sam na 6 koncerata) zapravo na začelju. :blush:

    Za početak je sve krenulo kaosom.
    Krenuli smo na stadion, planirali biti na Mikeovoj strani neka 2-3 sata prije koncerta i tak uloviti relativno dobra mjesta bez puno gubljenja vremena u redovima. Na kraju smo fulali u startu, prekasno došli iz grada pa smo prema stadionu tek krenuli valjda 2-2,5 h prije koncerta.
    Zatim, imali smo "genijalan" plan sići na stanici metroa/vlaka koja se zove Morumbi i koja bi, valjda, trebala biti blizu istoimenog stadiona. To govori logika retardiranih, jer retardirani ljudi ne vole provjeriti stvarno stanje stvari na Google Maps i sličnim aplikacijama.
    Kad smo već gotovo došli na tu stanicu Morumbi, srećom smo bili zaustavljeni od strane micekastog Portugalca koji živi u Brazilu (i ne ide na koncert) i koji je pratio neku Brazilku-novinarku, a koja je također išla na koncert. Skužio je da ja zbunjeno gledam uokolo u PJ majici pa je odlučio spojiti nas dvoje i Brazilku (zove se Tač; odnosno, ja sam zapamtio da se cura zove Tač, kao toucshcreen, iako ne znam kako se njeno ime zapravo piše pa budem pisao fonetski i nastavio komplicirati u ovoj dugoj digresijskoj rečenici bez previše smisla). Dakle, Tač, Ana i ja smo tako krenuli u lov na bus.
    Tač ne priča engleski. Ne razumije jednu jedinu riječ.
    Ja ne pričam portugalski.
    Ana priča španjolski i natuca pet osnovnih riječi portugalskog.
    Naša komunikacija s Tač svodila na mahanje rukama i nogama, dubljenje na glavi i sl.
    Nakon dosta minuta šetnje po opustošenim ulicama kvarta (koji navodno nije najsigurniji) u potrazi za odgovarajućom autobusnom stanicom, odlučili smo odustati od potrage za tim famoznim busom i zaustaviti taxi. I tek smo tada shvatili koliko nam je ideja o šetnji od stanice do stadiona bila optimistična. :)
    Zbog gužve je ta vožnja autom potrajala 20-ak minuta. Konačno smo došli do stadiona, okružili ga i probili se kroz tu gomilu ljudi dok konačno nismo došli do Piste Premium.
    Tač nas je pratila cijelo vrijeme, došla s nama do ulaza na Pistu Premium, i kada se uvjerila da smo na dobrom ulazu, izgrlila nas je, otišla na svoj ulaz za ljude s akreditacijama, rekla da će nas probati pronaći iz svoje lože (klasa optimist) i otišla s vjetrom. :heartbreak:
    Konačno smo upali unutra nekih sat i pol prije koncerta i uspjeli se probiti na poprilično dobra mjesta na Mikeovoj strani. Sve se činilo idilično sve do trena kad je Ana zaključila da mora na wc, a do nominalnog početka koncerta je ostalo još svega nekoliko minuta. :bawling: Početnička i amaterska pogreška.
    Ništa, vratili smo se na tribine, obavili kaj je trebalo, spustili se opet na travnjak taman s prvim taktovima Long Roada i u konačnici se, taman kako je Long Road završavala, napokon utaborili i opet završili na Mikeovoj strani, ali dosta daleko od stagea. :(
    Amaterska pogreška koju nismo ponovili u Riu.

    Sam koncert... Meni je bio iznenađujuće mlak (odnosno, druga polovica koncerta je bila iznenađujuće mlaka). Mislim, nemojte me krivo shvatiti, bilo je super, bilo je dobro, ipak je to PJ, ali nije mi bilo onako delirično kako mi je bilo na ostalih pet koncerata kojima sam do sada prisustvovao.
    Od pjesama koje još nisam čuo ili sam čuo rijetko, drago mi je bilo čuti Of the Girl i LBC, Whipping, Footsteps, Comatose i Deep. Rekao bih da je Imagine bio i poprilično očekivan zbog prethodnih događaja, tako da me nije iznenadilo kad ga je Eddie najavio. Ostatak setliste prilično hitoidan.
    Na samom početku koncerta (prvih desetak pjesama) je sve bilo jako dobro. Ljudi oko nas bili su aktivni, skakali i pjevali (iznenađujuće mi je da pjesme i tekstove znaju i pjevaju poprilično dobro, iako na ulici ne uspijevaju izgovoriti niti najjednostavnije engleske fraze). Međutim, onda je slijedilo malo sijevanja na nebu, pauziranje koncerta i sve se nekako previše smirilo...
    Vrijeme je ubilo atmosferu. Kao kaj je Gordan već rekao, ona bedasta ptica se fakat žestoko njihala, između pjesama smo slušali najave o pauziranju koncerta ako krene grmljavina, pa zatim i taj već spomenuti razbijeni ritam koncerta i akustični Small Town, konačan prolom oblaka na Better Man...
    Tako da ću fakat okriviti vremenske neprilike za to kaj je od tog trena atmosfera oko nas postala jako mlaka i kaj je takva nejužnoamerička i ostala maltene do kraja koncerta (na Alive više nije padalo, a i ono, ljudi si nisu mogli pomoći a da ponovno ne počnu skakati i divljati na najveći hit :D).

    Uglavnom, dobar koncert, ali meni nije ispunio sva očekivanja i nije mi uspio prešibati dotadašnje.

    Rio je, pak, sve promijenio... Konačno koncert na kojem nisu odsvirali Lightning Bolt (pjesmu). :smiley:
  • nkdznkdz Zagreb Posts: 106
    Tipkam umjesto da radim na poslu pa sam zato ovo razbio u dva odvojena posta, lakše mi je tako bilo natipkavati poruku u pauzama između zadataka. :)

    Dakle, Rio...
    Nisam dobio NAIS, nije bilo Hard to Imagine, nisam dobio Release, ali svejedno je bilo genijalno. :)

    U Riu se još jednom pokazalo da nam planiranje i tempiranje ne idu baš genijalno.
    Opet smo imali namjeru, kao u SP, biti na stadionu najkasnije do 19:00. Međutim, opet smo se uspjeli predugo zadržati u razgledavanju, uletjeti u najveću gužvu u metrou... Baš gledam slike, sudeći po timestampu sa slike, pred Maracanu smo stigli tek u 19:30, a to znači da na travnjak nismo mogli kročiti prije 19:45, 45 minuta prije nominalnog početka.
    Unatoč tome kaj smo dosta kasno stigli, uspjeli smo se probiti na poprilično dobru poziciju (ovog puta tu poziciju nismo izgubili zbog WC-a!): ponovno na Mikeovoj strani, dosta blizu stagea (ali ipak ne kao Gordan i Anica, koji su prvo bili u valjda u desetom redu, a onda su se probili još više naprijed, ako ja nisam nekaj krivo zapamtio :) ), okruženi odličnom i nabrijanom koncertnom ekipom.
    Gordan se već dotaknuo Maracane kao objekta. Tu zapravo nemam kaj posebno za nadodati osim da se slažem s njegovim šovinističkim komentarom (:smiley:) i da je zbilja bio poseban osjećaj i poseban gušt stajati na travnjaku te stadiončine.
    Nakon sat vremena kašnjenja je uslijedilo otvaranje s Oceans. Yes! Konačno i to. Odmah da završim u stanju delirija. Tehničku pogrešku ćemo oprostiti i ignorirati, drugi je pokušaj bio fantastičan. :smile: Sad mi još samo Release fali pa da kompletiram cijeli Ten. :)
    Who You Are, Save You, Setting Forth, Comatose, Boy's Bad News (EODM cover), Lukin (šteta kaj nije bila spora verzija, #fml, #whiteGirlProblems), Last Kiss (da, znam, ali nisam ju još nikad čuo uživo pa mi je bilo drago kaj se i to zasviralo :D), Comfortably Numb, već spomenuti Porch sa slavljenikom i prekrasne scene stadiona kad su zasvirali Imagine. Evo i linka na panoramsku fotku s izvođenja te Lennonove uspješnice:
    https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/t31.0-8/q83/s2048x2048/12303977_10153819111756661_9038247369445462832_o.jpg
    Koncert za pamćenje!

    Osim kaj mi je ova setlista ipak sjela bolje od one iz Sao Paula, ovdje me i oduševila atmosfera i ljudi oko mene. Skakalo se, deralo, pjevalo, smijalo Edovim pokušajima frfljanja portugalskog i kad bismo podvukli crtu, rekao bih da je bilo za koplje-dva bolje od SP-a.

    A sad je vrijeme za dozu kukanja i plakanja.
    Baš si gledam statistiku na livefootsteps.org, zbilja nemam sreće s Binauralom. :(
    Zbilja volim taj album i mislim da je nepravedno podcijenjen (to sam čak i nekoliko puta spominjao na forumu ili uživo), a eto, uživo uopće ne uspijevam uloviti pjesme s njega: dosad sam čuo samo God's Dice i Of the Girl.
    Porazna statistika. :(
    Ali opet, činjenica da zasad gotovo da i nisam uspijevao uloviti pjesme s Binaurala mi barem daje dodatnu motivaciju za nastavljanje s odlascima na koncerte. :smiley:
  • elcieloelcielo Posts: 1,149
    hvala na odličnom reviewu, nkdz :rock_on:

  • Malo kasnim, ali bravo bravo za izvještaje!

    Vidiš nkdz kak je to sve relativno, meni je Sao Paulo bio sasvim predobar. To je zato što nisam bila na Maracani, znam :-) I lijepo je znat da se s još nekim pratim po patetičnom broju koncerata :-) Nije da je bitno uopće, jer ja bi umrla sretna i da sam samo na jednom bila (u Leedsu primjerice :-D), ali mene tješe da je 7 u dvije godine zapravo super. Pa eto ne znam kad si ti krenuo, ali tvojih 6 je definitivno puno bolje od nečijih nula, a ima ljudi koji stvarno iz ovih ili onih razloga nisu bili niti na jednom showu a zbilja su veliki fanovi. Osim toga, sad su koncerti puno dulji, svira se više pjesama, pa je naših šest ili sedam ko nečijih 15 možda :-D Uglavnom, mislim da smo na pravom putu - idemo dalje, 2016. je pred nama etc etc)

    Kad smo već kod 2016. danas je taj petak jelte. !!!! Jesam spomenula kad da mrzim vremenske zone i razlike? :-D
  • nkdznkdz Zagreb Posts: 106
    @DandelionSeed
    :)
    Moja je karijera počela 2010.
    Venecija/Mestre je bio prvi koncert, Heineken Jammin' Festival.
    Onda 2012. Prag i 2014. Trst i Beč.
    I eto, sad i taj famozni Brazil. :)

    Al baš to kaj veliš, sretan sam kaj sam i ovo ulovio i kaj ta brojka i dalje ima tendenciju rasta. :smiley:
  • Obrigado:)
    Ljubljana 19.06.2000
    Zagreb 26.09.2006
    Munchen 12.06. 2007
    Berlin 15.08.2009
    Dublin 22.06.2010
    Belfast 23.06.2010
    Berlin 30.06.2010
    Prague 02.07.2012
    Berlin 04.07.2012
    Berlin 05.07.2012
    Manchester 28.07.2012 - E.V.
    Worcester 15.10.2013
    Worcester 16.10.2013
    Brooklyn 18.10.2013
    Brooklyn 19.10.2013
    Trieste 22.6.2014
    Berlin 26.6.2014
    Milton Keynes 11.7.2014
    Buenos Aires 7.11.2015
    Sao Paulo 14.11.2015
    Rio de Janeiro 22.11.2015
    Chicago Wrigley Field 20.8.2016
    Chicago Wrigley Field 22.8.2016
  • halloweenhead95halloweenhead95 Croatia Posts: 240
    edited December 2015
    Pozdrav! Vidim da je u ovoj temi okupljena 10C ekipa iz Hrvatske pa bi bilo u redu da se ovdje predstavim. :)
    Uglavnom, Karlo iz Koprivnice, službeni član 10C-a od 1.12.2015. - iako se još od prošle godine planiram učlanit, izgleda da je rumor za euro tour 2016 potaknuo da napokon to i napravim!
    PJ sam gledao jednom live (Trst), nadam se da će se to uskoro promijeniti. :)
    Vidimo se na dotičnom touru (naravno, ako se ostvari)... i na Cornellu u Lisinskom. :)
    2014: Trieste, Italy 06-22
    2018: Padova, Italy 06-24
    2022: Imola, Italy 06-25
  • nkdznkdz Zagreb Posts: 106
    Bok, bok, dobrodošao! :)
  • Fresh blood! :-D Nisam više najnovijepridošla!

    Dobrodošao Karlo! Deder reci za početak znatiželjnoj babi koliko ti je godina?
  • halloweenhead95halloweenhead95 Croatia Posts: 240
    Uskoro 21. :)
    2014: Trieste, Italy 06-22
    2018: Padova, Italy 06-24
    2022: Imola, Italy 06-25
Sign In or Register to comment.